• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אזרח אמריקאי, שכיר, עצמאי ומשקיע

Flex

משתמש סולידי
דירוג
23
שלום,

אשמח לעזרת המבינים בנושא מיסוי בארץ ובארה״ב.
אני נשוי + 1, אזרח ישראלי ואמריקאי, שכיר ובעל עסק פטור בארץ.

יש לי רו״ח ישראלי שממלא לי דו״ח שנתי וכל המסביב שקשור לעסק הפטור שלי.
יש לי רו״ח אמריקאי שאני איתו עכשיו בתהליך Streamlined Process לדיווח מס לארה״ב
ולפני כחודש פתחתי חשבון בIBKR והתחלתי להשקיע עצמאית בVTI / VXUS.

מבחינת ארה״ב אני מניח שאם אני אדבר עם הרו״ח האמריקאי ואגיד לו שמשנת 22 התחלתי להשקיע הוא כנראה יידע איזה טפסים לבקש ממני,
מבחינת דיווח בארץ מאחר והרו״ח שלי מבצע רק דו״חות שנתיים לעסק ולא מעבר, מה אני צריך לדווח ובאיזו צורה? והאם יש קשר לזה שאני גם עצמאי?

תודה רבה.

מבחינת דיווח בארץ מאחר והרו״ח שלי מבצע רק דו״חות שנתיים לעסק ולא מעבר, מה אני צריך לדווח ובאיזו צורה? והאם יש קשר לזה שאני גם עצמאי?
כמגישים דוח שנתי, הוא צריך להיות מלא. אי אפשר להגיש דוח שנתי רק על העסק ולהתעלם מהכנסות אחרות שיש לך.
אם רוה"ח אינו יודע איך לדווח עבור ההשקעות שלך, אתה צריך רו"ח חדש.

מבחינת דיווח, הוא צריך לדווח על הדיבידנדים שתקבל מהניירות שקנית, ואם ביצעת מכירות אז גם עליהם.
בנוסף, הוא צריך להיות בקיא באמנת המס בין ישראל לארה"ב, כך שהוא יחשב לך את המס שאתה חייב על ההשקעות בהתחשב בכמה תהיה חייב עליהם בארה"ב (במקרה של דיבידנדים אתה תהיה חייב בארה"ב 0% או 15% או 20%, הכל תלוי בגובה ההכנסות השונות שלך, ובישראל תצטרך להשלים ל-25%. במקרה של רווחי הון, קודם תצטרך לשלם לישראל 25%, ואז לקבל זיכוי מס זר על זה בארה"ב).

אופציה אחרת זה שתעבוד עם חברה שיש לה גם רו"ח ישראליים וגם אמריקאיים והכל נעשה In-house.

כמגישים דוח שנתי, הוא צריך להיות מלא. אי אפשר להגיש דוח שנתי רק על העסק ולהתעלם מהכנסות אחרות שיש לך.
אם רוה"ח אינו יודע איך לדווח עבור ההשקעות שלך, אתה צריך רו"ח חדש.

מבחינת דיווח, הוא צריך לדווח על הדיבידנדים שתקבל מהניירות שקנית, ואם ביצעת מכירות אז גם עליהם.
בנוסף, הוא צריך להיות בקיא באמנת המס בין ישראל לארה"ב, כך שהוא יחשב לך את המס שאתה חייב על ההשקעות בהתחשב בכמה תהיה חייב עליהם בארה"ב (במקרה של דיבידנדים אתה תהיה חייב בארה"ב 0% או 15% או 20%, הכל תלוי בגובה ההכנסות השונות שלך, ובישראל תצטרך להשלים ל-25%. במקרה של רווחי הון, קודם תצטרך לשלם לישראל 25%, ואז לקבל זיכוי מס זר על זה בארה"ב).

אופציה אחרת זה שתעבוד עם חברה שיש לה גם רו"ח ישראליים וגם אמריקאיים והכל נעשה In-house.
הרוה״ח שלי בארה״ב זה משפחה ככה שאין לי באמת סיבה להחליף, אבל מאחר ואני עוסק פטור עם רווחים לא גדולים בכלל לקחתי רו״ח אך ורק עבור דו״ח שנתי, מישהו ללא עובדים או משרד עובד מהבית... יש לך המלצה על מישהו בתחום שיכול לעזור עם הדיווח בארץ ועם ידע ביחסי ישראל-ארה״ב?

בכלל לקחתי רו״ח אך ורק עבור דו״ח שנתי, מישהו ללא עובדים או משרד עובד מהבית...
ביקשת ממנו הצעת מחיר מעודכנת לדו"ח הכולל גם הכנסות מתיק השקעות?

לגבי המלצות, האמת שאין לי, אני עושה בעצמי. במיוחד אם העסק שלך קטן אולי תוכל ללמוד בעצמך גם, בהתבסס על הדוחות משנים עברו של הרו"ח. ואז את הדיווחים מתיק ההשקעות תוכל להשתמש בדוגמא שלי (ניתן למצוא ב"אודות" בדף פרופיל שלי פה בפורום).

ולפני כחודש פתחתי חשבון בIBKR והתחלתי להשקיע עצמאית בVTI / VXUS.

יש גובה סכום מסויים שאם העברת אותו מישראל לחו"ל, אתה צריך לדווח עליו בדוח השנתי למס הכנסה.
כנ"ל לדווח בישראל על דיבדנדים מחו"ל, וכמה מ"ה אמריקאי הברוקר ניכה במקור.
יתכן שיבקשו ממך הצהרת הון.

אני לא רואת- חשבון, רק מעלה כמה נקודות לבדיקתך עם רו"ח מוסמך.

יש גובה סכום מסויים שאם העברת אותו מישראל לחו"ל, אתה צריך לדווח עליו בדוח השנתי למס הכנסה.
לא מדווחים על גובה הסכום שהועבר. רק העברה של מעל 500,000 גוררת הגשת דוח שנתי. פות"ש כבר מגיש דוח שנתי בלאו הכי.

ביקשת ממנו הצעת מחיר מעודכנת לדו"ח הכולל גם הכנסות מתיק השקעות?

לגבי המלצות, האמת שאין לי, אני עושה בעצמי. במיוחד אם העסק שלך קטן אולי תוכל ללמוד בעצמך גם, בהתבסס על הדוחות משנים עברו של הרו"ח. ואז את הדיווחים מתיק ההשקעות תוכל להשתמש בדוגמא שלי (ניתן למצוא ב"אודות" בדף פרופיל שלי פה בפורום).
אני רואה שבמדריך שלך התייחסת רק להיותך שכיר, האם אוכל להשתמש במדריך זה כדי לדווח על מה שקשור להשקעות ולהשתמש ברו״ח על מנת למלא את הדו״ח השנתי של העסק?
שאלתי את הרו״ח אם הוא יודע לטפל בנושאים האלו והוא אמר כי יש צורך לספק טופס 867, אבל אתה ציינת שזה 1099 - אז אני לא סגור אם הוא מבין עד הסוף או לא.

אני רואה שבמדריך שלך התייחסת רק להיותך שכיר, האם אוכל להשתמש במדריך זה כדי לדווח על מה שקשור להשקעות ולהשתמש ברו״ח על מנת למלא את הדו״ח השנתי של העסק?
בגדול כן, אבל תצטרך לעבוד בשיתוף פעולה עם הרו"ח, להגיד לו באיזה שדה למלא מה, והוא יצטרך להרגיש בנוח עם לחתום על דוח שהוא לא מבין עד הסוף מה מופיע בו.

שאלתי את הרו״ח אם הוא יודע לטפל בנושאים האלו והוא אמר כי יש צורך לספק טופס 867, אבל אתה ציינת שזה 1099 - אז אני לא סגור אם הוא מבין עד הסוף או לא.
הוא לא מבין בזר, הוא רגיל לבית השקעות ישראלי.

למעט מקרים מיוחדים, מ"ה אמריקאי לא מנוכה במקור לאמריקאים.
נכון. טעות שלי. הכוונה היא שיש לדווח למס הכנסה הישראלי כמה מס כבר שילמת / אם שילמת לIRS האמריקאי, על דיבידנדים אלו.

לגבי הדיווח למ"ה על העברה לחו"ל- אכן מעל 500K יש להגיש דוח שנתי. אתה ממילא מגיש. תשאל אם יש לציין משהו מיוחד בקשר להעברה זו.

כמו שכתבתי.. אני לא רו"ח רק מזכירה נקודות שנתקלתי בהן בעצמי. לבדיקתך.

נכון. טעות שלי. הכוונה היא שיש לדווח למס הכנסה הישראלי כמה מס כבר שילמת / אם שילמת לIRS האמריקאי, על דיבידנדים אלו.
יותר מדויק זה שאת צריכה לדווח את חבות המס האמיתית שלך לאמריקאיים (גם אם טרם שילמת אותו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת פינוי בינוי אזרח אמריקאי נדל"ן 11
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y מכירת דירות בירושה בישראל ע"י אזרח אמריקאי מיסים 9
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
N נישואין של אזרח אמריקאי עם אזרחית ישראלית מיסים 4
O קרנות כספיות עבור אזרח אמריקאי - pfic בעייתי? מיסים 21
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
יוזר האם אזרח ישראלי יכול לקנות אגח אמריקאי? שוק ההון 12
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
M אזרח אמריקאי עם שם שונה - בעיה בפתיחת חשבון בIB? שוק ההון 7
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
A אזרח אמריקאי - דרכי השקעה מומלצות שוק ההון 3
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
אזרח אמריקאי לפני חתונה עם לא-אמריקאית מיסים 39
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5