• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם?

אדם שאינו יודע להתנהל כלכלית שום סכום כסף שתעביר לו לא יעזור. כמו כן, אני מבין שזה בכלל לא המצב המדובר בשרשור.
ללמד את ההורים הרגלי חסכנות בריאים ולהסביר להם איך לנהל את החסכונות שלהם זה priceless.
וכן, נכון, "לא מלמדים כלב זקן טריקים חדשים", אבל זה באמת המקסימום שאתה יכול לעשות עבור ההורים בתור בן.
עם כל הכבוד להרגלי חסכנות, אם מישהו בן חמישים פלוס יוריד מעכשיו והלאה את דמי הניהול שלו בפנסיה ברבע אחוז ההבדל שזה יעשה לו בסכום החודשי כבר לא יהיה משמעותי. לא שזה לא כסף, אבל לא משם תבוא הישועה, זה פשוט להתמקד בשולי.

כסף שהרווחת זה אחוז מסויים מהזמן שיש לך לחיות והבריאות שלך שמכרת תמורתו.
אתה לא "אולי" צריך אותו, אתה בוודואות צריך אותו.
עבור אנשים שיש להם כל מה שהם צריכים, עוד כסף הופך בשלב מסוים לסתם מספר במחשב. אם יהיה לך חמישה מיליון ש"ח ולא עשרה מיליון ש"ח אתה תהיה פחות בריא/מאושר?

עם כל הכבוד להרגלי חסכנות, אם מישהו בן חמישים פלוס יוריד מעכשיו והלאה את דמי הניהול שלו בפנסיה ברבע אחוז ההבדל שזה יעשה לו בסכום החודשי כבר לא יהיה משמעותי. לא שזה לא כסף, אבל לא משם תבוא הישועה, זה פשוט להתמקד בשולי.
אם הגעת לגיל 67 ללא שום חסכונות לפנסיה, אז לפתח תלות כלכלית בבן שלך זה הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות לעצמך ולבן שלך.
במקרה כזה פיתוח הרגלי חסכנות בריאים זה כבר נהיה MUST אם אתה לא רוצה לפגוע בעצמך ובקרובים אליך.
וכן, אם תבוא הישועה (אם...) אז היא תגיע מחסכנות, לא מאיסוף כספים מקרובים.
עבור אנשים שיש להם כל מה שהם צריכים, עוד כסף הופך בשלב מסוים לסתם מספר במחשב. אם יהיה לך חמישה מיליון ש"ח ולא עשרה מיליון ש"ח אתה תהיה פחות בריא/מאושר?
לא יהיה לי 5 מיליון ש"ח כי ברגע ששווי הנקי שלי יגיע לסכום שקבעתי מראש (הרבה פחות מזה), אודיע על התפטרותי ואתחיל את החיים.

מוכרח להודות שאני מופתע מכמות הפוסטים שנכתבו פה בפורום מאז שהגעתי לכאן על הורים (או קרובי משפחה אחרים) לקראת גיל הפרישה שלא מוכנים לקבל שום עזרה בחיסכון בהוצאות ועשיית סדר בחסכונות הפנסיונים מהילדים שלהם. עושה רושם שזו בעיה נפוצה במיוחד.

גם אצלי יש את הבעיה זאת, ואני לא באמת יודע איך לפתור את זה.
אכן, מסתבר שזו בעיה נפוצה הרבה יותר משחשבתי.
אני בכ"ז מנסה לשכנע אותם לקבל עזרה בעשיית סדר בחסכונות אבל מרגיש לי שהקרב אבוד.. לכן בחרתי כתכנית גיבוי לחסוך להם בעצמי.
ללמד את ההורים הרגלי חסכנות בריאים ולהסביר להם איך לנהל את החסכונות שלהם זה priceless, זה שווה יותר מכל סכום כסף שאתה יכול להעלות על דעתך.
במקרה כזה פיתוח הרגלי חסכנות בריאים זה כבר נהיה MUST אם אתה לא רוצה לפגוע בעצמך ובקרובים אליך.
סה"כ אני מסכים איתך לחלוטין בנושאים האלה. אני חושב שיש לי יותר סיכוי ללמד את אחי מאשר את הוריי בשלב זה, עליו זה גם ישפיע משמעותית יותר לטווח הארוך.
אבל זה באמת המקסימום שאתה יכול לעשות עבור ההורים בתור בן.
לא מסכים איתך כאן. כמובן שזה חשוב מאוד לנסות להקנות להם הרגלי חיסכון אבל אני לא רואה בעיה חמורה בלתמוך בהם כלכלית - באופן שבו הם לא יהיו תלויים בי. כמובן, שזה לא פשוט כמו שזה נשמע.. אני לא חייב לתת להם סכום כסף כל חודש ובוודאות יש דרכים נוספות לעזור כפי שצויין בתגובות מקודם (א"ע חופשה בחו"ל).

