• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצות לחיסכון בטיול גדול

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
אהלן אהלן, אני חייל משוחרר שעתיד לצאת לטיול גדול בעוד חודש למקסיקו ומשם לשאר דרום אמריקה (פרו קולומביה ברזיל) אם יהיה פתוח למשך תקופה של כ4-5 חודשים, רציתי לדעת האם יש פה חבר'ה שעשו טיול גדול ובפרט לשם ויש להם המלצות איך לחסוך? עכשיו הכוונה שלי היא פחות בקטע של "תישן בהוסטלים ולא במלונות" "תאכל אוכל רחוב" וכו' אלא טריקים שיוזילו את הטיול בלי לגרום לי להתפשר על דברים. למשל הוצאת כרטיס אני רוצה את זה דחוף בעמלות מטח, דברים בסגנון כמו אתרים הכי מומלצים לקנות מהם את כרטיסי הטיסה או את הלינה,ביטוחי בריאות, סים מקומי/בינלאומי או דברים שמעניקים הנחות בחול כמו למשל שראיתי כרטיס של בית חבד או כרטיס מוציקארד.

עשיתי טיולים גם למקסיקו וגם לדרום אמריקה (לא ביחד)
יש המון טיפים ואפשר למלא שרשורים שלמים על זה
אבל אני חושב שאתה לא בפורם המתאים (בעיקר מבחינת גיל / ניסיון וכו)
בזמנו היה אתר גרינגו שלי עשה המון סדר - מניח שזה התפתח מאז
ממליץ לשאול באתרים כאלה מהזמן האחרון

כוכבית גדולה!! עכשיו זה זמן קורנה הרבה דברים משתנים בקצב מהיר, רוב הסיכוי שהמקומות שתגיע אליהם בכלל לא דומים לאיך שהם היו לפני שנה וחצי (מניח שלא תמצא המלצות יותר עדכניות). כלומר הרבה נסגרו או נפתחו שוב עם בעלים אחרים וכו וכו
אז כך כל המלצה כערבון מוגבל

וממליץ לך להיות מוכן לשינוים דרסטיים בטיול, קרי שינוי מדינה מיקום (בגלל התפרצות קורונה), הגעה למקומות סגורים או שלא יקבלו אותך (אולי נכון לקחת אוהל קטן איתך, ולתאם הכל לפני)

וכמובן נושא הבריאות צריך לתת לו מחשבה, פעם אחת עם ביטוח מתאים וגמיש ופעם שניה חיסון קורונה עם אישור חיסון רשמתי ומתורגם לספרדית
כמובן גם הייתי משאיר"קרן חירום" קטנה לכל צרה רפואית שלא תגיע (פתאום סגר ואתה תקוע באותו מקום שבועיים, או צריך טיסת חילוץ וכאלה)

אני כן יגיד שאם תכנון נכון הטיול אמור להיות מאוד זול (לי בזמנו עלה 4 חודשים 20K שקלים בכל דרום אמריקה חדרים זוגיים עם מקלחת אישית והרבה טיסות פנים - אבל אני קיצוני קצת בהשוואות מחירים)

כן אגיד שבהרבה פעמים טיסות יותר זולות מאוטובוסים
במיוחד אם אתה קונה בחברות מקומיות (בעיקר בברזיל - לדוגמאה חברת אזול (כחול בפורטוגזית) ,אין אתר באנגלית או לפחות לא היה אז צריך להעזר במקומים, מניח שהיום אפשר פשוט לתרגם עם גוגל...)

תהנה!!!!

