הייתי שכיר, לא עובד כרגע- הפקדות לפנסיה לצורך הטבה במס האם כדאי?

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י alon700, ‏4/7/18.

1. alon700

alon700 משתמש ותיק

עבדתי כמה חודשים השנה(2018) ונלקח לי לא מעט מס - היו לי הפרשות פנסיוניות סטנדרטיות מהמעביד.
    אני לא מתכוון לעבוד השנה בכלל מעכשיו, לכן מגיע לי החזר מס בתיאום מס שאעשה על 2018 בעתיד.
    תהיתי אם כדאי לי להמשיך להפריש לפנסיה באופן עצמאי, האם יתנו לי הטבות מס שיכנסו לחישוב השנתי של תיאום המס של 2018 ואז ייתכן שזה שווה לי.
    שאלתי היא פה ראשית, האם ההנחה שלי נכונה ותהייה מגיעה לי הטבת מס כלשהי, אם כן אז כמה בדיוק ואיך אפשר לעשות חישוב למקסום ההטבה הזו?
    ראיתי פה בפוסט מחשבון כלשהו אבל שמיועד לעצמאיים וגם לא ממש הבנתי איך להשתמש בו ואם הוא בכלל מתאים לחישוב של שכיר. אני הייתי שכיר, מעולם לא עצמאי.

2. Fitch

Fitch משתמש בכיר

תנסה כאן:
    https://pensuni.com/?p=4467
    ואולי יש שם פוסטים נוספים בנושא

alon700 אוהב/ת את זה.
  3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

זה לא קשור אם אתה עובד או לא, אלא אם יש לך שכר לא מבוטח או לא.
    הרבה פעמים הוצאות מעסיק על אוכל וקרן השתלמות מעל התקרה הם הכנסה שלא מבוטחת לפנסיה, ולכן אפשר להפקיד בגינם בצורה עצמאית (צריך לפתוח קופה נפרדת).

האם אתה מקבל דמי אבטלה, כי דמי אבטלה הם גם סכום לא מבוטח, וניתן בצורה מוגבלת להפקיד גם בגינם.

לכל ההפקדות הללו יש הגבלות אז צריך לבדוק אם לא עברת את התקרה.

המחשבון הוא שלי ד.א., והוא נבנה בעיקר לשכירים, ואז עשיתי התאמות לעצמאים.
    מוזמן לקבל ממני הדרכה בפרטי אם אתה לא מסתדר אם מה צריך להכניס ואיך לפרש את הפלט.

alon700 אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שכירות בגבעתיים צרכנות פיננסית ‏אתמול ב- 22:19
החזר מס לשכירים - האם חובה להגיש טפסים על השקעות? צרכנות פיננסית ‏12/6/19
עוסק פטור שהוא גם שכיר - הוראות הפעלה צרכנות פיננסית ‏18/5/19
עזרה במילוי טופס 135 (החזר מס עבור שכיר) צרכנות פיננסית ‏5/5/19
ליסינג תפעולי לשכיר ללא פגיעה בהפרשות סוציאליות? צרכנות פיננסית ‏16/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.