לא מסכים איתך כאן. כמובן שזה חשוב מאוד לנסות להקנות להם הרגלי חיסכון אבל אני לא רואה בעיה חמורה בלתמוך בהם כלכלית - באופן שבו הם לא יהיו תלויים בי. כמובן, שזה לא פשוט כמו שזה נשמע.. אני לא חייב לתת להם סכום כסף כל חודש ובוודאות יש דרכים נוספות לעזור כפי שצויין בתגובות מקודם (א"ע חופשה בחו"ל).
אמרתי קודם שאני בעד שתשלם להם על חופשות בחו"ל אם זה ניראה לך כהוצאה סבירה.
"לתמוך בהם כלכלית בלי ליצור תלות בך" זה בשפת בני האדם נקרא "לקנות להם מתנה".
ומתנות זה אחלה. קונספט צרכניסטי אמנם, אבל אחלה.

אם זה ניראה לך כהוצאה סבירה.
סופ"ש ביוון לדעתי זה סביר. כרגע לא יכול לממן שבועיים במלדיביים גם לעצמי D:
"לתמוך בהם כלכלית בלי ליצור תלות בך" זה בשפת בני האדם נקרא "לקנות להם מתנה".
ומתנות זה אחלה. קונספט צרכניסטי אמנם, אבל אחלה.
הבנתי אותך, תודה רבה!

אם הגעת לגיל 67 ללא שום חסכונות לפנסיה, אז לפתח תלות כלכלית בבן שלך זה הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות לעצמך ולבן שלך.
אתה מדבר על מקרה תיאורטי? זה לא מה שהציג פותח השרשור.
לא יהיה לי 5 מיליון ש"ח כי ברגע ששווי הנקי שלי יגיע לסכום שקבעתי מראש (הרבה פחות מזה), אודיע על התפטרותי ואתחיל את החיים.
ועדיין תיק ההשקעות שלך עשוי להשיא תשואה גבוהה יותר ממה שצפית או שפתאום תקבל בירושה איזה נכס שלא לקחת בחשבון. לפעמים החיים יכולים להפתיע לטובה.

ולכן אני רוצה לחסוך להם מבלי ליידע אותם כלל.
כדי להימנע מסיבוך בירוקרטי (ואולי משפטי כפי שציינו לעיל), עדיף באמת לעשות את זה על ידי צביעת הכספים ועזרה לפי הצורך.
זה דומה יחסית לשאלות פה בפורום על הורים שרוצים לחסוך לילדים שלהם לכל מיני מטרות.

מקבל ומסכים עם הטיעונים שלך, הבנתי למה אתה מתכוון.
ההורים שלי לא בזבזנים, הם לגמרי לא צריכים את העזרה שלי, סה"כ רציתי לתת להם יותר ממה שהיה להם. אני חלילה לא מנסה לברוח מאחריות ע"י זריקת כסף.
גם אני בבוא העת רוצה לעזור להורים שלנו אם יעלה הצורך. אצלי הנפשות הפועלות בזבזניות וזה מגיע עם מטען, בגלל זה גם התגובה הנחרצת...
צודק. אני מנסה להסביר לו את זה אבל הוא לרוב לא מוכן להקשיב לי, אחים קטנים.. אולי ביום שהוא יחליט ללמוד ולפתוח חיסכון אעזור לו עם השקעה התחלתית צנועה במקום.
מתישהו זה יבוא. יש לי בעיה דומה עם אחי (בן 21).
גם אם זה יהיה בצורת חיסכון שהם לא יכולים לגעת בו עד הפרישה? זה לא בדיוק לתת להם כסף כל חודש, במיוחד אם הם לא מודעים לחיסכון הזה.
סבתא שלי הקימה "קרן פיליפינית": היא שמרה בצד 100k למקרה והיא תהיה סיעודית.

