• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זאת בועה?

אולי לכן השיטה של השקעות ערך די נכשלת בשנים האחרונות, יש פחות ערך ויותר הייפ ראה ערך טסלה...
מעניין לראות מה קורה כשהכסף הזה פוגש עסקים מסורתיים שהמודל שלהם כן מבוסס על ערך. ראיתי לא מזמן פוסט שתואר בו איך סטארטאפ פרסם משלוחים מפיצריה שכלל לא הייתה איתו בקשר עסקי (כשיטה לפרוץ לשוק א-לה וולט) . בעל הפיצרייה גילה שהם גובים פחות ממה שהוא גובה עבור הפיצה. כותב הפוסט שכנע אותו לקנות מעצמו דרך הסטארטאפ הזה, וזה אשכרה עבד.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
היום מדד s&p עבר את רף 3000 הנקודות והוא נמצא עכשיו רק 8 אחוז מתחת לשיא הגבוה ביותר שלו אי פעם, בהתחשב במצב של עשרות מיליוני מפוטרים בארצות הברית ומצב כלכלי לא פשוט בכלל האם אתם חושבים שזאת בועה ?
השוק צופה עתיד לעוד שנה שהקורונה מסתיימת וחברות הטכנולוגיה הגדולות שבנופי מריחות מלא בכל העולם וזה לא בועה, סנופי תמיד מוביל בתשואות. אח"כ VTI ואז VT. אני נמצא בשבעים אחוז ויטיאיי, שלושים אחוז וקסוס ומצטער שלא שמתי הכל בסנופי. סנופי ירד רק שמונה אחוז, ויטיאיי 12%,וקסוס 17%

אפל כרגע 2% מהשיא. עזבו קורונה, לא ברור שיש מלחמת סחר באופק? אני לא מבין את זה.

השור האמריקאי חוגג את פתיחת המסעדות אצלנו מחר. D:

לדעתי, הממשל האמריקאי מנפח חזק את השוק.
לדעתם, אם כבר יש מיליוני מובטלים אז לפחות שיראו ירוק בחשבון הבנק.

אפל כרגע 2% מהשיא. עזבו קורונה, לא ברור שיש מלחמת סחר באופק? אני לא מבין את זה.
עזוב אפל, הכי חשוב בתקופות האלה זה hp ו-xerox, שחס וחלילה המדפסות של הכסף יפסיקו לעבוד... כל השאר פחות קריטי....
במקום להשקיע בחברות נפט וכאלה צריך להשקיע בחברות של דיו למדפסת... יצטרכו עכשיו הרבה דיו.

נערך לאחרונה ב:
עזוב אפל, הכי חשוב בתקופות האלה זה hp ו-xerox, שחס וחלילה המדפסות של הכסף יפסיקו לעבוד... כל השאר פחות קריטי....
יש יותר דולרים באיפונים מאשר בארנקים :)

לדעתי, התסריט הכי מעניין במצב הנוכחי (שאגב יכול להימשך שנים - ע"ע יפן שמזמן הלאימה את שוק ההון שלה, אם כי אחרי קורונה האמריקאים נותנים להם fight יפה) אם בכל זאת תתחיל להתפרץ אינפלציה. אני אישית לא רואה תחליף אחר למה שקורה היום כאשר התערבות של בנקים מרכזיים קובעת את מה שמתרחש (כולל תמחור מעוות של כל הנכסים) .

לדעתי, התסריט הכי מעניין במצב הנוכחי (שאגב יכול להימשך שנים - ע"ע יפן שמזמן הלאימה את שוק ההון שלה, אם כי אחרי קורונה האמריקאים נותנים להם fight יפה) אם בכל זאת תתחיל להתפרץ אינפלציה. אני אישית לא רואה תחליף אחר למה שקורה היום כאשר התערבות של בנקים מרכזיים קובעת את מה שמתרחש (כולל תמחור מעוות של כל הנכסים) .
אבל ביפן לא הייתה אינפלציה אז למה שכאן כן תהיה?

