• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני חדש (יוצא לחיים עצמאים) - האם אפשר להתמקח על דמי וועד גבוהים בדירות להשכרה?

לא רק שאי אפשר, זה בקושי מספיק לשוטף.
אתה צודק. אבל מתנהלים אצלנו ככה 20 שנה. בעצם מחקתי את הצודק כי זה לא מסתדר עם המציאות אצלנו. אצלנו יש חשמל וניקיון ותמיד הכל מתוקתק, תקופה ארוכה מאוד. מעלית אף פעם לא הושבתה. בשימוש יומיומי, אוכלוסיה מבוגרת שחייבת מעלית.
כן, צביעה וכדומה - אוספים מכולם.
כנראה זה תלוי בניין (ישן, דמי וועד זולים. חדש, יקרים). תלוי אזור (יוקרתי, יקר, אוכלוסיה חלשה, זול) ועוד פרמטרים.

אז לא יצאתי מאה אחוז קוקו, פשוט כיוונתי לדעת גדולים? זה מעניין. כי ככה זה אמור להיות לדעתי.
אני די בטוח שיש מקומות כאלה שהסידור הזה עובד גם פה, בארץ, רק שהם לא איפה שאני מחפש (שוב, פריפריה, ממש לא מרכז, במרכז לא הייתה לי זכות להלין אפילו, אלא לחטוף ולומר תודה). מעניין אולי בהמשך יכנס מישהו לפוסט וישתף שהוא משלם רק שכ"ד ללא ארנונה וללא דמי וועד.
לא שמעתי על סידור כזה. הוא גם לא כדאי בחלק מהמקרים בגלל שיקולי מס.

אתה צודק. אבל מתנהלים אצלנו ככה 20 שנה. בעצם מחקתי את הצודק כי זה לא מסתדר עם המציאות אצלנו. אצלנו יש חשמל וניקיון ותמיד הכל מתוקתק, תקופה ארוכה מאוד. מעלית אף פעם לא הושבתה. בשימוש יומיומי, אוכלוסיה מבוגרת שחייבת מעלית.
שמע אין לי מושג מה המקרה שלך, אני ועד בית בבניין עתיק עם מעלית, אני מתנהל בצורה הכי חסכונית שאפשר, ב11 דירות משלמים כ220 ש"ח בחודש והבניין מתוחזק לא משהו בכלל.
רק מנקה לפעם בשבוע (וזה לא ממש מספיק) זה 600 ש"ח בחודש
חוזה שירות למעלית זה 7000 ש"ח בשנה.
איפה ביטוח? גנן פעם ב? ריסוס שנתי? חומרי ניקוי? חשבון חשמל? מים משותף? ועוד ועוד

קח, במיוחד בשבילך:

שנתי​
חודשי​
תקציב 2021​
7,300​
608​
חוזה שירות מעלית​
300​
25​
עמלות בנקים​
542​
45​
ביקורת מעלית​
480​
40​
הדברה שנתית​
-​
-​
מים משותף​
2,100​
175​
חשמל משותף​
300​
25​
חומרי ניקוי​
7,200​
600​
מנקה​
2,940​
245​
ביטוח​
4,095​
341​
גינון​
2,925​
244​
תיקונים​
300​
25​
מנורות ונורות​
1,424​
119​
בצ"מ 5%​
29,906​
2,492​
סה"כ​

מבחינה חוקית, מי שחייב בדמי הועד הוא בעל הבית. בפועל, כמעט תמיד הוא ידרוש בחוזה שאתה תשלם במקומו. חבל להיכנס לזה, כמו שאמרו אחרים עדיף שתתמקח על שכר הדירה עצמו, ותדאג שהחוזה יבהיר שרק הוצאות ועד שוטפות חלות עליך ולא שיפוצים ושדרוגים לבניין. אולי תנסה גם לקבע את הסכום או לציין תקרה.

אז לא יצאתי מאה אחוז קוקו, פשוט כיוונתי לדעת גדולים? זה מעניין. כי ככה זה אמור להיות לדעתי.
אני די בטוח שיש מקומות כאלה שהסידור הזה עובד גם פה, בארץ, רק שהם לא איפה שאני מחפש (שוב, פריפריה, ממש לא מרכז, במרכז לא הייתה לי זכות להלין אפילו, אלא לחטוף ולומר תודה). מעניין אולי בהמשך יכנס מישהו לפוסט וישתף שהוא משלם רק שכ"ד ללא ארנונה וללא דמי וועד.

היי
יש בבעלותי נכסים במיקומים שונים בחו"ל, כבעל הנכסים אני משלם את עלויות הועד, אני מבין שאתה בעד שיטה זו,
אך מה לעשות שלמטבע יש שני צדדים, בחו"ל במדינות המדוברות, משלמים הרבה יותר שכירות כאשר משווים ביחס למחיר הנכס.

מדוע אתה מתמקד בעלויות ועד הבית, הרי מדינת ישראל היא מהמדינות היקרות בעולם מבחינת עלויות המחיה :)

פשוט חשבתי שמי שנהנה בעיקר זה בעל הנכס שהדירה היא שלו בסופו של דבר.
כמו עם רכב להשכרה.
לא צריך הרי לשלם על הצמיגים, מצבר. זה דברים שמשלם בעל הרכב. הרכב שלו הרי. אני רק נהנה ממנו. כמו עם דירה שאני נהנה ממנה שהיא לא שלי אלא של בעל הנכס. בעל הדירה.
בשכירת רכב הרי
אני משלם רק על מה שאני שוכר - על הרכב, וכמובן על הדלק. לא על כל התחזוקה מסביב (כמו פה, גינון, וכל הדברים שמשבחים ומעלים את ערך הנכס, שלו, של בעל הדירה - הדירה הרי לא שלי, אני אשלם על גינה יפה, אבל מחר אם אני אעבור לא אני הרי אהנה מהגינה, או מהלובי היפה אם ישפצו נניח את האינטרקום או תיבות הדואר החדשות, אבל בעל הדירה יהנה מזה וזה גם יעזור לו למצוא שוכרים חדשים שיראו שהבניין מתוחזק ומשופץ).
לא הבנתי איך בעל הדירה אמור להנות מתיבת דואר תקינה/ חדשה כשהיא משמשת אותך?
לגבי רכב - חברת השכרה קונה X רכבים, Y מגרשים, מעסיקה Z עובדים בתחזוקה של הרכבים המדוברים.
אתה שוכר רכב ומשלם פר יום סכום שהחברה מצאה לנכון שהוא נושא % רווחים מותאם.
לא יודע מה קורה בחו"ל, "דעת גדולים"... אבל מניח שאם בעל הדירה בארה"ב משלם את הועד, אז הוא מקזז את העלות מתוך הסכום שהוא קיבל מהשוכר.
לעומת בארץ שאם אחליט להוסיף 200 שח של הועד לשכירות - יש מצב שאגיע לרף המס ואשלם מס על התוספת הזו.
לכן בארץ - בעל דירה ינסה להפריד את כל התשלומים השוטפים מעצמו.
לגבי "אני משלם רק על מה שאני נהנה ממנו" אז:
1. כבר הסברנו שלא מדוייק.
2. תתכונן לגלות שמספר המטרים שאתה משלם עליהם ארנונה כולל את השטחים המשותפים.

נ.ב.
לפי רשימת הדרישות שלך והתלונות העתידיות שאני חש בהן...
בתור בעל דירה לא הייתי שש להשכיר לך דירה.

זה פשוט לא מאוד משנה מי משלם את הארנונה והועד. אם בעל הדירה משלם אותם אז הוא גובה שכ''ד יותר גבוה בהתאם וזה שקוף לך. פה מקובל ככה ובארה''ב מקובל אחרת, אין לזה שום משמעות.

אגב, בארץ בדירות מחולקות או ביחידות דיור התשלום בד''כ כולל ארנונה וועד (לפעמים גם חשמל, מים ועוד) כי קשה לחלק את זה בין הדירות. אבל שוב, אין לזה משמעות מבחינת השוכר. פשוט תסתכל על העלות הכוללת שאתה צריך לשלם.

איך נראה לך אפשר לתחזק מעלית? זה יקר
בנוסף יש נקיון, גינון ושיפוצים

נ.ב.
לפי רשימת הדרישות שלך והתלונות העתידיות שאני חש בהן...
בתור בעל דירה לא הייתי שש להשכיר לך דירה
בדיוק מה שבאתי להגיד.

בנוסף לכל זה אתה צריך להגיד תודה לועד שמוכן להתעסק בבלבול מוח הזה בהתנדבות.
ביום שאף אחד לא ירצה להתנדב ותביאו חברת ניהול, זה יעלה פי 3-5

בכללי יש בניינים עם מעלית שלוקחים תשלום ועד בסביבות ה150-160 שקל.
מדוברים בבניינים לא גבוהים עם מס' גבוה של דירות בכל קומה (נגיד 5 דירות לקומה).

נהוג בארץ שהדייר משלם את התשלום השוטף ובעל הדירה משלם הוצאות חד פעמיות גדולות יותר.

במקום לדבר על דמי ועד, פשוט תשאל את הבעלים אם הוא מוכן להתפשר על פחות 100 שקל בשכר הדירה.

מדוע אתה מתמקד בעלויות ועד הבית, הרי מדינת ישראל היא מהמדינות היקרות בעולם מבחינת עלויות המחיה :)
דווקא בגלל זה. אני מנסה לא לקרוס. מבין שיש לא מעט פה שכנראה יש להם נכס, אולי הם לוקחים אותי אישית? לא מתכון אליך.
אז הבנתי מהכיון פה, שכדאי לי יותר להתמקח על מחיר שכ"ד.
חשבתי ברזל.
כמה נהוג להוריד בדר"כ, מה הקו תחתון? מקסימום 10%?

בנוסף לכל זה אתה צריך להגיד תודה לועד שמוכן להתעסק בבלבול מוח הזה בהתנדבות.
מי אמר לך שזה בהתנדבות? זה לא נושא הפוסט, אבל זה לא בהתנדבות. מי שוועד אצלנו - לא משלם דמי וועד.
וגם רוכש ציוד שצריך לתחזוקה, ונהנה ממנו לשימוש אישי.
אנחנו כמה בניינים זהים, כמעט עשרה במספר, ובכולם יש מעלית (אותם בניינים, אותה בניה, אותו מס' דירות וקומות) ובכולם דמי הוועד נעים בסכומים שציינתי.
אתם כנראה רגילים לדמי וועד מנופחים. עם 100 עד 120 אפשר לתחזק בניין, עם מעלית, לא מגדל יוקרה. בלי יותר מדי פינוקים.
בניין מתפקד, נורמלי, מעלית שאף פעם לא מושבתת כולל תשלום חשמל. כשצריך לצבוע אוספים כסף מכולם. שכחתי - יש אצלנו גם ניקיון. לא רק אצלנו, בכל הבניינים שפה.
שאם לא הבניינים היו נראים כמו מזבלה.
יש אפילו בניינים אצלנו שהתקינו מצלמות בדמי וועד שציינתי - בקיצור אתם רגילים למחירים שלכם. אולי זה סוג של הטיה, לא יודע.

הייתה פעם חברת ניהול. פעם זה לפני 5 שנים.
הסכום היה 110. היום 100. 10 שח הבדל.

אמרתי לכם - אתם רגילים לאזור שלכם, למקום שלכם.

דווקא בגלל זה. אני מנסה לא לקרוס. מבין שיש לא מעט פה שכנראה יש להם נכס, אולי הם לוקחים אותי אישית? לא מתכון אליך.
אז הבנתי מהכיון פה, שכדאי לי יותר להתמקח על מחיר שכ"ד.
חשבתי ברזל.
כמה נהוג להוריד בדר"כ, מה הקו תחתון? מקסימום 10%?

להתמקח תמיד ניתן, אבל צריך להפעיל שיקול דעת, זה תלוי אם המשכיר ראלי בדרישה שלו לשכירות,
ומה הביקוש להשכרה אל מול היצע הנכסים באזור.

לא יודע מה קורה בחו"ל, "דעת גדולים"... אבל מניח שאם בעל הדירה בארה"ב משלם את הועד, אז הוא מקזז את העלות מתוך הסכום שהוא קיבל מהשוכר.
לעומת בארץ שאם אחליט להוסיף 200 שח של הועד לשכירות - יש מצב שאגיע לרף המס ואשלם מס על התוספת הזו.
אז אתה דואג לעצמך, מבחינת מס והתוספת. אני לא צריך לדאוג לעצמי לפני שאני עושה עסקת שכירות ראשונה בחיים שלי?
את התוספת שכתבת בסוף התגובה שלך, אני חשוב שזה לא מכבד אותך. כי זו סוג של צביעות.
אתה דואג לך מבחינה מס (כסף) אבל כשאני מברר ודואג לעצמי (בחור צעיר, רק מתחיל) - אתה עוקץ אותי.
שמח שאני לא כזה באופי שלי. שים לב אתה היחידי שבחרת לרדת לפסים אישיים שכאלה. תהיה בריא?

חשבון חשמל?
מעניין מאוד אורי, תודה. נותן מושג.
שוב, אצלנו לא מדובר בשנה, גם לא 5. מדובר ב 20 שנה. שבהם דמי הוועד מעולם לא היו מעל 120. המעלית מעולם לא הושבתה, הבניין מעולם לא הוחשך, ולא הוזנח.
אפילו היו זמנים של 80 שח דמי וועד. כשהיה חברת ניהול סה"כ עלו מ 100 ל 110.
מה שכן, החשמל אצלנו (5 קומות) כ-600 שח לחודש. אצלך אפילו פחות מחצי מזה (איך? אין לי מושג).
מעלית יש לנו רק אחת. ניקיון כבר ציינתי בתגובה הקודמת - כמובן. אם לא, הבניין היה הופך למזבלה.
מעניין איך אצלנו החשמל 600 אצלך זה פחות מ 200. בעצם אולי מדובר אצלנו בדו חודשי. שזה יוצא 300 אצלך לחודש 200. זה כבר אולי מסתדר.

מי אמר לך שזה בהתנדבות? זה לא נושא הפוסט, אבל זה לא בהתנדבות. מי שוועד אצלנו - לא משלם דמי וועד.
וגם רוכש ציוד שצריך לתחזוקה, ונהנה ממנו לשימוש אישי.
חוסך 200 שקל בחודש ומקבל מגב חינם ,אבל מצד שני צריך להתמודד עם 20 דירות ולתמרן בין אנשי מקצוע, ובסוף חושבים שאתה גנב.

אחלה עסקה -תרשום אותי לכמה בניינים.

נערך לאחרונה ב:
אבל כשאני מברר ודואג לעצמי (בחור צעיר, רק מתחיל) - אתה עוקץ אותי.
שמח שאני לא כזה באופי שלי. שים לב אתה היחידי שבחרת לרדת לפסים אישיים שכאלה. תהיה בריא?
א. אין לי נכס להשכיר. אז אני לא נפגע ממך.
ב. התגובה שלי נובעת רק מלקרוא את הפוסטים שלך פה ולהבין שאתה מחפש דווקא למשוך את השערה השניה מימין בנחיר השמאלי של החמור.

מה שכן, היו לנו פעם כמה וכמה דירות במשפחה.
זוכר אנשים שבאו וביקשו לשכור בחצי מהמחיר המבוקש והיו שביקשו הנחה קטנה או שינוי בתדירות התשלום וכו'.
כמו כל מיקוח, תלוי בשוק.
אם הדירה תעמוד חצי שנה ריקה - יתכן ותקבל את מבוקשך.
אם הדירות באזור נחטפות בשבוע - אף אחד לא יתאמץ לדבר איתך.

אתה הרי אומר שאתה מחשב את הסכום הכולל (שכד + ועד בית).
תבוא לדירה, ותגיד לבעל הדירה שועד הבית הוא לדעתך יקר, ותתמקח איתו על השכ"ד.

בסוף אם ילך לך טוב, תקבל סכום כולל נמוך יותר.
טוב? אוקיי

אז אתה דואג לעצמך, מבחינת מס והתוספת. אני לא צריך לדאוג לעצמי לפני שאני עושה עסקת שכירות ראשונה בחיים שלי?
את התוספת שכתבת בסוף התגובה שלך, אני חשוב שזה לא מכבד אותך. כי זו סוג של צביעות.
אתה דואג לך מבחינה מס (כסף) אבל כשאני מברר ודואג לעצמי (בחור צעיר, רק מתחיל)
תסתכל על הסכום הכולל שאתה משלם , מה זה משנה אם אתה משלם 3300 שכירות + 250 ועד או 2300 שכירות ו1250 ועד?

אני אתן לך טיפ , במשא ומתן תמיד תכנס לראש של הצד השני.
מה בעל הדירה רוצה ? מה החששות שלו?
הוא חושש ליפול על שוכר :
1 .עבריין .
2.אחד שמבקש מלא דברים.
3.אחד שהורס את הדירה.
4.אחד שיגיד שאין לו כסף ויעזוב אחרי חודש.

הוא מתבסס על רמזים כדי להבין מול מי הוא עומד , וכשאתה מתקטנן על 120 או 250 ועד אתה מקרב את עצמך למשבצת של מספר 2.

אם הייתי במקומך הייתי פועל כך:
1.אם הדירה ממש ממש טובה ,סוגר איתו מייד -כי מציאות לא נשארות הרבה זמן.
2.אם לא , הייתי מסביר לו כמה אני רחוק מאותם 4 סוגים של דיירים , לא מעשן ,לא מרעיש ,ללא בעלי חיים ,יודע לתחזק וכו' (תוסיף לבד עוד). ומבקש לשלם 3000 /לחילופין לקבל אופציה לשנה נוספת באותו המחיר.

• אהבתי
Reactions: YPV
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
X אבא שלי יוצא לפנסיה התפתחות אישית 7
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
ה המתייעץ המתמיד יוצא לדרך יומני מסע אישיים 27
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
D ניהול אקטיבי יוצא כנגד חוכמת המונים. שוק ההון 12
M עם איזה חסכון יוצא עתודאי בוגר יח' מודיעין/טכנולוגיה? אוף טופיק 31
G כמה יוצא ההבדל וגם איזה סימבול מדובר שוק ההון 7
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
S כמה שאלות וחששות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 5
F כמה שאלות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 56
Y איך 3% על 10000 ש"ח ב pepper יוצא 250 ומשהו ש"ח ריבית לשנה? צרכנות פיננסית 4
ע עמלות בהשקעות בדולרים יוצא יקר שוק ההון 1
פ מיסוי דירה שלישית יוצא לדרך נדל"ן 2
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
ג מגדלור לחיים 2009 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
ד כיוון לחיים - מ״פ משוחרר התפתחות אישית 14
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
D כישורים לחיים התפתחות אישית 52
לא חשוב שמות המודל השוודי לחיים טובים אוף טופיק 1
N זוג+1 בדרך לחיים טובים יותר יומני מסע אישיים 39
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
דור דורים הגדרת אחוזי הפקדה בקרן פנסיה של עצמאים צרכנות פיננסית 11
סטרבו דמי אבטלה - תקופות אכשרה\עצמאים צרכנות פיננסית 5
ITS עצמאים - התייעלות שנתית - כיצד אתם משתפרים כלכלית ואישית משנה לשנה? התפתחות אישית 8
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
האופטימית מחפשת עצמאים כלכלית אוף טופיק 64
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7
דנונה זוג עצמאים והפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 4
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
ס מיסוי עצמאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3

נושאים דומים

Back
למעלה