הייתי כמה חודשים בדרום אמריקה אז השני שקל שלי.
1.תוציא כרטיס של I NEED IT(עמלת המרה ומשיכה של אחוז אחד)
2.ראש פתוח, ואני מתכוון לזה שאמרת שאתה רואה שינה בהוסטלים כהתפשרות וזה טעות גדולה לפחות בעיניי, הוסטלים זה מקום הרבה יותר חוויתי ממלון במיוחד לצעירים כי בסופו של דבר הוסטל זה מקום לינה שהדגש בו הוא למטיילים כמוך(משמע יש בו מטבח שתוכל לבשל בו וכך לחסוך כסף, פינת ישיבה שבה כולם יושבים ותוכל להכיר אנשים), יש לך גם הוסטלים עם בריכה וחדרים מפוארים ככה שהוסטל זה ממש לא שווה להתכלבות כמו שהרבה ישראלים חושבים.
ממליץ לך להמנע מהוסטלים של ישראלים כי הם יותר יקרים, כנ"ל אטרקציות שמוכוונות ישראלים ובכללי גם לכיס ובמיוחד לחוויה מציע לך להמנע מהישראליאדה שהולכת שם כי אם זה מה שאתה מחפש אז חבל על כסף ועל לנסוע חצי עולם.
3.טיסות וכאלה לנסות לסגור כמה שיותר מראש ולהשוות מחירים באפליקציות הקיימות(במיוחד כשאתה טס נניח בתקופת הקרנבל שאם תסגור שבוע לפני יעלה לך מלא כסף), וזה טיפ כללי תמיד תשווה מחירים של אטרקציות, טיסות, אוטובוסים בגלל זה אני לא ממליץ על הכרטיסים כמו מוציקארד וכו, כי הם נותנים לך הנחה קטנה אבל מאוד מקבעים את איפה שתישן.
4.סים בינלאומי תקנה שם ולא בארץ זה הרבה יותר זול.
ותהנה זה טיול מדהים!

הייתי כמה חודשים בדרום אמריקה אז השני שקל שלי.
2.ראש פתוח, ואני מתכוון לזה שאמרת שאתה רואה שינה בהוסטלים כהתפשרות וזה טעות גדולה לפחות בעיניי, הוסטלים זה מקום הרבה יותר חוויתי ממלון במיוחד לצעירים כי בסופו של דבר הוסטל זה מקום לינה שהדגש בו הוא למטיילים כמוך(משמע יש בו מטבח שתוכל לבשל בו וכך לחסוך כסף, פינת ישיבה שבה כולם יושבים ותוכל להכיר אנשים), יש לך גם הוסטלים עם בריכה וחדרים מפוארים ככה שהוסטל זה ממש לא שווה להתכלבות כמו שהרבה ישראלים חושבים.
ממליץ לך להמנע מהוסטלים של ישראלים כי הם יותר יקרים, כנ"ל אטרקציות שמוכוונות ישראלים ובכללי גם לכיס ובמיוחד לחוויה מציע לך להמנע מהישראליאדה שהולכת שם כי אם זה מה שאתה מחפש אז חבל על כסף ועל לנסוע חצי עולם.
3.טיסות וכאלה לנסות לסגור כמה שיותר מראש ולהשוות מחירים באפליקציות הקיימות(במיוחד כשאתה טס נניח בתקופת הקרנבל שאם תסגור שבוע לפני יעלה לך מלא כסף), וזה טיפ כללי תמיד תשווה מחירים של אטרקציות, טיסות, אוטובוסים בגלל זה אני לא ממליץ על הכרטיסים כמו מוציקארד וכו, כי הם נותנים לך הנחה קטנה אבל מאוד מקבעים את איפה שתישן.
4.סים בינלאומי תקנה שם ולא בארץ זה הרבה יותר זול.
ותהנה זה טיול מדהים!
בנוגע לטיסות זה אנחנו כן מחכים כדי לראות שלא יהיה פתאום בלתם ואז נדפקנו.
בנוגע לסים הבנתי דווקא שעדיף סים מקומי וככה להחליף כל פעם שזה יוצא הרבה יותר זול מבינלאומי.
בנוגע לאתרים לטיסות וללינה זאת השאלה שלי, איזה אתרים הכי זול להזמין דרכם? שמעתי משהו אתר לסטודנטים שאתה מזמין בו טיסות שהוא מאוד זול שבתכלס כולם יכולים להזמין שם

