• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חצי מיליון מובטלים בקרוב [600, 700, 800, 900K...]

אולי שיהיו נתונים רלוונטים תתחיל להבין
תמונת המצב שהועלתה בביקורת מלמדת על ליקויים בפעולות של הלמ"ס ושל חלק ממוסדות המדינה בכל הנוגע לגיבוש המידע הסטטיסטי. המועצה הציבורית לא מילאה את תפקידיה, ובכך פגעה בקידום הפעילות הסטטיסטית במדינה. כתוצאה מליקויים אלה, לא הובטחה האיכות של חלק מהמידע הסטטיסטי הרשמי של המדינה ולא הונחה תשתית מקצועית מספקת של נתונים לשימושם של מקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה, של מכוני מחקר ושל הציבור הרחב. על הלמ"ס לנקוט פעולות הנדרשות לשם שיפור הפעילות המשותפת שלה עם מוסדות המדינה בדרך שתאפשר לה לוודא שהמידע הסטטיסטי שהיא מפרסמת עומד בסטנדרדים המקצועיים הנדרשים בתחום הסטטיסטיקה; על מוסדות המדינה, לרבות אלה שנזכרו לעיל, לשתף פעולה עם הלמ"ס ולאפשר לה למלא את תפקידיה, וכן להביא לפניה מידע ולהתייעץ עמה ככל הנדרש על פי פקודת הסטטיסטיקה; על יו"ר המועצה לוודא שהיא תקבל החלטות אשר ייצקו תוכן לפעילותה ותמלא את תפקידיה על פי פקודת הסטטיסטיקה.
מבקר המדינה, מאי 2014, על הלמ"ס

אני מסכים :) עם המצב הוא כזה מצוין כפי שהנתונים מראים אז למה לא למשל שנקטין את חבות המס
למה?
זה שאנשים פרשו לא אומר שלא צריך להחזיק מדינה.
עדיין יש לנו אויבים, עדיין יש לנו עניים, עדיין צריך לתחזק כבישים ותשתיות, ועדיין צריך פקידות מסויימת.

למה?
זה שאנשים פרשו לא אומר שלא צריך להחזיק מדינה.
עדיין יש לנו אויבים, עדיין יש לנו עניים, עדיין צריך לתחזק כבישים ותשתיות, ועדיין צריך פקידות מסויימת.
הייתי יכול להשבע שכבר הסכמנו בדיון על כך שלפי הנתונים
לפחות עניים אין יותר בישראל..
:)

הייתי יכול להשבע שכבר הסכמנו בדיון על כך שלפי הנתונים
לפחות עניים אין יותר בישראל..
:)
לא יודע איך הגעת לזה.
העובדה שיש אנשים שלא עובדים מבחירה לא אומר שאין אנשים אחרים (בין שעובדים ובין שלא) שחיים בעוני.

את רוצה לכלול את כל מי שעובד במשרה חלקית כמובטל?
אני רוצה שהטבלאות יהיו מפורטות בצורה כזאת שאפשר יהיה באמת להבין מה מצב העובדים ומה מצב הלא-עובדים.
בתוך קטגוריית העובדים ישנם מאות אלפים שעובדים במשרות חלקיות לא מבחירה. מצד אחד המעסיק משלם לפי שעות עבודה בפועל ולא מחוייב לקרוא לך לעבודה כל יום וגם לא ליום עבודה מלא. מצד שני הוא דורש שתהיה זמין לקריאה. כאן בפריפריה זה מאד נפוץ לצערי. האם זה בא לידי ביטוי בדוחות הלמ"ס?
בתוך קטגורית הלא עובדים, האם יש פירוט חודשי לגבי הלא מועסקים (להבדיל ממובטלים)? האם ברור לי ולך או למקבלי ההחלטות מי אינו מועסק ולמה?
אז החליטו שכל מי שאינו מקבל דמי אבטלה גם לא נכלל בדוח? אתה יודע כמה אנשים בכלל לא מגיעים למצב שמגיע להם לקבל דמי אבטלה?
בקיצור, הדוחות עמומים (מזכיר לי את משקולות סל המוצרים במדד) ואני בטוחה שלא במקרה. ממש חוות החיות...