אולי אתה יכול להקים להם מעין קרן חירום, שתממש אך ורק אם יש הרעה בתנאי המחיה שלהם.
מקווה בשבילך שזו לא תהיה מלחמה כמו שאתה מתאר את זה!
הוריי פשוט לא מוכנים לקחת את החסכונות שלהם בידיים ולטפל בהם כמו שצריך, הם כן מבינים את החישבות של זה לפחות.
זה עוזר לי להתרגל לרעיון הלא נעים שנצטרך לשלם על חוסר הרצון שלהם לעזור לעצמם...

אצלך הם לפחות מבינים את החישוביות, אצל חמי וחמתי אין חישוביות.

בואו לא נשכח שטפו טפו כל עוד הם בריאים ההוצאות נמוכות.
ברגע שמתחילים עם טיפולים מאריכי חיים (שגם לנו יש אינטרס לממן) ההוצאות גדלות משמעותית.
להיות זקן זה לא זול.

סבתא שלי הקימה "קרן פיליפינית": היא שמרה בצד 100k למקרה והיא תהיה סיעודית.

אולי אתה יכול להקים להם מעין קרן חירום, שתממש אך ורק אם יש הרעה בתנאי המחיה שלהם.
רעיון (ומינוח) מעניין, אשקול את זה, תודה!

יש לה הערכה ריאלית לכמה חודשים זה יספיק?
אין לי מושג. יש לה עוד נכסים שיוכלו לממן את זה ולדעתי גם יש לה ביטוח (אם כי בגיל 82 זה כנראה לא רעיון מוצלח ועדיף את הכסף להוסיף לקרן) אז לא הייתי דואג.
מה גם
רעיון (ומינוח) מעניין, אשקול את זה, תודה!
שהמינוח הומוריסטי. אני מניח שזה כסף להוצאות רפואיות גדולות שהיא שומרת בצד ולא רוצה להכביד על הילדים עם ההוצאה.

מוכרח להודות שאני מופתע מכמות הפוסטים שנכתבו פה בפורום מאז שהגעתי לכאן על הורים (או קרובי משפחה אחרים) לקראת גיל הפרישה שלא מוכנים לקבל שום עזרה בחיסכון בהוצאות ועשיית סדר בחסכונות הפנסיונים מהילדים שלהם. עושה רושם שזו בעיה נפוצה במיוחד.

גם אצלי יש את הבעיה זאת, ואני לא באמת יודע איך לפתור את זה.
לדעתי זה לא באג, זה פיצ'ר.

אנחנו לומדים הרבה ממי שגידל אותנו, גם מה לא לעשות.
אתה רואה את הדרך שבה ההורים שלך מתנהלים, איך הם חיים בגרעון ומינוס כרוני, איך מה שמעניין אותם זה מה יגידו/יחשבו ולמי יש את הצעצוע הכי נוצץ בשכונה ואתה פונה לדרכים אלטרנטיביות כמו, למשל, הרעיונות מאחורי הבלוג הזה.

אכן, מסתבר שזו בעיה נפוצה הרבה יותר משחשבתי.
אני בכ"ז מנסה לשכנע אותם לקבל עזרה בעשיית סדר בחסכונות אבל מרגיש לי שהקרב אבוד.. לכן בחרתי כתכנית גיבוי לחסוך להם בעצמי.
קודם כל אני (כרגיל) נפעמת כל פעם מחדש לגלות שיש עדיין ילדים שחושבים שיחסי הורים-ילדים (בוגרים) זה לא ערוץ חד כיווני, שאפו על זה!
אני אזכיר שגם הבן שלי אמר שמבחינתו הכספים שלו ושלנו הם של כולנו, מי שצריך מקבל. זה אולי נשמע סהרורי לחלק מהמגיבים כאן, זה בטח נשמע הזוי לרוב מוחלט של ההורים, אבל אני הרגשתי שהוא מוריד ממני חבילה גדולה של חששות לעתיד ואמרתי לו תודה גדולה על זה. ההורים שלך אולי לא יוקירו תודה כי מבחינתם אתה לא אמור לדאוג להם, וחבל שככה הורים בימינו חושבים. בהרבה מקומות בעולם (הפחות מערבי?) זה מקובל לגמרי שהצאצאים מכלכלים את ההורים בזיקנתם לאחר שאלה טיפחו אותם לאורך שנים.
לגבי סדר בחסכונות או בכלל התערבות בעניינים הכספיים שלהם, זה נושא רגיש מאד בכלל ומול הילדים בפרט. אם הם חיים בצניעות ובהתאם להכנסותיהם, לא הייתי מתערבת כדי למקסם תשואות ודמי ניהול.

קודם כל אני (כרגיל) נפעמת כל פעם מחדש לגלות שיש עדיין ילדים שחושבים שיחסי הורים-ילדים (בוגרים) זה לא ערוץ חד כיווני, שאפו על זה! אני אזכיר שגם הבן שלי אמר שמבחינתו הכספים שלו ושלנו הם של כולנו, מי שצריך מקבל. זה אולי נשמע סהרורי לחלק מהמגיבים כאן, זה בטח נשמע הזוי לרוב מוחלט של ההורים, אבל אני הרגשתי שהוא מוריד ממני חבילה גדולה של חששות לעתיד ואמרתי לו תודה גדולה על זה. ההורים שלך אולי לא יוקירו תודה כי מבחינתם אתה לא אמור לדאוג להם, וחבל שככה הורים בימינו חושבים. בהרבה מקומות בעולם (הפחות מערבי?) זה מקובל לגמרי שהצאצאים מכלכלים את ההורים בזיקנתם לאחר שאלה טיפחו אותם לאורך שנים.
זה מהלך מבורך, חברה נמדדת על פי היכולת שלה לתמוך בזקניה (או משהו בסגנון).
אבל, כמו בכל דבר, כמו מקרה לגופו ופות"ש וגם המתלהמים מכירים כל אחד את משפחתו שלו יותר טוב מחברי הקהילה האחרים...

אני נדהם מהמחשבה שלעזור כלכלית להורה שזקוק לכך זה דבר רע.
מבחינתי הרעיון שהורי יחיו בעוני בזמן שלי יש שפע הוא לא נתפס ולא נסבל, וכמעט לא משנה אם הם הביאו זאת על עצמם ואיך.

אני יכול לדמיין שני מצבים בהם לא הייתי נותן כסף להורה במצוקה:
1. התמכרות להימורים או לסמים. מצב קיצוני בו כל שקל שנכנס זורם ישר לעולם התחתון.
2. אני לא יכול לתת בלי לדרדר לעוני אותי ואת משפחתי.

חוץ מזה, הרעיון לחנך את ההורים נראה לי מופרך. אפשר להציע, ללמד, לכוון, אבל בשום אופן לא להתנות בזה את העזרה. התפקיד שלי הוא לחנך את הילדים שלי, לא את ההורים. המחשבה ש"אהבה קשוחה" תגרום לפנסיונרים לפתח מקורות הכנסה היא אשליה.

האם עזרה כזאת יוצרת תלות? יכול להיות. אני מעדיף הורים שתלויים בי על הורים שתלויים בנדבות של זרים, או שמתקשים להשיג מזון ותרופות.

