• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לו הייתי רובוט צרכניסט

artist

משתמש רגיל
דירוג
184
שלום לכולם, רציתי לעשות סוג של ניסוי מחשבתי . הנתונים הם כאלה . קיים רובוט חסר רגשות , בן 30 , צרכניסט ,ידועה שהוא הולך לעבוד עוד 40 שנים. חוסך30% מההכנסות שלו . למה שהוא לא ישקיע את כל החסכונות במדדים , כלומר מניות ? אני חוזר על נתונים , חסר רגש לא אכפת לו לאבד גם 95% מהחסכון הוא בכל מקרה ממשיך להשקיע. אין לו בעיות של בריאות, כלומר הוא לא מתקלקל ולא יצטרך כסף לתיקונים יקרים במפתיע.כמו כן הוא לא מתכוון רכישות יקרות כגון דירה או הוצאות בלתי צפויות אחרות כגון רובוטים קטנים.
נ.ב.
הפוסט הנ"ל לא מדבר על פיזור של ההשקעה באילו מדדים להשקיע , בעיקר על הרעיון של הקצאה 100% למניות.
*מדובר בניסוי מחשבתי* לא להגיב שלא קיים בן אדם כזה , אני מבין את זה .
מה אתם חושבים ?

שהסולידית צריכה לשפר את פילטר הרובוטים שעכשיו כותבים פוסטים בפורום.

זאת בגדול הגישה של בוגל ואחרים - בקצרה חיה מתחת לאמצעים שלך (קרי תחסוך), תשקיע את החסכונות בעיקר במניות (גם 100% תופס) ואתה תהיה בסדר גמור.
הבעיה היא שרובוטים נוטים להתקלקל, הם מפתחים חסינות לאפטיות לעבודה, חלומות על אילו היה אחרת ונוטים להשתכפל ולייצר רובוטים קטנים.
החיים מלאי הפתעות, אתה אף פעם לא יודע מה יהיה בעתיד.

הרעיון של פרישה מוקדת (תוך נגיד 10-15) הוא שזה משחרר אותך מהצורך לעבוד. זה לא אומר שאתה חייב להפסיק לעבוד כמובן.
גם לחסוך סכום כסף שלא מאפשר לגמרי להפסיק לעבוד נותן לך הרבה כח (aka f**k you money) וחופש לבחור במה לעסוק ומתי, ופוטר אותך משעבוד לעבודה כזאת או אחרת.

קיצר אם אתה מכיר רובוט שזאת התוכנית שלו למשך תקופת האחריות שלו, זה נשמע סבבה.

מפעיל הרובוט רק צריך לדעת שאלוקציה של 100% מניות לא מבטיחה לו תשואה עודפת ע"פ תיק פחות אגרסיבי, אם כי הסיכוי לכך מעולה.

*מדובר בניסוי מחשבתי* לא להגיב שלא קיים בן אדם כזה , אני מבין את זה .
חוץ מהטענות שהוא יודע שהוא יעבוד 40 שנה ושלא יהיו הוצאות בלתי צפויות אני פועל בצורה דומה.
אני מפנה 100% מהחסכונות השוטפים שלי למניות דיבידנד ולא אכפת לי בכלל מה קורה למחירי המניות אחרי שרכשתי אותן.

בקצרה....
1) למה 100% מניות ולא 200%? (מינוף) - צריך להחליט על סיבולת הסיכון ועל פיה לפעול.
2) אין ערובה לכך שמה שהיה הוא שיהיה - אולי במאה השנים הבאות יכה ברבור שחור כלשהו שיפגע בתשואה ממניות - מה עם גורמי "ביטוח" אחרים? (השקעות ראליות וכו')
3) ההשפעה של 100% מניות לעומת נניח 80% מניות והיתרה באג"ח לדעתי לא תצדיק את הסיכון ואת רכבת ההרים (נניח והרובוט בכל זאת מרגיש משהו :))

אין עם זה בעייה וזה אכן מה שאני, דעת ועוד אנשים פה בפורום עושים. במקרה שלי הרבה יותר מ100% מניות.

חסר רגש לא אכפת לו לאבד גם 95% מהחסכון הוא בכל מקרה ממשיך להשקיע.
אם שום דבר לא אכפת לו אז באותה מידה הוא יכול לעשות מדורה מהכסף ולהשאר חסר כל. בשביל לענות על השאלה מה כדאי למישהו, גם לרובוט, לעשות, צריך קודם לדעת מה המטרות שלו בחיים.

נושאים דומים

Back
למעלה