אני רוצה שהטבלאות יהיו מפורטות בצורה כזאת שאפשר יהיה באמת להבין מה מצב העובדים ומה מצב הלא-עובדים.
גם אני הייתי רוצה.
השאלה איך מביאית את הנתונים האלה, ומה העלות של להביא אותם.
הנתונים שמוצגים אלו נתונים שקל לקבל כי יש אותם כבר במערכת. כל מידע אחר ידרוש סוקרים שילכו וישאלו אנשים, וזה עולה כסף. שלא לדבר על זה שיהיו המון אנשים שישקרו (למשל כל מי שעובד בשחור) אז גם לא ברור כמה המידע יהיה אמין (ואם רוצים לוודא אמינות צריך להשקיע עוד הרבה יותר משאבים).
בתוך קטגוריית העובדים ישנם מאות אלפים שעובדים במשרות חלקיות לא מבחירה. מצד אחד המעסיק משלם לפי שעות עבודה בפועל ולא מחוייב לקרוא לך לעבודה כל יום וגם לא ליום עבודה מלא. מצד שני הוא דורש שתהיה זמין לקריאה. כאן בפריפריה זה מאד נפוץ לצערי. האם זה בא לידי ביטוי בדוחות הלמ"ס?
לא יודע להגיד מספרים, אבל "מאות אלפים" נשמע לי מוגזם.
אישית אני מכיר הרבה יותר אנשים במצב ההפוך - שהם אלו בחרו לעבוד לפי שעות, שהם אלו שלא מתחייבים לבוא לעבודה כל יום וגם לא ליום עבודה מלא, אלא פשוט נותנים למעסיק בתחילת השבוע ימים שמתאים להם לעבוד בהם וכו.
בתוך קטגורית הלא עובדים, האם יש פירוט חודשי לגבי הלא מועסקים (להבדיל ממובטלים)? האם ברור לי ולך או למקבלי ההחלטות מי אינו מועסק ולמה?
ברור שלא. זאת בדיוק הבעיה - יש המון אנשים שעובדים בשחור (גם בזמן שהם מושכים דמי אבטלה). יש המון אנשים שלא עובדים מבחירה.
הנתון של "לא מועסקים" הוא לא באמת נתון רלוונטי כי הוא לא אומר הרבה על מצב המשק.

ומה העלות של להביא אותם.
נתון אמיתי משעשע (עבורי)
בעסק הראשון שפתחתי, בכל חודש התקשרה אליי אישה נחמדה מהלמ"ס, שאלה אותי את השאלות הבאות:
"כמה עובדים בעסק"
"במה מתעסק העסק \ מה המשרות של אותם עובדים"
"האם אתה מחפש עוד עובדים? ואם כן, כמה?
פעם בחודש, כל חודש במשך כ 3 שנים עד שבשיחה האחרונה אמרתי לה שסגרתי (באמת סגרתי)
מאז לא התקשרו
אני הייתי פחות מאחוז מסך העסקים לדברייה שמקבלים "יחס חם כזה"

אני רק חושב כמה זמן זה היה לוקח לכל עסק אם אם היא היתה שואלת אותי על אחוזי המשרה
@בת העמק תשלום למינה צמח יהיה יותר זול ויותר מדייק, אם העסקים יסכימו לתת את המידע כמובן, אבל בסקרים הללו ימצאו את כמות האנשים המספקת למסירת אותו מידע
בצחוק כמובן, סטטיסטיקה זה פשוט תחום זוועתי להבנה מדוייקת של מה שקרה בעבר

נתון אמיתי משעשע (עבורי)
בעסק הראשון שפתחתי, בכל חודש התקשרה אליי אישה נחמדה מהלמ"ס, שאלה אותי את השאלות הבאות:
"כמה עובדים בעסק"
"במה מתעסק העסק \ מה המשרות של אותם עובדים"
"האם אתה מחפש עוד עובדים? ואם כן, כמה?
פעם בחודש, כל חודש במשך כ 3 שנים עד שבשיחה האחרונה אמרתי לה שסגרתי (באמת סגרתי)
מאז לא התקשרו
אני הייתי פחות מאחוז מסך העסקים לדברייה שמקבלים "יחס חם כזה"