אין חשיבות אם זה טיול גדול, קטן, לפני צבא, אחרי צבא, במקום צבא וכו'... דרכי החסכון זהים בכל מקרה.
בנוגע לאתרים לטיסות
השנקל שלי:
אני תמיד מתחיל חיפוש ב- Google flights ותמיד רוכש ישירות דרך חברת התעופה אבל, שים לב ל-2 דברים שכדאי לדעת:
1. פעמים רבות תמצא כי אותה טיסה בדיוק מקבלת מחיר שונה במטבע שונה. תעשה חושבים...
2. לפי החוק האמריקאי אם אתה קונה כרטיס טיסה זמן מסוים לפני הטיסה עצמה (שבוע אם אני זוכר נכון) אתה יכול לבטל תוך 24 שעות ולקבל את כל הכסף חזרה.
לפעמים זה טוב לבלתמים במיוחד בסגנון טיול כזה שהתכניות בו נוטות להשתנות תדיר.
אפשר לנצל את זה דרך רכישה מאתר אמריקאי.
בנוגע לאתרים ללינה
אז כן יש כל מיני אתרי לינה, וכן יש כל מיני הנחות והטבות אבל שים לב:
1. בתי עסק שנרשמים לאתרים הגדולים כמו אגודה, בוקינג, וכו' מקצים מס' חדרים לכל אתר, בנוסף המחירים שונים בכל אתר לכן אם אתה חושב על מקום לינה ספציפי תמיד תבדוק ותשווה בין 2-3 אתרים שאתה אוהב לרכוש דרכם.
2. אחרי שתשווה מחירים באתרים, תרים צלצול למקום עצמו ותשאל כמה עולה חדר. בהרבה מאד פעמים (בעיקר בהוסטלים קטנים) המחיר שיציעו לך הנציגים בטלפון יהיו זולים יותר כי זה בעצם עוקף את העמלה לאתרי ההזמנות. מה גם שלפעמים נגמר החדרים המוקצים באתרים במקומות הזולים הרבה לפני שנגמרים החדרים בפועל... באופן אישי אני לא דואג מלינה. בכל מקום תיירותי יהיו מספיק מקומות לינה פנויים.

עכשיו הכוונה שלי היא פחות בקטע של "תישן בהוסטלים ולא במלונות" "תאכל אוכל רחוב" וכו' אלא טריקים שיוזילו את הטיול בלי לגרום לי להתפשר על דברים
ממש לא הבנתי את הכוונה שלך פה.
אתה מתכוון לישון בגסטהאוס או לא?
אם אתה מכוון מלונות.. תסגור את השרשור הזה ותמריא לטיול שלך. כי גם אם תחסוך 1% עמלת המרה אתה תוציא את כל מה ש"חסכת" על לילה אחד במלון...
וכמו שאמרו פה קודמיי, מלון זה חוויה אחרת מתרמילאות.
לינה באוהל, דורמס, גסטהאוס.. אלו חוויות ששום בית מלון לא יכול לתת להן תחליף.

הרבה פעמים טיסות יותר זולות מאוטובוסים
גם אם זה זול יותר, זה לפעמים גורם פספוס.
הנופים שרואים בקרקע שונים מנופי האויר שגם ככה אתה זוכה להם בטיסה הגדולה ל/מ היעד שלך הביתה.
גם לאיטיות יש קסם... שמים לב לעוד פרטים, ונהנים ממגע קרוב יותר למקום עצמו.

מלבד זה שבטיסות כל הזמן צריך לעמוד בתנאים של בטיחות וצריך להגיע לשדה התעופה וממנו וגם זה עולה קצת כסף..
ולפעמים (תלוי בסגנון שלך) יהיה איתך ציוד שלא יהיה ניתן להכניס למטוס כמו גזיה, וכו' ולכן תצטרך כל פעם להפטר מדברים ולקנות חדש.

