• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העו"ד ממליץ על שמאי

תפוזינה

משתמש רגיל
דירוג
242
קונה דירה יד שנייה (בית ליתר דיוק). בכל בית בשכונה יש חריגות בנייה אבל דווקא הבית הזה כולו בהיתר.
העו"ד שלי היה עכשיו בנכס וטוען שזה לא במאה אחוז תואם להיתר והוא מציע להביא שמאי.
לדעתי זה מיותר כי מבחינת המטראז' הכל מאושר, אז בסדר הם קיבלו אישור למדרגות בחוץ(!) ועשו מדרגות בפנים, ואולי הם הוסיפו גגון עץ של חצי מטר מעל מדרגות הכניסה או משהו כזה.. אבל ממש לא משהו רציני. הם באמת קיבלו היתרים כמו שצריך.
השאלה שלי היא איך אני יודעת אם העו"ד סתם מגזים ואולי גם מקבל אחוזים מהשמאי?

אם את לא מהתחום אני ממליץ בחום על שמאי, זה שווה את הכמה אלפי שקלים האלה.

@תפוזינה לדעתי עוד אנשי מקצוע שיבדקו את הנכס זה תמיד משתלם. העלות זניחה ביחס לעסקה, והסכום בדרך כלל מאוד משמעותי. אנשי המקצוע מורידים ממך חלק מהסיכון העיקרי בנדל"ן שזה שאת קונה מבנה ספציפי למדי עם הבעיות הספציפיות של המבנה הזה. את לא חייבת להביא את אותו שמאי שהעו"ד מציע, אבל לא כדאי להתעלם מנורת אזהרה לדעתי.

קונה דירה יד שנייה (בית ליתר דיוק). בכל בית בשכונה יש חריגות בנייה אבל דווקא הבית הזה כולו בהיתר.
העו"ד שלי היה עכשיו בנכס וטוען שזה לא במאה אחוז תואם להיתר והוא מציע להביא שמאי.
לדעתי זה מיותר כי מבחינת המטראז' הכל מאושר, אז בסדר הם קיבלו אישור למדרגות בחוץ(!) ועשו מדרגות בפנים, ואולי הם הוסיפו גגון עץ של חצי מטר מעל מדרגות הכניסה או משהו כזה.. אבל ממש לא משהו רציני. הם באמת קיבלו היתרים כמו שצריך.
השאלה שלי היא איך אני יודעת אם העו"ד סתם מגזים ואולי גם מקבל אחוזים מהשמאי?

היי
התשובה מאוד פשוטה, אם את סומכת על העו"ד את צריך לקבל את עצתו, במידה ולא,
תחפשי עורך דין אחר, הרי העלות של השמאי זניחה לעומת חוסר מקצועיות ואמינות מצד עורך הדין בצד המשפטי של העסקה.

סוג של כסת"ח, העו"ד לא אחראי בשום אופן לחריגות בנייה (נדיר בכלל שעו"ד מבקר בנכס, גם זה מעל ומעבר מצידו).
אבל ברגע שהוא היה וראה חריגות הוא חייב ליידע אותך ולהמליץ על שמאי (למרות שאני לא בטוח שזה האיש מקצוע הנכון, שמאי עבודתו היא להעריך שווי) שיבדוק חריגות זה בסיסי.
את לא חייבת לקבל את המלצתו אבל ככה התחת שלו מכוסה.
אם את בטוחה לגבי החריגות ושהם מינוריות אפשר לוותר לדעתי אבל לכי תדעי איזה עוד הפתעות הוא יכול למצוא.
ואולי גם מקבל אחוזים מהשמאי?
אז תביאי שמאי או איש מקצוע אחר מטעמך שאינו קשור לעו"ד.

להבנתי חלק משמעותי מהתשלום על נדלן מותנה בפעולות שהעו"ד של המוכר צריך לבצע. נניח ה-20% האחרונים נשארים אצל העו"ד שלך עד שהוא מקבל מהעו"ד של המוכר העברה בטאבו (או ברמי), אישורים מהועדה לתכנון ובניה, מועצה מקומית, חברת חשמל, וכו. זה כולל גם את חוקיות הבניה, אחרת הכסף לא מגיע את המוכר.

הכי פשוט זה לבקש מראש אישורים מהועדה לתכנון ובניה ומהמועצה המקומית. אם הם מאשרים את המצב הקים, נראה לי שאין בעיה.

אני לא איש מקצוע. רק משתמש בהגיון.

אני לא איש מקצוע. רק משתמש בהגיון.
ההגיון שלך לא נכון, לא ככה מתנהלת עסקת נדל"ן והועדה לתכנון לבנייה אינה קשור לסיפור כלל וכלל וגם לא המועצה המקומית.

שמאי לא יעזור פה, וברוב המקרים גם לא עורך דין.

מי שידע הכי טוב זה אדריכל המתמחה בבנייה באיזור.

אם את חושד שיש חריגה כלשהי וזה נפוץ באיזור, אל תהסס להשתמש באיש מקצוע הנכון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
ק ריבית על העו"ש בפייבוקס שוק ההון 11
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
tomchoook מה לעשות עם העו״ש בתקופה הזו? צרכנות פיננסית 16
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
flower ביטוח על העו"ש הבנקאי ותיק השקעות בבנק פוסטים מאיכות נמוכה 1
McMurphy 9.9 מ' בבנק - מה לדרוש בחשבון העו"ש וההשקעות צרכנות פיננסית 181
ס השקעה מכספי העו"ש בPEPPER INVEST שוק ההון 2
K בנק לאומי מסרב להעביר כספים מחשבון העו"ש אוף טופיק 9
K בנק לאומי מסרב להעביר כספים מחשבון העו"ש. אוף טופיק 5
א מה עומד מאחורי הכתיבה של רבים "לא ממליץ לא מיעץ" אוף טופיק 36
ש יועץ השקעות ממליץ על קרנות אקטיביות שוק ההון 29
ה השקעה באינטו (iintoo) - מישהו מכיר/ממליץ? נדל"ן 1
adamshalev קץ אחרית הימים - הסופר של ״הליכה אקראית בוול סטריט״ ממליץ על סמארט בטא שוק ההון 10
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
N הערכת שמאי נדל"ן 5
S האם לקחת שמאי? נדל"ן 3
P האם שמאי מכריע/ממונה מוגבל במינ-מקס לשמאויות הצדדים? נדל"ן 5
N הערכת שמאי למשכנתא נדל"ן 29
P אחוז מימון כשהערכת שמאי שונה מערך עסקה נדל"ן 16
eivgeni שמאי( appraisal) וtitle insurance עבור נכס נרכש בארה״ב נדל"ן 11
A שמאי - של הבנק בלבד או גם פרטי? נדל"ן 1
ז שמאי מקרקעין בסביבה ?? התפתחות אישית 1
S מישהו מכיר שמאי מקרקעין מומלץ? אוף טופיק 0

נושאים דומים