• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסיפור שלי - מכירות באמזון

• פותח הנושא AF1k
  • פורסם בתאריך
לפי מה שאני רואה, אייבי ואמאזון נכנסות בדרופ שיפרים ויותר ויותר קשה להשאר ריווחי.
להיכנס לתחום היום מ- 0 ? לא הייתי ממליץ.

בקשר לחנות אמאזון - כרגע הישראלים לא מכירים את אמאזון והאתר באנגלית, לכן אף אחד לא מסתכל לכיוון הזה, שממה.
אולי פה יש פוטנציאל אבל שים לב ש"לעבוד" אצל אמזון זה בדיוק ההפך מלקנות אצל אמזון אם אתה מבין למה אני מתכוון.

** אם אין לך הרבה כסף להפסיד - הייתי נמנע

תודה @Et1. אני חושב שאני מבין את הניסוח החמקמק בכך שאמזון "בעד הלקוחות" ומקשה מאוד על חיי הסוחרים.
תוכל לפרט מעט על למה אתה חושב שלהיכנס מאפס פחות קורץ ונוצץ?

תודה @Et1. אני חושב שאני מבין את הניסוח החמקמק בכך שאמזון "בעד הלקוחות" ומקשה מאוד על חיי הסוחרים.
תוכל לפרט מעט על למה אתה חושב שלהיכנס מאפס פחות קורץ ונוצץ?
קודם כל, הדרופ-שיפרים משתמשים בכל מני כלים כדי לנהל את הפרופיל שלהם, את ההזמנות מהם ושלהם וגם כדי לחפש מוצרים "חמים".
כל אלה עולים כמה מאות שקלים בחודש.
באיביי, ביקורת שלילית אחת - במיוחד כשאתה בתחילת דרכך , היא גזר דין מוות.
אנשים שרואים שאתה חדש ינסו לסחוט אותך - לכן ממליצים לפחות בהתחלה לקנות ביקורות ולא למכור מוצרים "אמיתיים" - אם איביי יעלו עליך אתה בעיה.
יש אנשים שתמורת כסף מבטיחים למחוק ביקורות שליליות.
בהתחלה אתה תתעסק עם למכור מוצרים סופר זולים שהרווח עליהם מזערי, אתה נלחם מול אנשים שאלה מוצרים שהם בכוונה מפסידים עליהם כדי לעלות כניסות לחנות שלהם שבה הם מוכרים מוצרים באלפי דולרים.

זה עוד לפני הזמן שצריך להשקיע כדי להריץ חנות עובדות , וזה לפחות כמה שעות ביום עד שאתה יכול לשכור פיליפני שיעשה את זה.
ועוד לפני התנאים של איביי (וגם אמאזון) שסטייה קטנה שלך מהתנאים שלהם - החשבון שלך מוקפא.

יש קבוצות בפייסבוק של דרופ שיפרים, תבקר שם ותקרא עוד, בהצלחה !

*כל מה שאני כותב זה על סמך הבנה שלי של המצב.
ומשיחות עם דרופ שיפרים "רצים".

היה לי נסיון קצר עם איביי

מכרתי כל מיני שטויות בכמה דולרים. סתם בתור תחביב וכסף מהצד: תחתיות של בירות שאספתי בפאבים בארץ, בולים מישראל, טלכרטים מישראל, עוד כל מיני פיצפקעס וגם מטבעות ישנים מישראל.
תמיד הייתי גלוי עם הקונים. צילמתי את הפריטים, כתבתי ישן, משומש וכתבתי שהמצב של הפריט הוא לפי התמונה.
עד שהסתבכתי עם איזה אמריקאי שקנה ממני כמות גדולה של מטבעות ישנים מישראל ואז פתח דיספיוט על זה שהמטבעות ישנים ולא במצב חדש.
איביי שלחו לי הודעה שלמרות שציינתי שמדובר במטבעות ישנים ושרואים בתמונה שהם לא חדשים לפי איזה סעיף ותת סעיף בהסכם אני חייב לזכות אותו ולספוג את ההפסד (משהו כמו 50$. המכירה הכי גדולה שהייתה לי BY FAR)
זיכיתי אותו כמובן, סיימתי את שאר הליסטינגס שהיו פעילים ומשכתי את הכסף הכסף מפייפאל וסגרתי את החשבון.
הגישה שלהם שהלקוח צודק גם אם הוא טועה היא פשוט מכה לסוחרים.

