• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

במידה ויהיה מיתון

אבל הם צעירים, יכולים לחזור לגור אצל ההורים, אם בכלל עזבו.

לא חסר עבודות אם ממש רוצים לעבוד.
למישהו צעיר אני חושב שעדיף אפילו שנה קשה מאשר עוד 5 שנים כמו העשור האחרון.
מישהו צעיר יכול ליהנות מעולם תעסוקה שנותן הזדמנות לאנשים חסרי ניסיון ועם השכלה מועטה. במיתון, ההזדמנויות האלו יפחתו מאד.

אז חוויתי מיתון על סטרואידים ועדיין מצאתי עבודת כפיים שרציתי לעזוב בכל שנייה - אבל עדיין עבדתי.

לא אומר שזה טוב, אבל אם הייתי צעיר שמשתחרר עכשיו הייתי מעדיף מיתון שיוריד את המחירים (ובראשם מחירי הדיור) על פני עוד חמש שנים כמו בעשור האחרון.
ממילא לא הייתי חושב בכלל על עבודה והולך לדבר הראשון שהייתי מוצא ומקדיש את רוב הזמן שלי על מחשבה לאן לטוס.

אולי אני טועה.

נערך לאחרונה ב:
הראשונים להפגע במצב הזה הם הצעירים.
והשניים הם עובדים מבוגרים. הסיכוי של בן 50 שפוטר למצוא עבודה דומה בתנאים ובשכר לזו שממנה פוטר הוא נמוך מאוד (למעט במספר מקצועות בהם ניסיון נחשב לנכס).

ואז כשהשוק יפתח את מי יקחו לדעתך, מישהו שמילצר או מי שכרגע סיים תואר?

תלוי במעסיק, אבל אם הבחור שעבד חצי שבוע ובחצי השבוע השני עשה פרוייקטים אישיים...

לא יודע, אני מסתכל על מיתון כמשהו בריא

לא אומר שזה טוב, אבל אם הייתי צעיר שמשתחרר עכשיו הייתי מעדיף מיתון שיוריד את המחירים (ובראשם מחירי הדיור) על פני עוד חמש שנים כמו בעשור האחרון.
ממילא לא הייתי חושב בכלל על עבודה והולך לדבר הראשון שהייתי מוצא ומקדיש את רוב הזמן שלי על מחשבה לאן לטוס
אתה מתכוון אם היית צעיר שמשתחרר עכשיו עם הורים עשירים.
מי שיש לו לוקסוס להינות מהחיים בלי לדאוג לפרנסה באמת לא צריך לפחד ממיתון.

יש אנשים שמסתכלים על סרטן כמשהו בריא. זה לא משפר את תוחלת החיים.

מיתון באירופה עם משבר הגז הוא כנראה בלתי נמנע לינק, ובארהב הסיכוי עולה מדי חודש לינק, לינק כרגע סיכוי גבוהה מ 50% יש אומרים גבוהה מ 80%. לדעתי מיתון הוא בלתי נמנע עם ההתנהגות הסולידית של הפד לאינפלציה.

והשניים הם עובדים מבוגרים. הסיכוי של בן 50 שפוטר למצוא עבודה דומה בתנאים ובשכר לזו שממנה פוטר הוא נמוך מאוד (למעט במספר מקצועות בהם ניסיון נחשב לנכס).
נכון, אבל איך זה עוזר לצעיר שלא מוצא עבודה או שמציעים לו עבודה בתנאים גרועים?
ההשוואה כאן היא מנקודת מבט של צעיר שמחפש עבודה בתקופת מיתון אן שגשוג, לא מה יהיה מצבו ב 2050 אם יהיה שוב מיתון.

על איזה קרקע תנחת בדיוק כשאתה בדיוק סיימת תואר ואין משרות entry-level, כי שוק העבודה התכווץ?
אמירה פופוליסטית. תמיד יש משרות. במיוחד למי שמשקיע בלימודים ומראה אופי מקצועי ורצינות.
אני סיימתי תואר בזמן המיתון של 2009. חיכיתי כמה חודשים ומצאתי משרה נחשקת.
לרוב מי שמסיים תואר הוא עדיין צעיר ובשלב מוקדם של חייו האישיים והמקצועיים, כך שהכנסה חודשית מיידית היא גם פחות קריטית.

אתה מתכוון אם היית צעיר שמשתחרר עכשיו עם הורים עשירים.
מי שיש לו לוקסוס להינות מהחיים בלי לדאוג לפרנסה באמת לא צריך לפחד ממיתון.

יש אנשים שמסתכלים על סרטן כמשהו בריא. זה לא משפר את תוחלת החיים.

אז הדרדנו לדמגוגיה ?

ממש לא נולדתי להורים עשירים. חג שמח.

אמירה פופוליסטית. תמיד יש משרות. במיוחד למי שמשקיע בלימודים ומראה אופי מקצועי ורצינות.
אני סיימתי תואר בזמן המיתון של 2009. חיכיתי כמה חודשים ומצאתי משרה נחשקת.
לרוב מי שמסיים תואר הוא עדיין צעיר ובשלב מוקדם של חייו האישיים והמקצועיים, כך שהכנסה חודשית מיידית היא גם פחות קריטית.
כל הכבוד לך, אבל זאת דוגמה אנקדוטלית. עובדתית, יש מצבים שיש יותר דורשי עבודה ממשרות.
מי שירשים יותר בקורות החיים שלו ובראיונות העבודה.
אחלה, מניח שאתה מחשיב את עצמך מאלה שהרשימו ולכן אתה מרשה לעצמך להתעלם מאלה שאולי פחות הרשימו, אבל בשורה התחתונה ימצאו את עצמם מובטלים או עובדים בתפקיד פחות נחשק מאשר היו מוצאים לולא המיתון.

תלוי במעסיק, אבל אם הבחור שעבד חצי שבוע ובחצי השבוע השני עשה פרוייקטים אישיים...

אולי זה בריא לשוק, לדור הבוגרים שמתחילים את הקריירה שלהם בזמן מיתון זה ממש לא בריא.

על איזה קרקע תנחת בדיוק כשאתה בדיוק סיימת תואר ואין משרות entry-level, כי שוק העבודה התכווץ?

תעבוד במה שיש וביותר מעבודה אחת אם צריך, תצטמצם כמה שאפשר, ותלמד לחיות בצניעות ובפשטות עד יעבור זעם.
מבטיח שאלה מיומנויות שישרתו אותך בהמשך גם אחרי שהמצב ישתפר.

נערך לאחרונה ב:
אז הדרדנו לדמגוגיה ?

ממש לא נולדתי להורים עשירים. חג שמח.
לא מכיר אותך ולא את ההורים שלך, אבל אתה מתאר התמודדות עם מיתון ע"י טיול בחו"ל, שזה לא רלוונטי למי שצריך לפרנס את עצמו.
רובנו לא יכולים לקחת מהמיתון מה שעושה לנו טוב (ירידת מחירים) ולהתעלם ממה שעושה לנו רע (ירידת משכורות, פיטורין).

חג שמח.

תעבוד במה שיש וביותר מעבודה אחת אם צריך, תצטמצם כמה שאפשר, ותלמד לחיות בצניעות ובפשטות עד יעבור זעם.
מבטיח שאלה מיומנויות שישרתו אותך בהמשך גם אחרי שהמצב ישתפר.
אני בסדר, תודה. לא מדובר עלי.
אני מבין שקשה מאוד לאנשים מסוימים להבין שיש אלמנט של מזל בחיים, ושמי שפשוט סיים תואר בזמן מיתון משלם מחיר כלכלי על זה. גם אם יש מחקרים שמראים את זה, וגם אם זה קונצנזוס מדעי.

אני חושב שהשפעת המיתון על שוק העבודה תלויה בעיקר גם בילודה. בעולם יש מגמה של ילודה נמוכה כבר די הרבה שנים, מה שלטעמי יגרור שעל מנת לנגיע למיתון מספיק קשה הריבית תצטרך לעלות יותר. למשל, בgreat depression ראינו אבטלה של 10-20%, אבל לא סביר שנראה את זה כשהילודה היא מאוד נמוכה ועומדת על פחות מחצי ממה שהיה בשנת 1900 בארה"ב והמגמה היא בכלל מדינות העולם. למעשה, שמעתי דעות של כלכלנים שהצמיחה במשכורות בשנים האחרונות קשורה יותר למחסור בילודה וכח אדם שמספיק למלא את כל המשרות החדשות. הרבה מהמשרות הללו הם גם בחברות יציבות מאוד שיש להם מספיק מזומנים לשלם, כך שאני חושב שיקח די הרבה זמן עד שנראה את האבטלה עולה ונצטרך ריבית די גבוהה בשביל זה.

אני חושב שהשפעת המיתון על שוק העבודה תלויה בעיקר גם בילודה. בעולם יש מגמה של ילודה נמוכה כבר די הרבה שנים, מה שלטעמי יגרור שעל מנת לנגיע למיתון מספיק קשה הריבית תצטרך לעלות יותר. למשל, בgreat depression ראינו אבטלה של 10-20%, אבל לא סביר שנראה את זה כשהילודה היא מאוד נמוכה ועומדת על פחות מחצי ממה שהיה בשנת 1900 בארה"ב והמגמה היא בכלל מדינות העולם. למעשה, שמעתי דעות של כלכלנים שהצמיחה במשכורות בשנים האחרונות קשורה יותר למחסור בילודה וכח אדם שמספיק למלא את כל המשרות החדשות. הרבה מהמשרות הללו הם גם בחברות יציבות מאוד שיש להם מספיק מזומנים לשלם, כך שאני חושב שיקח די הרבה זמן עד שנראה את האבטלה עולה ונצטרך ריבית די גבוהה בשביל זה.
להסתכל רק על שיעור האבטלה זה להתעלם מחלק מהותי מהעניין. כשחלקים מכוח העבודה נאלצים לעסוק במקצוע או בתפקידים שלא תואמים להכשרה או לוותק שלהם, החברה כולה משלמת על זה מחיר מבחינת תקבולים ובזבוז של עלות ההכשרות שלהם. זה גם מקשה עליהם לחזור חזרה לתפקידים הקודמים, קריירה זה לא משחק מחשב שאפשר להפסיק באמצע ולחזור לשחק מתי שרוצים. עבור בוגרים טריים זה ממש מגביל את היכולת למקסם את הקריירה שלהם. יש מקצועות שקשה להשיג בהם ניסיון גם בלי מיתון ועבורם זה ממש מכה קשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
N שאלה| יש איזו דרך להימנע מתשלום מס הכנסה במידה וההכנסות מגיעות מחו"ל (ארה"ב) מיסים 2
Harvey מה מקבלים מקבלן במידה ויש פינוי בינוי בבניין ישן נדל"ן 11
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
O במידה והייתם יכולים לקנות דירה במחיר למשתכן... נדל"ן 4
D RSU במידה והחברה נמכרת צרכנות פיננסית 0
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
א S&P 500 שקול במידה מסויימת ל VTI ? שוק ההון 11
א כיצד אתם משקיעים באגחים במידה ואת מרבית ההשקעות שלכם אתם מבצעים דרך IB שוק ההון 3
M מה קורה במידה וחברה שמציעה קרן מחקה נופלת? שוק ההון 18
ע במידה ותתחולל במדינה עכשיו קטסטרופה בסדר גודל עצום, מה קורה לתיק השקעות שלי? שוק ההון 33
S השקעה ל3 שנים בתקופת מיתון שוק ההון 18
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות שוק ההון 79
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
S קורונה מיתון אבטלה ומדד המחירים צרכנות פיננסית 3
amikal איזה אפיקי השקעה מניבים תשואה בתקופת מיתון? שוק ההון 19
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
שרון חיים על פי מיתון צרכנות פיננסית 232
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה