• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תזמון השוק ? קווים לדמותה

מנימליסט

משתמש רשום
דירוג
0
שלום רב חברים,
אני מעוניין לקנות באופן חודשי קרנות סל בנוסף יש לי סכום התחלתי, אני "קצת" מתבאס לקנות עכשיו מחכות ממדד השער דולר ככה גבוהה, זה כאילו אוטומטית בכניסה אני מפסיד 10%.
מה דעתכם עליי לעשות ? להמתין ששער הדולר יירד ואז לרכוש ?
יש קרן צוברת שאינה חשופה למטח ?

תודה רבה.

להמתין ששער הדולר יירד
ואם זה לא יקרה? או שעד שזה יקרה מחירי המניות יעלו ביותר אחוזים ממה שהדולר ירד?
נשמע מהכותרת שאתה מבין שאין בזה הגיון.

או ש
אתה חושב שאתה יודע מה יקרה בעתיד מבחינת דולר-שקל ומחירי מניות
או ש
אתה לא חושב את זה

יש קרן צוברת שאינה חשופה למטח ?
כדאי שתחפש בפורום "גידור מט"ח" ואז תבין שדווקא אין חשיפה למט"ח.

אם בכל זאת קראת ולא השתכנעת, יש קרנות ישראליות "מגודרות מט"ח" או "מנוטרלות מט"ח"

אבל בניגוד לשם המטעה, אלה דווקא חושפות אותך לסיכון מט"ח. עדיין יש כאלה שאוהבים אותן.

ענו לך. ובגדול, אולי הדולר יעלה? אולי לא? פיתרון פסיכולוגי הוא לחלק את הסכום ההתחלתי לקנייה על פני כמה קניות חודשיות ולמצע את הכניסה לשוק. אבל בגדול, זה ניסיון לתזמן, מה שכל בעלי הניסיון יגידו לך פה, שהוא בלתי אפשרי.

לאף אחד אין כדור בדולח שיודע לומר לך מה יקרה. אתה צריך לבצע תכנית פעולה שתוכל לחיות איתה בשלום לא משנה מה יקרה, לי לדוגמה השתחרר סכום דולרי שהייתי צריך להמיר לשקל והחלטתי לא לנסות לתזמן את השוק בנובמבר 21, הנקודה הכי נמוכה של שער הדולר בשנים האחרונות. האם אני מתחרט שהמרתי? לא, כי לא היה לי דרך לדעת את זה והגדרתי לעצמי שברגע שאקבל את הכסף אני אמיר אותו. הבאסה שבן אדם יכול להרגיש נובעת רק מחוכמה בדיעבד. תגדיר לעצמך תכנית שתחיה איתה בשלום, מיצוע וקניה במנות זו אופציה פסיכולוגית אפשרית שתאפשר לך לישון טוב בלילה.

בנוסף ממליץ לקרוא את הפוסט הזה כולל התגובות

כדאי שתחפש בפורום "גידור מט"ח" ואז תבין שדווקא אין חשיפה למט"ח.

אם בכל זאת קראת ולא השתכנעת, יש קרנות ישראליות "מגודרות מט"ח" או "מנוטרלות מט"ח"

אבל בניגוד לשם המטעה, אלה דווקא חושפות אותך לסיכון מט"ח. עדיין יש כאלה שאוהבים אותן.
אם אתה קונה קרנות איריות למשל שהמטבע שלהן הוא דולרים או אירו, אתה לא אוטומטית חשוף למט"ח? כלומר, אתה לא משקיע ישירות במט"ח, אך הפרשי שערים בהחלט משפיעים על התשואה שלך בשקלים. למשל CSPX בתל אביב עלה מתחילת השנה ב24% בעוד שבלונדון רק ב15%, הפער לא בגלל שהדולר מול השקל התחזק?

אך הפרשי שערים בהחלט משפיעים על התשואה שלך בשקלים.
נכון. מה לגבי התשואה שלך ביורו? או בלירה טורקית? או בפזו?

למה לא תבחר להסתכל דרך המטבע שייתן לך את התשואה הכי גבוהה?

מה שמשנה זה לא התשואה לפי מטבע מסויים, אלא כח הקנייה שלך.

נכון. מה לגבי התשואה שלך ביורו? או בלירה טורקית? או בפזו?

למה לא תבחר להסתכל דרך המטבע שייתן לך את התשואה הכי גבוהה?

מה שמשנה זה לא התשואה לפי מטבע מסויים, אלא כח הקנייה שלך.
בסופו של דבר אתה תמכור את הקרנות האיריות בשקלים בבורסה בתל-אביב. ככה שהתשואה בשקלים היא מה שחשובה

בסופו של דבר אתה תמכור את הקרנות האיריות בשקלים בבורסה בתל-אביב. ככה שהתשואה בשקלים היא מה שחשובה
מכיוון שהנושא הזה חוזר בפעם האלף מאתיים חמישים ושבע אני כבר איבדתי את הסבלנות (סליחה).
קרא את השרשורים הקיימים.

מכיוון שהנושא הזה חוזר בפעם האלף מאתיים חמישים ושבע אני כבר איבדתי את הסבלנות (סליחה).
קרא את השרשורים הקיימים.
אוקיי. עברתי על הדיון של ה14 עמודים. אשמח רק אם תאמר לי שזה הכיוון:

אם נפשט ונאמר שהתחזקות/התחלשות הדולר לא משפיעה על הערך הריאלי של חברות בארצות הברית, אז אכן הקרן לא מושפעת משינויים בשערי חוץ.
הרי אם הדולר התחזק/התחלש השווי של הנכס בדולרים יתעדכן בהתאם לערך החדש של הדולר תוך כדי שמירה על ערך ריאלי. כפי שאמרת בדיון הקודם, חשיבה על הקרן כזהב מקלה על כך.

אם כך, אני מבין שתשואת הקרן במטבעות השונים אמורה להיות התשואה הריאלית הבסיסית של הקרן המשותפת + שיעור האינפלציה באותו המטבע לאותה תקופת זמן. אך זה לא בדיוק כך, אילו עוד גורמים משפיעים על ההפרשים האלו?

אם כך, אני מבין שתשואת הקרן במטבעות השונים אמורה להיות התשואה הריאלית הבסיסית של הקרן המשותפת + שיעור האינפלציה באותו המטבע לאותה תקופת זמן. אך זה לא בדיוק כך, אילו עוד גורמים משפיעים על ההפרשים האלו?
למה להכניס את האינפלציה?

התשואה במטבע X תהיה שווה לתשואה במטבע Y כפול היחס בין המטבעות.

זה לא אומר שהיחס בין המטבעות משפיע על כוח הקנייה שלך.

בוא ניקח דוגמה שלך מקודם:

למשל CSPX בתל אביב עלה מתחילת השנה ב24% בעוד שבלונדון רק ב15%
אתה חושב שמישהו שקנה יחידה אחת של CSPX בת"א התעשר יותר ממישהו שקנה יחידה אחת בלונדון?

הרי הם מחזיקים בדיוק את אותו נכס. ולכן הם יכולים לקנות בדיוק את אותם דברים.

עד כמה שזה לא אינטואיטיבי, למדוד תשואה במטבע ספציפי זה לא מאוד מועיל.
(ועוד פחות הגיוני להשוות תשואות במטבעות שונים).

נערך לאחרונה ב:
אם נפשט ונאמר שהתחזקות/התחלשות הדולר לא משפיעה על הערך הריאלי של חברות בארצות הברית
עשויה להשפיע אבל בעקיפין, לא במישרין.
תחשוב על דוגמא פשוטה: גוגל מעסיקה ישראלים. היא משלמת להם שכר בשקלים. כאשר השקל נחלש ביחס לדלר, גוגל מרוויחה (כי היא מקבלת יותר שקלים על כל דולר שהיא מוכרת - כך שהיא צריכה להוציא פחות דולרים על משכורות לישראלים). מצד שני, לגוגל גם יש הכנסות בשקלים (מפרסום בשוק המקומי בישראל למשל). לכן, כאשר השקל נחלש ביחס לדולר, גוגל מפסידה (מקבלת פחות דולרים הכנסה על כל שקל שהיא מכניסה מפרסום).

בשורה התחתונה - להתחזקות/החלשות השקל ביחס לדולר יש איזושהי השפעה כוללת (זניחה, יחסית) עליה כעסק - ועל הרווחיות שלה - אם סך השכר לעובדים, הוצאות השכירות פה, המזון, המים, וכו' עולים בסכומם על סך ההכנסות בשקלים - אז המאזן הכולל הוא שלילי מבחינת השקל (כך שכל היחלשות שלו תיטיב עמה).

אבל זה מתגמד לעומת הדברים האחרים שמשפיעים על הרווחיות, כמו מוצרים חדשים, הוצאות תשתית שגדלות, תחרות שמתחזקת או נחלשת, וכו'.

בסוף המניה שאתה מחזיק היא נכס ריאלי עם ערך אינטרינזי - בעלות חלקית על עסק מניב -
וגם אם השקל יקרוס לגמרי ל-1000 ש"ח לדולר, המניה תשמור על ערכה (במונחים של כח קניה, כפי שהוסבר).

נערך לאחרונה ב:
בשורה התחתונה - להתחזקות/החלשות השקל ביחס לדולר יש איזושהי השפעה כוללת (זניחה, יחסית) עליה כעסק - ועל הרווחיות שלה - אם סך השכר לעובדים, הוצאות השכירות פה, המזון, המים, וכו' עולים בסכומם על סך ההכנסות בשקלים - אז המאזן הכולל הוא שלילי מבחינת השקל (כך שכל היחלשות שלו תיטיב עמה).
ולכן לא רק שהגידור מיותר, אלא בסבירות לא מבוטלת הוא בכיוון ההפוך מזה שנדרש כדי לצמצם את הסיכון שבשינוי שע"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
S תזמון השוק שוק ההון 17
R תזמון השוק - השקעה בשוק ׳קורס׳ שוק ההון 58
שושן צחור תזמון מכירת rsu ו espp שוק ההון 27
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
N תזמון פאסיבי שוק ההון 2
B גרין קארד לבן זוג - תזמון מועד ההגירה אוף טופיק 3
א תזמון מכירה של נייר מגודר מט"ח שוק ההון 14
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
מ לגבי עניין התשואה, ו"תזמון" שוק ההון 12
S תזמון שוק - התלבטות קשה שוק ההון 8
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
E מכירה של קרנות הסל לטובת בלאק רוק + תזמון קנייה שוק ההון 4
א תזמון המרת דולרים צרכנות פיננסית 13
amidar תזמון שוק\בנק: השקעה בחיסכון פפר או שוק ההון? שוק ההון 15
ולנטין תזמון טוב ? שוק ההון 1
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
י תזמון מניות - העלאת ריבית שוק ההון 9
B תזמון התפטרות, דמי אבטלה וחופשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
Mamaof השקעה במט"ח דרך אפיק מגודר+לא מגודר (תזמון שוק) שוק ההון 8
V תזמון מכירת RSU שוק ההון 35
adamshalev אסטרטגיות תזמון אקטיבי ואוטומטי של XIV שוק ההון 43
M האם חישוב "כדאיות רכישת דירה" בהתאם לעלויות הדירה מול עלות השכירות זה לא בעצם תזמון שוק? נדל"ן 23
פ תזמון שווקים ושינוי הקצאה מנייתית בעולם שוק ההון 29
Y רפורמת המדדים בת"א - תזמון החלפת קרן שוק ההון 3
G תזמון קניה/מכירה שוק ההון 3
doc29 תזמון שוק - אולי בכל זאת? שוק ההון 62
E שוב, תזמון שוק האם אפשרי שוק ההון 12
מ תזמון שוק ו- Shiller P/E שוק ההון 3
סתןלי ת'כסף תזמון רכישת מניה וחלוקת דיבידנד שוק ההון 44
ס תזמון שוק - מחקרים אקדמיים אחרונים שוק ההון 9
yanosh34 תזמון יצירת מגן מס שוק ההון 20
H האם תזמון שוק הוא תמיד מילה גסה? שוק ההון 13
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
M מה יכול להביא את השוק ל0? שוק ההון 29
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
ל קרן אירית המחקה את השוק היפני פוסטים מאיכות נמוכה 2
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
משה קניית etf על השוק הרוסי שוק ההון 88

נושאים דומים

Back
למעלה