אותם הסיפורים יש לאחי. יש לו חברה בארץ של שירותי ענן והוא מתעסק גם בציוד מיחשוב יד שניה שהוא מוכר, בין השאר גם באיביי.
עכשיו, הוא בחור מאד הגוו וישר ובמודעות הוא תמיד נותן פירוט מלא של מצב הציוד, תצונות מכל צד, דפקטם,ותקלות. למרות כל זה קורה לא פעם שלקוח קונה מוצר, ואני מדבר על פעולה של מאות ולפעמים אלפי דולרים כשלפעמים רק המשלוח זה כמה מאות דולרים, ואז הלקוח פותח תלונה ולא משנה שזה לא באשמת אחי, כל פעם מחדש איביי מחייבים אותו לספוג.
כמה דוגמאות:
איזה ראוטר שאחי כתב בדף המכירה שהוא תקול ומיועד לחלקים בלבד. מישהו הזמין ואז פתח תלונה שהראוטר תקול ולא עובד. אחי דיבר עם איביי ואמרו לו שהם מבינים אבל מבחינתם הם רוצים שהלקוח יהיה מרוצה ואחי היה צריך להחזיר לו את הכסף ולשלם כמה מאות דולרים על שילוח חזרה (ברור שהוא העדיף כבר שהלקוח ישאיר את הראוטר אצלו, וזאת גם המטרה של הלקוח).
לקוח אחר פתח תלונה שהוא לא קיבל איזה מוצר. אחי בדק בפרטי המשלוח וראה שהמוצר במכס מחכה שהלקוח יבוא לשחרר אותו. איביי זיכו את הלקוח ואז הלקוח הלך ושחרר את המוצר מהכס ולקח אותו. לא עזר לאחי להוכיח לאיביי שהלקוח לקח את המוצר, הכסף הלך. ויש עוד הרבה מיקרים וסיפורים מסמרי שיער שבהם איביי תמיד מצ'פרים את הלקוח על חשבון המוכר, גם אם ברור שהלקוח משקר, ותמיד התשובה שלהם לאחי, אם אתה לא מרוצה אתה יכול למכור במקום אחר.
איביי זה ממש לא גוף שהיית רוצה לעבוד אצלו, וכן אתה עובד אצלו עם העמלה שהם גוזרים מהמוכרים שהיא מאד גבוהה

אני רק אוסיף שאנשים פחות מודעים לשוק יד 2 של חנויות איביי - אבל הוא קיים.
לדעתי יש לך יותר סיכויים להרוויח (בטווח הרחוק) אם תתמקצע בהקמת חנויות מ0 ומכריתן כשהן מבשילות.
כדי לעשות זאת תצטרך להכיר טוב טוב את הרגולציות של איביי.
חנויות איביי פעילות נמכרות באלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים.
הסיבה ? כי מאוד קשה להתחיל מ-0.
שוב, בהתחלה מדובר על הפסד ודאי - במיוחד אם אתה לא מתכנן *הרבה* זמן קדימה.

וואו, הרבה חומר למחשבה בנוסף :) תודה.

@AF1k תודה על השרשור הזה שמביא לאנשים תועלת גם שנים לאחר שנפתח.
אמזון, איביי ובכלל מכירות באינטרנט- לא יכולתי לצפות לסקירה יותר מקיפה, אמינה ופרקטית על הנושא.
יישר כח

לגבי הדיון על אייבי- אני את השקל שלי אוסיף אני נכנסתי לתחום במאי האחרון.

הרבה עליות וירידות. תחום מאתגר. יש בו לא מעט רווח. אני עדיין בלמידה. חנות אחת שרצה די טוב.
ועוד כמה חנויות שאני מנסה להבין מה הבעייה שלהם.
העולם הולך לכיוון האיקומרס בטירוף. מומלץ מאוד להכנס לאחת הפלטפרומות למי שזה מעניין אותו.
ואייבי היא הקלה מכולם כשאין הרבה כסף להתחיל איתו.
נכסים דיגטליים בכללי הם אחלה תחום.
ממליץ לחקור וללמוד ללא הרף תחום שמעניין אותכם. מי שזה מעניין אותו.
אפשר להגיע באייבי לרווח של אלפי דולרים מחנות אחת. בהצלחה לכולם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קרן כספית, מה הסיפור של זה שוק ההון 6
S הסיפור של מעמד הביניים עם הנדל"ן נדל"ן 30
maverick אילון מאסק וטוויטר - מה הסיפור בעצם? שוק ההון 150
ש הסיפור של שביל יומני מסע אישיים 7
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
בעז לויתן דיור מוגן באנגליה - מה הסיפור? אנא עזרתכם נדל"ן 33
M החלום והדילמות - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 97
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
פ מכירה או שכירת דירה - הסיפור שלי נדל"ן 13
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
M הסיפור של רובוט השקעות או RoboAdvisors שוק ההון 14
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14
י נופל וקם - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 6
Koby Paris הסיפור של הישראלי בפריז יומני מסע אישיים 84
צ הסיפור שלי/שלנו יומני מסע אישיים 14
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
U ימי מכירות רכב אוף טופיק 0
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 1
ס מיסוי על מכירות של מוצרים דיגטיליים באינטרנט מיסים 0
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
F דוח מס שנתי מקוון - הגשה ללא מכירות מיסים 1
c881 כשנציג מכירות אומר לך "אולי לא מגיע לך"... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
1337justme משמעות של מחזור מכירות מני"ע בדוח השנתי מיסים 8
S מחזור מכירות מעל 2.5 מיליון ש"ח בשנה מיסים 15
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 6
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ג עזרה - נתונים על מכירות בקרנות אמריקאיות שוק ההון 0
DiverGirl מתי מכירות באי ביי חייבות במס? אוף טופיק 8
מ Rant קטן על מכירות ומיקוחים אוף טופיק 29
amit איך אתם מתמודדים עם אנשי מכירות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 83
V קניה באמזון ומיסים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
פסיוני קריסה של 'חברת השקעות באמזון'- השקעות אלטרנטיביות 23
ש איך משלמים בפייפאל באמזון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
N המלצות על רכישת מוצרי צריכה בסיסיים באמזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93