• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה צריך להיות היחס בין VTI ל- VXUS?

• פותח הנושא vieri
  • פורסם בתאריך

vieri

משתמש רגיל
דירוג
161
בשביל לקבל פיזור/משקלים כמו ב VT...

תודה

בשביל לקבל פיזור/משקלים כמו ב VT...

תודה
חיפוש ברשת מגלה שבתוך VT- יש כ-50.98% מניות אמריקאיות ו-46.75% מניות חוץ אמריקאיות- משמע יחס של 52.16 ל-47.84.
הפער דרך אגב נובע מזה שהם מחזיקים כ-2% של מזומן ו"אחרים".

** אין לראות בכך שום המלצה או ייעוץ אישי לגבי מה אתה צריך לעשות או לא לעשות או אולי לעשות **

אוקי תודה. אז בעצם אם אני רוצה לפזר X ש"ח אז 0.5X ש"ח צריכים ללכת ל vti ו 0.5X ל vxus (בערך) ?

ומה דעתכם על לתת משקל יתר לארה"ב? אני לא מבקש המלצה.. מעניין אותי לשמוע דעות בעניין

0 היגיון בלתת משקל יתר למדינה כלשהי שאתה לא חי בה. בנוגע ללתת משקל יתר למדינה שאתה כן חי בה - זה בוויכוח. אני נגד.

אולי תגיד מה הסיבה שאתה חושב להשקיע יותר בארה"ב? מה הרציונל מאחורי זה?

לא אמרתי שיש לי סיבה :)

רציתי לשמוע דעות על הנקודה הזאת, לכאן או לכאן.

הטיעון היחידי בעד השקעת יתר בארה"ב שאני יכול לחשוב עליו הוא יש לך העדפה להשקעה דרך קרנות ישראליות, ואז (בהנחה שאתה מעוניין לפזר כמה שניתן) אין לך יותר מדי אופציות - רוב הקרנות המחקות הישראליות עוקבות אחרי מדדים אמריקאים (S&P, ראסל, נאסדק). חוץ מהמדדים האלו לדעתי אפשר לעקוב רק אחרי STOXX ו-MSCI שווקים מתעוררים, והאחרון גם עם דמי ניהול גבוהים למדי.
מעבר לזה אני לא יכול לחשוב על שום יתרון בכך.

* לא ממליץ וכו'

טיעון למשקל יתר יכול להיות גם פוליטי ולא רק נוחות ודמי ניהול זולים. למשל אדם שמאמין בכלכלת ארה"ב לעומת אירופה שהיא ערב רב של עמים פסיכים שמנסים למשוך בכיוונים שונים ובכל פעם מכניסים לצרות כלכליות מדינה אחת כדי להציל מדינה אחרת. שלא לדבר על האיסלאמיזציה שלוקחת את אירופה למקום רע.
סיבות אחרות יכולות להיות חוסר יציבות של המדינות או סוציאליזם קיצוני בסגנון צרפתי שמבריח משקיעים החוצה.
כל אחד ומערכת השיקולים שלו ואין לזה תשובה אחת נכונה.

מחזיק VTI ו VXUS+VEU (יש לי את VEU מלפני שהיה VXUS) ביחס של 70% VTI ו30% VXUS+VEU.
למה?
@אלון כבר הסביר חלק מהסיבות. אגב זאת גם המלצה של ואנגארד ללקוח שטולרנטי לסיכון בשוק המניות.

ג"נ: מחזיק ניירות הנ"ל ולא מתכוון לשנות פוזיציה בהם עוד הרבה זמן
הבהרה: אין לראות בזה שום המלצה, אני בסה"כ מנסה לאכל ארוחת צהריים ע"י בהייה בפורום זה.

את גם המלצה של ואנגארד ללקוח שטולרנטי לסיכון בשוק המניות.
זאת אבל המלצה שמוכוונת ללקוח אמריקאי, ומהווה "Home Bias״ מסוים. לא שזה נכון/לא נכון - זה שיקול אישי לכל תיק - אבל זו כן הטייה מודעת מהיחס לפי שווי שוק.

זאת אבל המלצה שמוכוונת ללקוח אמריקאי, ומהווה "Home Bias״ מסוים. לא שזה נכון/לא נכון - זה שיקול אישי לכל תיק - אבל זו כן הטייה מודעת מהיחס לפי שווי שוק.
ברור שזאת הטייה מודעת. אני מעדיף להיות מוטה לכיוון מולדת הקפיטליזם המודרני והמדינה שבה אנשים לוקחים אחריות אישית ולא בוכים יותר מדי. כל אחד והשיקולים שלו :)

אני לא מבין מה ההבדל בין לנסות להכות את השוק בבחירת מניות / עיתוי כניסה וכיוצ"ב לבין ניסיון להכות אותו בהקצאה שונה גיאוגרפית מההקצאה שבחר השוק.

