• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק

bob95

משתמש סולידי
דירוג
23
היי לכולם,
אני בן 25 ומרכיב כרגע את תיק ההשקעות שלי וחותר לכיוון של 60/40 לטובת מניות.
מקווה שבתוך בערך 15-20 שנה אוכל להיות עצמאי כלכלית או לפחות לא תלוי באופן מוחלט בעבודה שלי (להוריד אחוזי משרה באופן משמעותי וכו).
הקרן השתלמות שלי במסלול פאסיבי של מדדי מניות חו"ל ובקרוב כנראה אעביר את הפנסיה למסלול סנופי כלשהו.
בהתחשב בנ"ל, השקעה ב MSCI ACWI נשמע לי כמו הכי טוב שיכול להיות: פיזור גלובלי רחב, נייר ערך אחד, דמי ניהול נמוכים יחסית.
אלא שאז ראיתי שגם בוגל וגם באפט (שאני חושב שלמילה שלהם בהחלט יש משקל מסוים) התנגדו/מתנגדים להשקעה מחוץ לארה"ב, ושאכן ב15-20 שנה האחרונות השוק האמריקאי השיג ביצועים טובים יותר מהשוק העולמי (תקנו אותי אם אני טועה).
למרות זאת, הצלחתי למצוא כמה כתבות ברשת שטענו שבשנות ה70-80 דווקא השוק העולמי שגשג יותר מהשוק האמריקאי (שוב - מוזמנים לתקן אותי), אבל לא הצלחתי למצוא איזושהי אסמכתא משמעותית לטענה הזו?
מישהו יודע?
ובכלל, מה דעתכם על השקעה כזו ב msci acwi? מה החסרונות שלה? בהינתן שיתרונות הפיזור והנוחות די ברורים...
לא מחפש ייעוץ, פותח דיון...

1. זה נכון שהשוק האמריקאי השיא יותר ב-30 השנים האחרונות, זה לא אומר כלום ביחס ל-30 השנים הבאות.
2. באפט מהמר על אמריקה, אבל הוא מהמר על הרבה דברים ואגב הוא בעצמו משקיע מחוץ לארה"ב.
3. בוגל טען שאין צורך לפזר מחוץ לארה"ב כי הסנופי מורכב מחברות רב לאומיות. אני לא רואה למה הטענה הזו פוסלת השקעה באינדקס שכולל את כל העולם אם הוא נגיש בדמי ניהול זולים.
4. היו מדינות שהשיאו יותר מארה"ב בשנות ה-70 וה-80, למשל יפן.

כל הטיעונים שהבאת הם בגדר תזמון שוק, אף אחד לא יודע מה יהיה.
לכן, בטווח של עשרות שנים, דברים יכולים להשתנות, ה'קנס' הקטן יחסית בתשואה ודמי ניהול לדעתי שווים את זה.

ארה"ב מהווה 60% מACWI כן? אתה מושקע שם מאוד חזק כך או כך.

חוץ מזה קח בחשבון שאם יש לך קה"ש IRA תמיד תוכל להישאר בסנופי עד שתרגיש שהיא מפגרת מאחורי המדד העולמי, ורק אז להחליף בעלות שולית של עמלות קניה/מכירה (מחר ואין מס רווח הון).

ג.נ. משקיע בACWI למרות זאת, לא מייעץ.

ארה"ב מהווה 60% מACWI כן? אתה מושקע שם מאוד חזק כך או כך.
אני יודע, צודק, יותר התכוונתי להתייחס לנקודה שמדובר בפילוח נכסים שנותן הרבה משקל (בין 40 ל45 אחוז) לשאר העולם בזמן שיש משקיעים מפורסמים (או סתם בוגלהדס) שלא ממליצים לצאת מתחומי השוק האמריקאי.
חוץ מזה קח בחשבון שאם יש לך קה"ש IRA תמיד תוכל להישאר בסנופי עד שתרגיש שהיא מפגרת מאחורי המדד העולמי, ורק אז להחליף בעלות שולית של עמלות קניה/מכירה (מחר ואין מס רווח הון).
עוד אין לי IRA בינתיים (אין לי את המינימום הדרוש) אבל תכלס אתה צודק, אני מניח שאני יכול לשחק עם זה איכשהו דרך ההשתלמות/פנסיה

באפט ובוגל אמרו להישאר בארה"ב מכיוון שהם חיים בדולר ולא רואים טעם להכניס לעצמם רעש של תנודות מט"ח בהשקעות.
הטיעון הזה לא רלוונטי אלינו.

למרות האמור לעיל, לדעתי האישית (לא יועץ וכו' וכו') כן כדאי לתעדף את ארה"ב ולהלן הנימוק:
צמיחה כלכלית ארוכת טווח עשויה להגיע משלושה גורמים:
. גידול אוכלוסיה
. שיפור רגולטורי
. שיפור טכנולוגי

חלק נכבד ממדדי כל העולם מורכב מאירופה ויפן.
האוכלוסיה שם במגמת קיטון ואין מקום לשיפור רגולטורי שם בהשוואה לשאר העולם.
נשאר רק המרכיב של שיפור טכנולוגי, אבל הוא זהה לכל העולם המפותח.
לכן לדעתי כל שקל ששמים באירופה ויפן לטווח הארוך הוא שקל מבוזבז ומה שראינו ב-30 השנים האחרונות ימשיך גם בעתיד הנראה לעין.
התשואות שם יפגרו אחרי ארה"ב ואחרי שאר העולם.
ארה"ב מספיק גדולה (כאן הטיעון של באפט ובוגל כן רלוונטי לנו) ולכן אפשר להתמקד בה.

אם אתה רוצה להתחכם ולחפש שווקים מתעוררים, אז נסה לחפש כאלה שיש בהם פוטנציאל לשיפור רגולטורי.
למשל (בלי להמליץ) הודו, שאחרי 70 שנות שלטון סוציאליסטי, עלה לפני כמה שנים לשלטון מודי ואת התוצאות כבר רואים ואני חושב שעוד נמשיך לראות.

כמובן, טהרני ההשקעה הפאסיבית יגידו שהשוק יודע הכי טוב ולכן כנראה שאקבל קיתונות של בוז על הפוסט הזה.
בסדר, גם לקנות את כל השוק זה טוב.

צמיחה כלכלית ארוכת טווח עשויה להגיע משלושה גורמים:
. גידול אוכלוסיה
. שיפור רגולטורי
. שיפור טכנולוגי
לא חייבים צמיחה בשביל תשואה.
נדל"ן (למשל) לא צומח בכלל ועדיין משיא תשואה.

באמת סביר שהשוק האמריקאי יצמח מהר יותר, גם בגלל כמות חברות הטכנולוגיה וגם בגלל המגמות הדמוגרפיות.
ובהתאם לכך אנחנו באמת רואים שהמכפילים של המדדים האמריקאים המובילים גבוהים יותר בהשוואה לשאר העולם, כלומר הצמיחה הזאת, לפחות בחלקה, מתומחרת.

הטענה שתמיד נשמעת בעד ארה״ב : מדובר בשוק המניות המשוכלל והדינמי בעולם, עם משילות ורגולציה ברורים, והעדפה בולטת למיקסום ערך עבור בעלי מניות.
כמו כן החברות הגדולות בסנופי כולן גלובליות.

הטענה הנגדית : המכפילים משקפים את זה...

לדעתי או שאתה משקיע במדד עולמי ולא לוקח פוזיציה או שאתה במודע מחליט לקחת פוזיציה ואז תנתח בעצמך על בסיס מה בחרת בפוזיציה שלך. תשואות העבר לא מעידות על מה יהיה בעתיד. לדעתי דווקא ההפך, עדיף חשיפה גדולה יותר למדינות שהן לא ארה"ב אבל כל אחד ודעתו.
בכל מקרה, גם חברות זרות הן רב לאומיות ופועלות בארה"ב אז הטיעון הזה נכון לשני הכיוונים.

בוגל, באפט ובוגלהדס רבים חושבים, ש*כאמריקאים*, אין הרבה סיבה להשקיע מחוץ לארה"ב כי הS&P 500 - קל להשקיע בו (דמי ניהול אפסיים), מספק פיזור גלובאלי, קצת home bias זה לא אסון (בכל זאת ארהב כמעט 60% מהשוק העולמי) וגם כי הם קצת מאמינים באקספשיונליזם אמריקאי (יוצאות דופן, העם הנבחר מבחינה כלכלית). עדיין יש ויכוח חריף בפורום בוגלהדס שעולה כל פעם מחדש האם זה לא סוג של תזמון/בחירת מניות ולא עדיף בעצם שוק עולמי. לא מעט חושבים שעדיף השוק העולמי.

מה גם שהגורמים האלו נוטים להתנדף/להראות הרבה פחות משכנעים ללא אמריקאים, ואכן זה הלך רוח הרבה פחות נפוץ במשקיעים סולידיים/בוגלהדס לא אמריקאיים.

באופן אישי, וכלא אמריקאי, אני לא מבין את ההעדפה של הS&P 500 על פני שוק העולמי בהינתן שאפשר להשקיע בשניהם בזול ובקלות.

בוגל ובאפט חיו את חייהם בשיא ההגמוניה האמריקאית. במיוחד אחרי 1945, כששאר העולם עוד ניסה להתאושש מנזקי המלחמה. הראיה שלהם הושפעה מזה בכל מיני צורות.

בוגל ובאפט חיו את חייהם בשיא ההגמוניה האמריקאית. במיוחד אחרי 1945, כששאר העולם עוד ניסה להתאושש מנזקי המלחמה. הראיה שלהם הושפעה מזה בכל מיני צורות.
תובנה מעניינת, לא חשבתי על זה ככה

בוגל, באפט ובוגלהדס רבים חושבים, ש*כאמריקאים*, אין הרבה סיבה להשקיע מחוץ לארה"ב כי הS&P 500 - קל להשקיע בו
לגמרי הלך הרוח שראיתי שם בפורום ואחת הסיבות שהעלתי את השאלה...

סורי שאני מקשה אבל:
חלק נכבד ממדדי כל העולם מורכב מאירופה ויפן.
האוכלוסיה שם במגמת קיטון ואין מקום לשיפור רגולטורי שם בהשוואה לשאר העולם.
למה לדעתך לא יהיה מקום לשיפור רגולטורי בהשוואה לארה"ב למשל? אם אני לא טועה ה DAX30 למשל ממשיך לשגשג למרות שגרמניה יותר "רגולטורית" ופחות "חופשית" מבחינה כלכלית לעומת ארה"ב (אני חושב).

אם אתה רוצה להתחכם ולחפש שווקים מתעוררים, אז נסה לחפש כאלה שיש בהם פוטנציאל לשיפור רגולטורי.
למשל (בלי להמליץ) הודו
אני חושב שהחלק של סין בתוך ה acwi זהה לחלק של יפן (בסביבות ה5 אחוז) ואם אני לא טועה גם הודו באיזור ה3 אחוז (אולי יותר, לא בטוח). בסה"כ אני חושב שיש באיזור ה13 אחוז שווקים מתעוררים שם.

לגמרי הלך הרוח שראיתי שם בפורום ואחת הסיבות שהעלתי את השאלה...
אין ארוחות חינם בשוק ההון מלבד פיזור. אני בהתאם השקעתי ב-SSAC (MSCI ACWI) מהרגע שדמי הניהול ירדו ל0.2% ולפני זה פיזרתי על הקרנות של בלאקרוק s&p, IMEA, EIMI, וגם השוק הפסיפי (יפן, אוסטרליה, הונג קונג וכו') דרך IPAC.

אני מבין שכשאני משקיע בשוק העולמי בהכרח יהיו איזוריים גאוגרפיים שיתנו תשואה מאכזבת (יחסית) ב10-20 שנים הקרובות אבל אני לא יודע להגיד מראש איזה אלו יהיו. הנקודה החשובה ביותר היא הפן הסובייקטיבי הבא - תמיד אוכל להצדיק לעצמי את הבחירה בשוק העולמי, גם אם האיזורים מחוץ לארה"ב יתנו תשואת חסר. לא אוכל לעשות זאת אם התשואה של ארה"ב תהיה נמוכה משאר העולם.
הבסיס התיאורטי המוצק של פיזור מקסימלי והשקעה בכל העולם מסייעת לי להצמד לתוכנית ההשקעה המקורית שלי ולא לזגזג ולרדוף אחרי טרנדים בעתיד. בחר תוכנית השקעות שתוכל לישון איתה היטב בלילה.

אני משקיע בעולמי שאני יכול, אבל בקרן ההשתלמות ובפנסיה רק בסנופי כי יש לי דמי ניהול טובים ויותר נוח לי ככה בלי ira. אבל איפה שאני קונה מניות בעצמי- רק בעולמי. המוטו שלי היא נוחות מקום ראשון עם שאיפה לפיזור. לא, אין לי כח לאזן את העולמי עם האמריקאי.

סורי שאני מקשה אבל:

למה לדעתך לא יהיה מקום לשיפור רגולטורי בהשוואה לארה"ב למשל? אם אני לא טועה ה DAX30 למשל ממשיך לשגשג למרות שגרמניה יותר "רגולטורית" ופחות "חופשית" מבחינה כלכלית לעומת ארה"ב (אני חושב).

אני חושב שהחלק של סין בתוך ה acwi זהה לחלק של יפן (בסביבות ה5 אחוז) ואם אני לא טועה גם הודו באיזור ה3 אחוז (אולי יותר, לא בטוח). בסה"כ אני חושב שיש באיזור ה13 אחוז שווקים מתעוררים שם.
למה אתה חושב שהדקס משגשג ביחס לסנופי?
ראה גרף כאן

הדקס וגרמניה כן משגשגים ביחס לאירופה, אבל זה נובע מכך שגרמניה מרוקנת את דרום ומשרח אירופה מהצעירים המוכשרים, אבל זה נכנס להרצאה יותר ארוכה על הבעיות המבניות של האיחוד האירופי (אמלק, לא חושב שיש לגוף הזה עתיד).
אבל בוא לא ניכנס להסברים מסובכים, האוכלוסיה שם קטנה וזהו. לא שווה להשקיע שם.

אני משקיע בעולמי שאני יכול, אבל בקרן ההשתלמות ובפנסיה רק בסנופי כי יש לי דמי ניהול טובים ויותר נוח לי ככה בלי ira. אבל איפה שאני קונה מניות בעצמי- רק בעולמי. המוטו שלי היא נוחות מקום ראשון עם שאיפה לפיזור. לא, אין לי כח לאזן את העולמי עם האמריקאי.
לא מאזן כלום.
עד שהגיעו בלאקרוק לארץ קניתי ITOT וזהו.
עכשיו קונה את הסנופי של בלאקרוק.

לא ממליץ לאף אחד לעשות כמוני, אני לא מבין מהחיים שלי.

למה אתה חושב שהדקס משגשג ביחס לסנופי?
ראה גרף כאן

הדקס וגרמניה כן משגשגים ביחס לאירופה, אבל זה נובע מכך שגרמניה מרוקנת את דרום ומשרח אירופה מהצעירים המוכשרים, אבל זה נכנס להרצאה יותר ארוכה על הבעיות המבניות של האיחוד האירופי (אמלק, לא חושב שיש לגוף הזה עתיד).
אבל בוא לא ניכנס להסברים מסובכים, האוכלוסיה שם קטנה וזהו. לא שווה להשקיע שם.
גם ארהב לא אחידה, רק נראית כך מרחוק. למשל קליפורניה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
א Msci world+acwi שוק ההון 6
O 1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS שוק ההון 264
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
A שאלה על msci acwi etf שוק ההון 16
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ACWI VS EIMI+SP500 CORE +MSCI EUROPE שוק ההון 58
T התלבטות בין SPX/MSCI-EURO/MSCI-EM או ACWI שוק ההון 32
ס דמי ניהול של קרן iShares MSCI ACWI UCITS ETF שוק ההון 5
M MSCI WORLD VS MSCI ACWI שוק ההון 29
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
S קורולציה בין MSCI World & USA indexes שוק ההון 1
G MSCI World מול NASDAQ - מתקשה להשתכנע שוק ההון 100
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
ב MSCI WORLD שוק ההון 16
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
נ VGK מול iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (1159094) שוק ההון 2
T MSCI WORLD 5122569 שוק ההון 9
A מה זה msci inc שוק ההון 2
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T MSCI EUROPE - חשיפה ליורו שוק ההון 14
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
G השקעה בקרן השתלמות מחקה מדד msci world פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
T MSCI AC WORLD מול קופת גמל להשקעה? שוק ההון 22
שם משתמש בעייתי MSCI WORLD - יש רק שלושה כאלה בארץ? שוק ההון 3
ב iShares MSCI China - תעודה מקבילה בארץ? שוק ההון 7
S iShares MSCI מול MTF מחקה MSCI World שוק ההון 14
א מי הניב יותר S&P 500 או MSCI שוק ההון 2
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N אנליסט גמל מניות חו"ל- האם עוקבת אחר MSCI WORLD? שוק ההון 2
B החזקות בקרן תכלית MSCI WORLD TTF שוק ההון 1
D השוואה בין קרנות להשקעה ב MSCI Emerging Markets שוק ההון 4
W דיבידנדים ב-MSCI factsheet ואיך מחשבים עמלת tiered שוק ההון 0
ג מדד המניות העולמי MSCI עלה ב-715% משנת 2010? שוק ההון 1
נ מדוע VT \עולמי MSCI זה כל השוק? שוק ההון 8
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
L VTI + BlackRock MSCI EUROPE שוק ההון 24
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
ה עזרה באיתור חוזה על MSCI World שוק ההון 6
Y קרן msci אחת מול הרכבה של כמה קרנות שוק ההון 17
U מחקה MSCI WORLD הזולה ביותר שוק ההון 27