• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניות, משקל יתר, פקטורים ומה שבניהם

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
אז, אחרי שפתחתי חשבון בפפר אינווסט, הכנתי סל של 18 מניות "נוצצות" והרכבתי מהן מדד אך לא לפי משקל השוק.
כל מניה זכתה לאחוזים זהים מהתיק, וזהו.
כל מניה נבדקה לפי עלייה ברווח הנקי של החברה, יחד עם הכנסות יציבות ועדיפות לגדלות לאורך השנים האחרונות.
עוד משקל יתר נתתי לשאלה "האם החברה היא מונופול בתחומה? דואופול? בעלת קהל צרכנים "שבוי"?". אם כן, נתתי לה תשומת לב מיוחדת.
בסופו של דבר, אלה הן המניות שבחרתי:
1. NextEra Energy
2. Microsoft
3. PayPal
4. Amazon
5. Netflix
6. BoA
7. Facebook
8. Alphabet inc
9.Berkshire
10. Coca Cola
11. Apple
12. Visa
13. Philip Morris
14. Intel
15. Qualcomm
16. BlackRock
17. MasterCard
18. Nvidia

הטייה נרחבת לשוק הפיננסי ולשוק הטכנולוגי.

פתאום הבנתי, שמדובר בהטייה עצומה לכל הדעות:
1. הטייה של משקל שוק של המניה
2. הטייה של משקל שוק של הסקטור
3. הטייה של משקל השוק של השוק (האמריקאי)
4. מחסור במגוון וכו'

אבל אז התגנבה לתודעתי, מחשבה קצת חתרנית: "מה הבעיה?"
----
המחשבה שלי הולכת ככה: בכל מדד יש מניות "בעיותיות", שלפי שווי שוק הן גדולות מאוד ובעלות משקל קריטי במדד, אבל בעלות ביצועים כושלים.
לדוגמא, טבע, במדד ת"א 125.
על אף שטבע סובלת מירידה במשך 4 שנים ברציפות, בהן מחקה כמעט 90% מהשווי שלה-היא עדיין קריטית במדד ת"א 125.
למעשה, היו שנים שקרנות אקטיביות על המדד הכו שוב ושוב את המדד, פשוט כי הן סיננו את טבע.
על כך ניתן לומר "אוקיי, פשוט תקנה מדד מפוזר יותר" אבל האם זה באמת הפיתרון?
במדד ה-S&P 500 יש עשרות מניות כאלה. יש סקטורים שלמים בעלי ביצועים כושלים (סקטור האנרגיה, סקטור חברות הרפואה בפרט).. כך שאפילו מדדים עולמיים לא חפים מ"הבעיה".

מצד שני, על אף שלכל חברה יש תאריך תפוגה (נוקיה ובלקאברי עדותיי), אני טוען שיש חברות שקשה יותר להחליף אותן.
חברות בעלות ציבור מעריצים נאמן ונרחב, שעדיין עומדות בתחרות, שמהוות מונופול או נישה ייחודית בענף שלהם.
למשל, Apple. אפל עדיין חדשנית (יש שיחלקו, אבל לחלוטין לא מדובר בנוקיה וסימביאן), בעלת ציבור מעריצים חובק עולם, והיא מהווה נישה ייחודית בשוק הסלולר והמחשבים, מכיוון שלא קיים תחליף מושלם בעיניה מעריציה אצל חברות אחרות.
אופציה אחרת, היא PM (פיליפ מוריס). החברה אומנם ותיקה מאוד ואין יותר מדי חידושים בתחום, אך עם מוצר כל כך ממכר קשה להאמין ש-PM תסבול מירידה בביקוש, שכן מדובר בביקוש קשיח.
לראייה, מניית PM הכתה את מדד ה-S&P במידה מדהימה, כפי שמוזכר בפוסט של הסולידית "אל תערבו השקעות ומצפון".
----
עכשיו, כאן אני נמצא: עם הרעיון שיש חברות ששוות יותר ממשקל השוק שלהן. מחזיק בידיעה שיש חברות שערך המניה שלהן יורד שנה אחרי שנה והן עדיין בטופ של המדדים הבין לאומיים.
טענת נגד פשוטה מאוד היא "טוב, אם ככה, למה שבעלי מניות טבע פשוט לא ימכרו הכל, וירוצו לקנות מניות של אפל או PM? היה מתרחש האיזון שאתה טוען שצריך לקרות, אבל עובדה, זה לא קרה".
והאמת, אני לא יודע.
אולי לאותו השוק שמוצא היגיון (או עיוותים) באג"ח עם ריבית נומינלית שלילית, יש את ההיגיון הנסתר במניות היורדות שנה אחרי שנה.
ייתכן מאוד, כמובן, שהשוק חכם ממני.

