• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן?

ben1991

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לחבריי הפורום.
בהנחה שאני חוסך 10k בחודש לצורך קניית דירה וברצוני לחסוך 700k תוך5-6 שנים.
היכן הייתם ממליצים לי לחסוך ובאיזה אופן לנהל את התיק מבחינת סיכון ?

בנוסך היכן כדי לפתוח תיק והאם 50k הוא סכום סביר להתחלה..
חשוב לי מאוד שיהיה גמישות בהפקדות ורק אציין שאני לא בקיא כל כך ואשמח לכמה שיותר הכוונה.

היכן הייתם ממליצים לי לחסוך ובאיזה אופן לנהל את התיק מבחינת סיכון ?
אסור להמליץ אבל אם הייתי במקומך, הייתי שמה בפק"מ צמוד מדד. יש לך רעיונות אחרים?

אסור להמליץ אבל אם הייתי במקומך, הייתי שמה בפק"מ צמוד מדד. יש לך רעיונות אחרים?
פק"מ צמוד מדד לא יישחק בהשוואה לעלייה במחירי הדיור?
לא ממליץ, אבל אולי כדאי לשקול להכניס מדד מניות כלשהו שיוכל לתת בוסט לתשואה.
מעניין אם מדד תל אביב נדל"ן מייצג בצורה טובה את עליית מחירי הדיור

גם לי אמרו את זה הרבה. בסוף גדלתי, והבנתי.
הבנה לרוב לא הבאה מגדילה אלא צשרלות והסברים.
ההנחה שטמונה בביטוי "כשתגדל תבין" (בהנחה שהוא לא נאמר כדי לנפנף כמו שקורה הרבה פעמים) היא שנסיבוץ החיים יובילו אותך להבנה שהסבר לא יוכל.
לא קונה את זה, במיוחד לא עבור החלטות פיננסיות הרות גורל.
גם בצבא אמרו לי שכשאהיה ותיק אני אתנהג כמו חרא לצעירים עם כל מימי תירוצים וזה לא קרה. גדלתי והבנתי שהותיקים שלי היו חארות (כמו שחשבתי).

בהתאם לשאלה...
יש בזה משהו...

אם תבחר בגישה אחרת של: לחסוך עד שיהיה לך את הסכום הדרוש אז ניתן לקחת סיכון כלשהו. במקרה כזה אפשר לחשוב על שלל תיקים עם stdev נמוכים מאוד ולבנות תרחיש קיצוני של כמה זמן תצטרך לחכות מעבר ל-6 שנים וכמה זמן אתה יכול להרוויח. במידה והשאלה שלך נשארת כפי שהיא התשובה הנכונה להבנתי היא כמו של @בת העמק .

נערך לאחרונה ב:
מעניין אם מדד תל אביב נדל"ן מייצג בצורה טובה את עליית מחירי הדיור
ממש לא.
אבל אולי כדאי לשקול להכניס מדד מניות כלשהו שיוכל לתת בוסט לתשואה.
במקרה של מטרה מוגדרת וטווח השקעה קצר-בינוני לא הייתי ממהר למניות. ואם כן, אז לא יותר מ10%.
קיצור הזמן שהתשואה אולי תיתן לו לא שווה את הסיכון שזה ירחיק אותו בכמה שנים מהמטרה.

אישית הייתי הולך על פק"מ. לא בטוח שמאוד משנה צמוד למדד המחירים לצרכן או לא, היות שהמדד לא משקף את התנודות במחירי הדיור (ולראייה העליה האפסית במדד לעומת הזינוק המטאורי במחירי הדירות בעשור וחצי האחרון)

לא בטוח שמאוד משנה צמוד למדד המחירים לצרכן או לא, היות שהמדד לא משקף את התנודות במחירי הדיור
האמת שחיפשתי לפני התשובה אם יש פק"מ צמוד למדד הבניה ולא ראיתי :)
הזינוק המטאורי במחירי הדירות בעשור וחצי האחרון
א) הזינוק לא לינארי, היו שנים בודדות שיצרו את הזינוק.
ב) לא נביאה אבל יתכן שקטסטרופה הנוכחית תביא למה שלא הצליחו המחיר למשתכן והמיסוי הכבד למשקיעים - שינוי כיוון במחירי נדל"ן.

בפק"מ צמוד מדד
במידה והשאלה שלך נשארת כפי שהיא התשובה הנכונה להבנתי היא כמו של @בת העמק .
אישית הייתי הולך על פק"מ. לא בטוח שמאוד משנה צמוד למדד המחירים לצרכן או לא
לדעתי זה דווקא זמן לא מתאים לפק"מ צמוד. פקדונות צמודים בשנים האחרונות ניתנים בריבית אפסית ובגדול מקבלים רק את ההצמדה ואולי שבריר אחוז במקרה הטוב. המדדים בשנה(?) הקרובה צפויים להיות שליליים, מה שיביא להפסד נומינלי בסבירות גבוהה בפקדון קצר מועד שכזה. אציין כי לא מדובר בתזמון שוק שלי או הליכה נגד השוק - השוק אומר את זה בבירור. אגרות חוב ממשלת ישראל צמודות קצרות נסחרות בתשואה משמעותית גבוהה מזו של האגרות הלא צמודות. אני חושב שבמקרה שיש חשיבות להצמדה, הייתי קונה את האגרות הממשלתיות הצמודות ולא פק"מ. לפחות עד שהתשואה עליהן תגיע מתחת לתשואה של אגרות לא צמודות.

אציין כי לא מדובר בתזמון שוק שלי או הליכה נגד השוק - השוק אומר את זה בבירור.
להגיד דבר והיפוכו באותו משפט זה כישרון.

פקדונות צמודים בשנים האחרונות ניתנים בריבית אפסית ובגדול מקבלים רק את ההצמדה ואולי שבריר אחוז במקרה הטוב
נו, וזה לא מה שהפות"ש רוצה? שמירה מיטבית על ערך הכסף הנחסך לצורך נדל"ן בתוך מספר שנים מועט.
אז אתה מציע אג"ח ממשלתי צמוד כי אתה חושב שהוא פחות מסוכן מפק"מ צמוד? אוקיי.

אנחנו שמנו בקרמבולה של בנק מזרחי. שזה צמוד מדד או אחוז לשנה הגבוה מבניהם (תוכנית של 3 שנים)
לדעתי זה הכי סולידי שמצאנו בסביבת ריבית נמוכה.
כרגע יש "רווח" של 0.2% בצמוד מדד (אחרי העליה של 0.4% שהיתה)
ויש לי עוד שנה וחצי למסלול.
לאידע אם זה היה הכי טוב שהיינו יכולים לעשות, אבל זה היה עם הכי מעט סיכונים שהיינו יכולים לחשוב עליהם.

אז אתה מציע אג"ח ממשלתי צמוד כי אתה חושב שהוא פחות מסוכן מפק"מ צמוד? אוקיי.
לא בדיוק - אג"ח ממשלתי צמוד נסחר בתשואה "ריאלית" חיובית ופקדונות ניתנים עם הצמדה בלבד. הסיכון בשניהם קטן, בפרט באג"ח. אני אישית לא מנסה לנבא מה יראה המדד, רק מסתכל על תשואות אג"חים (צמודים\נומינליים) בעלי מח"מ דומה ובמה שפקדונות צמודים מציעים.

אני בערך בגילך ועדיין לא הבנתי למה כמעט כולם רוצים לקנות ערימה של בלוקים במחירים מופרזים.

ההסבר הוא די פשוט - הכנסה פאסיבית קבועה ופטורה ממס, ביטוח מעליות חדות של שכר דירה, ואפשרות לגור בנכס שלך אם תרצה.
אציין את המובן מאליו - ערך עולה של מניה בהחזקתך זו לא הכנסה פאסיבית. זה מקביל לעליית רווח הון, וכמו רווח הון אינו רלוונטי עד שתמכור.
הכנסה פאסיבית היא כסף נוסף שוטף שנכנס אליך לחשבון בלי שתעשה דבר (גם לא תמכור מניות לצורך העניין).
לכן הכנסה פאסיבית במניות קיימת רק בדיבידנדים.
השקעה במניות מחלקות דיוידנדים דורשת התעסקות רבה יותר מנדל"ן, קריאת דו"חות רבים ותחזוקה שוטפת. בעיני הנדל"ן בטוח יותר ותנודתי פחות, מה שאנחנו מחפשים כשאנחנו תרים אחר תשואה יציבה. כמו כן תשלם על הדיוידנד 25% מס.
השקעה פאסיבית בקרן מחלקת גם תיתן דיוידנדים, אך לא ברמה מספקת. כמו כן תשלם על הדיוידנד 25% מס.

לכן כשמחפשים הכנסה פאסיבית קבועה ופטורה ממס (כדי להעביר אותה למניות נניח) - נדל"ן הוא הכלי הכי נוח לעשות זאת.

כמו כן יש ביטוח מעליות חדות בשכר הדירה ואפשרות לגור בנכס.
תאר לך שאתה חוסך הרבה כסף לפרישה, אך ישראל נהית מקום צפוף ויקר מאד ומחירי השכירות גבוהים. אם תהיה לך דירה לא תצטרך לשלם אותם- תוכל לגור בנכס שלך. או שתעדיף לקבל את דמי השכירות הגבוהים. זה נותן לך שליטה עליך גם כשוכר ולא רק כמשכיר.
אדם ללא דירה עדיין חייב לשכור כדי לגור איפושהו, והעסקה הזאת נכפת עליו כל חייו. כשעסקה לא נכפית עליך, אתה במקום גבוה יותר במשא ומתן.

ואחרי שכל זה נאמר, אני מאמין שלכל אדם יש את ההשקעה שנכונה בשבילו. אתה ממה שהתרשמתי מסתכל מתימטית All the way, גם בעניין של קרן החירום וגם בעניין הנדל"ן, הכל מתימטיקה קרה. אני מכבד את הגישה הזאת גם אם לא מסכים איתה.
יכול להיות שמבחינת מספרים קרים, הדרך שלך להפיק את מקסימום התשואה היא לשים את כל הכסף בשוק ההון.
אני אישית חושב שיש עוד אלמנטים רלונטים לאיכות חיי, הכנסה פאסיבית קבועה ופטורה ממס היא אחת מהם.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
I היכן להשכיב קרן חירום? פקדון נזיל, עו"ש או קרן כספית? פוסטים מאיכות נמוכה 1
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
י היכן הכי זול להפקיד/ לפדות צ׳ק אמריקאי מתוכנית הסיוע האמריקאית? צרכנות פיננסית 3
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
A היכן לעשות ביטוח נסיעות 'חינמי' צרכנות פיננסית 59
G השקעה בנדל״ן- היכן? נדל"ן 3
ל הפקדת כסף לפיקדון בבנק- 250,000 ש''ח היכן הכי אטרקטיבי? שוק ההון 12
ג פליי קארד פרימיום, היכן לעשות? צרכנות פיננסית 6
י היכן ניתן להשיג ליטר מי חמצן בריכוז 3% ב 11 ש"ח -- בירושלים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
N היכן כדאי לרכוש אג"חים ישראלים שוק ההון 6
פשפש היכן כדאי לשמור מזומן שוק ההון 24
ג IB - היכן יושב הכסף שוק ההון 19
ל הנדסת אינסטלציה-היכן? התפתחות אישית 4
P היכן כדאי להחנות כסף? שוק ההון 9
Y היכן העמלות נמוכות ביותר למשקיעים סכומים נמוכים שוק ההון 5
Y היכן להשקיע 150 אלף שקלים? שוק ההון 16
tomer111 היכן קונים IWDA ? שוק ההון 5
G איך להכין מוצרלה? או היכן קונים מצרכים אוף טופיק 0
זאב היכן אתם גרים ? אוף טופיק 7
זאב קורס השקעות בנדל"ן, היכן אפשר לעשות ? התפתחות אישית 2
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Sp0 קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
S מה המקסימום צבירה שניתן לחסוך בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
A האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם? שוק ההון 36
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
I הגבול בין לחסוך ולהשקיע לבין להנות יומני מסע אישיים 21
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2

נושאים דומים

Back
למעלה