• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכנסות והוצאות בשני מטבעות

youngtech

משתמש סולידי
דירוג
23
יש לי הכנסות והוצאות הן בשקלים והן בדולרים.
אני מנסה להבין איך נכון להתנהל במצב הזה?

נתחיל מתרחיש מפושט:
נניח כי אין עמלות/הטבות לשום צורה של המרה.
אם כל שקל או דולר שהייתי מרוויח ולא מוציא מיד היה נכנס באותו הרגע לתיק השקעות, אז לא היה הבדל בין הדברים.
זה כמובן לא המצב - בכל אחד מהחשבונות נשאר בסופו של דבר לא מעט כסף. אפשר לדון על למה, אבל נניח שכרגע אין אלטרנטיבות טובות לאגחים אז יש מרכיב לא זניח של מזומן בתיק.
במצב כזה, החשבון השקלי והדולרי שלי הם בעצם חלק מהתיק שהוא מזומן בכל אחד מהמטבעות.
תחת ההנחה שאני משתמש בשניהם (ולכן אולי יש סיבה לשמור כל אחד מהם במידה מסוימת כקרן חירום) - איך נכון להתנהל?
האם העובדה שאני עושה רכישות דולריות מהחשבון הדולרי ולא השקלי בעצם שקולה ל"לקנות שקלים באמצעות דולרים" (שזה לא דבר שכנראה רובנו היינו עושים כרגע)?

תרחיש פחות פשוט:
יש עמלות המרה בין דברים.
המרה שקלית-דולרית כולנו מכירים בערך את העלות.
בוא נניח שלשימוש בכרטיס אשראי המחובר לחשבון השקלי לצורך קנייה דולרית עולה עמלה של 1%, ומנגד, שימוש בכרטיס האשראי המחובר לחשבון הדולרי נותן בונוס (קאשבק) של כ1.5% הן בעסקה בדולרים והן בעסקה בשקלים (בלי עמלת עסקה זרה).
איך התשובה משתנה?

אתה יודע להעריך מראש כמה אתה הולך להכניס ולהוציא בכל מטבע?
אינטואיטיבית הייתי אומר שהאסטרטגיה צריכה להיות להקטין את מספר ההמרות ככל הניתן, במיוחד להימנע ממצב של המרה דו כיוונית.

אתה יודע להעריך מראש כמה אתה הולך להכניס ולהוציא בכל מטבע?
אינטואיטיבית הייתי אומר שהאסטרטגיה צריכה להיות להקטין את מספר ההמרות ככל הניתן, במיוחד להימנע ממצב של המרה דו כיוונית.
בשניהם יש יותר הכנסות מהוצאות.
אם אין לי דמי המרה (או אפילו cashback על שימוש בכרטיס אשראי המחובר לחשבון האמריקאי), למה אכפת לי מהמרות?

בשניהם יש יותר הכנסות מהוצאות.
אם אין לי דמי המרה (או אפילו cashback על שימוש בכרטיס אשראי המחובר לחשבון האמריקאי), למה אכפת לי מהמרות?
אם הקשבק חל גם על עסקה בשקלים אז לכאורה תמיד כדאי לך לשם רק איתו (יש עסקים בארץ שמקבלים רק כרטיס ישראלי?), ולדאוג שבחשבון הדולרי תמיד תהיה יתרה מספיקה לכלל ההוצאות.

אם הקשבק חל גם על עסקה בשקלים אז לכאורה תמיד כדאי לך לשם רק איתו (יש עסקים בארץ שמקבלים רק כרטיס ישראלי?), ולדאוג שבחשבון הדולרי תמיד תהיה יתרה מספיקה לכלל ההוצאות.
הוא חל. אך זה עדיין לא ברור שזה משתלם. כי זה בעצם שקול במובן מסוים ללקנות שקלים באמצעות דולרים היום (גם אם בהנחה של 1.5%), שזו כנראה לא השקעה שהייתי ממליץ עליה במצב המטבעות הנוכחי לאף ידיד אמריקאי.

קשה מאוד לנבא את שער החליפין.
אתה יכול לשמור לכך מטבע חשבון נפרד שבו אתה מנהל את ההכנסות וההוצאות שלו, ואתה יכול לערבב בינהם, בשני המקרים אתה בעצם מהמר על אחד מהם שיתחזק לעומת השני. הקשבק נותן יתרון קל לחשבון הדולרי (אבל אלא אם אתה מוציא סכומים אדירים, זה כנראה מסתכם בהפרש זניח במשך שנה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל מסמך שלי לניהול הכנסות והוצאות (google spreadsheet) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
הבנקאי גיוון הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 8
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
א פורום חדש מדוייק בשבילי :-) הגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 43
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 0
M איך מדווחים על הכנסות מהשכרת דירה שפטורות ממס? מיסים 4
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
sharon שכירת דירה בשלב המשיכה\פרישה ללא הכנסות ממשכורת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
B מה הסיווג הנכון עבור דווח ותשלום מס הכנסה על הכנסות משכר דירה העוברות את תקרת הפטור? מיסים 0
חצי פנסיון הכנסות מקרן השקעות במקרקעין בטופס 1322 מיסים 0
כ הכנסות לא מדווחות שהתגלו בשנת 2017. התיישנות? מיסים 12
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
Y תיק השקעות חדש שכולו הכנסות ממכירת דירה שוק ההון 6
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
P הכנסות שכירות פטורות - האם משפיעות על חישובי מס אחרים? נדל"ן 12
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
Z מיסי הכנסות ורווחי הון ממניות זרות מיסים 5
7 דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב מיסים 18
tomchoook השקעה לשנה ללא הכנסות או הוצאות צרכנות פיננסית 15
deussex הכנסות פאסיביות והצורך בפתיחת תיק עוסק אוף טופיק 3
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
זריקת תבונה האם עצמאי פטור עם הכנסות מעטות יכול להפריש את המקסימום לקרן השתלמות (18,400 ש"ח) מבלי שירימו גבה שם למעלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
D החזרי מס - הכנסות משכר דירה מיסים 4
G עוסק מורשה - הבנת ההוצאות אל מול הכנסות צרכנות פיננסית 0
שמנת חמוצה פתיחת עסק ללא הכנסות בשביל IRA שוק ההון 2
ע דיווח על הכנסות לרשות בחול צרכנות פיננסית 1
Yoss דו"ח שנתי - הכנסות פטורות צרכנות פיננסית 13
ע הכנסות ממכירת rsu שוק ההון 3
4 דיווח הכנסות לצבא/ למלגות ולביטוח לאומי שוק ההון 4
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20