אבל החלטתי לנסות ולדבוק בדעתי, והגעתי לקרנות מומנטום:
קרן מומנטום מנסה לסנן את המניות היורדות, ע"י קנייה של מניות שעלו.
זה רעיון קצת מוזר (והוא לא עובד במאת האחוזים), כמו שתיארה הסולידית בפוסט על פקטורים, אבל זה על קצה המזלג.
הקרן IWMO (קרן מומנטום עולמית) נשאה תשואה של 82.07% מיום הקמתה, לפני כ-5 שנים.
ביצועים שלא מתקרבים לשל VT, שעלתה בכ-30%, ללא הדיבדינדים.

אבל 5 שנים זה לא מספיק, אז החלטתי לחפש מחקרים:
1. https://www.msci.com/documents/10199/904e031c-94e4-4dbc-a314-7c373446dffa
תשואה ממוצאת של 10.99% למדד המומנטום לעומת 7.48% תשואה ממוצעת של המדד הרגיל, מאז 1994.
2. https://www.etf.com/sections/blog/new-msci-indexes-erase-smart-beta’
השוואות של כל פקטור מאז 1975. 100 נקודות=המדד הרגיל.
מדד המומנטום מאופיין בתנודתיות מפחידה, במיוחד בשעות בועה. לא מי יודע מה פיתרון.

------
משם, הגעתי לפקטור האיכות.
הרעיון הוא להשקיע בחברות איכותיות, שנהנות מתשואה עודפת ע"פ מחקרים.
קרן מחקה בשם IWQU מחקה מדד עולמי של פקטור המומנטום, והכתה את המדד ב-5 השנים האחרונות (כ-53% תשואה לעומת 30% של המדד הרגיל).

כמובן שזה לא מספיק, אז כרגיל, מחקרים:
1. https://www.msci.com/documents/10199/344aa133-d8fa-4a15-b091-20a8fd024b65
תשואה ממוצעת של 11.02 אחוז למדד חברות האיכות מאז 1994.
2. https://www.etf.com/sections/blog/new-msci-indexes-erase-smart-beta
השוואה של כל פקטור מאז 1975.
מדד האיכות פיגר במשך 20 שנה מאחוריי המדד הרגיל.

-------
בקיצור, נותרתי בלי פיתרון.
לא קיים הכלי שיכול לסנן מעצמו חברות שערכן יורד שנה אחרי שנה?
האם לדעתכם השקעה פיסיבית היא הרע במיעוטו?

נערך לאחרונה ב:
האם לדעתכם השקעה פיסיבית היא הרע במיעוטו?
הטוב בהתגלמותו.

למשל, Apple. אפל עדיין חדשנית (יש שיחלקו, אבל לחלוטין לא מדובר בנוקיה וסימביאן), בעלת ציבור מעריצים חובק עולם, והיא מהווה נישה ייחודית בשוק הסלולר והמחשבים, מכיוון שלא קיים תחליף מושלם בעיניה מעריציה אצל חברות אחרות.
תחליף את המילה אפל במילה קודאק, ואת השנה ל1998.

המחשבה שלי הולכת ככה
אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהשוק. אחלה. למד את נושא השערוך ובחר מניות בהתאם.
רק אל תעשה לעצמך הנחות.

נכתב כהתגרות ולא כהמלצה.

עיוותים) באג"ח עם ריבית נומינלית שלילית
ריבית ראלית שלילית רווחה. מה מיוחד בריבית נומינלית?
אפילו נניח שמצאת מקרה רטרואקטיבי שבו אתה יכול להסיק שהשוק לא היה יעיל. איך זה עוזר לך?

אבל 5 שנים זה לא מספיק, אז החלטתי לחפש מחקרים
אלה אינם מחקרים. המומנטום מוכר היטב במחקר, והוויכוחים על משמעות הימצאותו ההסטורית לא יסוכמו כאן. אני מציע שתקרא את כל הדעות לפני שתרדוף אחרי תשואות עבר.

לא קיים הכלי שיכול לסנן מעצמו חברות שערכן יורד שנה אחרי שנה?
ישנם אקטיביים.

ג"נ:
מטה בגאון.

