• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

VTI/VXUS vs IWDA/EIMI

Jackl56

משתמש רגיל
דירוג
74
אהלן,

בעקבות השיתוף ידע כאן בפורום החלטתי ללכת על IB (ישירות, לא דרך Interactive Israel) - לניהול התיק החייב במס שלי
לא הייתי מכיר את האופציה המשתלמת הזאת בלעדיכם - אז ראשית כל תודה!

נשארו לי כמה שאלות לגבי כדאיות השקעה ב-ETFים השונים, אשמח אם תוכלו לעזור:

1) אמריקה מול אירלנד:בגדול אני מעדיף ללכת על הצמד של VTI/VXUS בגלל שהדמי ניהול שלהם מעט נמוך יותר מאלה האיריות. אבל לא ברור לי האם אמנת המס ישראל-אירלנד וחוקי ניכוי במקור למיניהם מאזנים את זה לרמה שיותר משתלם לקחת את האיריות.
א.מישהו עשה את החישוב?
ב. הקרנות האיריות צוברות דיבידנדים, נכון? אז אם אני לא אבצע מכירה במהלך שנת מס אני לא צריך לדווח למס הכנסה, נכון ?
2) VTI + VTI VXUS ראיתי דעות של חלק מחברי הפורום שעדיף רק VTI, וכדאי לוותר על VXUS. (@אורי ג. ) - אני חושב שפיזור גיאוגרפי רחב תמיד עדיף על פחות רחב.
א. מהן הסיבות שכדאי יהיה לי לשקול רק VTI?
3) בגלל חוק הירושה האמריקאי, שמדבר על סכומים גדולים מ-60 אלף דולר. ראשית רציתי לוודא שאם יש לי 65 אלף, מס הירושה יחול רק על ה-5 אלף ולא על כל ה-65, ושנית,
א.האם זה אומר שכדאי אולי להשקיע ב-VTI+VXUS עד 60 אלף דולר, ואת השאר בקרנות האיריות?
4) נסתכל על VTI/VXUS - בגלל שהקרנות האלה מחזיקות מניות המחלקות דיבידנד, ואין אפשרות לקרנות אמריקאיות לצבור אותו, הן מחלקות לי אותו, ואני משלם על זה 25% מס מה שפוגע בריבית דריבית, ובנוסף מצריך ממני לעדכן את מס הכנסה גם בשנים שבהן לא ביצעתי פעולת מכירה.
א. האם יש הגיון בלמצוא ETF-ים שמשקיעים רק בחברות שאינן מחלקות דיבידנד? יש דבר כזה בכלל?
ב. אגב, שמעתי שמדברים ב-VTI על כ- 2% בשנה, לא הבנתי אם זה מהרווחים או מגודל הנכס?
5) אני מתכוון להתחיל להפקיד כספים ב-IB בקרוב, כלומר בשנת המס 2018.
א. מהם התאריכים שבהם אני צריך לזכור להגיש את הטופס למס הכנסה?
ב. האם זה פעם בשנה או יותר מזה?
ג. האם יש מדריך שתוכלו להפנות אותי אליו?
ד. האם סביר לנסות לעשות את זה באופן עצמאי בפעם הראשונה?

• אהבתי
Reactions: orw
אמריקה מול אירלנד
www.hasolidit.com/kehila/threads/קרנות-איריות-כל-מה-שרציתם-לדעת-והסתחרר-לכם-הראש-מרוב-דיונים.1495/
ב. הקרנות האיריות צוברות דיבידנדים, נכון? אז אם אני לא אבצע מכירה במהלך שנת מס אני לא צריך לדווח למס הכנסה, נכון ?
בעיקרון גם אם הקרן מחלקת דיבידנד, ונוכה ממנו 25% במקור אז אין צורך להתעסק עם מס הכנסה. (בהנחה שאין סיבה אחרת להגיש דוח).
א. מהן הסיבות שכדאי יהיה לי לשקול רק VTI?
אפשר לטעון שבVXUS יש כפילות מס מסויימת על הדיבידנדים, אבל לדעתי זה לא משמעותי.
מעבר לזה אני לא מכיר סיבות. (מה שלא אומר שאין)
3) בגלל חוק הירושה האמריקאי, שמדבר על סכומים גדולים מ-60 אלף דולר. ראשית רציתי לוודא שאם יש לי 65 אלף, מס הירושה יחול רק על ה-5 אלף ולא על כל ה-65
להבנתי כן.
קח בחשבון כמה דברים:
א. עד כמה שאני יודע, עדיין לא קרה שבאמת גבו את המס הזה מלא-אמריקאים.
ב. עד שאתה תמות החוק הזה יכול להשתנות עוד הרבה פעמים (ואולי יחוקקו גם חוק אירי או ישראלי דומה)
א.האם זה אומר שכדאי אולי להשקיע ב-VTI+VXUS עד 60 אלף דולר, ואת השאר בקרנות האיריות?
השאלה איך אתה מעריך את סיכון מס הירושה כחלק ממכלול השיקולים האחרים.
אני למשל לא מייחס חשיבות רבה למס ירושה, גם בגלל מה שאמרתי קודם וגם כי יותר חשוב לי הכסף שיהיה לי בפרישה ופחות מעניין אותי כמה כסף אני אוריש לילדיי (שלא קיימים עדיין).
נסתכל על VTI/VXUS - בגלל שהקרנות האלה מחזיקות מניות המחלקות דיבידנד, ואין אפשרות לקרנות אמריקאיות לצבור אותו, הן מחלקות לי אותו, ואני משלם על זה 25% מס מה שפוגע בריבית דריבית
גם בקרנות צוברות אתה משלם מס על הדיבדינד שהן צוברות. במקרה של האיריות חישבו שזה בערך 15% מס.
ההבדל שבאיריות אתה תצטרך שוב לשלם את המס הזה במכירה, בלי שיוכר לך החלק שכבר שולם. כלומר אתה בעצם משלם את המס הזה פעמיים.
בנוסף מצריך ממני לעדכן את מס הכנסה גם בשנים שבהן לא ביצעתי פעולת מכירה.
לא נכון
ב. אגב, שמעתי שמדברים ב-VTI על כ- 2% בשנה, לא הבנתי אם זה מהרווחים או מגודל הנכס?
מסך האחזקות.

תודה :)

בעיקרון גם אם הקרן מחלקת דיבידנד, ונוכה ממנו 25% במקור אז אין צורך להתעסק עם מס הכנסה. (בהנחה שאין סיבה אחרת להגיש דוח).
IB הוא ברוקר זר והבנתי שהוא לא מנכה במקור. אז האם זה אומר שלקרנות האיריות יש יתרון? שהן צוברות ולכן אני לא מקבל דיבידנדים במהלך השנה שמצריכים אותי להגיש למס הכנסה?

אמרת את זה על השאלה "האם אני צריך לעדכן את מס הכנסה אם קיבלתי דיבידנדים [שמס לא נוכה מהם במקור] ולא מכרתי במהלך השנה"
למיטב הבנתי ברגע שיש מניה אחת שהניבה דולר אחד בדיבידנד שלא נוכה עליו במקור - אני בצרות

2) VTI + VTI VXUS ראיתי דעות של חלק מחברי הפורום שעדיף רק VTI, וכדאי לוותר על VXUS. (@אורי ג. ) - אני חושב שפיזור גיאוגרפי רחב תמיד עדיף על פחות רחב.
אין לי דעה כזו, אני די אדיש לעניין.

IB הוא ברוקר זר והבנתי שהוא לא מנכה במקור.
לא נכון.
הוא מנכה את המס שהוא חייב לנכות למדינה שבה מוחזק הנייר.
במקרה של ניירות אמריקאים, לפי ההסכם בין ארה"ב לישראל, ארה"ב מקבל מס של 25% על הדיבידנדים (שאותם ib מנכה במקור ומעבירה ל irs). במקרה זהו גם שיעור המס על דיבידנדים בישראל, ככה שלא נשארה לך חבות מס ואין סיבה להגיש דו"ח.

למיטב הבנתי ברגע שיש מניה אחת שהניבה דולר אחד בדיבידנד שלא נוכה עליו במקור - אני בצרות
פה אתה צודק (למרות שלא הייתי מגזים עם המונח "צרות" על דולר אחד).
הנקודה שבמקרה של vti/vxus כן מנוכה מלוא המס במקור.
אם יש דיבידנד שלא נוכה עליו מס של 25% (כמו למשל בקרנות איריות מחלקות) אתה אכן צריך להגיש דוח ולשלם מס בארץ

אם יש דיבידנד שלא נוכה עליו מס של 25% (כמו למשל בקרנות איריות מחלקות) אתה אכן צריך להגיש דוח ולשלם מס בארץ
להבנתי רק בקרנות האיריות כבר כן מנכים ולכן אין צורך להגיש דוח למס הכנסה, וב-VTI/VXUS בהכרח צריך, זה נכון ?

להבנתי רק בקרנות האיריות כבר כן מנכים ולכן אין צורך להגיש דוח למס הכנסה
לא זו הסיבה שלא צריך להגיש דוח. פשוט לפי החוק הישראלי דיבידנד בקרן צוברת לא נחשבת אירוע מס.
עם זאת מבחינת האמריקאים זה כן אירוע מס ובגלל שהקרן אירית הן לוקחים 15% מס על הדיבידנד (שנובע ממקורות אמריקאיים).

לסיכום,
בהנחה שאתה לא אזרח אמריקאי, עם הניירות שציינת לא יהיה לך התעסקות עם מס הכנסה מלבד שנים בהם תמכור (ושוב, בהנחה ואין לך שום סיבה אחרת להגיש דוח שנתי)

זאת הפעם הראשונה שאני שומע על זה שאין לי צורך לדווח למס הכנסה, וכמובן זה מקל מאוד על המחשבה של להשקיע דרך IB

לסיכום,
בהנחה שאתה לא אזרח אמריקאי, עם הניירות שציינת לא יהיה לך התעסקות עם מס הכנסה מלבד שנים בהם תמכור (ושוב, בהנחה ואין לך שום סיבה אחרת להגיש דוח שנתי)
אם המסקנה שרשמת היא נכונה - שלא תהיה לי חבות מס בניירות אירלנדיים (בגלל שזה דיבידנד בקרן צוברת) ובניירות ארה"ב (כי במקרה ה25% מס מנוכה במקור לארה"ב וזה מספק את מס הכנסה) אז זה מקל עליי מאוד!
האם יש מישהו שחולק על הדעה הזו?
(@FIYaacov, עזרת לי הרבה גם בפוסטים אחרים, תודה! אבל חשוב לי לוודא את זה עד כמה שניתן, כי אחרת אני עלול למצוא את עצמי לא מדווח שנים קדימה ואז נתקל במס הכנסה)

זאת הפעם הראשונה שאני שומע על זה שאין לי צורך לדווח למס הכנסה, וכמובן זה מקל מאוד על המחשבה של להשקיע דרך IB

אם המסקנה שרשמת היא נכונה - שלא תהיה לי חבות מס בניירות אירלנדיים (בגלל שזה דיבידנד בקרן צוברת) ובניירות ארה"ב (כי במקרה ה25% מס מנוכה במקור לארה"ב וזה מספק את מס הכנסה) אז זה מקל עליי מאוד!
האם יש מישהו שחולק על הדעה הזו?

(@FIYaacov, עזרת לי הרבה גם בפוסטים אחרים, תודה! אבל חשוב לי לוודא את זה עד כמה שניתן, כי אחרת אני עלול למצוא את עצמי לא מדווח שנים קדימה ואז נתקל במס הכנסה)
חפש בגוגל מדריך רשות המסים. יש אחד לכל שנת מס (כי החוקים כל הזמן משתנים). בפנים חפש חובת הגשת דוח. תמיד עדיף ללכת למקור.

נדמה לי שלעיתים מי שממליץ ארהב בלבד על פני פיזור כלל עולמי עושה זאת בשל ביצועים טובים יותר לאחרונה של ארה"ב ביחס לשאר העולם.
בנושא הזה, נתקלתי לאחרונה בגרף חביב (מכאן):
Ex+2+-+Domestic+-+Foreign.PNG

אפשר לטעון שבVXUS יש כפילות מס מסויימת על הדיבידנדים, אבל לדעתי זה לא משמעותי.
מעבר לזה אני לא מכיר סיבות. (מה שלא אומר שאין)
האם תוכל לפרט?

אין לי דעה כזו, אני די אדיש לעניין.
האם בתור משקיע פסיבי, העניין הזה לא משמעותי מספיק?

באופן אישי אני חושב שיש יתרון גדול מאד בלהחזיק נייר אחד ויחיד ובדמי ניהול מינימליים, ובכך VTI מהווה מכשיר אידיאלי. האם לדעתכם ההבדלים בין עם\בלי פיזור עולמי משמעותיים מספיק על מנת "לתחזק" תיק עם זוג ניירות?

האם תוכל לפרט?
VXUS היא קרן המאוגדת בארה"באך משקיעה בכל הארצות שמחוץ לארה"ב.

החברות במדד מחלקות דיבידנד, ולפי אמנת המס בין ארץ המקור של הדיבידנד לארה"ב נקבע איך ימוסה הדיבידנד בארץ המקור.
עכשיו אם אתה אזרח אמריקאי, מעולה, ארה"ב מכירה במסים שהקרן שילמה בשמך בכל הארצות הללו לצורך זיכוי מס זר.

עם זאת, בארה"ב צריך להגיש דוח שנתי על מנת להשתמש בזיכוי מס זר , ולכן תשלם עוד 25% לארה"ב בניכוי במקור על הדיבידנד.

ובכך VTI מהווה מכשיר אידיאלי.
התכוונת VT?

נערך לאחרונה ב:
באופן אישי אני חושב שיש יתרון גדול מאד בלהחזיק נייר אחד ויחיד ובדמי ניהול מינימליים, ובכך VTI מהווה מכשיר אידיאלי. האם לדעתכם ההבדלים בין עם\בלי פיזור עולמי משמעותיים מספיק על מנת "לתחזק" תיק עם זוג ניירות?
אז מה רע לך בVT?

התכוונת VT?
אז מה רע לך בVT?

מסיבות היסטוריות אני מחזיק 100% מהתיק ב-VTI (ולפי קצב החיסכון הנוכחי, סך התיק מהווה כ-5 שנות חיסכון, כאשר תאריך המשיכה הוא לעוד לפחות 25 שנה).
השאלה היא, שבהינתן:
  1. דמי הניהול של VT גבוהים כמעט פי 3 (אני מבין שאלו עדיין דמי ניהול נמוכים מאד)
  2. העניין שהוזכר פה לגבי הדיבידנד (על פניו נשמע משמעותי, לא?)
  3. קורלציה יחסית גבוהה בין ביצועי VT ו-VTI, על פני למעלה מכשני עשורים
האם אכן משתלם לעבור בהדרגה לתיק עם VTI+VXUS עד לחלוקה שלהם לפי שווי השוק (כמובן שלמכור את כל החזקות ב-VTI ולרכוש VT לא משתלם עקב המס על הרווחים במכירה), על פני מצב בו במשך 25 שנה (לפחות) התיק מכיל רק VTI (כולל הפקדות רבעוניות ורכישות מחודשת עקב דיבידנדים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
א השקעה ב VTI+VXUS ללא Rebalancing שוק ההון 11
S VT או VTI+VXUS שוק ההון 7
נ VTI,VT,VOO,VXUS שוק ההון 23
O ההבדל בין VT לבין VTI+VXUS שוק ההון 22
E השקעות VT,VTI,VXUS שוק ההון 8
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
J מהם היתרונות של VTI/VXUS מול הקרנות של בלאקרוק? שוק ההון 2
מרק סרפדים VTI-VXUS-BND --> בלאקרוק שוק ההון 4
מרק סרפדים לאנשי VTI VXUS BND שוק ההון 18
י קניה ראשונית של VTI + VXUS לסירוגין או בפעם אחת, והאם והיכן לקנות אג"ח? שוק ההון 24
Cfy שילוב EIMI ב-VTI+VXUS שוק ההון 7
ב חלוקה נכונה בין VTI ו VXUS שוק ההון 14
romrom חובת דיווח מס על חשבון IB עם VTI+VXUS שוק ההון 27
H אג"ח בשקלים או ETF זר במטבע זר למשקיע VTI+VXUS שוק ההון 0
I סטטיסטיקות NTR עבור VTI/VXUS שוק ההון 2
Z תשלום מס על דיבידנדים של VTI + VXUS שוק ההון 3
Liron2035 VT לעומת VTI+VXUS שוק ההון 1
א החזקת קרנות VTI + VXUS דרך בית השקעות מקומי שוק ההון 16
bobby מה ההיגיון להשקיע ב-VXUS ולא ב-VTI? שוק ההון 19
Y מתי כולם עברו לvt,vti,vxus? שוק ההון 33
O פער ב-Turnover בין VT ל-VTI & VXUS שוק ההון 10
breezblock VTI+VXUS בזול שוק ההון 70