ההורים שלך אולי לא יוקירו תודה כי מבחינתם אתה לא אמור לדאוג להם, וחבל שככה הורים בימינו חושבים.
זה לא שהם לא יוקירו תודה כמו שהם יתנגדו לזה מלכתחילה (אם הם ידעו על כך). אם, למשל, אחליט לקנות להם חבילת נופש לחו"ל, הם יסרבו אבל אם אקנה ואעדכן אותם בדיעבד הם בוודאות ישמחו ויוקירו תודה.
לגבי סדר בחסכונות או בכלל התערבות בעניינים הכספיים שלהם, זה נושא רגיש מאד בכלל ומול הילדים בפרט. אם הם חיים בצניעות ובהתאם להכנסותיהם, לא הייתי מתערבת כדי למקסם תשואות ודמי ניהול.
אני לא הורה לכן אקח את עצתך בכובד ראש לעתיד. אם אחליט להעלות את הנושא הזה שוב בעתיד אעשה זאת ברגישות רבה יותר.

מסקנותיי מהדיון - אין לי אפשרות לפתוח חיסכון ולהפקיד על שם אדם אחר, לכן במידה ואחליט לחסוך להם מכספי אעשה זאת ע"י צביעת חלק מהנכסים שלי עבורם.
אני מבין ומקבל את כל הטיעונים בנוגע לתלות כלכלית ומדוע לא כדאי לי לתת להם כסף, אבל - מההיכרות שלי עם הוריי, זה לא המקרה ולכן אני מרגיש מספיק בנוח להקצות להם סכום כסף שיחסך לגיל הפרישה שלהם. אני כן אשקול להקטין אותו ואולי מידי כמה שנים באמת לקנות להם חבילת נופש צנועה כמתנה כמו שנאמר בדיון.
בנוגע לאחי, אני אקשיב לעצותיכם ולא אחסוך לו במיוחד אלא אנסה להתעקש שילמד את הנושא בעצמו. בכ"ז, למען השקט הנפשי שלי, אעדיף לסגור לו סכום צנוע למקרה חירום במהלך הלימודים בסגנון "קרן פיליפינית" שהוזכרה ע"י @המהנדל , בתקווה שלא יצטרך אותה בכלל.

להוריי, חשבתי לחסוך עפ"י עיקרון 50-50. למרות שיש להם עוד זמן עד הפנסייה, אני מעדיף להישאר בטוח.
את הסכום שחשבתי לסגור לאחי כנראה אעשה דרך פיקדון שמש בבנק ירושלים. לא רואה פואנטה שישכבו בצד בעו"ש גם אם הריבית והסכום נמוכים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Sp0 קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
S מה המקסימום צבירה שניתן לחסוך בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
I הגבול בין לחסוך ולהשקיע לבין להנות יומני מסע אישיים 21
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
R לחסוך מתוך ההכנסה הפסיבית שחיים ממנה. איך זה משפיע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K דרך הכי נוחה לחסוך לילדים שוק ההון 8
M איך לחסוך כסף על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
ר איך אפשר לחסוך בגידול הכלב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
הנודדת איך לחסוך כסף בהזמנת לינה ובהזמנת טיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
S איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
מ הדרך הטובה ביותר לחסוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
M 27 דרכים לחסוך כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
ר איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
G איך הכי כדי לחסוך כסף? צרכנות פיננסית 1
I ומה אם אי אפשר לחסוך יותר? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
Z איך מקדימים לשלם מס יסף לפני הדו"ח השנתי (כדי לחסוך את הריביות) שוק ההון 13
S איפה לדעתכם אפשר לחסוך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 134
C הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
Y למה לחסוך אם אפשר לשדוד? (ועוד לנסוע לזנזיבר) אוף טופיק 22
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
c881 סרטון הדרכה של SNL - איך לחסוך ולצאת מחובות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Roi אם לא קראתם אז בבקשה: 6 סיבות להפסיק לחסוך ולהתחיל לבזבז כסף ! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ל דרכים לחסוך בהוצאות בלי לסבול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 211
שרון האוצר משיק קופת גמל חדשה: האם כדאי לחסוך בה? שוק ההון 1
Danielovich איך לחסוך 90% מההכנסה בארה"ב אוף טופיק 3
ד תיקון 190 לחוק הפנסיה או איך להשתמש באמא ואבא כדי לחסוך במיסים צרכנות פיננסית 15
ר איפה כדאי לחסוך היום? צרכנות פיננסית 132
ס איך משכנעים את האשה לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38

נושאים דומים

Back
למעלה