• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקל השוק של כל מטבע בעולם

@Benjamin Willard

1. זאת שאלה פתוחה. שאלתי אותה פה בשרשור והצגתי כמה תשובות אפשריות.

2. יש לזה משמעות. דין דולר לא כדין דינר אלג׳רי. יש מטבעות ״יציבים״ ו״חשובים״ יותר ויש פחות. באידאל אם הייתי רוצה להחשף למטבע אחד הייתי רוצה שזה יהיה המטבע החשוב והיציב ביותר. ברור שאין מטבע יחיד שמאפיל על כולם, לכן אני רוצה לפזר את החשיפה על פני מספר מטבעות. השאלה שלי ״איזה״ ולפי ״איזה משקל״. זאת שאלה פתוחה והכל תחת ההנחה שאני צריך להיות חשוף למטבע בכל מקרה (זאת הנחה שנכונה לכל מי שבוחר להחזיק אגח כלשהו בתיק).

3. אני לא טוען שיש קשר. אני שואל. כאמור - נתון שאני מחזיק אגח. נתון שאג״ח נושא חשיפה מטבעית. נתון שאני לא רוצה להיות חשוף למטבע בודד - מצא פתרון.

4. לא יודע איך לענות על השאלה. ״שווי שוק מטבעות״ לא מוגדר היטב. אני רוצה חשיפה שמפזרת באופן מיטבי סיכון מטבע.

5. נכון. ולא טענתי שזה מגן נגד סיכון ריבית. טענתי שזה מפזר סיכון פיחות מטבע. ע״ע בריטניה באירוע הברקזיט. או מקרים אחרים של פיחות פתאומי.

כאמור - אני מחפש לפזר סיכון חשיפה למטבע כנגד פיחות חזק / פתאומי. זה לא שווי שוק ספציפי שבא לפזר את הסיכון הזה, אלא העקרון הבסיסי של לא להחשף למטבע בודד יחיד.
השאלה הנשאלת היא איך לבצע את הפיזור באופן שהוא לא סובייקטיבי אלא באופן שמשקף את המשקל שוק שסך משתתפי השוק נותנים לכל מטבע בדיוק כפי שניתן ונהוג לטעון ששווי השוק של כל מניה בעולם משקף את חלקה ההוגן מסך שוק המניות כפי שנקבע על ידי סך משתתפי השוק.
אני מוכן להמר שהנוסחה: (שווי השוק של האג"ח) * (שווי השוק של המטבע)
תביא אותך לפרוטפוליו שחושף אותך ליותר סיכון (מכל סיכוני האג"ח שמנית למעלה).

ניסית ללכת היסטורית ולבדוק מה פרוטפוליו כזה היה עושה?

אני מוכן להמר שהנוסחה: (שווי השוק של האג"ח) * (שווי השוק של המטבע)
תביא אותך לפרוטפוליו שחושף אותך ליותר סיכון (מכל סיכוני האג"ח שמנית למעלה).
אני לא מבין על בסיס מה אתה אומר את זה?
מה בעיניך למשקיע שרוצה להחזיק מזומן (מזומן פרופר) הדרך האופטימאלית לפזר סיכון מטבע?

הבדיקה ההיסטורית היא לא פשוטה ולא מוגדרת היטב. תגדיר קודם מה זה בכלל שווי שוק מטבע.

תגדיר קודם מה זה בכלל שווי שוק מטבע.
הייתי מתחיל ממספר יחידות המטבע * השווי הדולרי.

אני לא מבין על בסיס מה אתה אומר את זה?
1. כי יש קשר חוקי בין נפח המטבע (פיאט) לכמות האג"ח שמונפק. וזה מועצם בכלכלה גרוענית מוכוונת פיחות.
2. כי ככל שמדינה מנפיקה יותר אג"ח היא נמצאת בסיכון יותר גבוה לחדלות פרעון (ראה אירועים שקרו בדרום אמריקה, וכמעט קרו רק לאחרונה באירופה).
3. תסתכל איזה מדינות הפרוטפוליו שהצגת בדף הראשון נותן לך. באירוע של משבר עולמי כסף יתחיל לזרום מהכלכלות הללו לכלכלות יותר בטוחות עם פחות חוב.
4. אם נסתכל על אותו פרוטפוליו, ונתמקד ב10 המובילות, אני מוכן להמר שב2008 כסף רב יצא מהן וזרם למדינות בטוחות יותר (הייתי מהמר על מפותחות, מערב אירופאיות, לא כולל יוון איטליה פורטוגל וספרד. אולי גם ניו זילנד, ואוסטרליה).

אולי אני טועה. אני חושב שמאוד כדאי לבדוק היסטורית.

בנוסף אל תשכח שבשביל מדינה עם כלכלה יצרנית וחזקה, פיחות מטבע זה פתרון מעולה להרבה בעיות. ההתחייבויות קטנות, מחיר העבודה יורד.

מה בעיניך למשקיע שרוצה להחזיק מזומן (מזומן פרופר) הדרך האופטימאלית לפזר סיכון מטבע?
אין לי תשובה לזה. זאת בעיה עם מטבע פיאט. סחורות? נכסים אחרים?

נייר כמו AGGG לא אמור לעקוב אחרי תנודות הכספים הללו ולעדכן את הנכסים בהתאם?
1. ממה שראיתי הוא לא מגודר, אם כי זה מוזר.

2. לא צריך לעדכן כלום, שווי האחזקות שלך יקטן. פעם אחת בגלל פיחות מט"ח, ופעם שנייה בגלל שההיצע של האגחים הללו יגדל.

* בהנחה שבמשבר אכן הון יצא מהכלכלות ומהאגחים הללו

אני רק רוצה להבהיר שאני לא מבין בזה שום דבר. והכל ניחושים ודעות חסרות שחר. ולא אופתע אם בקטסטינג יוכיח שאני טועה. אפילו אשמח :lol:

הייתי מתחיל ממספר יחידות המטבע * השווי הדולרי.
מה זה בכלל מספר יחידות מטבע? איך אתה מודד את זה?
1. כי יש קשר חוקי בין נפח המטבע (פיאט) לכמות האג"ח שמונפק. וזה מועצם בכלכלה גרוענית מוכוונת פיחות.
מה זה נפח מטבע?
מהבנה שלי של כלכלה, רוב ה"כסף" הוא חוב ולא מזומן.

2. כי ככל שמדינה מנפיקה יותר אג"ח היא נמצאת בסיכון יותר גבוה לחדלות פרעון (ראה אירועים שקרו בדרום אמריקה, וכמעט קרו רק לאחרונה באירופה).
לא בטוח עד כמה זה נכון. בוודאי שיש קשר, אבל אני בכנות לא יודע אם המדינות שחדלו פרעון זה קרה בגלל שהן הנפיקו יותר מדי אג"ח ולא בגלל דברים אחרים, ומנגד שכל המדינות שהנפיקו הרבה אג"ח עברו חדלות פרעון או בדרך לשם.

3. תסתכל איזה מדינות הפרוטפוליו שהצגת בדף הראשון נותן לך. באירוע של משבר עולמי כסף יתחיל לזרום מהכלכלות הללו לכלכלות יותר בטוחות עם פחות חוב.
4. אם נסתכל על אותו פרוטפוליו, ונתמקד ב10 המובילות, אני מוכן להמר שב2008 כסף רב יצא מהן וזרם למדינות בטוחות יותר (הייתי מהמר על מפותחות, מערב אירופאיות, לא כולל יוון איטליה פורטוגל וספרד. אולי גם ניו זילנד, ואוסטרליה).
בא ננסה לקבל תמונה של זה.
כאן יש לך את הסנופי מול אינדקס הדולר העיקרי (ראה הגדרה מפורטת כאן).
כאן יש לך את הקורלציה ביניהם.
אכן נראה שבמשבר 2008 ערך הדולר עלה משמעותית מול מטבעות אחרים. אבל זה לא קרה ב-2000-2003, או כמעט באף משבר אחר מאז 1980, וזה כולל את 1998 ו-1978.
הגרף של הקורלציה מראה שהתלות בין ביצועי שוק ההון לשווי הדולר היא הפכפכה ולא עקבית.

בנוסף אל תשכח שבשביל מדינה עם כלכלה יצרנית וחזקה, פיחות מטבע זה פתרון מעולה להרבה בעיות. ההתחייבויות קטנות, מחיר העבודה יורד.
סיבה טוב לפזר ולא להתמקד במטבע אחד. בפרט לא דולר, שפיחות זה הדבר שהם הכי צריכים בשביל לשחוק את החוב.

נערך לאחרונה ב:
תראו מה מצאתי:
https://www.scribd.com/mobile/document/76028179/Global-Aggregate-Index-Factsheet#

התשואות של המדד אחר aggg עוקב, מ1990 ועד 2010, מרשים בהחלט!
למי שתוהה השם המלא של המדד הוא:
Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond Index

לא מצליח לערוך תהודעה אז אוסיף:

שימו לב שפה לבלומברג ישנו את אותו מדד רק עם תוספת של סין וניתן לראות בו כי
המשקל היחסי של סין הינו 5%:

https://www.google.co.il/url?sa=t&s...FjACegQIEBAB&usg=AOvVaw3QHQFV_hZyy3yzcL70MCCW

בנוסף, עקב כך שזהו אותו המדד ורק עם תוספת של 1/20 סין, ניתן לשערך את התשואה השנתית של aggg בין השנים 2008-2016 המופיע במסמך.

לא מצאתי אף מדד הכולל בתוכו גם את הרובל.

בנוסף באשר לתגובה שצוטטתי בקישור למסמך ראו ציטוט מפי בלומברג:
94.0% of the overall Global Aggregate marketvalue as of December 31, 2010
המדד של AGGG הינו 94% מכלל שוק האג"ח העולמי, לפי חקירה קודמת שלנו סין היא 5%
מה שמשאיר השערה כי רוסיה, הודו, אפריקה וכל השאר בעלי דירוג השקעה נמוך הינם כ-1%, הגיוני?
(או שחלקם נמצאים ב-8% הקרוי "אחרים" במסמך של תגובה זו)

לדעתי לא הערכנו נכון עד כמה AGGG משמעותי כמעט כמו ה-VT , אך בתחום האג"ח.
AGGG מכסה 94% מכלל שווי שוק האג"ח העולמי, זה מלא! (נכון לתאריך 31/12/2010)
VT מכסה 98% מכלל שווי שוק המניות העולמי.(נכון לתאריך 31/12/2017)

לפי אתר ונגארד:Covers more than 98% of the global investable market capitalization.

עריכה 2: הכלכלה הרוסית (RUB) והדרום אפריקאית (ZAR) אכן כלולות במדד (ניתן לראות זאת בפירוט המטבעות שבמסמך לתגובה זו) מה שמשאיר רק את הודו שלא קיימת במדד ולכן ניתן לשער כי היא ה-1% החסר.

עריכה 3: דבר חשוב נוסף שניתן לשער, הינו שכשמדובר בפיזור אגח עולמי שבו גם אגחים קונצרניים כלולות בו, הן דווקא מוסיפות לא רק פיזור אלא גם יציבות. לדעתי זהו מקרה מיוחד דווקא בשל הפיזור העולמי. תנסו למצוא את יחס השארפ של המדד הזה ביחס למשל לכל מדד אגח ממשלתי אחר שתמצאו למשל אג"ח ממשלתי ארה"ב GOVT. ככה ניתן יהיה לבדוק את השערה זו.

עריכה 4: ד"א המדד לא כולל בתוכו אג"חים שדירוג השקעתם הינו פחות מ-BBB-
כך שניתן לשער שהן והודו יחד הם ה-1% החסר.

עריכה 5: לשים לב כי 2 המסמכים המצ"ב מתייחסים לקרן ולמדדים לא מגודרים, יש את המדדים הללו גם במגודר (אבל לא במסמכים אלו). לצורך דיון זה הלא מגודר עניין אותנו.

עריכה 6: הנה מהאתר הרשמי של בלומברג הכי מעודכן שקיים אצלהם (ברובם נתונים מ-2006 ועד 2016):

מדד אג"ח עולמי (ללא סין)
https://data.bloomberglp.com/indices/sites/2/2016/08/Factsheet-Global-Aggregate.pdf

מדד אג"ח עולמי (עם סין)
https://www.bbhub.io/indices/sites/2/2017/02/Global-Aggregate-China.pdf

ההבדלים בין עם סין לבלי סין מאוד משמעותיות משום מה (לפי התשואות), יכול להיות שלסין משקל גדול יותר מ-5%?

מדד אג"ח ממשלתי עולמי
https://data.bloomberglp.com/indices/sites/2/2016/08/Factsheet-Global-Treasury.pdf

נערך לאחרונה ב:
שכשמדובר בפיזור אגח עולמי שבו גם אגחים קונצרניים כלולות בו, הן דווקא מוסיפות לא רק פיזור אלא גם יציבות. לדעתי זהו מקרה מיוחד דווקא בשל הפיזור העולמי.
למה בעצם? אתה חושב שבמקרה שמדינות יקרסו (או "רק" will default on their debt) החברות יהיו יציבות מספיק כדי להחזיק את המדד?
אפשר להגיד שחברות במדינות יציבות הן אמינות יותר ממדינות מסוימות, אבל אם מוסיפים אג"ח קונצרני מוסיפים גם את אלה מהמדינות היציבות פחות אז קשה לי להבין איך התוצאה יותר יציבה.

למה בעצם? אתה חושב שבמקרה שמדינות יקרסו (או "רק" will default on their debt) החברות יהיו יציבות מספיק כדי להחזיק את המדד?
אפשר להגיד שחברות במדינות יציבות הן אמינות יותר ממדינות מסוימות, אבל אם מוסיפים אג"ח קונצרני מוסיפים גם את אלה מהמדינות היציבות פחות אז קשה לי להבין איך התוצאה יותר יציבה.

ההשערה נבעה מהתיאוריה הבאה:
בהנחה שאתה מפזר את כספך על כל בורסות העולם (או קרוב לזה כמו ב-VT יחד עם AGGG), ירידה בנ"ע אחד יבטא עלייה בנ"ע אחר (חוץ מאם הכסף שגרם לירידה לא הושקע שוב באף בורסה בעולם)

לכן הנחתי שזהו מקרה מיוחד.

נערך לאחרונה ב:
ההשערה נבעה מהתיאוריה הבאה:
בהנחה שאתה מפזר את כספך על כל בורסות העולם (או קרוב לזה כמו ב-VT יחד עם AGGG), ירידה בנ"ע אחד יבטא עלייה בנ"ע אחר (חוץ מאם הכסף שגרם לירידה לא הושקע שוב באף בורסה בעולם)

לכן הנחתי שזהו מקרה מיוחד.
ערך לא בהכרח זורם מנכס אחד לאחר. ערך גם נוצר ומושמד יש מאין.

ערך לא בהכרח זורם מנכס אחד לאחר. ערך גם נוצר ומושמד יש מאין.

זה רק אם אתה מחזיר את ההלוואה שקיבלת כאשראי בנקאי מהבנק לבנק, שבמקרה זה למשל אם כסף זה גרם לירידת הנ"ע משמע שהוא לא הושקע חזרה באף בורסה בעולם, אלא במקום אותו הגורם החזיר אותו לבנק לכיסוי ההלוואה, צרך איתו להוצאות שוטפות וכו' (ויכול להיות שלאחר מכן גם איבד אותו פיזית, או בלאי של השטר)

נערך לאחרונה ב:
לא מצליח לערוך תהודעה אז אוסיף:

שימו לב שפה לבלומברג ישנו את אותו מדד רק עם תוספת של סין וניתן לראות בו כי
המשקל היחסי של סין הינו 5%:

https://www.google.co.il/url?sa=t&s...FjACegQIEBAB&usg=AOvVaw3QHQFV_hZyy3yzcL70MCCW

בנוסף, עקב כך שזהו אותו המדד ורק עם תוספת של 1/20 סין, ניתן לשערך את התשואה השנתית של aggg בין השנים 2008-2016 המופיע במסמך.

לא מצאתי אף מדד הכולל בתוכו גם את הרובל.

בנוסף באשר לתגובה שצוטטתי בקישור למסמך ראו ציטוט מפי בלומברג:
94.0% of the overall Global Aggregate marketvalue as of December 31, 2010
המדד של AGGG הינו 94% מכלל שוק האג"ח העולמי, לפי חקירה קודמת שלנו סין היא 5%
מה שמשאיר השערה כי רוסיה, הודו, אפריקה וכל השאר בעלי דירוג השקעה נמוך הינם כ-1%, הגיוני?
(או שחלקם נמצאים ב-8% הקרוי "אחרים" במסמך של תגובה זו)

לדעתי לא הערכנו נכון עד כמה AGGG משמעותי כמעט כמו ה-VT , אך בתחום האג"ח.
AGGG מכסה 94% מכלל שווי שוק האג"ח העולמי, זה מלא! (נכון לתאריך 31/12/2010)
VT מכסה 98% מכלל שווי שוק המניות העולמי.(נכון לתאריך 31/12/2017)

לפי אתר ונגארד:Covers more than 98% of the global investable market capitalization.

עריכה 2: הכלכלה הרוסית (RUB) והדרום אפריקאית (ZAR) אכן כלולות במדד (ניתן לראות זאת בפירוט המטבעות שבמסמך לתגובה זו) מה שמשאיר רק את הודו שלא קיימת במדד ולכן ניתן לשער כי היא ה-1% החסר.

עריכה 3: דבר חשוב נוסף שניתן לשער, הינו שכשמדובר בפיזור אגח עולמי שבו גם אגחים קונצרניים כלולות בו, הן דווקא מוסיפות לא רק פיזור אלא גם יציבות. לדעתי זהו מקרה מיוחד דווקא בשל הפיזור העולמי. תנסו למצוא את יחס השארפ של המדד הזה ביחס למשל לכל מדד אגח ממשלתי אחר שתמצאו למשל אג"ח ממשלתי ארה"ב GOVT. ככה ניתן יהיה לבדוק את השערה זו.

עריכה 4: ד"א המדד לא כולל בתוכו אג"חים שדירוג השקעתם הינו פחות מ-BBB-
כך שניתן לשער שהן והודו יחד הם ה-1% החסר.

עריכה 5: לשים לב כי 2 המסמכים המצ"ב מתייחסים לקרן ולמדדים לא מגודרים, יש את המדדים הללו גם במגודר (אבל לא במסמכים אלו). לצורך דיון זה הלא מגודר עניין אותנו.

עריכה 6: הנה מהאתר הרשמי של בלומברג הכי מעודכן שקיים אצלהם (ברובם נתונים מ-2006 ועד 2016):

מדד אג"ח עולמי (ללא סין)
https://data.bloomberglp.com/indices/sites/2/2016/08/Factsheet-Global-Aggregate.pdf

מדד אג"ח עולמי (עם סין)
https://www.bbhub.io/indices/sites/2/2017/02/Global-Aggregate-China.pdf

ההבדלים בין עם סין לבלי סין מאוד משמעותיות משום מה (לפי התשואות), יכול להיות שלסין משקל גדול יותר מ-5%?

מדד אג"ח ממשלתי עולמי
https://data.bloomberglp.com/indices/sites/2/2016/08/Factsheet-Global-Treasury.pdf

איך יכול להיות שהביקוש למדדים האלה כל כך נמוך, כך שאין אפילו קרן אחת בארה״ב שמחקה אותם?

נתון שאני מחזיק אגח. נתון שאג״ח נושא חשיפה מטבעית. נתון שאני לא רוצה להיות חשוף למטבע בודד - מצא פתרון.
אתה סתם מסתבך, הפתרון שאני מצאתי הוא כה פשוט - לא מחזיק אג"ח :)

איך יכול להיות שהביקוש למדדים האלה כל כך נמוך, כך שאין אפילו קרן אחת בארה״ב שמחקה אותם?
אל תשכח שמשקיעים אמריקאיים הם USD centric. אפילו BNDX של וואנגרד מגודרת לדולר.
אני כן חושב שזאת מגמה שתשתנה עם הזמן.
AGGG זאת דוגמא - זאת קרן חדשה מאד וצברה כבר מיליארד דולר. זה הרבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S פנסיה/השתלמות - חשש מעודף משקל לשוק האמריקאי. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
T חלוקה ע״פ מחיר ולא משקל בקרן שוק ההון 4
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
T המרה משקל לדולר והעברתו לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 1
D מתן משקל יתר לVWO על חשבון VEA בתיק VTI+VEA+VWO שוק ההון 0
U תהיות לגבי השקעה לפי משקל שוק שוק ההון 39
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
E משקל של כל בשוק העולמי שוק ההון 2
D משקל נושאי מיסוי ורגולציה בתיקים מיסים 2
ד מניות, משקל יתר, פקטורים ומה שבניהם שוק ההון 29
ר איפה הדיבידנד של הלקוחות ? ( על משקל הבדיחה המפורסמת של וול סטריט "איפה היאכטות של הלקוחות" ? ) שוק ההון 26
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
Y המרה מט"ח משקל לדולר - איך ואיפה? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הגדלת סיכון ותשואה ע"י משקל עודף שוק ההון 14
ג משקל שוק בארה"ב שוק ההון 9
breezblock נוסחה לקביעת משקל הנדל"ן שוק ההון 0
yossik איך לחסוך על תשלום משקל בחברות ה Low-cost? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
S תזמון השוק שוק ההון 17
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
ת Assets Allocation בהתאם לתמחור השוק שוק ההון 0
yossik השוק ב-16 במרץ 2020 ושנה בדיוק לאחר מכן. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 40
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
unsullied השוק בשיא כל הזמנים! נתונים שוק ההון 8