אני רק חושב כמה זמן זה היה לוקח לכל עסק אם אם היא היתה שואלת אותי על אחוזי המשרה
@בת העמק תשלום למינה צמח יהיה יותר זול ויותר מדייק, אם העסקים יסכימו לתת את המידע כמובן, אבל בסקרים הללו ימצאו את כמות האנשים המספקת למסירת אותו מידע
בצחוק כמובן, סטטיסטיקה זה פשוט תחום זוועתי להבנה מדוייקת של מה שקרה בעבר
לדעתי זה ממש היתממות.
שאנחנו מדברים על סכומים כאלה גדולים של כסף בפוטנציה , כל ייעול הכי קטן במערכת יהווה רווח בסכומים אדירים למערכת כולה.
את כל הנתונים המדוברים אפשר להסיק מהדוחות שכר הקיימים כבר היום בערבוב עם שאר המערכות הקשורות לנתוני האבטלה והקצבאות.
בנוסף תעשה בשכל המדינה אם תגביר את התעסוקה במשק ותשכור שרותי כלכלנים מתכנתים מתמטיקאים ופסיכולוגים
כדי להפיק את הנתונים ולהבין איך להשתמש בהם נכון.
win win situation

המדינה אם תגביר את התעסוקה במשק
לא לא לא, רק לא זה
השוק יודע לבד מה הוא צריך ואת מה\מי הוא לא צריך
הכפית של המדינה רק תוקעת את המכונה וגורמת לגלגל להסתובב "סביבה"
תמריצים מפגרים (יענו באיחור) שמבוזבזים לתוך כיסי האנשים שמזהים את ההזדמנות או אלה שיוצרים אותה (לוביסטים)

לא לא לא, רק לא זה
השוק יודע לבד מה הוא צריך ואת מה\מי הוא לא צריך
הכפית של המדינה רק תוקעת את המכונה וגורמת לגלגל להסתובב "סביבה"
תמריצים מפגרים (יענו באיחור) שמבוזבזים לתוך כיסי האנשים שמזהים את ההזדמנות או אלה שיוצרים אותה (לוביסטים)
אין פה שוק.
יש מצב שמעוות ע"י חוקים של המדינה (במקרה הזה חוק סוציאליסטי)
ישנו חשד שבעקבות החוק נוצר מצב שחלק מהאנשים מקבלים כספים מאלה שעובדים כאשר הכספים האלה לא ישפרו את מצבם העתידי (עלוקות)
מאותם אנשים אפשר למנוע/להקטין את הכספים שהעיוות הנוכחי מיצר.
ישנו חשד שבעקבות מצב מולד (למשל בן אדם שנודל למשפחה עניה) קיימים בני אדם שמתקיימים במצב של אי שיוויון הזדמנויות.
המערכת הסוציאליסטית מאמינה (ואני גם) שבאמצעות נתינת משאבים בצורה הגיונית ותחת פיקוח אפשר להטיב עם האנשים האלה
ויחד איתם עם שאר האוכלוסיה (כולל אלו שמוסו עבור אותו הכסף)

את זה אי אפשר לעשות בלי להשקיע עוד כסף, בלי לחקור ובלי להביא מומחים בתחום.
אני סובר שתחת התנאים הקיימים זה יהיה מאוד רווחי עבור כולנו דווקא כן להשקיע בכיוון הזה.
זה לא בזבוז משאבים זה הקצאת משאבים חכמה עם ראייה לעתיד שכולנו נרוויח ממנה.
סולידי משהו אם תשאל אותי

את זה אי אפשר לעשות בלי להשקיע עוד כסף, בלי לחקור ובלי להביא מומחים בתחום.
אפשר לבצע את מה שהצעתי כמה פוסטים לפני זה
יחסוך לי עשרות אלפי שקלים בשנה אפילו אם אחליט להסיט -1% מהברוטו של העובד ל"קופת האבטלה האישית שלו" כהטבה לשכר
המדינה תחליט מה השכר הממוצע ולא תתערב אלא במקרי סעד שבשבילו יש תקציב חברתי (וולנטרי)
זה על חשבון משרד הרווחה וכל מה שקשור ל"פיתוח" וקישקוש פקידותי אחר
שיכון יכול להצטרף בכיף

אין לי כוח לדון בדברים שלא יקרו לעולם, אבל רק שאנשים ידעו שאפשר לייצר יותר ערך מהמס שהם משלמים, אני מרשה לעצמי להשמע "לא מציאותי"

זאת בדיוק הבעיה - יש המון אנשים שעובדים בשחור (גם בזמן שהם מושכים דמי אבטלה).
זאת לא הבעיה לדעתי.
יש מעט מאד אנשים שמושכים אבטלה בכל חודש נתון. אל תשכח שיש תנאים דרקונים לזכאות אבטלה ובכל מקרה זה מסתיים תוך שלושה עד שישה חודשים.
לגבי העובדים בשחור, אין לנו נתונים אבל אנחנו יודעים שרוב הכסף השחור בכלל לא מגיע לאנשים שעובדים אצל מישהו אז זאת סתם אגדה.
השאלה איך מביאית את הנתונים האלה, ומה העלות של להביא אותם.
הנתונים שמוצגים אלו נתונים שקל לקבל כי יש אותם כבר במערכת. כל מידע אחר ידרוש סוקרים שילכו וישאלו אנשים, וזה עולה כסף.
אתה אומר בבטחון דברים לא מדוייקים. יש נתונים, עושים סקרים, מצליבים מידע (ראיתי לא מעט באתר של בנק ישראל). העניין הוא תקשורתי בסופו של יום. חוץ מכמה חוקרים באקדמיה שמתעניינים, רוב האנשים קוראים דו"ח תמציתי פעם בחודש בתקשורת ושם אין את הנתונים האלה. גם קובעי המדיניות בכנסת ובממשלה לא טורחים ברובם לקרוא מעבר לברושור שניתן להם דקה לפני ישיבת ועדה.

לא דרמה ולא נעליים.
מצד שני הם פרסמו שיש להם 100 משרות פנויות.
ז"א מביאים ג'וניורים ונפתרים מהשומן העודף היקר עם פנסיות עתק.
די כבר חברים, כל כותרת בעיתון מקפיצה אתכם?
ואם כבר קוראים כותרות, תכנסו לעומק ותבינו מה קורה.

ז"א מביאים ג'וניורים ונפתרים מהשומן העודף היקר עם פנסיות עתק.
איך הבנת את זה?
אולי מפטרים את כל הגוניורים שלא יצברו ותק והשאירו שומן עודף יקר לאלה עם הפנסיות הענק?

in other news, כלב נשך אדם. אמדוקס מפטרת 1,000 עובדים.

כתבה שהתפרסמה היום בידיעות על אנשים שנפגעו מהקורונה.
הסיפור הראשון הוא סיפור נוגע ללב על נשואה עם שלושה ילדים שעבודתה הופסקה ועכשיו אין לה כסף לילדים ולמשכנתא.

עד שקוראים את החלקים הבאים:
"אני נשואה לאברך, אנחנו חיים על משכורת אחת ואני המפרנסת העיקרית"

הלו !! אולי בעלך יואיל בטובו לצאת לעבוד? אולי לא תעשו שלושה ילדים ומעלה אם אין לכם יכולת לפרנס אותם?

זה ממשיך:
"בחודשים אפריל ומאי קיבלתי רק 450 שקל בגלל כפל קצבאות .. רק לפני שבוע קיבלתי את שאר הכסף".

הלו !! מאיפה לדעתך מגיעות הקצבאות הכפולות שלכם? למה נראה לך שכספי המיסים שלי צריכים לממן את אורח החיים הבטלני הזה ואת המשכנתא שלקחתם?

אני יודע שאני נשמע כמו צחי (חרטא) הנגבי, אבל זה ממש מעצבן.

נערך לאחרונה ב:
הלו !! אולי בעלך יואיל בטובו לצאת לעבוד? אולי לא תעשו שלושה ילדים ומעלה אם אין לכם יכולת לפרנס אותם?
בשביל מה יש חילונים?
מצחיק אתה, אנחנו נממן(אחרי שנחזור ממילואים)!

הפסקתי לקרוא את כל כתבות ההתמסכנות, לא מאמין לאף אחד יותר.

כתבה שהתפרסמה היום בידיעות על אנשים שנפגעו מהקורונה.
הסיפור הראשון הוא סיפור נוגע ללב על נשואה עם שלושה ילדים שעבודתה הופסקה ועכשיו אין לה כסף לילדים ולמשכנתא.

עד שקוראים את החלקים הבאים:
"אני נשואה לאברך, אנחנו חיים על משכורת אחת ואני המפרנסת העיקרית"

זה ממשיך:
"בחודשים אפריל ומאי קיבלתי רק 450 ש'ל בגלל כפל קצבאות .. רק לפני שבוע קיבלתי את שאר הכסף".

הלו !! מאיפה לדעתך מגיעות הקצבאות הכפולות שלכם? למה נראה לך שכספי המיסים שלי צריכים לממן את אורח החיים הבטלני הזה ואת המשכנתא שלקחתם?

אני יודע שאני נשמע כמו צחי (חרטא) הנגבי, אבל זה ממש מעצבן.

ואם בעלה היה איש סאונד? DJ? מלצר? מדריך תיירות?
מה הקושי להבין שייתכנו מקרים של מסכנות?
אנשים בחור לעצמם דרך חיים מסויימת, לגיטימית לחלוטין, ולא אכפת לי אם הוא מדריך תיירות, חוקר תרבויות עתיקות, מתווך, אברך או איש אקדמיה,
בשורה התחתונה האדם הזה בחר לו דרך חיים, שהיא לגיטימית, על סמך נתוני הכנסות מסויימים, לצורך הדיון עבודה של אישתו, אולי גם הכנסה שלו, וכעת הם בלי פרנסה עם מקרר ריק.
לגבי הילדים - אתה לא יכול לטעון לחירות, ובאותה נשימה לטעון נגד הזכות להביא ילדים, לבנאדם הייתה הכנסה שעל סמך אותה ההכנסה הוא הביא 3 ילדים, רצית שהוא ינחש מראש שתהיה קורונה?
מה רלוונטי הקטע שכתבת בכלל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל חצי מיליון ש"ח- s&p 500 100% שוק ההון 64
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
U חיסכון של חצי מיליון בשנה לזוג היטקיסטים-אפשרי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
U ירשתי חצי דירה נדל"ן 2
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Y מחשבה חצי פילוסופית שוק ההון 12
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
ו פרישה, חצי פרישה יומני מסע אישיים 8
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M חצי פריים חצי קלצ נדל"ן 24
A ביטוח רכב חצי מקיף צרכנות פיננסית 42
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
Jenia29 משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית 2
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
D דוח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 36
גרהם דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון מיסים 46
Body Solid חצי יחידה בקרן סל שוק ההון 23
R חצי שנה הקרובה שוק ההון 2
Brightside תיק השקעות שלי לקראת חצי-פרישה שוק ההון 13
מ 100,000 ש"ח לתקופת זמן של חצי שנה שוק ההון 5
ס חצי נקודת זיכוי אחרי תואר שני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
N אותו מוצר שם אחר חצי מחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
מתכנת עדכון אישי: סיכום שנה סולידית ראשונה, חצי הכוס המלאה יומני מסע אישיים 6
amidar מחפשים הצעות לחופשה חצי סולידית. אוף טופיק 46
ק חצי חבית למדורה אוף טופיק 3
ל איזון תיק יותר מפעם בשנה/חצי שנה/רבעון שוק ההון 5
amidar מחפש את תיק החצי חצי הזול ביותר שוק ההון 10
תמיר האם ניתן לבטח דירה על חצי מגודלה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
G תיק השקעות בגובה שלוש מיליון שח שוק ההון 56
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
ש 1 מיליון בפקדון שוק ההון 10
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19

נושאים דומים

Back
למעלה