בלי קשר לאינפלציה, אשמח לראות מצב בו הכלכלה לא טובה אבל השוק דוהר למעלה. זה יזכיר לציבור שהמלך הוא עירום ואין בכלל שוק חופשי.

פשוט נגמר הקפיטליזם. בנקים מרכזיים עושים מניפולציות במחירי הנכסים. ממשלות מלאימות את החברות (כמו ביפן) או מחלצות חברות כושלות.

מי היה מאמין שפחות מ-30 שנה אחרי הכישלון של בריה"מ, אנחנו נחזור לסוציאליזם בגירסה החדשה שלו.

ברור שאין שוק חופשי, איך יהיה שוק חופשי אם הם מתערבים כל הזמן, אפילו בארה"ב אין יותר קפיטליזים. בסוף הם יהפכו להיות סוציאליסטים או קומונויסטים בלי שהם ישימו לב, לא משנה אם אתה עובד או לא, תקבל כסף....

כמו בואינג וכו'...?
לא הצילו את בואינג.
אז כמו שתראו בתמונה, לא משנה כמה כסף הם מייצרים או מחזיקים הם לא צריכים להחזיק כלום, האמת הכי טוב בשבילם. גם לא צריכים להחזיק טלרים, לא צריכים להחזיק שומרים גם ככה לא יהיה מה לגנוב (אולי השודדים ישאירו להם קצת כי לא יהיה כלום בכספות), וכשהאזרחים יבואו לבקש כסף, לא נורא אולי הממשלה תציל אותם.... וזה עוד כלום יש שם נתונים לא פחות מדאיגים
לא נכון, לא שינו את יחס הרזרבה, שינו את יחס הנזילות.
מצב הבנקים בארה"ב יציב מאי פעם.
, אם כי אחרי קורונה האמריקאים נותנים להם fight יפה
אפילו לא פסיק קטן ממה שיפן עושה.

טוב בדקתי ואורי צודק, בסוף משקיעים פרטיים הצילו את בואינג
https://www.fr24news.com/a/2020/05/how-the-fed-saved-boeing-without-paying-a-penny.html

בסדר אז לא בואינג, אבל כן הצילו את carnival
https://www.dailymail.co.uk/news/ar...financing-Fed-intervened-save-businesses.html

בכל מקרה שינו גם את יחס הרזרבה...
https://www.federalreserve.gov/releases/h3/current/default.htm

גם Lehman Brothers אמרו שהם יציבים כמה ימים לפני שהם הגישו בקשה לפשיטת רגל שהייתה הכי גדולה בהיסטוריה...

אבל ביפן לא הייתה אינפלציה אז למה שכאן כן תהיה?
התכוונתי למשהו אחר לגמרי. אם תהיה אינפלציה (גם אם ינסו למדוד אותה בצורה "יצירתית"), ואין לי שמץ של מושג אם היא אכן תהיה, אז הריביות יתחילו לעלות וזה נראה לי נכון לעכשיו התסריט היחיד בו התערבויות/הזרמות/QE למיניהם ייפסקו. אחרת ייתכן מצב של יפן שיכול להימשך שנים - צמיחה חלשה אם בכלל והתערבות אינסופיות של הבנקים המרכזיים.

בסוף הם יהפכו להיות סוציאליסטים או קומונויסטים בלי שהם ישימו לב
כמו בציטוט הידוע:
The Fascists of The Future Will Call Themselves Anti-Fascists

אז הסוציאליסטים כיום קוראים לעצמם קפיטליסטים ולקפיטליסטים אמיתיים הם קוראים אנרכיסטים.

בסדר אז לא בואינג, אבל כן הצילו את carnival
לא נכון, תקרא את הכתבה.
בכל מקרה שינו גם את יחס הרזרבה...
גם לא נכון, לא שינו את יחס הרזרבה.
גם Lehman Brothers אמרו שהם יציבים כמה ימים לפני שהם הגישו בקשה לפשיטת רגל שהייתה הכי גדולה בהיסטוריה...
אני לא מתייחס למה שבנקים אומרים, אני מתייחס למה שהמספרים בדו"חות שלהם אומרים.
נכון לעכשיו הם לא רק יציבים מאד, הם גם רווחיים.

האם אתם חושבים שזאת בועה ?
אולי ואולי לא.
לצורך העניין ובלי קשר לטיעונים הסבירים שהעלו מי שתומך בדעה שאנחנו בבועה שעומדת להתפוצץ ועוד שאר ירקות פסימיסטיים צריך לזכור:
א. אנשים שהתהדרו בהצלחה שלהם לחזות את הנפילה שהגיעה בעקבות הקורונה (וגם אלה שלא) הופתעו לראות כמה מהר השוק מתאושש
ב. כשהשוק התחיל להתאושש במהירות הם מיהרו להגיד שאוטוטו יגיעו דוחות רבעוניים ואז תתחיל הקריסה מחדש (מאז עונת הדוחות הרבעוניים עברה, בחודשיים מהטובים שהשוק חווה בשנים האחרונות, גם בזמן השוק השורי ההיסטורי)
ג. בלי קשר לנ"ל לנסות לתזמן את השוק זה לא עובד* (גם כשזה נראה שהפעם זה שונה)

אז הסוציאליסטים כיום קוראים לעצמם קפיטליסטים ולקפיטליסטים אמיתיים הם קוראים אנרכיסטים.
"קפיטליסטים אמיתיים" - אתה כותב כמו נער מתבגר, זה לא תורם לדיון.
במקום לזרוק משפטים ב-BOLD אולי תשמור על הטיעונים שלך ענייניים ומגובים בראיות?
למשל, כמו שאורי עשה (בין אם הוא חושב שאנחנו בבועה ובין אם לא).

* לא עובד == לא עובד בעקביות, בצורה שתניב תשואה עודפת ביחס להשקעה פסיבית עם הפקדה תקופתית, בטח שלא למשקיע מהסוג שנמצא בפורום הזה (וכנראה אינו מקושר לאנשים בקונגרס/סנאט האמריקאי / חשוף למידע פנימי אחר)

עברתי מספיק כדי להודות בפה מלא:
אין לי מושג.
אם אני משקיע בשוק ההון אז אני קונה מדד (סנופי) וזהו, אני לא יודע כלום.
אני כן בחשיפת יתר לתחום הפיננסי (VFH) כי אני חושב שהוא זול מאד ובטווח הבינוני יכה את הסנופי, יתכן מאד ואני טועה.

לא יודע מה יקרה, דעתי שיהיה נפילה לקראת או קצת אחרי הבחירות. את ההשפעה של הקורונה יראו כנראה בדוחות של יולי ואחריהם, אני חושב שהמדינות שיסבלו הכי הרבה מהקורונה הן מדינות עולם שני ושלישי כאלה שלא יכולות להרשות לעצמן לחלץ עסקים והן בתנועת מטוטלת יפגעו ברווחיות החברות הבין לאומיות ויפילו את הבורסה.
אני באופן כללי מקטין סיכון כמובן לא ממליץ.

קשה להתווכח עם אורי...

אבל לי זה נראה שכן שינו:

The Board reduced the reserve requirement ratios on net transaction accounts to 0 percent, effective March 26, 2020. As a result, release items reported under "Reserve balances required" (reserve balance requirements and the top and bottom of penalty-free band) and "Balances maintained to satisfy reserve balance requirements" are zero beginning with the two weeks ending April 8, 2020.

ואגב הגדרה של Vault cash:

Vault cash eligible to satisfy reserve requirements. It includes only vault cash held by institutions not exempt from reserve requirements. Dates refer to the maintenance periods for which the vault cash can be used to satisfy reserve requirements.

או שהבנתי את זה לא נכון... ואם ככה אז למה זה מתייחס?

• אהבתי
Reactions: ogi
אולי ואולי לא.
לצורך העניין ובלי קשר לטיעונים הסבירים שהעלו מי שתומך בדעה שאנחנו בבועה שעומדת להתפוצץ ועוד שאר ירקות פסימיסטיים צריך לזכור:
א. אנשים שהתהדרו בהצלחה שלהם לחזות את הנפילה שהגיעה בעקבות הקורונה (וגם אלה שלא) הופתעו לראות כמה מהר השוק מתאושש
ב. כשהשוק התחיל להתאושש במהירות הם מיהרו להגיד שאוטוטו יגיעו דוחות רבעוניים ואז תתחיל הקריסה מחדש (מאז עונת הדוחות הרבעוניים עברה, בחודשיים מהטובים שהשוק חווה בשנים האחרונות, גם בזמן השוק השורי ההיסטורי)
ג. בלי קשר לנ"ל לנסות לתזמן את השוק זה לא עובד* (גם כשזה נראה שהפעם זה שונה)

"קפיטליסטים אמיתיים" - אתה כותב כמו נער מתבגר, זה לא תורם לדיון.
במקום לזרוק משפטים ב-BOLD אולי תשמור על הטיעונים שלך ענייניים ומגובים בראיות?

* לא עובד == לא עובד בעקביות, בצורה שתניב תשואה עודפת ביחס להשקעה פסיבית עם הפקדה תקופתית, בטח שלא למשקיע מהסוג שנמצא בפורום הזה (וכנראה אינו מקושר לאנשים בקונגרס/סנאט האמריקאי / חשוף למידע פנימי אחר)
אני מודה אני פסימיסט... ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
TheOneTech אחריות של איקאה או עשה זאת בעצמך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
S לתכנת או לא לתכנת זאת השאלה התפתחות אישית 22
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G עשה זאת בעצמך לעבודות נגרות כאמצעי לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
ע צמוד מדד או לא? זאת השאלה! שוק ההון 2
T שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל שוק ההון 49
א הלוואה לצורך השקעה - נדוש אבל בכל זאת ... שוק ההון 42
נ חיפוי לקיר מטבח - עשה זאת בעצמך התפתחות אישית 12
ר האם למכור בכל זאת? שוק ההון 5
de dud שאלה פילוסופית: האם מינימליזם זאת דת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
A תיק השקעות אחד - בפועל, איך נכון יהיה לעשות זאת? שוק ההון 2
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
O תואר או לא תואר - זאת השאלה! התפתחות אישית 23
א האם זאת קרן REIT חדשה בישראל? שוק ההון 0
Benjamin W אז מהיום מיטב דש זאת חברה סינית שוק ההון 23
doc29 תזמון שוק - אולי בכל זאת? שוק ההון 62
לירן אולי בכל זאת ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 35
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
ל הרהורי כפירה בהשקעה עשה-זאת-בעצמך שוק ההון 131
Izik האם השקעה במדדים זאת השקעה סולידית? שוק ההון 7
yossik אנונימי או לא - זאת השאלה אוף טופיק 82
ע אני יודע שאנחנו שוק קטן ובכל זאת שוק ההון 5
ETL מה זאת קריסה ומה עושים אז שוק ההון 48
aziz עשה זאת בעצמך: מנורת לילה מסָּפֶּלִי מהגוני התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: קערות מעץ התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: עמוד תווים התפתחות אישית 1
Aranchik לצבור או לחלק - זאת השאלה שוק ההון 23
aziz עשה זאת בעצמך - מיטה התפתחות אישית 11
aziz עשה זאת בעצמך - שעון התפתחות אישית 3
הסולידית יומני מסע -- מה זאת אומרת? יומני מסע אישיים 7