• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפ חשוב לשליחת מסמכים אונליין

אפשר לקודד את ה-watermark בצורה של נקודות קטנות על גבי התמונה, כמו שמדפסות לייזר עושות. כמובן נקודות טיפה יותר גדולות, שישרדו פקס, אבל עדיין ייראו לעין האנושית כמו רעש/לכלוך.

באיזה שיטה אתה משתמש לצורך הוספת הסימן?
אני משתמש בתוכנה בווינדוס שנקראת Polarr ואני בטוח שיש עוד תוכנות וגם ל-mac פשוט צריך לחפש free photo editor.

לא להשתמש בתוכנה אונליין כי אתם בעצם נדרשים להעלות את התמונה ואז היא תישמר במחשבים ובשרתים של אותה חברה (שלא נדבר על כך שאפשר ליירט את המידע הזה בדרך וכו' וכו'). כי זה מן הסתם מביס את המטרה

נשמע טוב, אבל לפי דעתי לא פרקטי. אם תשים את הסימן בצד או בפינה - ניתן בקלות לחתוך אותו, מקסימום למחוק עם פוטושופ או אפילו צייר. אם תפנק ותשים על כל המסמך אז סביר להניח שלא יהיה קביל.

אני שם את הטקסט ישירות במקומים אסטרטגים ושם יותר ממקום אחד ועל opacity של 60% בערך. אם דוחים את הבקשה שלי בשל כך אני פחות מפחית את ה opacity ככל שאפשר.

שימו לב שגם אם יערכו את התמונה ויעיפו את ה-watermark עדיין ישארו שאריות דיגיטליות לשינויים ולמניפולציה שהתמונה עברה. אני לא מומחה בנושא אבל אני מעריך שזה יכול לעזור ולהוכיח שהיו עקבות של watermark.

* אני שם יותר מ-watermark אחד...
* אם יש חברה שממש מתנגדת אז אני שוקל את המשך העבודה מולם, בהתאם לצרכים שלי מהחברה. או מחפש אמצעי זיהוי אחר ושיטות אחרות. כמובן שיש גבול בין סביר ללא סביר והמטרה היא לצמצם את הסיכון ולא בהכרח למנוע אותו ב-100%.

אגב, אתם יודעים שמדפסות\סורקים לא ראשיים להדפיס Pattern של שטרות כסף בשל איזשהו "תבנית" שמושתלת בשטרות שנועדה למנוע ממכם לערוך שטרות כסף בתוכנות או לסרוק אותם וכו'. מעניין אם אפשר להעזר בזה כאמצעי הגנה על הפרטים האישיים שלכם והאם זה בכלל רעיון טוב?
מה אומרים?

אפשר גם להשתמש בתוכנת הקוד הפתוח Imagemagick כדי להוסיף watermark. הנה דוגמה:
https://www.the-art-of-web.com/system/imagemagick-watermark/

אפשר לשאול למה הוצאת תעודה ביומטרית אם יש לך תז. ישנה (שבהכרח עדיין תקפה לשנים הקרובות)?
במיוחד כשאתה כאדם שמודע לענייני אבטחת מידע וחשיבות שמירה על פרטיות
בעיקר כי שנאתי את התמונה בתעודה הישנה.

בעיקר כי שנאתי את התמונה בתעודה הישנה.
וזאת סיבה לתת אצבע?
אני הייתי עושה כל מה שאני יכול כדי לא להכנס למאגר הזה...

חוץ מזה, למי בכלל אתה מראה את התעודה (למעט הגופים שידברנו עליהם פה, שלא ממש איכפת להם איך אתה נראה)?
תעודת הזהות שלי שוכבת לה עמוק בתוך הארון...

וזאת סיבה לתת אצבע?
אני הייתי עושה כל מה שאני יכול כדי לא להכנס למאגר הזה...
חידשתי דרכון אז את הטביעות שלי הם כבר קיבלו (מדובר באותן הטביעות אצבע לדרכון ולת"ז), אז למה לא לקבל ת"ז עם תמונה עדכנית על הדרך ?

אם אתה מחדש ל-5 שנים אז כביכול אתה לא נכנס למאגר אלא רק נבדק חד פעמית מול המאגר ואז הטביעות נמחקות.
אין לי מושג עד כמה זה אמין אבל עד כמה שאני יודע כבר לא ניתן לקבל דרכון ישן לא ביומטרי.

חידשתי דרכון אז את הטביעות שלי הם כבר קיבלו (מדובר באותן הטביעות אצבע לדרכון ולת"ז), אז למה לא לקבל ת"ז עם תמונה עדכנית על הדרך ?
טוב, זה משהו אחר.
אני חידשתי דרכון שבוע לפני שנכנס המאגר כחובה.

אם אתה מחדש ל-5 שנים אז כביכול אתה לא נכנס למאגר אלא רק נבדק חד פעמית מול המאגר ואז הטביעות נמחקות.
אין לי מושג עד כמה זה אמין אבל עד כמה שאני יודע כבר לא ניתן לקבל דרכון ישן לא ביומטרי.
כן, גם אני לא ממש מאמין לזה...
לגבי דרכון ישן, לדעתי הדרך היחידה זה בקונסוליות בחו"ל (אלא אם כן גם את זה כבר סגרו).
אני מקווה שעוד 10 שנים (כשהדרכון שלי יפוג תוקף) כבר יבינו שהמאגר הוא רעיון רע ויבטלו אותו...

אני לא יודע כמה אנשים משתמשים בטריק הזה, אך למען הפרטיות שלכם ועל מנת להגן על עצמכם מכל בעיה של גניבת זהות, רצוי להוסיף Watermark למסמכים מזהים שאתם שולחים אונליין.
איפה היית לפני כמה שנים? :'(:'(
אתה יודע בכמה גופים הת.ז. שלי מסתובבת..

אף פעם לא מאוחר מדי.. צריך לזכור שהמידע האישי שלנו לא נמצא בידיים של ארגונים אלא בידיים של בני אדם אחרים (לארגון אין רגשות אשם אם הודלף המידע האישי שלך לארגוני פשע כל עוד הוא יכול להתחמק מזה בלי לשלם פיצוי\קנס). ומספיק חוכמולוג אחד בשרשרת המידע שירצה לעשות קצת כסף מהצד כדי להדליף את המידע.

לפחות מכאן והלאה תהיה מוגן ככל האפשר

2. תוכלו לדעת מאיפה המסמך המזהה שלכם דלף (ואז לבוא בטענות לחברה A, ולהבין איך דלף המסמך).
ואז החברה יכולה לטעון שזה נגנב מהמחשב האישי שלך, שבו שמרת את המסמך עם הwatermark, לך תוכיח אחרת

ואז החברה יכולה לטעון שזה נגנב מהמחשב האישי שלך, שבו שמרת את המסמך עם הwatermark, לך תוכיח אחרת
אין דרך לגרום לתוכנת הדוא"ל לשנות קצת את הקובץ (לפחות ב-metadata) ?

אין דרך לגרום לתוכנת הדוא"ל לשנות קצת את הקובץ (לפחות ב-metadata) ?
בתאוריה, אפשר לעשות הכל, השאלה אם זה יהיה קביל משפטית?.

בכל מקרה, כל העסק מרגיש לי פרוץ מדיי...פרסמתי היום משהו על זה שבטלגרם הכל יורד אוטומטית כברירית מחדל למכשיר, תחשוב מה קורה אם מישהו מפרסם בקבוצה עם המון אנשים איזו תמונה עם קוד זדוני, והטלגרם כברירת מחדל מראה אותה אוטומטית (כלומר מריץ אותה על המכשיר)

מניח שכדאי לנסות לבקש לשלוח אמצעי זיהוי פחות רגיש אם מבקשים ת.ז.
אם אי אפשר, לא יודע מה להגיד...המצב הזה הזוי.

כדי לשרת את המטרה (זיהוי מהיכן דלף המסמך) מבלי לקבל דחיות על כך שהוספתם Watermark, ישנה אפשרות להוסיף Invisible watermark שלא נראה כלל לעין אנושית באמצעות תוכנה יעודית.
במידה והמסמך דלף, ניתן לצפות ב־Watermark אך ורק באמצעות אותה תוכנה יעודית, שיודעת לעשות לתהליך Reverse.

בדקתי כעת ומצאתי שאפילו ב־GIMP אפשר (מצאו ביוטיוב: "Create a Totally Invisible Watermark in Gimp")

אין לי קשר לסרטון או ליוצר הסרטון.

כדי לשרת את המטרה (זיהוי מהיכן דלף המסמך) מבלי לקבל דחיות על כך שהוספתם Watermark, ישנה אפשרות להוסיף Invisible watermark שלא נראה כלל לעין אנושית באמצעות תוכנה יעודית.
במידה והמסמך דלף, ניתן לצפות ב־Watermark אך ורק באמצעות אותה תוכנה יעודית, שיודעת לעשות לתהליך Reverse.

בדקתי כעת ומצאתי שאפילו ב־GIMP אפשר (מצאו ביוטיוב: "Create a Totally Invisible Watermark in Gimp")

אין לי קשר לסרטון או ליוצר הסרטון.
לדעת מאיפה זה דלף זה נחמד, אבל שוב מה תעשה עם זה במקרה וחלילה זה קורה? תתבע את החברה ממנה זה דלף? יגידו לך שזה דלף מהמחשב האישי שלך, ולא משלהם. יש לך דרך להוכיח שזה לא דלף ממך?

לדעת מאיפה זה דלף זה נחמד, אבל שוב מה תעשה עם זה במקרה וחלילה זה קורה?
זה מקשה על שימוש במסמכים למטרת גנבת זהות. כלומר אם חברה מסוימת, לצורך פתיחת חשבון, מבקשת צילום ת.ז., ברגע שיש סימן מים "נשלח לחברת ביטוח Z ....", כנראה שהצילום הגנוב יהיה חסר ערך.

בכל מקרה, כיום אימות ת.ז. אמור להתבצע על ידי בדיקת תאריך הנפקה מול מרשם האוכלוסין. וברגע שנודע שצילום/פרטי תעדות זהות שלך דלפו/נגנבו, אתה אמור להוציא ת.ז חדשה שכוללת כמובן תאריך הנפקה חדש - שלא ידוע לגנבים - וכך התעודה הישנה מאבדת מערכה.

איך מייצרים WATERMARK בזריזות?
יש כלי שנקרא DocHub שמאפשר עריכה של קבצי PDF.
אם יש לך חשבון בגוגל דרייב, תפתח שם קובץ PDF כלשהו ואז בתפריט "Open with..." תופיע לך האופציה הזו.

זה שבשנת 2020 תהליך ההזדהות מתבסס על תאריך הנפקה של ת.ז זה פשוט הזוי.
אי אפשר לצנזר את הפרט הזה בעת שליחת ת.ז?

אי אפשר לצנזר את הפרט הזה בעת שליחת ת.ז?
האמת, שזה נשמע פתרון דיי טוב..מעניין לבדוק

זה נכון רק אם אתה מנוי לערוץ ההדלפות. העיניין הוא שאפשר לצפות בערוץ גם בלי להיות מנוי כי זה ערוץ פתוח.
אבל גם בלי להיות מנוי, אתה רואה את התמונות אוטומטית, כלומר הן מאוחסנות על המכשיר ונפתחות לתצוגה ע"י טלגרם, מה שאומר שבתאוריה ייתכן איזשהו קוד זדוני שינצל את זה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C טיפ למעשנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
ת איך מפסיקים לתת טיפ אחרי שכבר הרגלת את השליח לקבל? אוף טופיק 56
נ טיפ לספקים בפיבר? אוף טופיק 4
4 אתם מביאים טיפ לשליח פיצה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 261
amit קרן השתלמות - טיפ שרובכם לא מכירים למשיכה מוקדמת שוק ההון 8
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
1337justme SIM Lock - האם חשוב? אוף טופיק 10
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
A חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים: שוק ההון 4
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
A חשוב מס הכנסה על מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 1
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
S ערבי חברה - חשוב להגיע? אוף טופיק 4
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
D עד כמה חשוב המאזן האקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
Y ביטוח מנהלים ? חשוב או בזבוז כסף ? צרכנות פיננסית 3
Cleo מה לדעתכם הכי חשוב בבחירת זוגיות? אוף טופיק 34
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
M למה חשוב לא להיות תלוי במקום העבודה ובשום בוס. אוף טופיק 14
ה ג'ון אוליבר מסביר למה חשוב להיות מודע לעמלות, ומשעשע כתמיד צרכנות פיננסית 2
yossik אל תשמרו שום דבר חשוב בשרותי ענן לפני שיצרתם גיבוי במחשב האישי. אוף טופיק 8
Couch Potato כמה חשוב אכ"ע עיסוקי להייטקיסט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14

נושאים דומים

Back
למעלה