• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

במידה ויהיה מיתון

400 שקל בחודש?
אני מפסיד עשרות אלפים ביום בבורסה
הלוואי עלי 400 שקל בחודש למשכנתא
הרבה יותר. על מיליון ש"ח משכנתא ההחזר יכול לגדול גם בכ1500 ש"ח בחודש ועליות הריבית עוד לא הסתיימו.
לך זה נשמע מעט אבל למשפחה עם ילדים שבקושי גומרת את החודש התוספת הזו יכולה להיות הרסנית.

משבר כלכלי? מדינת ישראל עם עודף(!) תקציבי.
עודף תקציבי בודק הכנסות מול הוצאות של שנה בודדת. זה נתון שיכול מאוד להשתנות אם יש ירידה בהכנסות, כמו למשל כתוצאה מירידה במכירת דירות או ממסים על הייטקיסטים (בין השאר מירידת שווי המניות שנמכרות על ידי עובדים, או מקיצוצים שנעשים בחברות השונות).

אין לי את הנתון אבל מניח שזה יותר מכמה עשרות אלפי בתי אב.
אבל גם מחיר הדירה שלהם עלה והם עשו בוחטה יפה

אני למשל חותם חוזה שכירות חדש ב1000₪ יותר וגם מפסיד בבורסה
אז מה עדיף?

אבל גם מחיר הדירה שלהם עלה והם עשו בוחטה יפה

אני למשל חותם חוזה שכירות חדש ב1000₪ יותר וגם מפסיד בבורסה
אז מה עדיף?
למי שמתגורר בדירה בבעלותו המחיר שלה לא מעניין, מה שחשוב לו זה לא להיכנס לבעיה תזרימית.

נערך לאחרונה ב:
אני סיימתי תואר בזמן המיתון של 2009. חיכיתי כמה חודשים ומצאתי משרה נחשקת.
בארץ היה מיתון? (אני זוכר ששוק העבודה היה למשך כמעט שנה בסטגנציה בגלל חשש ממיתון ואי-ודאות אבל לא נראה לי שהמיתון הגיע לארץ באמת.)
למעשה, שמעתי דעות של כלכלנים שהצמיחה במשכורות בשנים האחרונות קשורה יותר למחסור בילודה וכח אדם שמספיק למלא את כל המשרות החדשות.
מעניין. תוכל למצוא מקור להעמקה?

חבר דיווח שמחיר הדירה שלו בקליפורניה ירד ב15% מהשיא. אבל עדיין 5% יותר מהמחיר בו הוא קנה אותה לפני 10 חודשים
זה לא מזיז לו..

גם בארץ היתה קפיצה הזויה במחירי הדירות בשנה האחרונה (~20% בערך). העלאת הריבית כמעט מחוייבת המציאות כדי לעצור זאת. בלי קשר לאוקראינה-רוסיה.

מיתון הוא חלק מהמחזור הכלכלי, כמו ששגשוג גם הוא חלק מהמחזור הכלכלי. השגשוג בסופו של דבר מביא להגזמה בהשקעות (כי נראה שכולם מרויחים), ואז חלק מפסידים (אלו שהגזימו), ויש מיתון, וחוזר חלילה.

נערך לאחרונה ב:
מיתון באירופה עם משבר הגז הוא כנראה בלתי נמנע לינק, ובארהב הסיכוי עולה מדי חודש לינק, לינק כרגע סיכוי גבוהה מ 50% יש אומרים גבוהה מ 80%. לדעתי מיתון הוא בלתי נמנע עם ההתנהגות הסולידית של הפד לאינפלציה.
יש כבר מיתון באמריקה, הרבעונים הראשונים השנה סיימו שליליים

אני מבין שקשה מאוד לאנשים מסוימים להבין שיש אלמנט של מזל בחיים, ושמי שפשוט סיים תואר בזמן מיתון משלם מחיר כלכלי על זה. גם אם יש מחקרים שמראים את זה, וגם אם זה קונצנזוס מדעי.

אני לא חושב שיש על זה ויכוח, לפחות לא מהצד שלי. יש בחיים המון עניין של מזל, ואפשר למתוח את זה הרבה מעבר למועד סיום התואר.

הנקודה שאני מנסה להעביר היא שמיתון שאמנם בעל פוטנציאל לפגוע בהרבה אוכלוסיות כאלה ואחרות כאן ועכשיו ואולי גם בעתיד הקרוב, יכול להועיל יותר מאשר להזיק בהסתכלות רחבה ורחוקה יותר.
במיוחד אחרי עשור של כסף בחינם + שנתיים של השתוללות חסרת רסן של helicopter money.

אבל לא נראה לי שהמיתון הגיע לארץ באמת.
הטענה של הכותבים האחרים כאן היא שהמיתון בעולם יגיע גם לארץ. אם לטענתך זה לא היה כך במשבר הגדול האחרון, למה שזה יהיה כך במשבר הבא?

בארץ היה מיתון? (אני זוכר ששוק העבודה היה למשך כמעט שנה בסטגנציה בגלל חשש ממיתון ואי-ודאות אבל לא נראה לי שהמיתון הגיע לארץ באמת.)

מעניין. תוכל למצוא מקור להעמקה?
אין לי איזה מקור להעמקה כי קראתי את זה באתר חדשות. אפשר למצוא את זה כאן למשל: https://time.com/6151471/inflation-aging-population/. ילודה נמוכה (בכללי, צמיחת אוכלוסייה נמוכה) לא יכולה לבא עם צמיחה לטווח ארוך אלא בתרחישים מאוד לא סבירים (כמו שאנשים יעבדו יותר או יעיל יותר וכדומה). לכן, אם הריבית נמוכה מדי ונוצרים מקומות עבודה חדשים בצורה שלא מתאימה לגידול באוכלוסיה תיווצר אינפלציה במשכורות (זה לדעתי יותר מורכב כי גם הרכב האוכלוסיה החדשה משתנה ועובד בדברים אחרים). זו בעיה שעדיין קורית בארה"ב ממה שהבנתי (רואים כאן למשל https://tradingeconomics.com/united-states/job-offers שכנראה רק מיתון יוכל לעצור את האינפלציה הזו).

מצד אחד עליית הריבית דוחפת אותנו למיתון.
מצד שני הלחימה באוקראינה וקריסת הציוד הרוסי מביאה לכך שמדינות מתחמשות יותר ומחליפות ציוד רוסי במערבי. ישראל עושה הון ממכירת מערכות נשק, אני שומע על עסקה משמעותית כל כמה ימים.
כמו כן הדולר חזק מאוד מול השקל , עלה ב20%, זה מחזק את הייצוא (וישראל מבוססת על ייצוא) , וכך גם מקילה על חברות גלובאליות לשלם שכר בישראל.
וזה מבלי לדבר על הגז הישראלי וסיכויי מכירה לאירופה במקום רוסיה , והעודפים התקציביים.

מוקדם לדעת איך זה ייגמר , אבל אי אפשר להגיד שלא קורה כלום.

הטענה של הכותבים האחרים כאן היא שהמיתון בעולם יגיע גם לארץ. אם לטענתך זה לא היה כך במשבר הגדול האחרון, למה שזה יהיה כך במשבר הבא?
לא טענתי לגבי המיתון הבא כלום.

אני חושב שלקרוא למה שהולך להגיע(כבר התחיל בעצם) "מיתון" זה מאוד אופטימי.
WASHINGTON, Sept 29 (Reuters) - The number of Americans filing new claims for unemployment benefits fell to a five-month low last week as the labor market remains resilient despite rising headwinds from the Federal Reserve's stiff interest rate increases and slowing demand.

חושבים שמיתון בימינו או בעתיד יהיה קיצוני יותר מאשר מיתונים קודמים?
הטכנולוגיה מאפשרת ליותר אנשים להיכנס לשוק ההון, כלומר יותר שחקנים לא מנוסים, חוץ מזה הכל היום מיידי ואם בעבר היה צריך להתקשר לברוקר עכשיו בשתי לחיצות אפשר להזין את הפחד (אותו הדבר נכון גם לאופוריה של עליות)

האם זה אומר שהתנודתיות של השוק אמורה לעלות בתוחלת?

מצד אחד עליית הריבית דוחפת אותנו למיתון.
מצד שני הלחימה באוקראינה וקריסת הציוד הרוסי מביאה לכך שמדינות מתחמשות יותר ומחליפות ציוד רוסי במערבי. ישראל עושה הון ממכירת מערכות נשק, אני שומע על עסקה משמעותית כל כמה ימים.
כמו כן הדולר חזק מאוד מול השקל , עלה ב20%, זה מחזק את הייצוא (וישראל מבוססת על ייצוא) , וכך גם מקילה על חברות גלובאליות לשלם שכר בישראל.
וזה מבלי לדבר על הגז הישראלי וסיכויי מכירה לאירופה במקום רוסיה , והעודפים התקציביים.

מוקדם לדעת איך זה ייגמר , אבל אי אפשר להגיד שלא קורה כלום.
התחזקות הדולר גם מגדילה את האינפלציה כי חלק גדול מהמוצרים שאנחנו רוכשים נקובים בדולר... וזה מביא העלאת ריבית וכו. זה מלחמת מטבעות. תראה את הסרטון הזה על הפאונד מעניין ורלוונטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
Harvey מה מקבלים מקבלן במידה ויש פינוי בינוי בבניין ישן נדל"ן 11
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
O במידה והייתם יכולים לקנות דירה במחיר למשתכן... נדל"ן 4
D RSU במידה והחברה נמכרת צרכנות פיננסית 0
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
א S&P 500 שקול במידה מסויימת ל VTI ? שוק ההון 11
א כיצד אתם משקיעים באגחים במידה ואת מרבית ההשקעות שלכם אתם מבצעים דרך IB שוק ההון 3
M מה קורה במידה וחברה שמציעה קרן מחקה נופלת? שוק ההון 18
ע במידה ותתחולל במדינה עכשיו קטסטרופה בסדר גודל עצום, מה קורה לתיק השקעות שלי? שוק ההון 33
S השקעה ל3 שנים בתקופת מיתון שוק ההון 18
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות שוק ההון 79
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
S קורונה מיתון אבטלה ומדד המחירים צרכנות פיננסית 3
amikal איזה אפיקי השקעה מניבים תשואה בתקופת מיתון? שוק ההון 19
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
שרון חיים על פי מיתון צרכנות פיננסית 232
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה