• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקל שוק בארה"ב

גיל1

משתמש רשום
דירוג
6
היי,
אני מנסה למצוא מידע שיעזור לי להבין מה משקל השוק של מדדים פופולריים כמו ראסל 1000, ראסל 2000, S&P 500 (אני יודע שסנופי לא מייצג את 500 הגדולות לפי משקל שוק בלבד, אבל עדיין, לקבל רושם), כדי להבין כיצד החלוקה ביניהם צריכה להיראות פחות או יותר. ניסיתי את גוגל אבל כנראה שאני לא יודע להכניס את מילות החיפוש הנכונות כדי למצוא את המידע שאני רוצה, כי אני בטוח שהוא קיים.
אשמח לקבל תשובות, ואם תרצו להגדיל ראש גם להסביר לי מה מילות החיפוש שהובילו אתכם לתוצאה הנכונה.

אדם, תודה רבה על העזרה, אבל קח בחשבון שלא כולם מכירים את הכלים שאתה משתמש בהם. גם בדוגמאות של האתר לא היה רשום מהי הפונקציה בה השתמשת. אשמח אם תוכל לפרט קצת יותר, או לתת לך קישור למשהו ברור יותר, ולזכור שיש פה גם חבר'ה מתחילים :)

אדם, תודה רבה על העזרה, אבל קח בחשבון שלא כולם מכירים את הכלים שאתה משתמש בהם. גם בדוגמאות של האתר לא היה רשום מהי הפונקציה בה השתמשת. אשמח אם תוכל לפרט קצת יותר, או לתת לך קישור למשהו ברור יותר, ולזכור שיש פה גם חבר'ה מתחילים :)
בבקשה. זה הרבה להסביר מבלי לדעת שום דבר על מי שקורא.
הפונקציה עושה רגרסיה לינארית של התשואות היומיות בין קרן היעד VT לקרנות הבסיס שבחרתי. בגרף הקטן בתחתית מקבלים את המשקל של כל אחת מקרנות הבסיס כך שאם משלבים אותן לפי המשקולות הללו מקבלים ביצועים היסטוריים ששקולים ל VT במידת דיוק מאד גבוהה.
זה פחות או יותר עונה על השאלה.

תודה, אבל זה עדיין לא לגמרי ברור לי. בסה"כ מנסה להבין מה היחס בין המדדים.
תשובה כמו כאן, שנותנת קישור להשוואות עם מספרים, הרבה יותר ברורה לי. מנסה להשיג משהו דומה, אבל לארה"ב בלבד

מנסה להשיג משהו דומה, אבל לארה"ב בלבד
אם לפעול לפי ההסבר ששלחת אליו, אתה צריך לחפש בדף של VTI או באתר של ואנגארד עצמה אבל לדעתי ב-Morningstar יש להם ויזואליזציה של חלוקה לגדלי שוק.

תודה, אבל זה עדיין לא לגמרי ברור לי. בסה"כ מנסה להבין מה היחס בין המדדים.
אם אני מבין נכון את הפלט של @adamshalev , המדד הכולל VTI מורכב מיחס של כ-80% לשווי גדול (VOO), כ-14% לשווי בינוני (VO) וכ-6% לשווי קטן (VB).
אם כי לא ברור מה רמת הסמך של המספרים האלה (מניח שניתן לחלץ מהרגרסיה גם confidence intervals ואז נדע).

@עש לילה
הפכת בין הקטן לבינוני, זה כ-80% גדול, כ-14% קטן, וכ-6% בינוני.
אפשר לחשב confidence, אבל אין את זה כרגע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U תהיות לגבי השקעה לפי משקל שוק שוק ההון 39
S פנסיה/השתלמות - חשש מעודף משקל לשוק האמריקאי. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
T חלוקה ע״פ מחיר ולא משקל בקרן שוק ההון 4
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
T המרה משקל לדולר והעברתו לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 1
D מתן משקל יתר לVWO על חשבון VEA בתיק VTI+VEA+VWO שוק ההון 0
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
E משקל של כל בשוק העולמי שוק ההון 2
D משקל נושאי מיסוי ורגולציה בתיקים מיסים 2
ד מניות, משקל יתר, פקטורים ומה שבניהם שוק ההון 29
ר איפה הדיבידנד של הלקוחות ? ( על משקל הבדיחה המפורסמת של וול סטריט "איפה היאכטות של הלקוחות" ? ) שוק ההון 26
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
Y המרה מט"ח משקל לדולר - איך ואיפה? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הגדלת סיכון ותשואה ע"י משקל עודף שוק ההון 14
adamshalev משקל השוק של כל מטבע בעולם שוק ההון 126
breezblock נוסחה לקביעת משקל הנדל"ן שוק ההון 0
yossik איך לחסוך על תשלום משקל בחברות ה Low-cost? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D שוק הקנאביס השקעות אלטרנטיביות 11
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 3
N קשר בין שוק בעלייה לדולר יורד שוק ההון 43
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
ת דירה או שוק ההון נדל"ן 8
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
S שוק ההון כתחליף לעו"ש שוק ההון 15
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
ג החזרי מס על רווחי שוק ההון שוק ההון 8
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
ש שוק ההון לצד נדלן פוסטים מאיכות נמוכה 0
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17

נושאים דומים