• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח?

ניהול חשבונות עצמאי או בסיוע רואה חשבון?

• ניהול עצמאי

הצבעות: 1 11.1%
  • רואה חשבון

הצבעות: 8 88.9%

• סך הכל מצביעים
    9

מיכאל1

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,

אני מתחיל לעבוד כעוסק מורשה ומתלבט בין ניהול חשבונות עצמאי (במערכת און-ליין כמו iCount, ifreelance, פלקס וכו') לבין שימוש ברו"ח.

האם למישהו יש ניסיון שהוא יכול לחלוק?

תודה!

אם אתה מכיר את כל החוקים הקטנים שרלוונטיים אליך ומתעדכן בהם משנה לשנה תעשה לבד.
אם לא אתה יכול לשלם לרו״ח, לעשות הכל במקביל לבד לפני שאתה שואל אותו או מבקש ממנו ותפסיק להשתמש בו אחרי שהפסקת לעשות טעויות.

אני עושה את ההתנהלות הדו חודשית לבד, אך את הדו"ח השנתי משאיר לרו"ח

אני עובדת עם יועץ מס. כל עוד הייתי פטורה עשיתי הכל לבד. מהרגע שבעלי הפך לעצמאי ואני לעוסק מורשה- התחלתי להעזר ביועץ מס.
אציין שמשתדלת לבדוק אותו. למשל- כל פעם מפשל עם הנושא של תשלומי הביטוח הלאומי של בעלי ולא זוכר להעלות אותם עם העלייה בהכנסה.

שלום מיכאל, אשמח להציע לך פיתרון ביניים. ל-ifreelance יש שירות מנהל חשבונות אישי.
אתה מזין את הנתונים שלך במערכת באופן עצמאי, ובמידה ואתה נתקל בבעיה כלשהי אתה יכול להיעזר ברואה חשבון ולשאול אותו שאלות. בנוסף הרואה חשבון עובר על הנתונים שהכנסת ובודק אם יש טעויות, ואם אני לא טועה יש גם פגישה אישית פעם ברבעון. השירות הזה עולה 100 ש"ח בחודש, ולדעתי הוא משלב את היתרונות משני העולמות.
אני באופן אישי מנהל עוסק פטור בתחום מכירת מוצרים באינטרנט, ומשתמש ברואה חשבון. הסיבה שאני משתמש בו כיוון שאני צריך לדווח על מלאי תקופתי, וזה משהו שאני צריך ללמוד (את השאר אני יודע לעשות לבד). אבל כמו שאמרו כאן אני תוך כדי משתמש בifreelance כדי להזין את ההוצאות, וכאשר אלמד לעשות הכל בעצמי אוכל להשתמש במערכת בלבד. אולי ליתר ביטחון בהתחלה אשתמש בשירות שלהם.

שלום,

אני מתחיל לעבוד כעוסק מורשה ומתלבט בין ניהול חשבונות עצמאי (במערכת און-ליין כמו iCount, ifreelance, פלקס וכו') לבין שימוש ברו"ח.

האם למישהו יש ניסיון שהוא יכול לחלוק?

תודה!
כשהייתי עוסקת פטורה אמא שלי הייתה עושה לי את כל החישובים. כשהתחלתי להיות מורשה עברתי לעבודה עם רואה חשבון.. בדיעבד, היה חוסך לי המון כסף אם הייתי משתמשת בשירותיו מלכתחילה. אני מאוד ממליצה לקחת רואה חשבון כי הוא אמור לדעת מה הוא עושה, אבל כמובן שלא כל רואי החשבון עושים עבודה טובה.. אם מגיעים למצב שצריך לבדוק אותו אז עדיף להחליף אותו. @עצמאית

עוסק פטור עושה הכל לבד. קל למדי. משתמש בmy business

אמ;לק: אני משלם לרואת חשבון רק על מנת שלא אסתבך עם רשויות המיסים.

אני עוסק מורשה (עצמאי בתחום התוכנה, ללא עובדים) ומשתמש מאז ומתמיד ברו"ח בעלת משרד קטן. המחיר ששילמתי בעבור התקופה שהייתי פטור היה 100 שקלים בחודש, והיא לא גבתה סכום נוסף עבור הדו"ח השנתי. כיום אני משלם יותר אולם היות ואני מוציא גם תשלומים לקבלני משנה ניהול החשבונות הופך למורכב יותר. ככל הנראה אקים חברת ארנק בקרוב על מנת להנות מהטבות המס, ואז רו"ח הופך לחובה ממילא.

הקדשתי מספר ימים להבין בדיוק על איזה שירות אני מקבל מרואת החשבון שאני לא מסוגל לייצר בעצמי, אולם הסקתי בסופו של התהליך כי אני מוכן לשלם פרמיה בדמות כמה מאות שקלים בודדים בחודש עבור הפחתת הסיכון שאסתבך עם מס הכנסה או מע"מ (כנראה המשרדים הממשלתיים הקשוחים וחסרי הרחמים ביותר, במיוחד מול האזרח הקטן).

מלבד לעובדה שאת מרבית ההכרה בהוצאות \ זיכוי במס אתה מסוגל לעשות ממילא בעצמך אם אתה מוכן להקדיש את הזמן (הערה קטנה: אני סבור שאת המו"מ מול רשויות המס האם הוצאה מסויימת שייכת לעסק או לך כאדם פרטי יהיה קל יותר לבצע כאשר יש לך מבקר בלתי תלוי, ולכן זו נקודה נוספת לזכות הרו"ח), רו"ח נחמד יוכל להקל עליך בהתנהלות השוטפת מול המשרדים הממשלתיים (שינוי גבוה תשלום לביטוח לאומי \ מס הכנסה ללא בעיה ובהתאם לצרכים שלך, הליכה במקומך למשרדים וכו').

ככל הנראה אקים חברת ארנק בקרוב
כמדומני, הביטוי חברת ארנק משמש בדרך כלל אצל שכירים שעובדים במקום אחד ומוציאים חשבונית גדולה במקום לקבל תלוש שכר.
עצמאי שיש לו מספר לקוחות ומתאגד כחברה זה הרבה יותר לגיטימי גם בעיני מס הכנסה.

לא מדויק. העיקר בהתאגדות מאחורי חברת ארנק הוא הפחתת נטל המס ליחיד (ללא עובדים, ללא מלאי וכו') ולא התגוננות לגיטמית מפני חובות העסק (בע"מ). אתה יכול לנחש איזה מהשניים רשות המיסים לא מחבבת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אני חדש אני חדש (יוצא לחיים עצמאים) - האם אפשר להתמקח על דמי וועד גבוהים בדירות להשכרה? נדל"ן 44
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
דור דורים הגדרת אחוזי הפקדה בקרן פנסיה של עצמאים צרכנות פיננסית 11
סטרבו דמי אבטלה - תקופות אכשרה\עצמאים צרכנות פיננסית 5
ITS עצמאים - התייעלות שנתית - כיצד אתם משתפרים כלכלית ואישית משנה לשנה? התפתחות אישית 8
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
האופטימית מחפשת עצמאים כלכלית אוף טופיק 64
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7
דנונה זוג עצמאים והפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 4
ס מיסוי עצמאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה