• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הפגנות באמת מביאות לשינוי?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
העולם התחתון עכשיו מחליט מי מנצח בבחירות.
למה? אם הבוחרים יחשבו כמוך שראש העיר מחסל יריבים, הוא לא ייבחר. בכל מקרה אין קשר בין הארוע הטרגי לרצון לסדר ג'וב לאיזה שסניק ששר הפנים ימנה.
וזה תקדים מאד מסוכן לבחירות הארציות אם יידעו שרצח יכול לגרום לביטולן.

למה? אם הבוחרים יחשבו כמוך שראש העיר מחסל יריבים, הוא לא ייבחר. בכל מקרה אין קשר בין הארוע הטרגי לרצון לסדר ג'וב לאיזה שסניק ששר הפנים ימנה.
וזה תקדים מאד מסוכן לבחירות הארציות אם יידעו שרצח יכול לגרום לביטולן.
זה מאוד אופטימי לדעתי. תאר מצב שבו יש שני מועמדים בשליטת ארגוני פשע. אחר עצמאי מכריז על התמודדותו בבחירות ויום אחר כך נרצח. אז עכשיו אמורים להניח לבחירות להתנהל בין שני המועמדים בשליטת ארגון הפשע? זו הרי כניעה ללא קרב של המדינה לארגון הפשע. בתור התחלה צריך להסיר את הפרס מהשולחן כצעד חירום. נכון שגם הממשלה עשויה להיות מושחתת אבל זו בעיה נפרדת, וצריך להכיר בכך ששחיתות ברמת ש"סניק ממנה מקורב גרועה פחות משחיתות ברמת ארגון פשע אלים משתלט על מנגנוני המדינה ורוצח את כל מי שמתנגד לו.

אם רוצים כן לקיים בחירות אז צריך להכריח שהן יהיו חופשיות בכוח רב, אבל אני לא יודע כמה האזרחים בישוב ערבי באמת יצאו להצביע אם צה"ל יסתובב להם ברחובות. אין פה פתרון טוב.

לגבי הבחירות הארציות, הדאגה העיקרית צריכה להיות מהתפשטות התופעה לפוליטיקה הארצית, כמו באיטליה. תאר לך למשל שארגוני פשע היו רוצחים את הח"כים שהשתתפו בדיוני הפרוטקשן שהיו עכשיו, או שופטים, פרקליטים ושוטרים שמעורבים בהליכים נגדם. אנחנו מרחק שנים ספורות מלהיות שם והדאגה שלי אינה ממראית עין של בחירות דמוקרטיות בזמן שלמעשה השולט הוא מי שמחזיק הכי הרבה רובים.

תאר מצב שבו יש שני מועמדים בשליטת ארגוני פשע. אחר עצמאי מכריז על התמודדותו בבחירות ויום אחר כך נרצח.
תאר מצב שניבחר ראש עיר בשביל למגר את השחיתות בעיר שלו ושר הפנים ואירגונו מדיחים אותו מתפקידו כי מיגור השחיתות לא מקובל עליהם.

תאר מצב שמתמודד לראש ממשלה מסית נגד מתמודד אחר, מסמן אותו כבוגד, תומך במי שקוראים לרצוח אותו והם כולם מרווחים פוליטית מהרצח - ואף אחד מהמסיתים לא נשפט.

תאר מצב של מדינת חוק עם משטרה מתפקדת שבה לא מאיימים על מועמדים, לא מדיחים אותם ולא רוצחים אותם.

״תאר מצב״ זה לא הוכחה לכלום.

תאר מצב שבו יש שני מועמדים בשליטת ארגוני פשע. אחר עצמאי מכריז על התמודדותו בבחירות ויום אחר כך נרצח
תאר מצב שגנב שכל המערכת הפוליטית בכיס שלו מעביר חוק שמבטל בחירות לרב הראשי (המקביל בבתי הדין הרבניים לנשיא בית המשפט העליון) כדי לקמבן את התפקיד לאח שלו ותפקיד אחר לחבר שלו
תאר מצב בו אותו גנב רוצה לשים ראש ועדה קרואה בראשות עיר, אבל זה אסור לפי החוק, אז משנים את החוק.
תאר מצב בו עבריין מורשע אחראי על המשטרה והוא טוען שיש לו חומר לפיו כל הערבים פושעים ומחבלים ולכן אסור שיהיו אצלם בחירות.

אפשר לדמיין הרבה מצבים. כרגע, יש לי חשד די מבוסס שיש לא מעט שרים שהיו שמחים שתהיה פחות לגיטימציה לבחירות במגזר הערבי, ולכן אסור לדעתי לבטל את הבחירות בשום מקרה.

האמת היא שאני לא כל כך מבין מה אתם טוענים. מוסכם עלי שהמצב גרוע גם בזירה הלאומית, אבל אני חולק שהוא גרוע באותה מידה, ובלאו הכי אם המדינה צריכה לפעול אז היא צריכה לפעול גם אם היא מושחתת.

הדברים שאני כותב מקובלים עליכם לו האנשים בשלטון היו הופכים לשוודים ומפסיקים להיות מושחתים וגזענים?

(וכמובן - אני די משוכנע שהמצב שתארתי הוא המצב במציאות)

האמת היא שאני לא כל כך מבין מה אתם טוענים. מוסכם עלי שהמצב גרוע גם בזירה הלאומית, אבל אני חולק שהוא גרוע באותה מידה, ובלאו הכי אם המדינה צריכה לפעול אז היא צריכה לפעול גם אם היא מושחתת.
שתי טענות:
1. המצב הגרוע בזירה הלאומית וחקיקת חוקים לטובת מקורבים תוך פגיעה בבחירות דמוקרטיות, היא עובדה, לא השערה.
לעומת זאת, ההנחה שברשויות ערביות (כולן?) כל המועמדים הם פושעים או לפחות משרתים פושעים, היא השערה ולא עובדה.
2. אפילו אם היה נכון שהרשות המקומית מושחתת ומושפעת מפושעים יותר מאשר השלטון המרכזי, במצב הנוכחי ולנוכח הרכב הממשלה הנוכחית, יש חשיבות עצומה לבחירות במגזר הערבי ולא לפתוח פתח לביטולן על בסיס טענות ש"ממילא כולם שם פושעים אז לא צריך בחירות".
אני חושב שאתה ממעיט בכוונות הממשלה (שוודאי לא מקובלות עליך כפי שאינן מקובלות עלי) לפגוע בבחירות, כל בחירות, במגזר הערבי ולשלול דה פקטו את זכות ההצבעה מערביי ישראל.

הדברים שאני כותב מקובלים עליכם לו האנשים בשלטון היו הופכים לשוודים ומפסיקים להיות מושחתים וגזענים?
מעבר לשילטון חוק ומניעת התפרעות הפשע מראש, אנחנו לא יודעים מי רצח והדבר הראשון לעשות הוא לברר את התשובה לזה. ברגע שיודעים מי אחראי לרצח הוא אמור לשבת בכלא ולא להתמודד בבחירות. מכאן ועד לביטול הבחירות בכל הראשויות הערביות יש מרחק גדול.

אני מסכים שבמציאות שלנו כניראה לא נדע מי שלח-עודד- הזמין את הרצח עד הבחירות ואולי גם אחר כך, ושהפשע מתפרע במגזר הערבי. אבל השחיתות מתפרעת גם במגזר היהודי ולא הציעו לאסור את הבחירות בשביל למנוע מהפושעים להשתלט על המדינה. הפתרון לפשע במגזר הערבי הוא ממשלה ומשטרה מתפקדים, לא משרות לפעילים של ש״ס - שמי ערב לך שלא יאוימו או ישתפו פעולה עם הפושעים.

אם הבוחרים יחשבו כמוך שראש העיר מחסל יריבים, הוא לא ייבחר.
נראה לי שההיסטוריה מראה שמנהיגי מדינות, שבוחרים בדרך זאת, דווקא צוברים פופולריות. מצביעים אוהבים מנהיגים חזקים.

כנראה לא מה שהכותב הראשוני שאל, אבל כן ההפגנות הביאו לשינוי לפחות באספקט אחד.

באופן לא צפוי ולא חזוי, הרבה יותר בטוח להפגין בירושלים, אם לפני כמה שנים הפגנה נגד השחיתות\רה"מ וכיוב... הייתה נתקלת תדירות בקללות ואלימות והיה מפחיד להפגין.

כיום מפגינים מגיעים לבית הנשיא וחוזרים משם הרבה יותר בשלווה ורוגע, ההסתה\אלימות וקללות פחתו מאוד.
במרכז העיר לפני ואחרי הפגנות הסתובבו מוחים עם הדגלים ללא חשש ואפילו הייתה הפגנה במרכז ירושלים יחסית ללא הפרעות.

השערה שלי היא שמתנגדים למחאה פשוט התעייפו והבינו שלקלל ולצרוח זה לא יעזור כי אנו נחושים יותר.
לא חושב שהיה סחף רציני בדעת הקהל בקשר להפיכה והמחאה.
מה שכן מאוד נחמד שהרבה ביותר בטוח בירושלים מבעבר, כמו שהדג נחש אמרו "יצאנו מהחורים די להסתתר"

כנראה לא מה שהכותב הראשוני שאל, אבל כן ההפגנות הביאו לשינוי לפחות באספקט אחד.

באופן לא צפוי ולא חזוי, הרבה יותר בטוח להפגין בירושלים, אם לפני כמה שנים הפגנה נגד השחיתות\רה"מ וכיוב... הייתה נתקלת תדירות בקללות ואלימות והיה מפחיד להפגין.

כיום מפגינים מגיעים לבית הנשיא וחוזרים משם הרבה יותר בשלווה ורוגע, ההסתה\אלימות וקללות פחתו מאוד.
במרכז העיר לפני ואחרי הפגנות הסתובבו מוחים עם הדגלים ללא חשש ואפילו הייתה הפגנה במרכז ירושלים יחסית ללא הפרעות.

השערה שלי היא שמתנגדים למחאה פשוט התעייפו והבינו שלקלל ולצרוח זה לא יעזור כי אנו נחושים יותר.
לא חושב שהיה סחף רציני בדעת הקהל בקשר להפיכה והמחאה.
מה שכן מאוד נחמד שהרבה ביותר בטוח בירושלים מבעבר, כמו שהדג נחש אמרו "יצאנו מהחורים די להסתתר"
אכן,
הרושם שלי הוא שגם השוטרים הרבה פחות אלימים לעומת ההפגנות לפני כמה שנים. זאת למרות השר החדש, שדוחף אותם לאלימות בכל כוחו. אני זוכר לא מעט תיעודים מזעזעים ממש של אלימות משטרה בהפגנות לפני כמה שנים. עכשיו מרגיש הרבה יותר בטוח להפגין. אני חושב שפשוט קשה להם להפעיל אלימות מול מספרים כאלה של מפגינים. זה הרבה יותר קל מול מעטים. נכון שגם עכשיו היו כמה תקריות אלימות, אבל זה נראה לי יותר נקודתי.

אכן,
הרושם שלי הוא שגם השוטרים הרבה פחות אלימים לעומת ההפגנות לפני כמה שנים. זאת למרות השר החדש, שדוחף אותם לאלימות בכל כוחו. אני זוכר לא מעט תיעודים מזעזעים ממש של אלימות משטרה בהפגנות לפני כמה שנים. עכשיו מרגיש הרבה יותר בטוח להפגין. אני חושב שפשוט קשה להם להפעיל אלימות מול מספרים כאלה של מפגינים. זה הרבה יותר קל מול מעטים. נכון שגם עכשיו היו כמה תקריות אלימות, אבל זה נראה לי יותר נקודתי.
יש הבדל בין ההפגנות המאורגנות שמתואמות עם המשטרה במוצאי שבת שרגועות בד"כ
לבין הפגנות מתפרצות בעקבות אירוע כלשהו או מהמחאות המעטות בהם נחסם כביש (סליחה ציבור רב חושב שכל המחאות הן חסימות כבישים). שם לעיתים יש אלימות שוטרים.

הרבה יותר בטוח להפגין. אני חושב שפשוט קשה להם להפעיל אלימות מול מספרים כאלה של מפגינים. זה הרבה יותר קל מול מעטים. נכון שגם עכשיו היו כמה תקריות אלימות, אבל זה נראה לי יותר נקודתי.
בנוסף כל מעצר גורם לעוד הפגנה לשחרור העצורים גם זה מקטין את מעצרי השווא.

האם ההפגנות במוצש הן דרך אפקטיבית להביא לשינוי?

מבחינה פרקטית? נכון שברמה התחושתית אתה סוג של חלק ממשהו גדול

אבל בפרקטיקה האם יש להפגנה שיניים פרקטיות?
עכשו ממרחק של 8 חודשים לולא ההפגנות המהפכה כבר הייתה מבוצעת והחיים היו מבעתים לרובנו לכל מי שלא היה נאסר או בורח.
הסיבה המרכזית לכשלון ההפיכה הן המחאות וההפגנות שבתורן גרמו לגורמים נוספים כמו שופטים\שרים\מנהלי חברות שיש אנשים מאחוריהם ושהם לא צריכים לפחד להתנגד להפיכה.

יותר משיניים פרקטיות (: אולי בלוטוף עם טווח רחוק.

יש עוד ויכוח על הנושא ? חשבתי שיריב לוין כבר הכריע לטובת, כן, ההפגנות הצילו את המדינה מדיקטטורה.

אני רואה מסביבי מסורתיים הולכים ומתרחקים מהדת (הופכים ממסורתיים לחילונים),
וזה תהליך שהולך ומתחזק ככל שהמפלגות החרדיות מקצינות בדרישות שלהם.

נזכרתי בהודעה הזו כשקראתי את הכתבה הבאה במעריב:
על פי סקר חדש של “המכון לחקר היהדות והציונות” עם מכון המחקר "לזר מחקרים" [...]
אחוז גבוה מאוד של ישראלים (61%) נוהג לבקר בבתי הכנסת ביום כיפור. אולם נראה שהשנה חלה תפנית חדה בנתונים אלה: 67% מהציבור החילוני שנוהג ללכת לבית הכנסת לאורך השנים לא הלך השנה לבית הכנסת בכיפור. כאשר נשאלו מהי הסיבה להיעדרות השנה, 40% השיבו כי מדובר בסיבות של "חוסר חיבור" ובשל השסע החברתי.

לגבי השאלה "האם תמשיך ללכת לבית הכנסת בכיפור בעתיד?", נראה שלאירועי כיפור האחרון יש השפעה גדולה, כאשר רבע מהמשיבים החילוניים (25%) השיבו כי "כנראה שלא ישובו לבית הכנסת בכיפור" ו-29% עוד לא יודעים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה