• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לחסוך כסף על אוכל?

MisterKebab

משתמש סולידי
דירוג
15
היי, אני סטודנט בן 22 וההוצאה היחידה שלי פחות או יותר (במיוחד בתקופה הזאת) זה אוכל.
אני לא אוכל בחוץ בכלל, אולי פעם בחודש-חודשיים. ביום יום אני מבשל לעצמי אורז, בשר/עוף, ביצים, קצת ירקות, קורנפלקס וכו', שום דבר מיוחד.
הבעיה שאני גר עם שותפים ואין כל כך מקום לאחסון במקרר, אז אני עושה קניות קטנות כל 3 ימים בערך במכולת יחסית יקרה (כי אין סופר קרוב ואין לי רכב), ופעם בכמה שבועות קנייה יחסית גדולה של דברים יבשים/קפואים בסופר. בסה"כ יוצא לי בסביבות ה700+ שקל באופן די עקבי.

אחד הרעיונות שהיו לי היה לקנות איזה מיני-מקרר, ואז אולי ישתלם לי להזמין קניות פעם בשבועיים+, אני מעריך שאוכל לחסוך ככה לפחות 100 ש"ח בחודש.

זה אולי קצת קטנוני\מיותר אבל היה לי משעמם ב1 בלילה אז אמרתי בוא נראה אם אפשר לחסוך קצת מההוצאה היחידה שלי חוץ משכר לימוד ושכר דירה, אשמח לדעות ורעיונות.
בתכלס הרעיון של המיני-מקרר גם מוצא חן בעיניי כי יחסוך לי הרבה טיולים למכולת. אם למישהו יש ניסיון עם כאלה ויודע להמליץ + יודע עד כמה קל יהיה למכור אחד כזה במקרה שאעבור דירה בשנה הקרובה יהיה נחמד לשמוע.

700 זה חלום שלי להוציא בחודש על אוכל. כרגע אני על איזור ה1000 ואני (מבחירה מודעת) אוכל רק גבינה לבנה ופיתות.

נשמע הגיוני שאם תקנה בכמויות יותר גדולות תוכל קצת יותר להנות ממבצעים (סטייל קנה 3 קבל 1 חינם). וגם זה יחסוך לך זמן לדעתי.

אולי גם תוכל לעשות פעם ב.. משלוח מאחת הרשתות הגדולות, והדמי משלוח (10-30שח) יתקזזו עם ההוזלה במחירים.
אני מכיר כמה מכולות שכונתיות שנוסעים לקנות סחורה ברמי לוי ומוכרים פשוט ברווח.

מקרר זה הוצאה חד פעמית, ואפשר למצוא מציאה במחיר טוב. אבל זה החלטה שלך כמה זה השקעה טובה ;)

אתה חוסך כי אתה במינוס או שזה פוגע בחיסכון של בצורה משמעותית?
יותר מידי טרחה בשביל 100 שקל.
יש מקרים שבהם 1200 שקל בשנה לא יהרגו אותך(לדעתי).

???
תוכל להסביר? קשור לבעיית בריאות?

אני עושה חיטוב כבר שנתיים והתזונה שלי מתבססת על חלבונים בלבד + פעמיים בשבוע ארוחת פחמימה כדי להישאר שפוי :)
ניסיתי לאכול ביצים / חביתות וזה לא השביע אותי
ניסיתי להכין לעצמי חזה עוף כל יום אבל זה יקר בטירוף
בסוף הבנתי שלקנות מלא סטוקים של גבינה לבנה ולאכול 2 חבילות שלמות כל ארוחה מביא אותי לאחלה שובע ולא בהוצאות גבוהות מדי.
סביב ה-25-35 ש"ח ליום. כמובן שזה נלווה לשתיית מי ברז בלבד (קולה וכו' לא נכנס), מדי פעם אכילה בחוץ עם חברים שמשתדל לא לעבור ת'40 ש"ח וכן הלאה. זה מגיע ל-1000 ומעלה וכן זה התכלבות ויש לילות שאני הולך לישון רעב.

[רוצה פרישה מוקדמת בגיל צעיר וכרגע חסכתי 700,000 ש"ח, חוסך 50% מהמשכורת של 10,000 ש"ח - 3000 שכר דירה, כ-1000 אוכל ועוד 1000 דלק, ניקיון הבית ובלת"מים]

אני עושה חיטוב כבר שנתיים והתזונה שלי מתבססת על חלבונים בלבד + פעמיים בשבוע ארוחת פחמימה כדי להישאר שפוי :)
ניסיתי לאכול ביצים / חביתות וזה לא השביע אותי
ניסיתי להכין לעצמי חזה עוף כל יום אבל זה יקר בטירוף
בסוף הבנתי שלקנות מלא סטוקים של גבינה לבנה ולאכול 2 חבילות שלמות כל ארוחה מביא אותי לאחלה שובע ולא בהוצאות גבוהות מדי.
סביב ה-25-35 ש"ח ליום. כמובן שזה נלווה לשתיית מי ברז בלבד (קולה וכו' לא נכנס), מדי פעם אכילה בחוץ עם חברים שמשתדל לא לעבור ת'40 ש"ח וכן הלאה. זה מגיע ל-1000 ומעלה וכן זה התכלבות ויש לילות שאני הולך לישון רעב.

[רוצה פרישה מוקדמת בגיל צעיר וכרגע חסכתי 700,000 ש"ח, חוסך 50% מהמשכורת של 10,000 ש"ח - 3000 שכר דירה, כ-1000 אוכל ועוד 1000 דלק, ניקיון הבית ובלת"מים]
אם תקנה מיכל של חלב
לדעתי תוכל לייצר את הגבינה שלך בחצי מחיר
בנוסף תוכל לייצר כל מיני סוגים עם מלא תוספות שונות ומרקמים
בצירוף שק של קמח ממגוון סוגים תוכל לייצר את הפיתה שלך במגוון דרכים , גם אם זה לא פיתה, אלא גבינית

אם יש לך מקום לכמה אדניות, אז תשקול לגדל משהו שיוסיף לתפריט שלך מספר ויטמינים מהצומח

אני בספק לגבי מכירת מקרר כשתעבור דירה. בהרבה דירות יש מקררים. אם לדוגמה תעבור בהמשך לדירה לא מרוהטת, האם המקרר הזה יספיק לך?
נסה לדבר עם השותפים ותבדוק אם אפשר להוציא משהו מהמקרר (דברים שלא חייבים קירור) או האם אפשר לארגן מחדש את חלוקת המדפים איכשהוא.
באופן כללי, מכירת ריהוט יד שניה זה לא קל (נסיון מכירת ריהוט שלא הצליח), כך שתחשוב טוב לפני שאתה קונה משהו שאחר כך תתקע איתו ויתכן שאף אחד לא ירצה לקנות. זה גם מוסיף לעלות של מעבר דירה.

יש לילות שאני הולך לישון רעב.
המצב הכלכלי שלך מעולה לפי מה שאתה כותב, אז למה שתלך לישון רעב?
פנה לדיאטן\נית שירכיבו לך תפריט בריא. חוסרים בגוף יוצרים הרגל ואחר כך יהיה קשה לשנות את זה. זה יכול לגרום לבעיות בריאותיות.
חבל שתהרוס את הבריאות שלך.

פה נכנס עניין אחר - 10,000 השקלים שנכנסים לחשבוני מדי חודש עולים לי בעבודה מ7 עד 22:00 בלילה בערך (עצמאי) וזו גם הסיבה שאני רוצה פרישה מוקדמת. אני לא יודע כמה להתחיל לגדל לעצמי את המזון כרגע זה פרקטי מבחינת זמן.

אני יכול גם לאכול טוב יותר ולחסוך 30-40% מהמשכורת ולא 50% אבל אני הולך סופר אגרסיבי כרגע ואני מעדיף לגווע ברעב אבל לא להמשיך לקום כל כך מוקדם כל בוקר ולמכור את נשמתי לתלוש משכורת, להתחנף למעסיקים וללקוחות, לקבל מיילים של "מדוע לא בוצע?". מבחינתי הרעב לחופש ועצמאות מכל זה לחלוטין מעלימים כל תחושת רעב בגלל אי אכילה. מאז שגיליתי את הבלוג הזה אני כל כך בדרייב לפרוש מוקדם (ה-700 האלה לא היו נחסכים בחיים לו הייתי ממשיך לצרוך ולצאת ולבלות בסופשים כפיצוי על העבודה השוחקת) וזה כרגע מה שאני רואה לנגד עיניי.

לגבי הדיאטן שלי הוא מאוד רוצה שאתחיל לאכול יותר בשר, אבל זה יקר מאוד ואני לא הולך לצוד יונים מהחלון בבוקר (:

לא יודע כמה להתחיל לגדל לעצמי את המזון כרגע זה פרקטי מבחינת זמן.
שותל, מחכה
לפעמים גם משקה
אם ממש בא לך תוכל לעודד אותו :)

כשתסיים עם המעסיקים, יהיה לך נסיון רב

בכל מקרה, לטעמי, ארוחה אחת טובה ביום זה must
לגביי מה זה "טובה", כזאת שמכילה את מה שהגוף הספציפי צורך ליממה

אין לי אלא להסכים.
אבל שנים כספורטאי לימדו אותי להביא את הגוף שלי להיות עמיד בפני הרבה סבל. ריצות ארוכות, עומסי שריר, וכן גם רעב והספקות ממש במועט. ככה שאני מאוד יעיל כלכלית אבל לא בטוח כמה זה בריא לטווח הארוך - מסכים.
יש לציין שהשכר שלי כרגע הוא שכר קורונה. אני מאמין שבשלב מסוים הוא יגדל ויחזור להיות מה שהיה (כפול מכך...) כך שאוכל לפרגן לעצמי קצת יותר בריא ועדיין לחסוך אחוז גבוה. כרגע אני ממש סופר כל אגורה.

אני עושה חיטוב כבר שנתיים והתזונה שלי מתבססת על חלבונים בלבד + פעמיים בשבוע ארוחת פחמימה כדי להישאר שפוי
אתה לא נורמלי :( אני לא מכירה דיאטה אחת שלא כוללת בתוכה ירקות, ואגוזים.
החלבון המלא ביותר קיים בביצים וכמות החלבון הגדולה ביותר פר 100 ג' מזון (לא אבקות מגעילות) נמצאת בבשר.
בהרבה פחות מ-1000 ש"ח אפשר להרכיב אחלה של תפריט בריא, ואם אתה עובד שעות ארוכות - אפשר לתת לך טיפים לשעות האלו כשאתה לא בבית.
לחיות על גבינות ולחם משמעותו היא שעלולה להיות לך פרישה מוקדמת אפילו יותר ממה שהתכוונת כתוצאה ממחלות הנובעות מחוסרים. בבקשה תתחיל לדאוג לבריאות שלך (ואם לא, תדאג לביטוח מקיף שיכסה את תוצאות התפריט הזה).

@שייק חלבון
תעשה פה הנחה לחבר פורום ותציל אותו כל עוד זה לא מאוחר מידי

@שייק חלבון
תעשה פה הנחה לחבר פורום ותציל אותו כל עוד זה לא מאוחר מידי
חחח למה לא
תאמץ לעצמך תפריט קבוע
תאכל את אותם מאכלים עם גיוונים קלים, תדע בדיוק מה אתה מכניס ומתי בלי מקום לשטויות ואל תאכל בחוץ כלל (אלא אם כן זה אצל ההורים כמובן כו)
יכול לקחת את זה גם לקיצון ולעושת כמוני:
למדוד כל דבר שאתה אוכל עם משקל מזן, ככה אני יודע בדיוק כמה אני צריך לקנות מכל דבר ובחיים לא נזרק אצלי שום דבר.
אני עושה את זה כמובן גם כחלק משגרת אימונים ולא כ"דיאטה" אלא עושה את זה כבר שנים מהרגל.
חברה שלי גם ככה, יוצא לנו 1700 שקל לשנינו לחודש, עיקר ההוצאה היא על חזה עוף, אני אוכל כמעט 400 ג ביום, אבל כשהכל מדוד וספור, המרווח לטעויות לא קיים בקטע הזה.
ממליץ מאוד על מקרר שיהיה לך, שווה את ההשקעה לדעתי.
לבריאות חבר

אני חייבת דחוף את האימוג'י של לדפוק את הראש בקיר.
אנשים צעירים עושים שטויות ואפילו אין דרך לעזור להם להימנע, חייבים להרגיש את התוצאות על גופם לפני שיבינו מה הם מעוללים לו. וכל זה בשביל להראות חטוב ושרירי? מה נסגר אתכם חברים? החיים הרבה יותר מעניינים ומהנים מאשר איך נראה הגוף שלכם וכמה הוא תואם למודלים המדומיינים והמרוטשים מהאינסטגרם.

חחחח הכל בסדר תודה על הדאגה! אני כבר כמה שנים ככה, הכל בסדר, אני מרגיש טוב יותר משהרגשתי אי פעם, הבדיקות שלי טובות הכל בסדר :)
ברגע שארגיש שזה מתחיל להיות בעייתי בריאותית ברור שאעשה שינוים והתאמות. הייתי פעם בקיצון השני (השמנה יתרה, ארוחות בחוץ כל יום כמעט...) וזה היה הרבה פחות כיף מלפעמים לאכול את המינימום שצריך בתפריט וללכת לישון פחות מסופק.
אבל זה כבר דיון אחר :)
בכל מקרה באמת תודה על הדאגה אני מבין שמבחוץ זה באמת נשמע הזוי

חשבת על הוצאת חלק מהעבודה למיקור חוץ?
האמת שאני מוציא חלק ממנה אבל אולי באמת כדאי לי להתחיל לעשות את זה יותר.
לפעמים השפיות כבר שווה לנגוס מעט ברווחיות

חחחח הכל בסדר תודה על הדאגה! אני כבר כמה שנים ככה, הכל בסדר, אני מרגיש טוב יותר משהרגשתי אי פעם, הבדיקות שלי טובות הכל בסדר :)
ברגע שארגיש שזה מתחיל להיות בעייתי בריאותית ברור שאעשה שינוים והתאמות. הייתי פעם בקיצון השני (השמנה יתרה, ארוחות בחוץ כל יום כמעט...) וזה היה הרבה פחות כיף מלפעמים לאכול את המינימום שצריך בתפריט וללכת לישון פחות מסופק.
אבל זה כבר דיון אחר :)
בכל מקרה באמת תודה על הדאגה אני מבין שמבחוץ זה באמת נשמע הזוי
ויטמין סי לא בודקים, לדעתי. לפחות תאכל פלפל אדום עם הגבינה, לפני שיתחילו לך דימומים מהחניכיים או תסמיני צפדינה אחרים..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
M שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
הנודדת איך לחסוך כסף בהזמנת לינה ובהזמנת טיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
M 27 דרכים לחסוך כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
G איך הכי כדי לחסוך כסף? צרכנות פיננסית 1
Roi אם לא קראתם אז בבקשה: 6 סיבות להפסיק לחסוך ולהתחיל לבזבז כסף ! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Sp0 קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מה המקסימום צבירה שניתן לחסוך בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
F מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית שוק ההון 11
A האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם? שוק ההון 36
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
I הגבול בין לחסוך ולהשקיע לבין להנות יומני מסע אישיים 21
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
R לחסוך מתוך ההכנסה הפסיבית שחיים ממנה. איך זה משפיע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K דרך הכי נוחה לחסוך לילדים שוק ההון 8
ר איך אפשר לחסוך בגידול הכלב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
S איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
מ הדרך הטובה ביותר לחסוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
ר איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
I ומה אם אי אפשר לחסוך יותר? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
Z איך מקדימים לשלם מס יסף לפני הדו"ח השנתי (כדי לחסוך את הריביות) שוק ההון 13
S איפה לדעתכם אפשר לחסוך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 134
C הדרך הטובה ביותר לחסוך לפנסיה לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
Y למה לחסוך אם אפשר לשדוד? (ועוד לנסוע לזנזיבר) אוף טופיק 22
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
c881 סרטון הדרכה של SNL - איך לחסוך ולצאת מחובות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ל דרכים לחסוך בהוצאות בלי לסבול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 211
שרון האוצר משיק קופת גמל חדשה: האם כדאי לחסוך בה? שוק ההון 1
Danielovich איך לחסוך 90% מההכנסה בארה"ב אוף טופיק 3
ד תיקון 190 לחוק הפנסיה או איך להשתמש באמא ואבא כדי לחסוך במיסים צרכנות פיננסית 15
ר איפה כדאי לחסוך היום? צרכנות פיננסית 132
ס איך משכנעים את האשה לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38

נושאים דומים

Back
למעלה