• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Oraz
  • פורסם בתאריך
אני לא מהותיקים כאן, אבל אני מעריך שההתנגדות היתה למי שטוען שניתן להשיא תשואה גבוהה יותר לאורך זמן באותו סיכון. זה נכון גם היום. זה לא אומר שאי אפשר להשיא תשואה גבוהה יותר תוך נטילת סיכון גדול יותר.

נמשיך פה ברשותך...
בוודאי שאפשר להשיג תשואת יתר ע"י לקיחת סיכונים. השאלה היא אם השקעה בפקטור" מניות צמיחה בינוניות" לא תתן תשואה דומה בפחות סיכון ופחות דמי ניהול. והאם זה בזכות היכולות של קתי והצוות שלה או מזל ומה הסיכוי שימשך.

נמשיך פה ברשותך...
בוודאי שאפשר להשיג תשואת יתר ע"י לקיחת סיכונים. השאלה היא אם השקעה בפקטור" מניות צמיחה בינוניות" לא תתן תשואה דומה בפחות סיכון ופחות דמי ניהול. והאם זה בזכות היכולות של קתי והצוות שלה או מזל ומה הסיכוי שימשך.

אולי, לא השוויתי כי אני לא משקיע לא בזה ולא בזה, נוח לי ברמת סיכון של מדד עולמי.
ספציפית לגבי ארק, לא מאמין גדול. הסיכויים לא לטובתם בלשון המעטה. ממה שראיתי וקראתי התרשמתי בעיקר מיכולות השיווק שלהם אבל לא התרשמתי שהצוות שלהם יוצא דופן. אשמח שיצליחו.

נערך לאחרונה ב:
@Tor50
ROKU ושאר האחזקות של ARK בירידה חדה בימים האחרונים, מעניין אותי אם לפי דעתך יש הצדקה לירידות(לפחות לגבי רוקו אחריה אתה עוקב)?
ועד כמה לדעתך העובדה שARK מחזיקה במניה משפיעה עליה לרעה או במילים אחרות, במידה וARK לא הייתה מחזיקה ברוקו, האם לדעתך הירידות היו חלשות יותר?

ביקשו לא לעדכן כאן על שינויים יומיים במחיר המניה.

יש הבדל בין לכתוב הודעה סתמית כמו: "X ירדה היום בY%" לבין לכתוב משפט רקע קצר ואחריו לשאול שתי שאלות לגיטימיות.

ROKU ושאר האחזקות של ARK בירידה חדה בימים האחרונים, מעניין אותי אם לפי דעתך יש הצדקה לירידות(לפחות לגבי רוקו אחריה אתה עוקב)?
ועד כמה לדעתך העובדה שARK מחזיקה במניה משפיעה עליה לרעה או במילים אחרות, במידה וARK לא הייתה מחזיקה ברוקו, האם לדעתך הירידות היו חלשות יותר?

אני חושב שמדובר בשאלה טובה ולא מדובר בעדכונים יומיים במחיר המנייה. טיפה רקע - כרגע יש תנודתיות רצינית בשווקים (אם אני לא טועה זו התנודתיות הכי משמעותית מאז מרץ 2020), ובעיקר במניות בצמיחה. לדעתי ומבלי לנסות לחזות את העתיד התנודתיות הזו הולכת להימשך ואנחנו עומדים לראות עוד ירידות די משמעותיות בשבועות אם לא בחודשים הקרובים. העלייה בתשואת האג"ח ובאופן כללי המכפילים הגבוהים של מניות הצמיחה יוצרים קרקע פורייה לירידות משמעותיות ו"תיקון" של המכפילים. זה דווקא דבר טוב מאוד לדעתי. לדעתי זה אומר שהשוק אינו בבועה ושגם סקטורים נוספים של הכלכלה זוכים לעדנה ולא רק הטכנולוגיה. אם המכפילים היו ממשיכים לעלות ולעלות (כמו בבועת הדוט-קום) הייתי יותר מודאג.
באופן ספציפי לרוקו ושאר האחזקות של ARK שאחריהן אני עוקב - רוקו דיווחה לפני שבוע שבועיים על תוצאות רבעון 4 ושנת 2020. מדובר היו בדוחות מעולים שניפצו את תחזיות האנליסטים. גם השפה בה ההנהלה השתמשה לגבי הטרנדים שהם רואים בשוק (שתומכים ברוקו) היו חיוביים מאוד מאוד. ולכן הירידה במחיר של רוקו אינה קשורה כלל וכלל לתוצאות שלה אלא פשוט לירידה במכפילים, זה תהליך טבעי, הגיוני ורצוי ולכן אני לא מודאג בכלל. כמובן שזה לא כיף לראות את התיק יורד אבל זה ממש לא משמעותי אם יש לך טווח השקעה ארוך מאוד. אמנם אני ממש לא ממליץ לקנות את המניה אבל זו בהחלט יכולה להיות נקודת כניסה טובה למי שמתעניין.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה על התשובה, כיף לקרוא את ההודעות המנומקות שלך.
העלייה בתשואת האג"ח
מה בעצם הביא לעלייה הזאת?
והאם בהכרח עלייה בתשואות גורמת לירידה בשווי המניות?
מדובר היו בדוחות מעולים שניפצו את תחזיות האנליסטים. גם השפה בה ההנהלה השתמשה לגבי הטרנדים שהם רואים בשוק (שתומכים ברוקו) היו חיוביים מאוד מאוד. ולכן הירידה במחיר של רוקו אינה קשורה כלל וכלל לתוצאות שלה אלא פשוט לירידה במכפילים
מעניין, עד כמה לדעתך העובדה שROKU מהווה חלק דיי גדול מARK משפיעה על מחיר המנייה לטוב ולרע?
כמובן שזה לא כיף לראות את התיק יורד אבל זה ממש לא משמעותי אם יש לך טווח השקעה ארוך מאוד.
זה במיוחד לא כיף כשהתיקון הזה קורה יומיים אחרי שאתה מתחיל להשקיע בARK :lol:
אבל לפחות שיטת המיצוע שאני מאמין בה בסוף סוף מוכיחה את עצמה...

תודה רבה על התשובה, כיף לקרוא את ההודעות המנומקות שלך.
תודה - אני רק מנסה טיפה לפרט על מה שאני (חושב שאני) מבין ולא לזרוק אמירות לאוויר.

מה בעצם הביא לעלייה הזאת?
והאם בהכרח עלייה בתשואות גורמת לירידה בשווי המניות?

אני לא מומחה גדול למאקרו כלכלה אבל בגדול יש ציפיות לאינפלציה בטווח הזמן הקרוב-בינוני. הציפיות לאינפלציה נובעות מ1) הדפסת הדולרים של הבנק הפדרלי 2) השיפור בכלכלה האמריקאית והחיסונים שגורמים לרבים להאמין שברגע שהכלכלה תיפתח הביקוש לסחורות ולמוצרים יהיה עצום בעוד שההיצע לא יהיה כזה גדול (כי הרבה עסקים נסגרו וכדומה). כשהביקוש גדול מההיצע המחירים עולים וזה תורם לחשש מאינפלציה.
אני קצת עושה הפשטה פה אבל בגדול כשיש ציפיות לאינפלציה אנשים פחות רוצים להחזיק באג"ח (כי הם מקבלים חצי אחוז בעוד שעליית המחירים היא 3 אחוז נניח) ולכן הם מתחילים למכור אג"ח. כאשר מתחילים למכור אג"ח, המחיר של האג"ח יורד והתשואה עולה (יש קשר הפוך בין מחיר האג"ח לתשואת אג"ח).
עלייה בתשואת אג"ח גורמת לירידה במחיר של מניות כי אנשים אומרים לעצמם : "למה אני צריך להסתכן ולהחזיק מניות אם אני יכול לקבל תשואה של 1.5 אחוז בלי סיכון באג"ח". ולכן אנשים מוכרים מניות וקונים אג"ח. זה יוצר ביקוש לאג"ח שמעלה את מחירו ומוריד את תשואת האג"ח ככה שזה מתאזן בסוף.
המציאות כמובן מורכבת הרבה יותר ממה שרשמתי, אבל להבנתי זה אחד מהמניעים לתנודתיות בשווקים בשבוע האחרון.

מעניין, עד כמה לדעתך העובדה שROKU מהווה חלק דיי גדול מARK משפיעה על מחיר המנייה לטוב ולרע?
אני לא יודע, אני משער שיש לזה השפעה מסויימת אבל לא דרמטית.

זה במיוחד לא כיף כשהתיקון הזה קורה יומיים אחרי שאתה מתחיל להשקיע בARK :lol:
אבל לפחות שיטת המיצוע שאני מאמין בה בסוף סוף מוכיחה את עצמה...
צריך להמשיך לקנות חברות חזקות פיננסיות בשוק צומח ומשמעותי עם טווח השקעה ארוך מאוד והסיכויים הם לטובתך

נערך לאחרונה ב:
השבוע ציינו משהו מעניין לגבי ארק- יש קרן יפנית די גדולה בשם ניקו שמורשית לחקות את האחזקות של ארק.
ואם סוכמים את ההחזקות שלהן יחדיו - מגיעים לאחזקה משותפת של 20-30% בחלק מהחברות הקטנות יותר בפורטפוליו. זאת אומרת, התמרון והנזילות מאד מוגבלים במניות האלה.

מדובר היו בדוחות מעולים שניפצו את תחזיות האנליסטים. גם השפה בה ההנהלה השתמשה לגבי הטרנדים שהם רואים בשוק (שתומכים ברוקו) היו חיוביים מאוד מאוד. ולכן הירידה במחיר של רוקו אינה קשורה כלל וכלל לתוצאות שלה אלא פשוט לירידה במכפילים, זה תהליך טבעי, הגיוני ורצוי ולכן אני לא מודאג בכלל.

אני מתקשה להבין הדוחות היו יותר טובים מהתחזית אז המשקיעים החליטו שזה זמן טוב למכור כי המכפיל גבוה מידי?
אז למה לפני הדוחות האופטימיים הם כן חשבו שהוא מוצדק?

אני מתקשה להבין הדוחות היו יותר טובים מהתחזית אז המשקיעים החליטו שזה זמן טוב למכור כי המכפיל גבוה מידי?
אז למה לפני הדוחות האופטימיים הם כן חשבו שהוא מוצדק?

חח זה בדיוק הסיבה שאי אפשר לתזמן את השוק המניות. בטווח הקצר-בינוני מכפילים זזים בעיקר בגלל סנטימנט ולאו דווקא בגלל שיש מידע חדש ואת הסנטימנט הזה כמעט בלתי אפשרי לחזות. הרבה כסף נכנס למניות צמיחה כמו רוקו בחודשים האחרונים בגלל הסנטימנט החיובי אבל בגלל שבערך באמצע פברואר הסנטימנט השתנה זה לא שינה למשקיעים מה רוקו דיווחה והיה sell-off כללי של מניות צמיחה. אם רוקו הייתה מדווחת תוצאות פחות טובות אז ה-selloff היה הרבה הרבה יותר משמעותי. למשל למונייד דיווחה תוצאות שלא סיפקו את המשקיעים והמנייה שלהם התרסקה 40 אחוז ביומיים. רוקו דווקא יצאה בזול.