יכולים להיות כל מיני שיקולים, נגיד:
* תמהיל אחר של סיכון/תשואה (למשל - שווקים מתעוררים תנודתיים יותר ותמורת זאת עלולים להניב יותר תשואה), כמו שעושים בעת בחירת אחוז המניות/אגח בתיק
* חשיפה לסיכון מטח - לתושבי ארה״ב יכול להיות הגיון להיות חשוף יותר לדולר למשל
* הטייה מתוך השקפת עולם / דעה על השוק. במניות בודדות התנודתיות גדולה מאוד, וגם אם אתה ״צודק״ ביחס לחברה מסוימת - זה לאו דווקא יבוא לידי ביטוי במחיר המניה או לא בזמן שציפית. ברמת שווקים גדולים התנודתיות של מניות בודדות קטנה יותר.

... המדינה שבה אנשים לוקחים אחריות אישית ולא בוכים יותר מדי... :)
@איליה, מדינה שהחוב שלה כמדינה הוא מספר בלתי נתפס ששובר שיניים רק מלהגות אותו לא הייתי מגדיר כמדינה בה לוקחים אחריות- אישית או לאומית (חוץ מזה שהאמריקאים בכיינים כמו כולם. זה שהם כ"כ הרבה אנשים שיש המון כאלה שמתנהלים באחריות לא אומר הרבה ואני לא אתפלא אם מבחינת אחוזים מהאוכלוסייה הם עדיין יותר גרועים מהישראלים מבחינת אחריות, לקיחת אשראי וכו')
במקרה זה אני נוטה להסכים עם @גרהם. כל הטייה מה"שוק היעיל" היא ניסיון להכות את השוק בצורה כזו או אחרת. לגיטימי (ג"נ - אני עושה את זה בעצמי ע"י יחס 60:40 ל-VTI :VXUS - לא המלצה ולא הלצה) אבל חייב להיעשות במודעות שלמה

יכולים להיות כל מיני שיקולים
אין מחלוקת שיכולים להיות שיקולים טובים שגורמים לאנשים לחשוב שהם יודעים יותר טוב מהשוק. הנקודה היא שאין הבדל בין הפעולה של הקצאה לא לפי משקולות השוק לבין ניסיונות לתזמן את השוק / לתת משקל יתר לסקטורים מסויימים וכד'.
זה סותר את כל הרעיון של השקעה פסיבית.

@איליה ,יש להודות ביושר שהם צודקים.
נראה שמשטרת ההשקעה הפסיבית תפסה גם אותך. ;)

אבל אל דאגה - כשנגיע לשלטון נטפל גם בהם.>:D

אנחנו זאת אומרת אתה. אני הבטחתי לבןחרים שאני פאסיבי.

@גרהם כפי שציינתי כל אחד והשיקולים שלו. לא המלצתי לאף אחד שום דבר :)

סותר את כל הרעיון של השקעה פסיבית.
שים לב שהתשואה היא לא השיקול היחיד. שניים מתוך שלושת השיקולים שציינתי מדברים על רמת הסיכון שאתה בוחר לעצמך (כמו שאתה בוחר תמהיל מניות/אגח, אפשר לעשות זאת גם בתוך מדדי המניות) והמטבע אליו אתה חשוף - ואלה שיקולים אורטוגונליים לעניין ההשקעה הפסיבית לפי שווי שוק. בתור תושב ישראל למשל, לא מתאים לי שהחשיפה של כלל התיק שלי לשקלים תהיה לפי חלקו בכלכלה העולמית.

@גיא ל, כפי שציינתי גם אני חוטא קמעה בחוסר אמונה שלמה באלוהיי השוק היעיל משיקוליי הפרטיים,כך שאני רחוק מלהיות חלק ממשטרת ההשקעה הפסיבית. אני גם לא לגמרי סולידי בחיי הפרטיים >:D, כך שקטונתי מלהוכיח את חברי הפורום..
בכל מקרה, אם אתה או איליה רוצים לשלוט אני אהיה מהראשונים שכורעים ברך ;)

Bebonitus , אין בעיה. אני מקבל את המינוי בחוסר ענווה.
אני כבר רואה את סדרי השלטון בעיניי רוחי :
לחוטאים בחוסר האמונה באלוהיי השוק היעיל אנחנו נמכור שטרות מחילה כעדות מול השלטונות לפטור מעונש על חטא שכבר נסלח.
נקים את מסדר אבירי הפורום העגול שבמרכזו קבוצה מגובשת של סולידים שתהיה נאמנה לשליט.
נעניק תארי אצולה סולידים מהזוטר לבכיר....להלן ... חבר , קצין , מפקד , אביר מפקד , אביר מסדר סולידי.

פירסט ווי טייק מנהטן , זן ויי טייק ברלין!
https://www.youtube.com/watch?v=JTTC_fD598A
חחחחאאההה ,>:D חחחחאאההה >:D, חחחחאאההה >:D

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א צריך להיות מטורף כדי לא לקנות דירה בימינו, או שבעצם ... נדל"ן 60
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 128
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה האם החוב הענקי של ארהב צריך להדאיג אותי? שוק ההון 5
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה