• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

MSCI WORLD VS MSCI ACWI

לפני האופטימצזיות של התיק שסביר שלא יתנו הרבה תשובה (לא נביא תמיד יכול להיות אירוע שונה)
מה אופק ההשקעה שלך? עד כמה אתה מעריך שתוכל להתמיד בהשקעה הזאת בעתיד?
האם בטוח לא תצטרך את הכסף עד לסוף טווח ההשקעה?
--------------------------------
מעטים מצליחים להשקיע בניירות בהם התחילו למעל 10 שנים, לדעתי, רובם שכחו מההשקעה או אנשים ששונאים להתעסק בנושא.

אף אחד לא יכול להגיד לך מה עדיף, תבחן את הנתונים בכל מיני סיטואציות אפשריות (נגיד תחת הנחות תשואה שונות) ותראה איפה אתה עומד אחרי 10 שנים) ותחליט לפי ההערכות שלך וכמה חשוב לך פיזור.

קניה בקרן נאמנות - לא צריך להתעסק עם סוגי הוראות ועם היצע וביקוש, פשוט להזרים הוראה למספר יחידות מסוים וזה מתבצע בסוף היום. זה אומר שצריך להיזהר מעליות/ירידות חדות בשערים בין זמן העברת ההוראה לזמן הביצוע שלה, אבל זהו.
קניה בקרן סל - הוראת קניה בבורסה כמו מניה רגילה, מה שאומר שאתה בוחר אם להזרים הוראת LMT, LMO/LMC או MKT (או כל דבר אחר שתרצה). זה מאפשר לך לקנות יחידות בקרן גם באמצע יום המסחר ותדע יותר טוב באיזה שער אתה קונה, אבל זה אומר שתצטרך להחליט עם סוג הוראה שאתה קונה ואולי להתמודד עם כמויות מינימום לקניה. לי אישית בתור מתחיל ממש לקח כמה פעמים שהתבטלו לי הוראות בגלל חוסר היצע, אז יש פה עקומת למידה.

הי, שאלה לגבי קנית קרן נאמנות. כתבת להיזהר מעליות/ירידות בין זמן העברת ההוראה לביצוע שלה. אין באמת דרך "להיזהר", או לעקוף את הבעיה הזאת שאתה קונה קרן מבלי לדעת את מחיר הקנייה האמיתי שלה בזמן הביצוע. נכון? או שיש משהו שאני לא יודע?

לפני האופטימצזיות של התיק שסביר שלא יתנו הרבה תשובה (לא נביא תמיד יכול להיות אירוע שונה)
מה אופק ההשקעה שלך? עד כמה אתה מעריך שתוכל להתמיד בהשקעה הזאת בעתיד?
האם בטוח לא תצטרך את הכסף עד לסוף טווח ההשקעה?
--------------------------------
מעטים מצליחים להשקיע בניירות בהם התחילו למעל 10 שנים, לדעתי, רובם שכחו מההשקעה או אנשים ששונאים להתעסק בנושא.
מטרת השקעה היא רכישה דירה בעוד כ 10 שנים , לא רואה סיבה בפגיעה בהתמדה בהשקעה , אך מטבע הדברים עם השנים הסכום להשקעה בכל חודש יפחת.

אין באמת דרך "להיזהר", או לעקוף את הבעיה הזאת שאתה קונה קרן מבלי לדעת את מחיר הקנייה האמיתי שלה בזמן הביצוע. נכון? או שיש משהו שאני לא יודע?
לא מכיר איזו שיטה לסיפור הזה. אפשר כל מיני שטויות כמו להעביר את ההוראות רק קרוב לסגירת המסחר כדי שהמחיר לא יספיק להשתנות הרבה עד שההוראה מתבצעת, אבל זה פשוט להקטין את שולי הטעות. אם אני זוכר נכון, רוב הברוקרים בארץ מלכתחילה מראים לך/לוקחים לך איזה טווח ביטחון (מניח מראש שבקניה המחיר יעלה באחוז מסוים או שבמכירה המחיר ירד באחוז מסוים, כדי שיהיה פחות סביר למצוא את עצמך במינוס לא צפוי).

