1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מחקה MSCI WORLD הזולה ביותר

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י username, ‏9/2/19.

1. username

username משתמש רשום

היי,

אני סוחר דרך אחד הבנקים (חשבון עם הטבות וללא דמי משמרת) ואני מעוניין לקנות מחקה מדד MSCI WORLD הכי זול שאני יכול.

הבנק מציע לי כמה קרנות נאמנות וקרן סל אחת. הכי זולה שמצאתי היא ISHARES URTH עם 0.24% דמי ניהול לעומת MSCI WORLD TTF של תכלית עם 0.31%.

אני חושב ללכת על ה URTH, אבל יש לי כמה שאלות:
    1. אני מתכנן להפקיד אחת לשנה/רבעון למשך שנים רבות ככל שאוכל. האם למעט דמי ההמרה לדולר יש הבדל בין הקרנות מבחינת מס או הבדלים אחרים?
    2. ראיתי ש URTH היא לא בדיוק כמו MSCI WORLD מבחינת זה שהיא עוקבת רק אחרי 1180 נכסים ולא 1600 כמו שכתוב ב MSCI WORLD. לא מצאתי נתונים עבור תכלית. מישהו יודע מה קורה עם תכלית?
    3. למה אני לא מוצא קרנות זולות יותר? ולמה IWDA לא זמינה לי? האם זה בגלל שהבנק עובד רק עם בורסות מסויימת בעולם?

2. Fitch

Fitch משתמש בכיר

חוזה על המדד
    כי אף אחד עדיין לא קנה אותה כנראה. תרים טלפון לחדר המסחר.

3. totoguy

totoguy משתמש ותיק

לא חושב שזה נכון עבור כל הבנקים. אני במזרחי וגם אחרי שקניתי IWDA היא עדיין לא זמינה דרך האתר כי הבורסה בלונדון לא זמינה בו אלא רק דרך חדר מסחר. SWDA בשוויץ כן, לעומת זאת.

4. doc29

doc29 משתמש בכיר

לא קשור ישירות למה ששאלתת אבל שים לב שזה לא מדד כלל עולמי אלא רק מדינות מפותחות.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
האם יש בישראל קרן מחקה MSCI EAFE? אלטרנטיבות? פינת המשקיעים ‏19/5/18
יש יתרון משמעותי לקרנות סל ישראליות על קרן מחקה? פינת המשקיעים ‏ביום רביעי ב- 02:22
מסחר עצמאי מחקה מדדים פינת המשקיעים ‏31/1/19
תשואה של קרן מחקה S&P לעומת תשואת המדד עצמו פינת המשקיעים ‏21/1/19
פירורי מניות במעבר מקרן מחקה לקרן סל פינת המשקיעים ‏19/1/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.