• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצב השוק לקראת 2023

רוכבשטח

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,
אתמול השתתפתי בוובינר מטעם בית השקעות דרכו אני ׳מנהל׳ את התיק.
במהלך השיחה השתתף אנליסט שמתמחה בניתוח טכני והראה לנו שלפי מצב הגרפים (בעיקר s&p 500)
השוק במצב של ירידות והוא מעריך שהכיוון לתקופה הקרובה (שלושה-ששה חדשים), שיהיו ירידות נוספות.
מצד אחד, יש את העקרון ש- ״אי אפשר לתזמן את השוק״ ולפיו, אם כבר ספגתי ירידות בחלק מהמניות (בעיקר טכנולוגיה) אז עדיף לחכות לזמן טוב יותר למימוש, אם אצטרף את הכסף.
מצד שני, אם הציפיות הוא לתקופה רעה, אז עדיף למכור עכשיו, גם מניות שהרווחתי עליהן, ולחכות להזדמנות קנייה במחיר נמוך יותר.
כמובן שזאת שאלת ״מליון הדולר״ ואני לא היחיד, אבל רציתי להתייעץ בפורום,
ולדעת אם יש כלים שמאפשרים לי מצד אחד להגן על הרווחים שצברתי וגם להקטין את ההפסד על המניות שירדו.
תודה !

נערך לאחרונה ב:
היה שם איזו הערכה למה יקרה עם הדולר לעומת השקל ?

ואני מנתח אסטרולוגי בכיר, ואני רואה לפי גרמי השמים שבחצי שנה הקרובה האינפלציה תתאזן והדוחות הכספיים יהיו טובים, אני מקווה שהצלחתי ליצור איזון בין שני סוגי הניתוח ;)
ומכאן אתה יכול להישאר עם העיקרון "שאי אפשר לתזמן את השוק" ובעברית פשוטה אפילו מנתח טכני ואסטרולוגי ביחד לא יצליח לדעת את העתיד.

והוא מעריך שהכיוון לתקופה הקרובה (שלושה-ששה חדשים) הוא ירידות נוספות.
היית שואל אותו למה הוא לא נכנס שורט בגלל התחזית הברורה שלו של ירידות לתקופה הקרובה..
מצד שני, אם הציפיות הוא לתקופה רעה, אז עדיף למכור עכשיו, גם מניות שהרווחתי עליהן, ולחכות להזדמנות קנייה במחיר נמוך יותר.
למה רק למכור? למה לא למכור הכל ולשים שורט על השוק?

וכמובן כמו שאמרו כאן, אי אפשר לתזמן, ושווה להכניס עוד כשיש דם ברחובות (לא המלצה)

במהלך השיחה השתתף אנליסט שמתמחה בניתוח טכני והראה לנו שלפי מצב הגרפים (בעיקר s&p 500)
מדוע האנליסט לא מנצל את יכולות החיזוי שלו על מנת להתעשר ולפרוש באיזה אי טרופי?

אם אותו מומחה מכיר את השוק עם ה-"אנליזה הטכנית" שלו מדוע הוא מעביר הרצאות על זה ולא הפך להיות אחד מעשירי תבל? התשובה היא שאין מחקרים/מישהו שהצליח באמצעות מבט על הגרפים בלבד לנבות את העתיד. תחום קלאסי הוא מחירי סחורות כמו מחיר הנפט שאף אחד לא ניחש ב-"אנליזה טכנית" שב2020 מחיר הנפט יגיע למינוס של כמה דולרים וב2021 הוא יגיע ל140. הם טוענים שזה "בהסתברות גבוהה" או כל מיני שטויות כאלו, אך למעשה אם יש אפילו אפסילון של הסתברות שהם מכים את השוק הם יכולים לקחת הלוואות או להיות בתיק נוסטרו ולעשות את כל האנליזות שלהם ולהרוויח טכנית סכומים אינסופיים. יש כל מיני כאלו שמרוויחים מכל מיני פערים קטנים, אבל זה לא "אנליזה טכנית" אלא יותר "עשיית שוק" פשוטה/מתוחכמת.

לדעתי, הכלי "אנליזה טכנית" נועד אך ורק לגרום למשתמשים בפלטפורמת ההשקעות לבזבז יותר על ידי מתן "שיטה" (בדומה למהמרים) שתגרום להם לבצע יותר פעולות. כל מהות בית ההשקעות היא שתעשה להם יותר עמלות, ולכן הם מעודדים לפעולות עם כל מיני וובינרים שיסבירו "למה עכשיו כדאי לקנות? למה עכשיו כדאי למכור? איך להגן מאינפלציה? ואיך להגן ממחירי הדירות? ומה יקרה לריבית?" ולעיתים רבות יכללו נכסים פיננסים שאפשר במקרה לקנות בבית ההשקעות. המטרה של בית ההשקעות זה שתייצר להם יותר עמלות ומשקיעים פאסיביים הם לא מה שהם מעוניינים בהם בגלל מיעוט פעולות. לכן גם לא תראה וובינרים שאומרים "להשקיע פסיבית" ושהתשובה זה "לא לעשות כלום". מבחינתם, הכי כדאי שתמיד תעשה ותמיד תתעדכן ולהניע אותך לפעולה.

היית שואל אותו למה הוא לא נכנס שורט בגלל התחזית הברורה שלו של ירידות לתקופה הקרובה..
זה מזכיר לי את הרופא שיניים שלי לפני שהתחיל טיפול שורש, איך הוא אמר, ״אל תדאג, זה לא יכאב״ אמרתי לו ״ברור לי שלך זה לא יכאב״. ואני לא יודע למה זה הצחיק אותו.

לדעתי השאלה הקריטית היא האם יהיה מיתון בעקבות העלאת הריבית? ואם כן כמה עמוק הוא יהיה. רוב הכלכלנים חושבים שכן אבל חלוקים עד כמה עמוק הוא יהיה, והאם הוא ידביר את האינפלציה. אישית אני לא בטוח שהוא יתרחש אפילו, הכלכלה האמריקאית עדיין רותחת.

לדעתי השאלה הקריטית היא האם יהיה מיתון בעקבות העלאת הריבית? ואם כן כמה עמוק הוא יהיה. רוב הכלכלנים חושבים שכן אבל חלוקים עד כמה עמוק הוא יהיה, והאם הוא ידביר את האינפלציה. אישית אני לא בטוח שהוא יתרחש אפילו, הכלכלה האמריקאית עדיין רותחת.
לדעתי בריבית הנוכחית לא יהיה שום מיתון והפחד הוא מעוד ועוד ועוד העלאות עד שבסוף המיתון יהיה בלתי נמנע

השוק במצב של ירידות והוא מעריך שהכיוון לתקופה הקרובה (שלושה-ששה חדשים), שיהיו ירידות נוספות.
צריך לשאול אותו האם הוא מוכן לשים את כל כספו ואף למנף אותו כדי להשקיע בהימור שהמדד ירד.
אם יש לו הזדמנות להרוויח הרבה כסף מדוע הוא לא מנצל אותה????

אנליסט שמתמחה בניתוח טכני והוא מעריך שהכיוון לתקופה הקרובה (שלושה-ששה חדשים), שיהיו ירידות נוספות.
יש המון פרמטרים שמשפיעים על השוק, מחיר הוא משתנה בודד ואני מניח שברור לך שמרחב הפרמטרים שיכולים להשפיע על השוק הוא מאוד מאוד גדול.
כמובן, אם אתה יודע לבודד את כל הרעש אפשר להרוויח מזה, אבל בגלל שיש כל כך הרבה רעש אז רוב מי שעושה הרבה פעולות בלי יתרון אמיתי מפסיד.
המצב הכלכלי לא טוב ואכן רואים את זה בהתרסקות שהייתה בהרבה מניות צמיחה ו"נכסים" ספקולטיבים.
לדעת לנחש שינוי מגמה זה לא קל ולדעת כמה זמן מגמה מסויימת תמשך זה גם לא קל ואכן ניתן לראות אותם בדילאי מסויים בגרפים אבל כדי להרוויח מזה חייבים לדעת לבצע את ההתאמה הנכונה בזמן הנכון ובדר"כ קיימים גופים בשוק שיש להם יתרון עצום ביחס לאדם הפשוט והם יקחו לו את הכסף אם אין לו שום יתרון.

ולדעת אם יש כלים שמאפשרים לי מצד אחד להגן על הרווחים שצברתי וגם להקטין את ההפסד על המניות שירדו.
תודה !
המון ידע בסטטיסטיקה, כלכלה ומידול מערכות מורכבות כנראה יכול לעזור אבל לא נראה לי שאתה מתכוון לעשות דוקטורט בקרוב.

צריך לשאול אותו האם הוא מוכן לשים את כל כספו ואף למנף אותו כדי להשקיע בהימור שהמדד ירד.
אם יש לו הזדמנות להרוויח הרבה כסף מדוע הוא לא מנצל אותה????
אף אחד לא מהמר עם כל כספו אלא אם הוא מוכן להפסיד את כולו במקרה שהוא טועה.
במקום זה אם יש הזדמנות טובה משתמשים במשהו שקרוב לקריטריון קלי.

נערך לאחרונה ב:
אף אחד לא מהמר עם כל כספו אלא אם הוא מוכן להפסיד את כולו במקרה שהוא טועה.
במקום זה אם יש הזדמנות טובה משתמשים במשהו שקרוב לקריטריון קלי.
אז שיהמר בחלק מכספו מאות פעמים של הזדמנויות כאלו אם הסיכוי שלו לזכות הוא 60% הוא עדיין ירוויח יפה.

@רוכבשטח האנליסט צודק לפי שיטת ניתוח טכני השוק בדרך לרדת.
(השיטה מניחה שגלי השוק ימשיכו בכיוון שהם היו עד עכשיו. עד שהשוק ישנה באופן של היפוך מגמה)
טוב שהעלית את הדעה שלו.
כאן בפורום לא אוהבים "שיטות". ובצדק.

גם להבנת הסבורים ששיטת ניתוח טכני נכונה
השיטה מוכיחה את עצמה רק ב60%-70% מהמקרים.
אבל כאמור כבר הוכח שאי אפשר לחזות את עתיד השוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
נ האקדמיה והמהפכה המשטרית - תמונת מצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 74
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
H שאלה לגבי תנאי קבלה למחיר למשתכן עקב מצב מסורבל. נדל"ן 17
Zach Moshe החרגה של מצב רפואי מפוליסת בריאות צרכנות פיננסית 11
Myrath שימור הון והקפאת מצב קיים שוק ההון 27
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
L מצב שוק הנדל"ן נדל"ן 136
T מצב הפוליטיקה בארץ אוף טופיק 180
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
P מה מצב הפורום / עומס? אוף טופיק 35
M למה הכרזה על 'מצב חירום' עשתה בדיוק את ההפך מהמצופה? שוק ההון 33
Yevgeny חלופה ב-IB לנתוני זמן אמת בתשלום - תמונת מצב רגעית (Snapshot) שוק ההון 3
4 אתם חושבים שזה זמן טוב להשקיע בטבע, או שיש מצב שהיא חברה מתה שוק ההון 2
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
א עוד לא בן 20; מצב התיק שלי שוק ההון 11
ITS ביטוחים - תמונת מצב אישית - איך להוזיל ומה מיותר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Yesmad משיכת קרנות\קופות ללא חשבון בנק ישראלי - מצב ביש, רעיונות? צרכנות פיננסית 13
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
Roi מצב הכלכלה בארץ על פי THE MARKER מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
Buffett מצב הכלכלה העולמית שוק ההון 70
ע יש מצב שלעולם לא נחווה שוב קריסה בבבורסה? שוק ההון 51
c881 כותרות "אדומות" - בכל מצב. יש להם בכלל צבע כחול בכותרת? שוק ההון 3
doc29 יש מצב שניהול אקטיבי לא כזה גרוע? שוק ההון 21
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
מנימליסט תזמון השוק ? קווים לדמותה שוק ההון 14
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88
S תזמון השוק שוק ההון 17
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
T בכמה שמאי בנק מעריך מתחת למחיר השוק? נדל"ן 3
L השפעות עליות השילוח ובעיות האספקה והשפעתם על השוק שוק ההון 1
Y האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק? נדל"ן 68
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55

נושאים דומים

Back
למעלה