ברשותי תיק השקעות המחולק ביחס של 50-50 ,
בחלק האגח אני מחזיק ב

קסם KTF אג"ח ממשלתי כללי מס קרן: 5113428
ובחלק המנייתי אני מחזיק ב
MTF מחקה MSCI World מס קרן : 5122569

התיק כיום מתקרב לכ 1M,

יש לציין שהתיק מנוהל בבנק (אין דמי משמרת ועלויות קנייה מכירה מוזלים) בגלל הנוחות,
והייעוד של התיק קניית דירה עוד כ 10 שנים
בעקבות החדשות המשמחות על הורדת דמי הניהול של הקרן הישראלית של msci acwi ל 0.2 , ובהתחשב לנתונים הנ''ל , מה דעתכם ? אכן שווה לגרום לאירוע מס כאשר החלק המנייתי המשוקלל עלה בכ 25 % או פשוט להתחיל להפקיד לקרן החדשה ולהשאיר את הקרן msci world mtf כמו שהיא למרות שהקרן לוקחת 0.19 יותר דמי ניהול והמיסוי של הבלאקרוק עדיפה .

בעקבות החדשות המשמחות על הורדת דמי הניהול של הקרן הישראלית של msci acwi ל 0.2 , ובהתחשב לנתונים הנ''ל , מה דעתכם ? אכן שווה לגרום לאירוע מס כאשר החלק המנייתי המשוקלל עלה בכ 25 % או פשוט להתחיל להפקיד לקרן החדשה ולהשאיר את הקרן msci world mtf כמו שהיא למרות שהקרן לוקחת 0.19 יותר דמי ניהול והמיסוי של הבלאקרוק עדיפה .
אני לא חושב שכדי לעבור במקרה שתיארת בשרשור.
בעקרון כמה שהטווח יותר ארוך זה נוטה לכיוון הדמי ניהול הנמוכים.
לטווח שלך זה לא ישנה המון כנראה. אתה יכול לחשב מה יותר משתלם לך בהנחת תשואה X ותשלום מס X בעוד X זמן.
אבל בכול מקרה המציאות תהיה שונה מהחישוב וההבדלים ברמה כזאת שאין ערך לחישוב המדויק(לדעתי)
אישית לא הייתי מוכר.
לא ממליץ\מייעץ

אני לא חושב שכדי לעבור במקרה שתיארת בשרשור.
בעקרון כמה שהטווח יותר ארוך זה נוטה לכיוון הדמי ניהול הנמוכים.
לטווח שלך זה לא ישנה המון כנראה. אתה יכול לחשב מה יותר משתלם לך בהנחת תשואה X ותשלום מס X בעוד X זמן.
אבל בכול מקרה המציאות תהיה שונה מהחישוב וההבדלים ברמה כזאת שאין ערך לחישוב המדויק(לדעתי)
אישית לא הייתי מוכר.
לא ממליץ\מייעץ
ואם לדוגמא התיק היה מיועד ל 20 שנה היית משנה את דעתך ?

ואם לדוגמא התיק היה מיועד ל 20 שנה היית משנה את דעתך ?
אז הייתי מחשב ומעריך מה יותר משתלם(לפי ההנחות שלי).
ככה הסולידית מחשבת:
https://www.hasolidit.com/מתי-להחליף-לקרן-זולה

אישית אני מעדיף לא לשלם מס,ולא למכור(אלה עם זה כדי למנוע תשלום מס)אז במקרה שזה קרוב ו\או אני לא בטוח בקשר לזמן אני יעדיף לא לגעת ופשוט להתחיל לקנות את הקרן העדיפה מעכשיו.

לא ממליץ\מייעץ.

הבדל נקודתי שכדאי להתחשב בו: הקרנות עוקבות אחרי מדדים שונים. הקרן של מגדל עוקבת אחרי MSCI World (מדינות מפותחות, מניות גדולות + בינוניות) וSSAC, הקרן העולמית הישראלית של בלאקרוק, עוקבת אחרי מדד MSCI ACWI שכולל מדינות מפותחות ומתפתחות, מניות גדולות + בינוניות.
החברה MSCI ניסתה לבנות את המדדים ככה שMSCI World + MSCI EM = MSCI ACWI, אבל עם הקרנות בארץ זה רק כמעט עובד כי הקרן על EM שיש להם בארץ היא EM IMI, שעוקבת גם אחרי מניות קטנות (ומכניס אנשים כמוני לעוד סחרור כדי להשלים את הפלח הזה איכשהו במדינות מפותחות. אם למישהו יש פתרון טוב בארץ, תעדכנו :\)

אמ;לק: הקרן של בלאקרוק היא גם יותר זולה וגם יותר מפוזרת, אז לקחת את זה בחשבון.

אמ;לק: הקרן של בלאקרוק היא גם יותר זולה וגם יותר מפוזרת, אז לקחת את זה בחשבון.
בגלל זה התלבטות הגדולה דמי ניהול זולים יותר ומדד רחב יותר לעומת אירוע מס לקרן mtf msci world מכירה של כל היחידות (כאשר ה m0.5 שח מרווחים בכ 23 % משוקלל) , קצת מבולבל בגלל שהטווח של התיק הוא "רק" לכ - 10 שנים ואני לא יודע איך לחשב מה כדי לעשות , אירוע מס או דמי ניהול ? מה דעתכם ?

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א Msci world+acwi שוק ההון 6
S קורולציה בין MSCI World & USA indexes שוק ההון 1
G MSCI World מול NASDAQ - מתקשה להשתכנע שוק ההון 100
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 7
ב MSCI WORLD שוק ההון 16
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
T MSCI WORLD 5122569 שוק ההון 9
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
G השקעה בקרן השתלמות מחקה מדד msci world פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
T MSCI AC WORLD מול קופת גמל להשקעה? שוק ההון 22
שם משתמש בעייתי MSCI WORLD - יש רק שלושה כאלה בארץ? שוק ההון 3
S iShares MSCI מול MTF מחקה MSCI World שוק ההון 14
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
N אנליסט גמל מניות חו"ל- האם עוקבת אחר MSCI WORLD? שוק ההון 2
B החזקות בקרן תכלית MSCI WORLD TTF שוק ההון 1
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
ה עזרה באיתור חוזה על MSCI World שוק ההון 6
U מחקה MSCI WORLD הזולה ביותר שוק ההון 27
ס MSCI World 5122569 לא עודכן שבוע שוק ההון 1
S S&P + EURO STOXX VS MSCI WORLD שוק ההון 4
S מחפש אתר להשוואת האינדקסים SP500, STOX600 מול MSCI WORLD שוק ההון 1
A MSCI WORLD - התלבטות שוק ההון 2
Y איך קסם עולמי כל המדינות MSCI שקלי משתווה לתכלית TTFי MSCI WORLD? שוק ההון 3
S פערי עקיבה בין MSCI WORLD INDEX ל מגדל MSCI שוק ההון 5
מרק סרפדים VXUS & VT -VS- ISHARES MSCI WORLD ETF שוק ההון 2
מ מה אני מפספסת? MSCI WORLD שוק ההון 46
N קרן חדשה - תכלית MSCI WORLD TTF שוק ההון 27
O VGS - קרן סל אוסטרלית צוברת של וונגארד על MSCI WORLD שוק ההון 14
O חדש בתחום, למה לא להחזיק רק MSCI World? שוק ההון 128
Izik iShares Core MSCI World All Cap ETF שוק ההון 12
R מדד MSCI World UCITS שוק ההון 134
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
O 1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS שוק ההון 264
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
נ VGK מול iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (1159094) שוק ההון 2
A מה זה msci inc שוק ההון 2
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T MSCI EUROPE - חשיפה ליורו שוק ההון 14
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8
ב iShares MSCI China - תעודה מקבילה בארץ? שוק ההון 7
א מי הניב יותר S&P 500 או MSCI שוק ההון 2
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
A שאלה על msci acwi etf שוק ההון 16
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
B MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק שוק ההון 30
S ACWI VS EIMI+SP500 CORE +MSCI EUROPE שוק ההון 58

נושאים דומים

Back
למעלה