תחליף את המילה אפל במילה קודאק, ואת השנה ל1998.
מקסימום תמיד אפשר להחליף לסוס המנצח הבא..

אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהשוק. אחלה. למד את נושא השערוך ובחר מניות בהתאם.
רק אל תעשה לעצמך הנחות.

נכתב כהתגרות ולא כהמלצה.
התגרות זאת מילה מעניינת :)
האחרון שהתגרה בי הוביל אותי ללמוד במשך חצי שנה מעט פיננסים, ובזכותו יש לי היום עבודה די נחמדה+יותר נכסים.
אני עוד באמת אעשה את זה חחחח

ריבית ראלית שלילית רווחה. מה מיוחד בריבית נומינלית?
אפילו נניח שמצאת מקרה רטרואקטיבי שבו אתה יכול להסיק שהשוק לא היה יעיל. איך זה עוזר לך?
המיוחד בריבית נומינלית הוא שאפילו האשליה לרווח מתה, ואנשים קונים את זה.
למה? כי יש חברות שחייבות להשקיע באג"ח ממשלתי, כמו בנקים.
בקשר למקרה הרטרואקטיבי-תראה, בעיקרון, גם התפיסה שהשקעה פסיבית יעילה מהשקעות אקטיביות מבוססת על ממצאים רטרואקטיביים. זה מה יש.

אלה אינם מחקרים. המומנטום מוכר היטב במחקר, והוויכוחים על משמעות הימצאותו ההסטורית לא יסוכמו כאן. אני מציע שתקרא את כל הדעות לפני שתרדוף אחרי תשואות עבר.
אשמח למקורות נוספים.

ישנם אקטיביים.
נכון, אבל בדר"כ אלא פועלים בשריתיות, ולא באופן סדיר כמו פקטור מוגדר.

ג"נ:
מטה בגאון.
?

נערך לאחרונה ב:
כי עבור "משחק" של 900 ש"ח, זה יותר זול מפתיחת חשבון בבית השקעות רגיל (דמי הניהול השנתיים הם 7.92 ש"ח).
ב900 ש"ח אתה לא יכול לרכוש את 18 המניות האלה. בטח שלא במשקל שווה. אמזון לבדה היא כ1,900$.

מישהו יודע להסביר איך זה עובד?

הם שולחים הוראת קנייה אחת מרוכזת מדי יום עסקים בשעה 21:00, אז במצטבר אני מניח שזה יוצא להם בסדר.
לאחר מכן, כל משקיע מקבל את חלקיק המניה שלו.

הם שולחים הוראת קנייה אחת מרוכזת מדי יום עסקים בשעה 21:00, אז במצטבר אני מניח שזה יוצא להם בסדר.
לאחר מכן, כל משקיע מקבל את חלקיק המניה שלו.
אז הם מתפקדים כסוג של קרן סל. רושמים אצלם כמה מתוך הפול (מאגר?) שייך לכל אחד. מעניין. הייתי חושב שיהיה עם זה קושי רגולטורי.

כל המידע שאתה מסתמך עליו נגיש לכולם. האם יש לך סיבה להאמין שהיכולת שלך לקרוא את השוק טובה יותר מאלפי אנליסטים שעושים זאת למחייתם?

כל המידע שאתה מסתמך עליו נגיש לכולם. האם יש לך סיבה להאמין שהיכולת שלך לקרוא את השוק טובה יותר מאלפי אנליסטים שעושים זאת למחייתם?
לא רלוונטי כי יכול להיות טווח זמנים שונה.

לא.
אבל שוב-אני מתקשה להבין: למה יש אנשים שמחזיקים במניות טבע?
למה יש מי שמחזיקים במניות שיורדות שנה אחרי שנה, חברות עם רווחים שהולכים ויורדים או בתוך נישות נכחדות?
הרי לכאורה זה לא רציונלי.

חוץ מזה, זה לא סוד שיש סקטורים בעלי תשואה (וסיכון) עודפים.
תראה את הנאסדק שעלה ב-600 אחוז מ-2008, לעומת S&P שעלה ב-400.
על ידי הטייה לסקטורים ה"מוצלחים" אפשר לקבל תשואה עודפת.

לא.
אבל שוב-אני מתקשה להבין: למה יש אנשים שמחזיקים במניות טבע?
למה יש מי שמחזיקים במניות שיורדות שנה אחרי שנה, חברות עם רווחים שהולכים ויורדים או בתוך נישות נכחדות?
הרי לכאורה זה לא רציונלי.

חוץ מזה, זה לא סוד שיש סקטורים בעלי תשואה (וסיכון) עודפים.
תראה את הנאסדק שעלה ב-600 אחוז מ-2008, לעומת S&P שעלה ב-400.
על ידי הטייה לסקטורים ה"מוצלחים" אפשר לקבל תשואה עודפת.
אני לא אומר שאתה טועה. אבל שים לב שאתה מדבר על תקופה שבה השוק בגדול עלה. "קל" לנצח את השוק בתקופות כאלה, מספיק שרכשת אמזון או אפל לפני עשור. השאלה היא מה יקרה כשהשוק ירד. הנאסדק למשל ירד יותר מ80% בין מרץ 2000 לאוקטובר 2002. למעשה הוא חזר לרמה הזו רק ביוני 2016. כלומר מי שנכנס לנאסדק בשנת 2000 היה צריך להמתין 16 שנה רק כדי להחזיר את הסכום הנומינלי של ההשקעה.

כל מה שאתה מכיר זה שוק עולה, גם בגלל הגיל (אולי אני מתבלבל עם מישהו אחר אבל נדמה לי שאתה לפני צבא?) וגם בגלל כנראה מתי שהתחלת להתעניין בזה. סל המניות שהרכבת הוא מצוין לשוק עולה, בייחוד לשוק שכבר עלה בעשור האחרון - אבל נראה כאילו שאלת את עצמך "מה הייתי רוצה לקנות ב2008?", ולא "מה יעלה ב10 שנים הקרובות". יש הרבה סיבות טובות להאמין שהעשור הקרוב יהיה שונה מזה שלפניו, ולו רק בשל מחזוריות השוק ומחזוריות האלפות של מניות צמיחה ומניות ערך, בין היתר. איך יגיבו המניות שלך במקרה של משבר כלכלי, או אפילו לא משבר - סתם מיתון שגורם לאנשים להקטין צריכה?

ועוד הערה קטנה, אתה כנראה מודע לה אבל השאלה אם הפנמת את המשמעות - ברקשייר זו חברת החזקות, שמחזיקה הרבה מהמניות שכתבת פה, ועולה יותר מהנכסים שבבעלותה (הנתון שיש לי בראש הוא 30% פרמייה אבל אולי אני טועה). דה פקטו זה מגדיל את החלק שלך בחברות מסוימות, כמו למשל קוקה קולה שבאפט כל כך אוהב (ובצדק, עשתה אותו בן אדם הרבה יותר עשיר). מה שאותי מפחיד בברקשייר זה מה יקרה למניה ביום שבאפט ימות. כל הערך שלה בנוי על מיתוס סביב גיבור מסוים, בחור חביב ואינטיליגנט שחגג 89 לא מזמן.

אני לא אומר שאתה טועה. אבל שים לב שאתה מדבר על תקופה שבה השוק בגדול עלה. "קל" לנצח את השוק בתקופות כאלה, מספיק שרכשת אמזון או אפל לפני עשור. השאלה היא מה יקרה כשהשוק ירד. הנאסדק למשל ירד יותר מ80% בין מרץ 2000 לאוקטובר 2002. למעשה הוא חזר לרמה הזו רק ביוני 2016. כלומר מי שנכנס לנאסדק בשנת 2000 היה צריך להמתין 16 שנה רק כדי להחזיר את הסכום הנומינלי של ההשקעה.

כל מה שאתה מכיר זה שוק עולה, גם בגלל הגיל (אולי אני מתבלבל עם מישהו אחר אבל נדמה לי שאתה לפני צבא?) וגם בגלל כנראה מתי שהתחלת להתעניין בזה. סל המניות שהרכבת הוא מצוין לשוק עולה, בייחוד לשוק שכבר עלה בעשור האחרון - אבל נראה כאילו שאלת את עצמך "מה הייתי רוצה לקנות ב2008?", ולא "מה יעלה ב10 שנים הקרובות". יש הרבה סיבות טובות להאמין שהעשור הקרוב יהיה שונה מזה שלפניו, ולו רק בשל מחזוריות השוק ומחזוריות האלפות של מניות צמיחה ומניות ערך, בין היתר. איך יגיבו המניות שלך במקרה של משבר כלכלי, או אפילו לא משבר - סתם מיתון שגורם לאנשים להקטין צריכה?

ועוד הערה קטנה, אתה כנראה מודע לה אבל השאלה אם הפנמת את המשמעות - ברקשייר זו חברת החזקות, שמחזיקה הרבה מהמניות שכתבת פה, ועולה יותר מהנכסים שבבעלותה (הנתון שיש לי בראש הוא 30% פרמייה אבל אולי אני טועה). דה פקטו זה מגדיל את החלק שלך בחברות מסוימות, כמו למשל קוקה קולה שבאפט כל כך אוהב (ובצדק, עשתה אותו בן אדם הרבה יותר עשיר). מה שאותי מפחיד בברקשייר זה מה יקרה למניה ביום שבאפט ימות. כל הערך שלה בנוי על מיתוס סביב גיבור מסוים, בחור חביב ואינטיליגנט שחגג 89 לא מזמן.

אני מוכרח להודות שלא חשבתי על זה כך.
כן, אני באמת לפני צבא ואנחנו עשור בתוך שוק שורי מאוד, אז כנראה שה''תיק'' הזה מאוד מוטה צמיחה.
במקרה של מיתון אני מניח שיש בו חברות שלא יפגעו יותר מדי (כמו פיליפ מוריס), אבל יש פה גם חברות שיכולות להפגע מאוד (קוקה קולה, נט פליקס...).

מה יעלה ב-10 השנים הקרובות זאת שאלה שבאמת מאוד קשה לענות עליה. אולי אפילו בלתי אפשרית. אחרי הכל, אפילו שעשיתי סינון מסוים, הכל פה מאוד מוטה עבר.

בקשר לברקשייר, כן, אני מכיר את היותה חברת אחזקות ובעצם כך היא לא באמת מניה (והיו אכן פעמים שכיניתה אותה כאן ETF של השקעות ערך). לא ידעתי על כך שיש פרמייה, למען האמת. יצא לי לחשוב על מה יקרה ביום שבו באפט יילך לעולמו.
המניה כנראה תקרוס, לפרק זמן כלשהו.
היתרון הוא שאולי תהיה פרמייה שלילית על האחזקות, החיסרון הוא, שבכך בעצם כנראה יפוג זמנה של ברקשייר.

מה שאותי מפחיד בברקשייר זה מה יקרה למניה ביום שבאפט ימות. כל הערך שלה בנוי על מיתוס סביב גיבור מסוים, בחור חביב ואינטיליגנט שחגג 89 לא מזמן.
אני בטוח שאדם ברמתו של באפט לא הקים חברה רק כדי שהיא תקרוס במותו, אני בטוח שיש שם אנשים חכמים מאוד שעברו הכשרות אינטנסיביות של באטפט ליום הקרב. כשהחדשות יתפשטו בוודאי שהיא תקרוס, אבל אם אתה מבין את הבסיס של החברה זה לא יותר מיום מבצעים בסופר עבורך.

כמובן דעה אישית, לא המלצה, לא מחזיק בBRK(כרגע)

זה בדיוק מה שאני אומר.
נכון, אבל החברה לא שווה כל כך הרבה כסף כי "היא של באפט", היא שווה הרבה כי היא משיגה תשואה גבוהה יותר ביחס למדד סנופי ואנשים חושבים שהיא יכולה לעשות את זה שוב ושוב, כמובן שבגלל שהיא מזוהה עם באפט בראשה. לא יודע איך הפנים החברה עובד אבל אני בטוח שאף אחד שם לא יושב ומחכה שבאפט ימות ושהחברה תקרוס ותסגר, די בטוח שאנשים שם מתכוננים וינסו לבחור את החברות הטובות גם בעתיד בשביל לבחור את החברות הנכונות שיעלו ויעשו הרבה כסף לכולם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
JBUZZ מחשבות על משקל הניירות בתעודות סל [מניות או אג"ח] שוק ההון 1
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
אורי 11 מניות ואיגרות חוב בבורסות אסיה, אירופה, קנדה וניו זילנד שוק ההון 15
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
JaywalkerPenguin מניות דואליות שוק ההון 9
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
י שברי מניות בפסגות טרייד שוק ההון 5
N אסיפת בעלי מניות שוק ההון 6
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
E מניות preffered שוק ההון 0
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
D קרן צוברת מניות dividend aristocrats? שוק ההון 1
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z אתר שמציג אחוזי IV לאופציות של מניות באופן מרוכז שוק ההון 3
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
ה תובנות עצות על תיק מניות קיים שוק ההון 3
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
א פסטרנק שוהם מניות שוק ההון 2
א מניות דיבידנד ומס ירושה שוק ההון 16
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה