• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם שוכר טוב שווה השכרה במתחת למחיר השוק?

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,090
הי,
ברשותנו דירה בעיר באיזור המרכז, במיקום טוב בעיר. לפי שיחה עם מתווך שהתקיימה היום הדירה מושכרת ב 850 ש"ח לחודש פחות ממחיר השוק.(לפחות).
אז מה השאלה? הדירה מושכרת לאותו שוכר קרוב ל 20 שנה. מדובר בשוכר טוב, משלם כמו שעון. בנוסף במידה ויש תקלות בדירה, אנחנו לא מגיעים, אלא שולחים לדירה בעל מקצוע שהדייר מתנהל איתו ואנחנו מתקשרים עם בעל המקצוע טלפונית לצורך תשלום.
העניין הוא כאמור שהדירה מושכרת במתחת למחיר השוק, אני חושב שהפער מוגזם, אבל אשתי חושבת שזה שווה את השקט הנפשי, מפחדת שהוא יעזוב...
יש לציין שהושקעו בדירה לא מעט בשנים האחרונות, הוחלפה צנרת מים בכל הבית, לוח חשמל, צנרת לדוד, צביעה.
לפי השכ"ד הנוכחי הדירה מושכרת בתשואה של 2.43% ואחרי ההוצאות הנ"ל שהתשואה הייתה עוד פחות...
יש לציין שהשכ"ד לא עלה בשנים האחרונות.
אשמח לדעתכם.

כמה הפער הזה באחוזים? כי הנחה של 850 ש"ח על דירה של 10K ועל דירה של 2K זה לא בדיוק אותו דבר..

דבר נוסף - תבדוק את המתווך. אז מה אם הוא אמר?

קשה להגיד יש פה עניין של מזל, האישיות שלכם ודברים אחרים שאנחנו לא יודעים.

אני לא כל כך סומך על מתווכים(הרי הוא לא ירוויח אם הדייר לא יתחלף) אז הייתי בודק מה שכירות באזור לפני שהייתי חושב מה לעשות עם זה.
אם הוא צודק אז אפשר להגיד שכל שנה אתם מפסידים בערך בין 2 ל3 חודשי שכירות ואז צריך לחשוב אם זה באמת שווה את זה?

קיימת גם אופציה של להעלות את השכירות אבל בצורה כזו שעדיין תישאר מתחת שוויי השוק ואז מבחינה כלכלית עדיין כדי לדייר להישאר (הוא לא חוסך רק בשכירות אלא גם בעלויות הובלה/מעבר וכמובן בזמן האישי שלו בחיפוש דירה אחרת) אבל יכול להיות שהוא יקח את זה אישית ואז יקבל החלטה רגשית ולא כלכלית ויעזוב את הדירה.

עוד צורת מבט על זה היא אם כל שנה אתה מפסיד בערך בין 2 ל3 חודשי שכירות ולמצוא דייר חדש לוקח בערך 3 עד 6 חודשים(תלוי מקום, רמת הפילטור שלכם וכדומה) אז אפשר להגיד שכל שנתיים אתם "בערך מחליפים דייר" מבחינת הפסד כספי(זה לא מדוייק כי יש ארנונה ועוד כל מיני דברים).

יש פה גם את העניין של היחסים בינך ואישתך - אם הוא יעזוב ומקומו יגיע דייר בעייתי זה עלול לתקוע טריז בנייך ואישתך("למה הקשבתי לך ועכשיו אנחנו בצרה"), לחילופין אם אם תשארו באותו מחיר עם אותו בן אדם זה גם עלול לתקוע טריז בבניכם.

בקיצור אין לי מושג. . .

שוכר טוב שווה זהב.
אפשר לרמוז שבחידוש החוזה תהיה העלאה של 300 ש"ח רק כדי למשש את הדופק...

כמה הפער הזה באחוזים? כי הנחה של 850 ש"ח על דירה של 10K ועל דירה של 2K זה לא בדיוק אותו דבר..
דירת 4 חדרים סנדרטית. זה הנחה של 20-25 אחוז על מחיר השוק כנראה...
דבר נוסף - תבדוק את המתווך. אז מה אם הוא אמר?
זה גם פחות או יותר המחירים שראיתי ביד2

גם שקט נפשי שווה משהו

אבל הכי פשוט לדבר עם הדייר
להגיד לו שאתם מרוצים ממנו אבל המחירים עלו בצורה ניכרת
אתם רוצים שהוא ישאר ושואלים אם הוא יכול לשלם יותר
כי יש לכם הצעות נוספות וכמובן שאם מעדיפים אותו
ותתנו לו הנחה ממחיר השוק .
חסר כמובן מה היסטוריית המחירים לאורך השנים יחסית למחיר השוק.
מי השקיע בדירה במהלך השנים אתם או הוא.
אנחנו משכירים בית ישן שהדיירים השקיעו הרבה כסף בשיפוץ
ןלכן הורדנו משכרהדירה.
כמובן הכל צריך להעשות בנועם אם אפשרות לא לעשות כלום
"אתה צריך לדבר עם אשתך" כדי לאשר זו טקטיקה מקובלת
כדי לסגת מדרישות אם יש בעיות