כבר אמרו פה רוב מה שהיה לי להציע, אז רק אתן כמה חידודים מצידי,

1. מאחר ואתה הולך לעשות הרבה רכישות באתרי מלונות וטיסות וכו' - שווה לפתוח חשבון באתר קאשבק כלשהו. אני אישית מעדיף אמריקאיים כי הקאשבק בהם לרוב יותר טוב (לדוג topcashback), אבל יש גם ישראלים אם אתה מעדיף. העיקר לפתוח חשבון באחד מהם ולפני כל הזמנה/תשלום אונליין כלשהו לברר אם אפשר להשיג דרכו קאשבק. זה כבר יחסוך לך כמה אחוזים על הרבה מהעלויות בטיול. ברובם אגב אפשר להירשם דרך קוד הזמנה ולקבל ישר איזה 10-15 דולר.

2. להזמנת לינה (בין אם זה הוסטל, מלון 2 כוכבים, או בקתת נופש) אני אישית מחבב מאד את hotels.com. ההטבה שלהם ללקוחות קבועים היא מאד אטרקטיבית - על כל 10 לילות תקבל לילה חינם בשווי ממוצע של הלילות האלו - כלומר, פרקטית 10 אחוז קאשבק. הם לרוב גם הכי זולים, אבל תמיד טוב להשוות בכל זאת. במידה ואתה מוצא מקום זול יותר אפשר לפנות אליהם ולבקש השוואת מחיר. וכמו שציינתי בסעיף 1, לעבור באתר קאשבק לפני ההזמנה אצלם.

3. סים מקומי הוא אכן לרוב הכי זול ומומלץ, אבל לא תמיד צריך לקפוץ על הראשון שרואים בשדה תעופה. יש וויקי מאד מושקע שנותן פירוט טוב על האופציות הזמינות בכל מדינה, כולל איפה להשיג, כמה עולה וכו'.
מעבר לזה, כדאי גם להצטייד בגיבוי (שהוא לא הסים הישראלי שלך). לדוג' מצב שבו אתה עושה קונקשן ארוך בשדה שאין בו וויפי זמין/מתפקד, או עובר דרך מדינה רק ל2-3 ימים ואז ההתעסקות עם סים מקומי קצת מיותרת, או סתם רוצה אינטרנט עד שתמצא ותקנה סים מקומי.
בדיוק בשביל זה אני ממליץ להצטייד מראש במשהו כמו global sim, כדי לסגור פינות שכאלה. סגר לי הרבה פינות שכאלה בטיול האחרון.

4. הרבה אטרקציות מקומיות (פארקים, סיורים, מוזאונים, טיולים מודרכים) לפעמים יהיו זמינות באתר klook (או באתרים דומים דרך גוגל), שווה להעיף מבט. בין אם זה בשביל מחיר יותר טוב או סתם בשביל דרך נוחה להזמין כרטיס באנגלית.
ובכללי, לכל אטרקציה מקומית שאתה מעוניין בה, לפחות כאלה שהן פופולאריות, תריץ איזה חיפוש גוגל ותחפש קופונים. זה גם נכון לדברים סטייל אפליקציות נסיעה. לא מכיר מה הולך במקסיקו/דרום אמריקה, אבל במזרח אסיה יש אפליקציה סטייל אובר בשם grab והיו לה אינספור קופונים באינטרנט, שמתחדשים כל שבוע, ובמצטבר הוזילו לי את כלל הנסיעות בטיול בחצי.

לא יודע אם זה יותר חסכוני, אבל מאז שעברתי לטלפונים שתומכים בסים אלקטרוני אני כבר לא מתעסק בכרטיסי סים. זה הרבה יותר נוח ואפשר להתארגן מראש ולהיות בראש שקט מהנחיתה, בלי להתחיל לחפש איפה קונים ואיך מפעילים.

