• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרן חדשה - תכלית MSCI WORLD TTF

Nemesh

משתמש רשום
דירוג
1
היי לכולם,

גיליתי קרן חדשה של תכלית שעוקבת אחרי מדד הMSCI WORLD,

דמי ניהול 0.31% (0.06% פחות מאחותה במגדל).

http://maya.tase.co.il/fund/5124573

האם העובדה שזאת קרן חדשה יכולה לפגוע ביכולת עקיבה שלה?
קראתי קצת על הקרן בתשקיף אבל האמת שלא הבנתי כל כך, אשמח אם מישהו יכול להאיר את עיניי..

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,161
כן, קצת. כי לקרן יש הוצאות שוטפות (נניח משכורת לעובדים) וכל עוד היא קטנה דמי הניהול לא מפצים על כך.
ומסיבה זו אם היא לא תגדל מספיק מהר, גם עלולים לסגור אותה ולכפות עליך מכירה.

הסתייגות: באופן אישי כבר יצא לי כבר לקנות קרנות חדשות וקטנות בניגוד להמלצת "מערכת היעוץ" של מחשבי הבנק, ואני לא מתחרט על כך.

sagilevi

משתמש ותיק
דירוג
196
כי לקרן יש הוצאות שוטפות (נניח משכורת לעובדים) וכל עוד היא קטנה דמי הניהול לא מפצים על כך.
זה בא לידי ביטוי בדמי הניהול, שהם יחסיים, ולכן הגודל לא אמור להשפיע. למיטב ידיעתי לא ניתן לגבות כספים נוספים עבור משכורות לעובדים. מעבר לכך, לפי מה שמצוין בתשקיף, תכלית משלמים עמלות מסחר ולא הקרן עצמה (אני לא יודע אם זה באמת נכון ואם זה ככה בכל הקרנות).

דמי ניהול 0.31%
דמי ניהול 0.34% (כולל דמי נאמנות)

כן, יש כמה סיבות בתשקיף, ובפרט זו:

5 .לאור העובדה, שמנהל הקרן מתעתד להשיג את מטרת הקרן ע"י התכסות בחוזים עתידיים, אזי שככל ששווי נכסי הקרן גבוה מסכום השווה ל-10 חוזים עתידיים על נכס הייחוס (ביחס לקרן זו ולמועד התשקיף שווי החוזה WORLD MSCI הינו 51040 $ כ- 185000₪ ומכאן ששווי הקרן הרלוונטי הינו כ- 1,850,000 מיליון ₪ (להלן: "השווי המזערי")), מנהל הקרן יכול להתכסות על מרבית שווי הקרן ע"י חוזים כאמור וכן יוכל להתכסות על יתרת נכסי הקרן ללא קושי מיוחד גם ע"י רכישת מוצר מדדי אחד כדוגמת ETF .מנגד, במקרים בהם שווי הקרן יהיה נמוך מהשווי המזערי וככל שיהיה בידי מנהל הקרן רק היצע מצומצם של מוצרי מדדים שבאמצעותם יוכל להתכסות על נכסי הקרן שלא ניתן לרכוש עימם חוזה עתידי כאמור, עלולה להיווצר טעות עקיבה.

sagilevi

משתמש ותיק
דירוג
196
באופן אישי הייתי שוקל להשקיע בקרן כזו בדמי ניהול של 0.34%, אבל אני מניח שגם זה יעלה בעתיד.
חיסרון נוסף זה שהשימוש בחוזים משקף תשואה עם מס דיב' גבוה יחסית (יותר מה-12% של IWDA).
עוד בעיה זה שתכלית אוהבים לשלב בקרנות המחקות שלהם שימוש בתעודות סל, ככה יש עוד עמלות נסתרות.
לחיוב ניתן לציין את העובדה שמס רווח הון הוא ריאלי, משקף חיסכון של כ-0.5% שנתי, אבל לינארי.

חלכאי

משתמש ותיק
דירוג
793
לחיוב ניתן לציין את העובדה שמס רווח הון הוא ריאלי, משקף חיסכון של כ-0.5% שנתי, אבל לינארי.
נכון, אבל עליית ערך התעודה שתנבע מעליית שער הדולר תהייה חייבת במס (במכירה). לעומת זאת, ירידה בערך התעודה שתנבע בירידת שער הדולר, תהיה פטורה ממס (במכירה).

MMM

משתמש ותיק
דירוג
1,208
אני ממש מקווה שהקרן החדשה הזו תצליח. הבעיה בקרן חדשה היא שאין מספיק נתונים כדי לבחון את הביצועים שלה. לעומת זאת הייתה לי הזכות לבדוק את הקרן הבינלאומית האחרת של תכלית מניות חו''ל שעד היום מוצעת עם דמי ניהול אפס אבל עולה ביוקר למשקיעים. אני אישית די התאכזבתי והייתי ממליץ לבדוק עם זכוכית מגדלת לפני שמחליטים. אפשר למצוא את הפרטים בשירשור "אז כמה עולה לי באמת קרן מחקה"

Izik

משתמש ותיק
דירוג
74
אכזבה מאיזו בחינה?היא קרן חדשה יחסית

Mamaof

משתמש ותיק
דירוג
824
האם מישהו עבר להשקיע בקרן הזו במקום בETFים מקבילים אמריקאים?

benor2017

משתמש ותיק
דירוג
188
אני.
כרגע, פחות מתאים לי לעבוד עם ברוקר זר.
למרות דמי הניהול היחסית גבוהים, השקעה בברוקר מקומי ב-etf זר תהיה יקרה יותר אלא אם כן אפצל את ההשקעה לפעם ברבעון ואשקיע רק בנייר אחד.
מחשבון של 100 אלף וצפונה כנראה שכבר עדיף לעבור ל etf , בסכומים האלה דמי הניהול כבר מתחילים לנגוס בצורה משמעותית...

Mamaof

משתמש ותיק
דירוג
824
אני.
כרגע, פחות מתאים לי לעבוד עם ברוקר זר.
למרות דמי הניהול היחסית גבוהים, השקעה בברוקר מקומי ב-etf זר תהיה יקרה יותר אלא אם כן אפצל את ההשקעה לפעם ברבעון ואשקיע רק בנייר אחד.
מחשבון של 100 אלף וצפונה כנראה שכבר עדיף לעבור ל etf , בסכומים האלה דמי הניהול כבר מתחילים לנגוס בצורה משמעותית...
מה תעשה ברגע שהקרן הישראלית שבה אתה משקיע תעבור את ה100k? תמכור הכל, תשלם מס ותקנה ETF?

benor2017

משתמש ותיק
דירוג
188
שאגיע לגשר אחצה אותו.
כן, ככל הנראה שזה מה שאעשה עד אז אלוהים גדול כמו שאומרים...
בהנחה שיהיה בכלל מס.
אולי באותו היום /השנה דווקא השוק ירד ואז אוכל לעשות קיזוז מס.

Gari

משתמש סולידי
דירוג
20
עשיתי חיפוש בפורום לנייר ערך הזה ומצאתי את הדיון הזה.

האם מישהו עבר להשקיע בקרן הזו במקום בETFים מקבילים אמריקאים?
אני קניתי אותה לאחרונה.
פשוט זאת האופציה הכי זולה שמצאתי לעקוב אחרי מה שהיא עוקבת בברוקר ישראלי.
לפתוח חשבון ב IB ולהתעסק עם דיווחים מס זה גדול עליי כרגע.
מין הצד השני, לקנות VT בברוקר ישראלי נראה לי יהיה יקר יותר בהרבה מלקנות את הנייר הזה של תכלית (תקנו אותי אם אני טועה)
הדמי ניהול דרך אגב הם אותו דבר גם היום, השאלה אם זה נחשב דמי ניהול נמוכים מידי בשביל מה שהנייר הזה עוקב אחריו וצפוייה העלאת דמי ניהול משמעותיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן מחקה מדד S&P 500 סינטטית חדשה של iShares שוק ההון 67
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3
דור דורים קרן השתלמות וקופת גמל סנופי חדשה באקסלנס/הפניקס שוק ההון 40
א קרן השתלמות חדשה לעצמאים ira א לא? שוק ההון 1
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
G מעבר עבודה - קרן השתלמות חדשה צרכנות פיננסית 1
ג קרן פנסיה חדשה - שארים צרכנות פיננסית 76
D עבודה חדשה - האם כדאי לפתוח קרן השתלמות נוספת או להשאר עם הקיימת? שוק ההון 5
א האם זאת קרן REIT חדשה בישראל? שוק ההון 0
adamshalev BAR - קרן סל חדשה על זהב שוק ההון 16
K קרן פנסיה דרך המעסיק, או קרן פנסיה חדשה בשוק במינימום עמלות? צרכנות פיננסית 1
E יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 קרן reit,נדלן באירופה שנסחרת בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ב קרן גידור - טופס 867 ודיווח ב-1301 מיסים 8
N קרן חוב נדל״ן השקעה אלטרנטיבית נדל"ן 15
E מה זה קרן סינטטית? שוק ההון 5
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה קרן שמחלקת דיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש קרן נאמנות מול סחר עצמאי בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 2
M קרן השתלממות IRA בזמן אבטלה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרן גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן פנסיה משולבת עצמאי ושכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
D קרן סל מניות מחלקות דיבידנד שקליות שוק ההון 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ קרן מחקה מנוטרלת מטח שוק ההון 2
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
T ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב קרן פנסיה והשתלמות באותה חברה - סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ח קרן השתלמות או שכר חודשי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
L עמלות מוגזמות לקניית קרן REIT (ריט)? שוק ההון 6
A מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 8
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ITS קרן אירית צוברת על אינדקס עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

למעלה