שווה כל שקל בסיטואציה הנכונה
יכול להגיד לך אישית שההורים שלי היו מוכרים את הנכס שלהם ממזמן כדי להימנע מכאבי ראש ובעיות עם שוכרים אם היו כאלה
מזלנו שזכינו בשוכרים מעולים,0 בעיות

זו שאלה שאני עוסקת בה לא מעט.
לכאורה שוכר טוב שווה זהב,
מה זה 1000 ש"ח לחודש? על פניו זה סכום ששווה לספוג.
אבל זה לא בדיוק ככה, יש לכך גם משמעות נסתרת שהערך שלה גבוה בהרבה מ- 1000 ש"ח לחודש.

בעולם הנדל"ן ערך הנכס נקבע במידה רבה על ידי כושר השכירות.
יש הבדל תהומי בין נכס שמניב 3.5% תשואה, לבין נכס שמניב בקושי 2%.
יש לכך משמעות במכירה, ויש לזה משמעות ב re-finance בחלק מהמקרים.

בסופו של עניין לעיתים קרובות, שוכר של שנים שמשלם מתחת למחיר השוק
הוא איזור נוחות שלנו, בו אנחנו נרדמים ושוכחים שמדובר בהשקעה שמטרתה סוג של דיבידנד צומח.

אחת מהאסטרטגיות "הזולות" ביותר של העלאת ערך הנכס עם רכישתו, היא החלפת שוכר.
אז למה לא להיות זה שנהנה מפירות עליית ערך הנכס?

בנוסף עליית ערך השכירות משמשת כמגן אינפלציה. שחיקת ערך הכסף מקבלת פיצוי בעליית שווי השכירות.

נערך לאחרונה ב:
אם תעלו לו את המחיר והוא יחליט לעזוב תגידו לו שיבוא אליי אני אחטוף אותו ישר.
תבינו לא הכל זה כסף בחיים, מה אנחנו במשחק מחשב שהמטרה זה להגיע לכמה שיותר כסף? אז תרוויח פחות ניירות של כסף ובמקום זה תשיג הרבה דברים אחרים שהם הרבה יותר חשובים.

אז תרוויח פחות ניירות של כסף ובמקום זה תשיג הרבה דברים אחרים שהם הרבה יותר חשובים.
בהתחשב בזה שאין לך פרטים על מצבו הכלכלי של השוכר ומדובר על משחק סכום אפס (כ 10,000 ש"ח בשנה שיהיו בחלוקה כלשהי בין המשכיר לבין השוכר), למה הטענה שלך היא כלפי המשכיר שרוצה שסכום זה או חלקו יעבור אליו, ולא אל השוכר שמבקש לשמור סכום זה לעצמו?

אם הבנתי נכון, מדובר בשכ"ד של כ-3200 ש"ח, לעומת שכ"ד ממוצע לדירה דומה של כ-4000 ש"ח.
עכשיו, עשיתי תרגיל זריז באקסל וזה מה שיצא:
אם תמשיכו להשכיר את הדירה באותו מחיר עוד שנתיים, תרוויחו 76,800 ש"ח.
אם תיפרדו מהדייר הנוכחי ותעלו את המחיר ל-4000 ש"ח, ונגיד תיהיו ממש ברירנים, תעשו סינון כבד של דיירים פוטנציאליים, והדירה תעמוד ריקה 5 (!!!) חודשים, בשנתיים תרוויחו 76,000 ש"ח, שזה בסה"כ 800 ש"ח פחות על פני שנתיים מהאופציה הראשונה - זניח לגמרי.

כמובן, שיש עוד שיקולים, כגון גודל ההשקעה הנדרשת על מנת להפוך את הדירה לאטרקטיבית במחיר החדש, אבל בשביל זה צריך מומחה נדלן שמכיר היטב את השוק.

אם תעלו לו את המחיר והוא יחליט לעזוב תגידו לו שיבוא אליי אני אחטוף אותו ישר.
תבינו לא הכל זה כסף בחיים, מה אנחנו במשחק מחשב שהמטרה זה להגיע לכמה שיותר כסף? אז תרוויח פחות ניירות של כסף ובמקום זה תשיג הרבה דברים אחרים שהם הרבה יותר חשובים.
על כמה אחוזים מעלות השכירות אתה מוכן לוותר לשוכר טוב?

שבוע. ואני אפילו לא משכיר באזור המרכז.
יכול להיות להיות שבממוצע זה פחות ממה שכתבתי, אבל שבוע נשמע לי מוגזם מאוד - יכול להיות שהיה לך מזל, יכול להיות שאתה פחות מפלטר את השוכרים

יכול להיות להיות שבממוצע זה פחות ממה שכתבתי, אבל שבוע נשמע לי מוגזם מאוד - יכול להיות שהיה לך מזל, יכול להיות שאתה פחות מפלטר את השוכרים
וגם יכול להיות שהדירה במיקום מבוקש או ברמה גבוהה יותר מדירות אחרות באותה שכונה או שהוא קלע לתקופה המתאימה לפי קהל היעד (חודשי החופש הגדול לדירה המיועדת למשפחות, חודש ספטמבר לדירה המיועדת לסטודנטים וכו').
באיזור המרכז דירות במצב טוב המוצעות במחיר השוק נחטפות מהר יחסית.

כן, לחלוטין. שווה ביותר!
שוכר רע יכול לעשות נזק שיעלה לך אחר כך גם כמו שנה שלמה של שכירות.

אפשר בהתחלה להכניס למשל את השוכר במחיר השוק, וכשמגיע הזמן לחדש את החוזה לא להעלות - אם אתה רוצה להשקיע בלשמר. וכך, לגלגל אליו את ההנחה עד שזה מגיע לאיזה %X פחות ממחיר השוק שאתה מוכן לתגמל אותו על יחסי שכירות טובים.

כן, לחלוטין. שווה ביותר!
כנראה צריך להשכיר פעם-פעמיים לשוכר רע כדי להבין את זה.
אנחנו מסוג ה"שוכרים הטובים"- מתקתקים תשלומים כמו שעון, מבצעים לא מעט תיקונים לבד, משתפים את בעלי הבית במחסן המזווד היטב שלנו, בעלי קופץ להתקין לו דברים מדי פעם, חיים בשכנות אחד לשני בכיף.
אבל גם הם משכירי זהב - נדיבים (הציעו את חצרם לחתונת בננו, הציעו לו בית קטן לסגרי הקורונה - הכל בחינם, והוא סירב), דואגים לתיקונים במהירות, שומרים על קשר טוב וחברי.
אנחנו גרים אצלם כבר 7 שנים באותו המחיר אפילו שמדי פעם מגיעים אליה אנשים שמוכנים לשים יותר כסף לשכירות (למה אנשים עושים דבר כזה? היא לא מפרסמת שהבית להשכרה. לא אכפת להם "להעיף" אחרים מהבית?), היא כבר נכוותה משוכרים רעים ולא מוכנה לעבור את זה שוב.

כן, לחלוטין. שווה ביותר!
אין ספק שמנקודת מבטו של המשכיר, עדיף שוכר טוב על שוכר רע. גם עדיף לו שוכר טוב שישלם יותר משוכר טוב שישלם מעט. אז מנקודת מבטו של המשכיר השאלה היא מה עדיף, שוכר טוב שמשלם מעט או שוכר שמקווים שהוא טוב ומשלם יותר.

אני חושב שהדיון קצת סטה מהנקודה/שאלה של הכותב, נראה יש קונצנזוס שעדיף שוכר טוב, אבל השאלה היא כמה הנחה כדי לתת לשוכר כזה?
האם שוכר טוב שווה 20% עד 25% הנחה בשכר הדירה(במקרה הזה)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
V ביטוחי דירה - שוכר ומשכיר נדל"ן 3
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
M פינוי שוכר בעייתי נדל"ן 37
מ שוכר מול משכיר פוסטים מאיכות נמוכה 16
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
H תשלום גיזום שנתי - משכיר או שוכר? אוף טופיק 8
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
נ משכיר/שוכר - נקודות חשובות בחוזה שכירות משנה נדל"ן 5
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
ת כמה שווה שקט נפשי? נדל"ן 17
R חלוקת דיבידנד באופן לא שווה בין בעלי המניות מיסים 13
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
א כלכלה שווה הונאת פונזי שוק ההון 28
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
M שיפור דירוג אשראי טוב - האם שווה (להשקעה) צרכנות פיננסית 5
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
Y האם שווה להחזיק חשבון בחו"ל ואם כן כיצד? מה היתרונות והחיסרונות? פוסטים מאיכות נמוכה 9
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
ל פפר אינווסט- האם שווה להשקיע שם מבחינת דמי הניהול פוסטים מאיכות נמוכה 3
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
צ פינוי בינוי באשדוד, שווה? נדל"ן 4
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
כ ביטוח מנהלים מ-2011, שווה משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה שווה לקנות עכשיו דולרים? שוק ההון 49
G הקצאת נכסים: בן 30. האם שווה לשים אג"חים בקופ"ג להשקעה? שוק ההון 6
מ האם שווה להעביר תיק מהבנק? שוק ההון 25
א האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
ת לשלם 238.8 בעבור מסגרת אשראי 13,000. שווה או בזבוז כסף? צרכנות פיננסית 26
G פתיחת עוסק פטור במקביל לעבודה כשכיר - שווה את הבלאגן? אוף טופיק 1
M קה"ש בהראל עם 0.18 דמ"ש. שווה להעביר ל IRA? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back