• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ב-IB האמריקאי דרך דיבידעת ניתן לסחור בני"ע ישראליים ?

גיא3435

משתמש סולידי
דירוג
21
אני רוצה לסחור דרך IB בגלל העמלות הנמוכות אבל צריך גם גישה למסחר בני"ע ישראליים. ואני ממש לא רוצה לפתוח 2 חשבונות, אחד ב IB ושני בבית השקעות ישראלי. רוצה לנהל הכל בחשבון אחד. מכיוון שהבנתי שעד ש-IB יאושרו כחבר בורסה בת"א יקח זמן רב, אני שואל האם ב-IB האמריקאי דרך דיבידעת ניתן לסחור בני"ע ישראליים ?

אני רוצה לסחור דרך IB בגלל העמלות הנמוכות אבל צריך גם גישה למסחר בני"ע ישראליים. ואני ממש לא רוצה לפתוח 2 חשבונות, אחד ב IB ושני בבית השקעות ישראלי. רוצה לנהל הכל בחשבון אחד. מכיוון שהבנתי שעד ש-IB יאושרו כחבר בורסה בת"א יקח זמן רב, אני שואל האם ב-IB האמריקאי דרך דיבידעת ניתן לסחור בני"ע ישראליים ?
לא

אני שואל האם ב-IB האמריקאי דרך דיבידעת
אין הבדל בין IB דרך דיבידעת, ל-IB דרך המתווך המקומי, להצטרפות ישירה ל-IB.
בכולם הניירות שאתה יכול לקנות זהות (ההבדל הוא בעמלות).

אפשר להסתדר בלי ניירות ישראליים. בסופו של דבר מדובר במוצרים לא אמינים (מעלים עמלות, במקום להוריד).
אני מתכוון לסגור את החשבון שלי ב-IBI עוד מעט. כבר מכרתי את כל הניירות הישראליים ואני לא מתגעגע...

אני מתכוון לסגור את החשבון שלי ב-IBI עוד מעט. כבר מכרתי את כל הניירות הישראליים ואני לא מתגעגע...
אתה יכול לסחור בני"ע חו"ל ולהשאר ב-IBI... למה החלטת לסגור את החשבון שלך ב-IBI ?

אפשר להסתדר בלי ניירות ישראליים. בסופו של דבר מדובר במוצרים לא אמינים (מעלים עמלות, במקום להוריד).
הייתי בסיפור הזה ושמח שיצאתי ממנו.
גם ככה רוב החברות הנורמליות בישראל נסחרות בארצות הברית ואין באמת סיבה לרכוש אג"חים ישראליים.

אתה יכול לסחור בני"ע חו"ל ולהשאר ב-IBI... למה החלטת לסגור את החשבון שלך ב-IBI ?
בעיקר בגלל העמלות גבוהות. היה לי 10 דולר מינימום על ניירות בארה"ב. חלק מהאנשים בפורום הורידו את העמלה ל-5-6 דולר, אבל זה עדיין פי 5 יקר יותר מ-IB. כמו כן, עמלות המרת המט"ח ב-IB נמוכות יותר מאשר ב-IBI.
יש אנשים שטוענים ש-IBI פחות בטוח מ-IB, תקרא על ההפסדים שלהם בגלל מחיקת ה-ETF-ים של שורט על VIX.

מה עדיף ? הברוקר הכי גדול בעולם או איזה חברה קיקיונית במדינה קטנה?

וזה שווה לך למרות שאתה צריך כעת להגיש דו"ח מס הכנסה לבדך ?
רק בשנה של מכירות.

ד.א. השקעה דרך בית השקעות ישראלי לא פוטר אותך מדוח שנתי במקרים הבאים:
1) אתה רוצה לקבל החזר מס בגלל שבית ההשקעות ניכה לך יורת מדי במקור.
2) אתה רוצה להעביר הפסדים לשנים הבאות.
3) משכת פיצויים לא פטורים בסיום עבודה.
4) דיבידנדים מעל 334,000
5) הכנסות (כוללות) מעל 640,000

מודה ש-4-5 זה ל"עשירים" אבל 1-3 קורה די לעתים קרובות, במיוחד אם אתה רוצה לנצל מגני מס.

השקעה דרך בית השקעות ישראלי לא פוטר אותך מדוח שנתי במקרים הבאים:
1) אתה רוצה לקבל החזר מס בגלל שבית ההשקעות ניכה לך יורת מדי במקור
עד כמה זה שכיח שבית השקעות מנכה יותר מידי מס? ובמידה וזה קורה, האם לא עליו האחריות להחזיר ללקוח את הכסף, במקום שהלקוח יתחיל למלא דוחות שלא באשמתו? (אני מניח שהסיבה שחלק לא מבוטל מהאנשים שבוחרים בבתי השקעות ישראלים, היא על מנת לא להתעסק במילוי דוחות למס הכנסה).

לפי דעתי היה מדובר במחזור של 640,000 ולא רק הכנסות. בנוסף אני חושב שהרף שלה בתחילת השנה ל-2,500,000 ש"ח.
יש שני דברים שונים - מחזור מעל 2.5 מליון או הכנסות של מעל 640 אש"ח.

עד כמה זה שכיח שבית השקעות מנכה יותר מידי מס? ובמידה וזה קורה, האם לא עליו האחריות להחזיר ללקוח את הכסף, במקום שהלקוח יתחיל למלא דוחות שלא באשמתו?
מסתבר שזה לא כזה נדיר, ובמקרים כאלה בית ההשקעות מהר מאוד מתנער מאחריות.
אתה מוזמן לחפש ולראות כמה סיפורים כאלה יש פה בפורום.

ובמידה וזה קורה, האם לא עליו האחריות להחזיר ללקוח את הכסף, במקום שהלקוח יתחיל למלא דוחות שלא באשמתו? (אני מניח שהסיבה שחלק לא מבוטל מהאנשים שבוחרים בבתי השקעות ישראלים, היא על מנת לא להתעסק במילוי דוחות למס הכנסה).
להיפך, הוא חוטף קנסות אם גובה מס נמוך מדי לכן תמיד יוודא שיגבה לפחות את מה שצריך. בגלל כל מיני נסיבות יוצא מדי פעם גביית יתר.

עד כמה זה שכיח שבית השקעות מנכה יותר מידי מס? ובמידה וזה קורה, האם לא עליו האחריות להחזיר ללקוח את הכסף, במקום שהלקוח יתחיל למלא דוחות שלא באשמתו? (אני מניח שהסיבה שחלק לא מבוטל מהאנשים שבוחרים בבתי השקעות ישראלים, היא על מנת לא להתעסק במילוי דוחות למס הכנסה).
עוד דוגמא יכולה להיות מ 2 גופים, נניח בנק ובית השקעות
באחד בוצע ניכוי במקור ובאחר יש לך מגן מס

יש לך "מוצר אמין" שנותן לך אג"ח בלי סיכון מטבע, לאלו שחיים בישראל, וברמת ביטחון שקולה לממשלת ישראל?

גם ככה רוב החברות הנורמליות בישראל נסחרות בארצות הברית ואין באמת סיבה לרכוש אג"חים ישראליים.
מה זה "באמת"? יש לך דרך אחרת למתן תנודתיות בתיק, ובלי סיכון מטבע?

יש לך "מוצר אמין" שנותן לך אג"ח בלי סיכון מטבע, לאלו שחיים בישראל, וברמת ביטחון שקולה לממשלת ישראל?
גם באג"ח ישראלי יש סיכון מטבע...
ואם אתה הולך על אג"ח צמוד אין באמת הבדל בין ישראלי לזר

כן, אבל אני בכל זאת חי לפי השקל, וההוצאות שלי חשופות לשקל יותר מלכל מטבע אחר.

מה? נראה לי הפוך.
מצב של עליית יוקר המחיה בצורה משמעותית בישראל, בלי שזה יקרה במקומות אחרים בעולם, וכששערי המט"ח מול השקל באותם סדרי גודל כמו היום, אפשרי בהחלט.

מה שאני רוצה לגדר באג"ח ישראלי צמוד הוא לא ירידה של השקל, הוא עליית יוקר המחיה שלי (בין אם הוא יקרה בתרחיש שתיארתי, ובין אם ילווה בירידה של השקל).

אגב, גם זהב או סחורות בתיק לא יעזרו לי במקרה למעלה, כנראה שאני כן צריך נכסים ישראלים בשביל להתגונן ממקרה כזה.

אפשר לשאול איך מפוזר הפלח האג"חי בתיק שלך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L מסחר בשוק האמריקאי דרך מיטב טרייד - שאלת מיסוי מיסים 1
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
W הצהרת מס באינטראקטיב ברוקר האמריקאי מיסים 1
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S פנסיה/השתלמות - חשש מעודף משקל לשוק האמריקאי. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower פקדון נקוב בדולר, צמוד למדד האינפלציה האמריקאי שוק ההון 15
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
S המדריך השלם למשקיע האמריקאי שוק ההון 34
S לאיזה סעיף להתייחס בדוח של אינטרקטיב ברוקרס האמריקאי מיסים 2
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
M אפליקציות להשקעה בשוק האמריקאי שוק ההון 5
twister הבדלים בין המתווך inter-il לבין IB האמריקאי שוק ההון 11
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
S האם בשפל הבא של שוק המניות האמריקאי תקנו קרן ממונפת על s&p 500? שוק ההון 56
S לכל מי שנותן עדיפות לשוק האמריקאי בהשקעה שלו שוק ההון 25
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
נ לדעתי יש הטייה מוגזמת להשקעה במניות בשוק האמריקאי שוק ההון 22
Liron2035 מבט היסטורי על חשיפה לשוק האמריקאי לעומת השוק עולמי שוק ההון 56
M איפה אפשר לברר במדויק את גודל השוק האמריקאי בהשוואה לשאר? שוק ההון 7
Izik מדד השוק האמריקאי מול מדד שאר העולם שוק ההון 16
נ רוצה להשקיע בשוק ההון האמריקאי אשמח לטיפים שוק ההון 3
O כל השוק מול רק השוק האמריקאי שוק ההון 17
M הברוקר האמריקאי דורש FTIN, איך אני משיג את זה? שוק ההון 10
Y האם השוק האמריקאי מאותת על סכנה? שוק ההון 150
S פיזור מנייתי בשוק האמריקאי שוק ההון 4
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
B לירות שטרלינג (GBP) המרה לשקלים דרך BI שוק ההון 2
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 3
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21

נושאים דומים

Back
למעלה