חח זה בדיוק הסיבה שאי אפשר לתזמן את השוק המניות. בטווח הקצר-בינוני מכפילים זזים בעיקר בגלל סנטימנט ולאו דווקא בגלל שיש מידע חדש ואת הסנטימנט הזה כמעט בלתי אפשרי לחזות. הרבה כסף נכנס למניות צמיחה כמו רוקו בחודשים האחרונים בגלל הסנטימנט החיובי אבל בגלל שבערך באמצע פברואר הסנטימנט השתנה זה לא שינה למשקיעים מה רוקו דיווחה והיה sell-off כללי של מניות צמיחה.
כן זה דיי ברור הצגת את זה קצת מוזר פשוט.....
אבל מעניין כמשקיע ערך\צמיחה לטווח ארוך\בינוני איך אתה מתמחר דברים כאלה מטורפים?
סתם אני חושב על חברה נניח שרכשת לפני שנה כי חשבת שהחברה מאוד מוצלחת והערכת שהיא זולה ותעלה נגיד ב300% ב5 שנים הקרובות.
עכשיו נגיד שעברה שנה והחברה עלתה ב1200%.
כמובן גם מצב הפוך שחברה כזאת יורדת בחדות בזמן קצר.
זה לא משנה להחלטה שלך האם להחזיק?
איך זה עובד אצלך אתה מנתח כול יום\שבוע\חודש את החברה ביחס למחיר או מחזיק בכול מקרה לתקופה מסוימת בלי קשר למחיר או בסיס אחר להחלטה?

איך זה עובד אצלך אתה מנתח כול יום\שבוע\חודש את החברה ביחס למחיר או מחזיק בכול מקרה לתקופה מסוימת בלי קשר למחיר או בסיס אחר להחלטה?

מכיוון שזה שרשור על ARK אני לא חושב שזה רלוונטי שאתחיל להסביר על איך אני באופן אישי משקיע (אמנם הסברתי על רוקו אבל זו הייתה דוגמא ספציפית). יש לי יומן מסע אתה יותר ממוזמן להעיף מבט כי כתבתי קצת על זה שם.

האם אתה מתכוון להכניס עוד כסף לחברה? אם אתה מאמין שהחברה שווה מהותית יותר מ50 מילארד דולר...יש לך כאן הזדמנות זהב, מתנה לכל מישהו שמבין בחברה באופן מהותי וחושב שהעתיד שלה הולך להיות יוצא מן הכלל...לקנות סחורה בזול...ירידה של כמעט 30% מהשיא.

מי שמאמין ב ARK , כנ"ל גם ירידה של 25% מהשיא...אם הייתם מוכנים לקנות לפני חודש חודשיים, עכשיו אתם מקבלים את אותה סחורה, את אותה קטי ופילוספיות ההשקעה בהנחה מאד רצינית...זה כל מה שמשקיע באמת רוצה, למצוא חברה שהוא מאמין בה ומבין בה...ולקנות "סחורה" במחיר נמוך.

האם אתה מתכוון להכניס עוד כסף לחברה? אם אתה מאמין שהחברה שווה מהותית יותר מ50 מילארד דולר...יש לך כאן הזדמנות זהב, מתנה לכל מישהו שמבין בחברה באופן מהותי וחושב שהעתיד שלה הולך להיות יוצא מן הכלל...לקנות סחורה בזול...ירידה של כמעט 30% מהשיא.

מי שמאמין ב ARK , כנ"ל גם ירידה של 25% מהשיא...אם הייתם מוכנים לקנות לפני חודש חודשיים, עכשיו אתם מקבלים את אותה סחורה, את אותה קטי ופילוספיות ההשקעה בהנחה מאד רצינית...זה כל מה שמשקיע באמת רוצה, למצוא חברה שהוא מאמין בה ומבין בה...ולקנות "סחורה" במחיר נמוך.
בוודאי. קניתי אתמול בכיף. בכל ההיסטוריה של ארק היו רק עוד 3 מקרים שבהם הקרן ירדה 28% ומעלה.
האם היא יכולה לרדת עוד 20%? בוודאי, האם אקנה עוד אם כן? בהחלט.

בוודאי. קניתי אתמול בכיף. בכל ההיסטוריה של ארק היו רק עוד 3 מקרים שבהם הקרן ירדה 28% ומעלה.
האם היא יכולה לרדת עוד 20%? בוודאי, האם אקנה עוד אם כן? בהחלט.
זה convinction וזו התנהלות נכונה של משקיע שמאמין.
לא מסכים עם ההשקעה הספציפית, אבל מחזיק לך אצבעות ומקווה שהם יצדיקו את האמון.

זה convinction וזו התנהלות נכונה של משקיע שמאמין.
לא מסכים עם ההשקעה הספציפית, אבל מחזיק לך אצבעות ומקווה שהם יצדיקו את האמון.
אין לי צל של ספק שחמש שנים מהיום ARKK ישאיר את סנופי באבק.
הם גם עשו אתמול את מה שקייטי אמרה שתעשה בזמני ירידות חדות - הם מכרו אחזקות יותר ״סולידיות״ כמו AAPL, AMZN, PYPL וקנו מניות שהתרסקו אתמול ב-15-20% שהם מאמינים בהם.

אין לי צל של ספק שחמש שנים מהיום ARKK ישאיר את סנופי באבק.
הם גם עשו אתמול את מה שקייטי אמרה שתעשה בזמני ירידות חדות - הם מכרו אחזקות יותר ״סולידיות״ כמו AAPL, AMZN, PYPL וקנו מניות שהתרסקו אתמול ב-15-20% שהם מאמינים בהם.

"אין לך צל של ספק"?
וואו, חתיכת הצהרה. קצת מוגזמת הייתי אומר. D:

"אין לך צל של ספק"?
וואו, חתיכת הצהרה. קצת מוגזמת הייתי אומר. D:
זה figure of speech.
הכסף שלי נמצא במקום שבו הפה שלי נמצא. בנתיים בירידות הגדלתי את האחזקות בארק מ-10% ל-13%.
וכפי שאתה רואה הבסיס של פילוסופיית ההשקעה שלי היא פיזור סיכונים. אפילו אם אני חושב שאני צודק, אני אף פעם לא yolo על שום השקעה בודדת. וארק, עם כל הטענות הלגיטימיות נגדם, זה עדיין קרן של 30-50 מניות מובילות בתחומן. זה לא שמדובר בהימור על GME לירח עם אופציות מחוץ לכסף. מה התרחיש הכי גרוע שלי? לקבל תשואה כמו של סנופי, או קצת פחות? אוקי. אחיה.

זה figure of speech.
הכסף שלי נמצא במקום שבו הפה שלי נמצא. בנתיים בירידות הגדלתי את האחזקות בארק מ-10% ל-13%.
וכפי שאתה רואה הבסיס של פילוסופיית ההשקעה שלי היא פיזור סיכונים. אפילו אם אני חושב שאני צודק, אני אף פעם לא yolo על שום השקעה בודדת. וארק, עם כל הטענות הלגיטימיות נגדם, זה עדיין קרן של 30-50 מניות מובילות בתחומן. זה לא שמדובר בהימור על GME לירח עם אופציות מחוץ לכסף. מה התרחיש הכי גרוע שלי? לקבל תשואה כמו של סנופי, או קצת פחות? אוקי. אחיה.
מה זה מובילות בתחומם? למה אתה בטוח שהם ייצרו רווחים בצורה שמפצה אותך מספיק על הסיכון בתמחור הנוכחי?

אני חושב שאתה ממעיט בערך של התרחיש הכי גרוע...הכי גרוע זה לאבד את רוב הכסף. החברות ברובם אם לא יעמדו בציפיות שיא שיש מולם בשוק, לא ירדו ב 10%...יכולות להמחק או לרדת בעשרות אחוזים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 7
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265

נושאים דומים

Back
למעלה