היי, האמת שטיילתי בשנה שעברה (עד פרוץ הקורונה) ותקופה של 3 חודשים יצאה לי חסכונית מאוד. כמה מהטיפים הכי חשובים שהיו לי:

1) אתה צריך שיהיה לך תכנון טוב מראש למסלול שלך בכל מדינה - ככה תוכל להתנייד בצורה הגיונית וחסכונית באוטובוסים, ולא לבזבז כסף מיותר על מעברים. הופתעתי מכמות הישראלים שטסו מאטרקציה לאטרקציה במקום לטייל בצורה מסודרת - מדרום לצפון למשל. כמו שלא תמליץ לתייר מחו"ל לטייל מאילת לחרמון ורק אז לתל אביב.
2) תברר מה האמצעי המשתלם ביותר עבורך לתשלום בכל מדינה - יש מדינות בהן הכי משתלם זה להגיע עם דולר אמריקאי ולהמיר ברחוב (ארגנטינה למשל), יש מדינות בהן הכי משתלם לגהץ (באורוגווי לדוגמה, לפחות מתי שטיילתי), ויש מדינות שבהן הכי משתלם למשוך מזומן בכספומט (ברזיל וצ'ילה) - וגם אז צריך לברר מה הכספומט בעל העמלה המינימלית במדינה שנמצאים בה. חוסך המון כסף!
3) תעבוד על לקלוט את הספרדית כמה שיותר מהר (אני לא מחפש שתדע ספרדית שוטפת, אלא רק אוצר מילים בסיסי לרמה היומיומית) - זה גם יקל על החיים שלך, וגם יחסוך לך הרבה זמן וכאבי ראש. בעקיפין, תגלה שזה גם יחסוך לך כסף. (אגב פורטוגזית זה סיפור אחר לגמרי, השפה מרגישה בלתי אפשרית לעומת הספרדית הקלילה).
4) אמרו לך כבר כמה פעמים אבל אל תוותר על ההוסטלים. שם כל הטיול. אתה לא מחפש להסתובב בתוך עדרים של תיירים כל היום הרי, אז למה לישון במלון? אגב גם שינה באוהל זה כיף מאוד.

והכי חשוב תבוא בראש פתוח ומוכן לזרום, תנסה לקפוץ על כל גל שעולה לך בטיול, תהיה ספונטני ותלך בדרך שלך, לא בדרך שכל עם ישראל הלך בה לפניך. תהנה!

תברר מה האמצעי המשתלם ביותר עבורך לתשלום בכל מדינה - יש מדינות בהן הכי משתלם זה להגיע עם דולר אמריקאי ולהמיר ברחוב (ארגנטינה למשל), יש מדינות בהן הכי משתלם לגהץ (באורוגווי לדוגמה, לפחות מתי שטיילתי), ויש מדינות שבהן הכי משתלם למשוך מזומן בכספומט (ברזיל וצ'ילה) - וגם אז צריך לברר מה הכספומט בעל העמלה המינימלית במדינה שנמצאים בה. חוסך המון כסף!
בנוגע לזה כרטיס אני רוצה את זה בעל עמלה של רק 1% בגיהוץ, יש סיכוי שיהיה משהו יותר משתלם מזה? (מעריך שאני כן אצטרך גם למשוך מזומן כי בכל זאת במדינות האלה יש מקומות שלא שמעו עדיין על אשראי)

נראה לי שתמתין עם הטיול
הקורונה משתוללת בדרום אמריקה

עמלת המשיכה היא 3%. יתכנו מקומות שלא מקבלים אשראי/גובים אחוז כלשהו מהעיסקה אם משלמים באשראי.
ממליץ להצטייד גם בויזה וגם במסטרכארד - נתקלתי בכספומטים בהם יש עמלה נוספת על משיכה באחד אך לא באחר, יש מקומות (כנראה מועטים) שניתן לשלם/למשוך כסף רק בסוג אחד (ברמה שאם הגעת בלי מזומן/מסטרכארד לעיירה/כפר - לא תוכל למשוך/לשלם עם הויזה בשום מקום). נכון ללפני כ-5 שנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קירכהוף המלצות לחיסכון באיזור הקריות חיפה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
H המלצות והמשך דרך התפתחות אישית 75
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
de dud המלצות לכיסא עבודה לבית צרכנות פיננסית 2
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ המלצות על סים ראוטר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
Y המלצות לבנק (וכרטיס אשראי?) בארה"ב צרכנות פיננסית 1
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
E מחפש המלצות לאפליקציות שאפשר לנהל בהם השקעות וקריפטו שוק ההון 6