• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Invesco world vs ishares acwi

11gal

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
בשעה טובה החלטתי להשקיע במדד עולמי :)
עכשיו נותרו כמה שאלות אחרונות,
אני מתלבט אם להשקיע בעזרת etf של invesco או של blackrock.
כלומר,
אופציה א' - 1159235 ISHARES MSCI ACWI UCITS ETF
אופציה ב' - 1185164 INVESCO MSCI WORLD UCITS ETF

על פי מה שאני מבין, מבחינת הפרמטרים הבאים הן שקולות:
שתיהן צוברות דיבידנטים ושתיהן קרנות איריות עם כל היתרונות שלהן.

ההבדלים ביניהן הן כאלה:
הבדל זניח בדמי ניהול לטובת Invesco, הבדל משמעותי יותר בעקבות כך שבאפשרות ב' יש שימוש בחוזי SWAP (סינטתי) על חלק מההשקעה (מוגבל ל10%, בפועל להבנתי האחוזים קטנים בהרבה, למרות שאיני בטוח כמה הם בפועל), וכמובן שהן עוקבות אחרי מדדים שונים (msci acwi לעומת msci world).

להבנתי, המדד msci world הביא באופן עיקבי לתשואות גבוהות יותר לאורך תקופה ארוכה מאוד בעקבות כך שהשווקים המתפתחים הביאו תשואות נמוכות במשך תקופה ארוכה, ובנוסף בעקבות אופן המיסוי על חוזי SWAP, אפשרות ב' מביאה תשואה הגבוהה בכ-0.3% בשנה.
מצד שני יש חשש אמיתי בקרב רבים בהשקעה באפשרות ב' בעקבות סיכון המנפיק.

ולכן, עולה לי השאלה האם הסיכון הוא עד כדי כך ממשי שכדאי לוותר על אפשרות ב'?
בנוסף, מספר העסקאות שיש באפשרות ב' קטן בסדר גודל ממספר העסקאות באפשרות א', האם יכול להווצר מצב בעתיד (ופרט, בתקופת משבר?) שבו ארצה למכור את הקרן ולא יהיו קונים או שאאלץ למכור בהפסד גדול?

כמובן, כל הנאמר לעיל מבין שאין ברשותיכם כדור בדולח, ואין אתם נותנים לי המלצות.

תודה רבה!

אני אוהב אינווסקו.

אני אוהב אינווסקו.
אני אגיד את האמת, בגלל שאני רואה שיש ביקוש נמוך יותר לנייר הזה, אני מפחד לעשות החלטה ולקנות אותו, כי אני מרגיש שאני מפספס טענה מרכזית שבגללה הרוב רוכשים את הנייר של בלאקרוק.
להבנתי - לנייר של אינבסקו יש אך ורק יתרונות חוץ מהסיכון מנפיק שלהבנתי הוא קלוש (גם אם יש משבר, יש ערבונות לא כך? כלומר גם אם יש משבר, 95.5% מההשקעה שלי בטוחה).
יותר מזה - משום שהרבה נמנעים מנייר זה, זה מרגיש שיש שם משהו fishy.
לא, יש עושה שוק שתמיד יקנה/ימכור ממך במחיר הוגן (אולי עם מרווח של 0.1%)
ניסיתי להבין מה משמעותו של עושה השוק אך אני לא מצליח להבין איך אני רואה את זה, תוכל בבקשה להסביר?

יותר מזה - משום שהרבה נמנעים מנייר זה, זה מרגיש שיש שם משהו fishy.
תעשה מה שגורם לך להרגיש יותר בנוח, השאר פחות חשוב.

אני אגיד את האמת, בגלל שאני רואה שיש ביקוש נמוך יותר לנייר הזה, אני מפחד לעשות החלטה ולקנות אותו, כי אני מרגיש שאני מפספס טענה מרכזית שבגללה הרוב רוכשים את הנייר של בלאקרוק.
יש לי הצעה מעשית בשבילך.

הנה הפרוספקטוס של הקרן הסינטתית של אינבסקו.
בעמ' 33 במסמך אתה יכול למצוא את הסיכונים הייחודיים של הקרן בשימוש בנגזרים - RISK IN USING DERIVATIVES.

השפה קשה להבנה להדיוטיות פיננסיים, אבל יש פיתרון (ש- @אורי ג. עשוי לא לאהוב).

1) העתק את החלק של הסיכונים (RISK IN USING DERIVATIVES) שבעמ' 33-35 למסמך חדש ושמור אותו כ-PDF במחשב שלך.
2) העלה את המסמך לצ'ט בוט האהוב עליך. למשל, ל-Claude AI שבו ניתן להעלות מסמכים, או לבינג צ'אט שמשתמש ב-GPT-4 שבו תיאלץ להדביק את הטקסט במספר הודעות. הסיבה שלא כדאי להעלות את הפרוספקטוס כולו ל-Claude ולשאול שאלות, היא שהוכח במחקר שההבנה של הצ'טבוטים יורדת בטקסטים ארוכים במיוחד.
3) שאל כל שאלה שתרצה על הסיכונים בהשקעה סינטתית.

שאלות לדוגמה שתוכל לשאול:
.Based only on the attached doc, please explain to me simply (like I’m 16) the unique risks of the ETF compared to a physical ETF
Is the risk really capped at a maximum of 4.5% or are there worse case scenarios that could make the investor lose even more than that​

לאחר שתעמיק את ההבנה שלך בנושא, תוכל לחזור לפורום ולשאול את המומחים מה דעתם לגבי התובנות שלך.

לא המלצה או ייעוץ כמובן.

נערך לאחרונה ב:
יש לי הצעה מעשית בשבילך.

בעמ' 33 במסמך אתה יכול למצוא את הסיכונים הייחודיים של הקרן בשימוש בנגזרים - RISK IN USING DERIVATIVES.

1) העתק את החלק של הסיכונים (RISK IN USING DERIVATIVES) שבעמ' 33-35 למסמך חדש ושמור אותו כ-PDF במחשב שלך.
2) העלה את המסמך לצ'ט בוט האהוב עליך. למשל, ל-Claude AI שבו ניתן להעלות מסמכים, או לבינג צ'אט שמשתמש ב-GPT-4 שבו תיאלץ להדביק את הטקסט במספר הודעות. הסיבה שלא כדאי לעלות את הפרוספקטוס כולו ל-Claude ולשאול שאלות, היא שהוכח במחקר שההבנה של הצ'טבוטים יורדת בטקסטים ארוכים במיוחד.

.Based only on the attached doc, please explain to me simply (like I’m 16) the unique risks of the ETF compared to a physical ETF
Is the risk really capped at a maximum of 4.5% or are there worse case scenarios that could make the investor lose even more than that​

לאחר שתעמיק את ההבנה שלך בנושא, תוכל לחזור לפורום ולשאול את המומחים מה דעתם לגבי התובנות שלך.

לא המלצה או ייעוץ כמובן.
או לחלופין לקרוא את המחקר הבא של הפד. נגזרות זו השקעה מורכבת. אתה יכול ללכת בעקבות העדר ובסבירות גבוהה לא להרגיש דבר או לנסות להבין. זה עניין של אופי.

ניסיתי להבין מה משמעותו של עושה השוק אך אני לא מצליח להבין איך אני רואה את זה, תוכל בבקשה להסביר?
עושה שוק תפקידו לדאוג לסחירות של הקרן לפי השווי הנוכחי שלה (עם מרווח קטנטן), כך שמחיר הקרן (כמעט) לא מושפע מהיצע וביקוש אלא משווי הנכסים שבבעלות הקרן.
לצורך העניין, גם אם כרגע יש רק קונים לקרן ואין אף מוכר, תצליח לבצע קנייה של יחידות מהקרן במחיר "האמיתי" שלה (כאמור, עם מרווח קטן, חלקיקי אחוז). כנ"ל אם תרצה למכור יחידות ואין אף קונה.

תעשה מה שגורם לך להרגיש יותר בנוח, השאר פחות חשוב.
כמובן, תודה!
אני כל פעם משנה את דעתי, והסיבה לכך היא כי לעומת קרן פיזית, שאני מבין מה קורה שם במקרי קיצון, בקרן סינטטית אני לא מבין.
ולכן, למרות שאני מוכן לקבל על עצמי סיכון כלשהו, העובדה שאני לא מצליח להבין מה גודל הסיכון מונעת ממני לעשות את הצעד הזה.
שאלה נוספת אם במקרה אתה תדע - האם מחוץ לישראל הנייר של אינבסקו פופולרי יותר? כי להבנתי הוא קיים כבר הרבה שנים מחוץ לישראל.
יש לי הצעה מעשית בשבילך.

2) העלה את המסמך לצ'ט בוט האהוב עליך. למשל, ל-Claude AI שבו ניתן להעלות מסמכים, או לבינג צ'אט שמשתמש ב-GPT-4 שבו תיאלץ להדביק את הטקסט במספר הודעות. הסיבה שלא כדאי להעלות את הפרוספקטוס כולו ל-Claude ולשאול שאלות, היא שהוכח במחקר שההבנה של הצ'טבוטים יורדת בטקסטים ארוכים במיוחד.

לא המלצה או ייעוץ כמובן.
רעיון מעניין, אנסה לראות מה אוכל להפיק שם!
עושה שוק תפקידו לדאוג לסחירות של הקרן לפי השווי הנוכחי שלה (עם מרווח קטנטן), כך שמחיר הקרן (כמעט) לא מושפע מהיצע וביקוש אלא משווי הנכסים שבבעלות הקרן.
לצורך העניין, גם אם כרגע יש רק קונים לקרן ואין אף מוכר, תצליח לבצע קנייה של יחידות מהקרן במחיר "האמיתי" שלה (כאמור, עם מרווח קטן, חלקיקי אחוז). כנ"ל אם תרצה למכור יחידות ואין אף קונה.
ואפשר להניח שעושי השוק ישארו גם בעוד שנים רבות?
גם במקרי קיצון בשוק?
ויש דרך לזהות את עושי השוק? או שמדובר בסופו של דבר בהצעות הקניה/מכירה שאני רואה, פשוט בכמות גדולה?
שאלה נוספת - יכול להיות מצב שמשום שהקרן של אינבסקו לא נסחרת באותה כמות כמו של בלאקרוק שהיא תסגר? אם כן - מה עושים עם הניירות?

אני כל פעם משנה את דעתי, והסיבה לכך היא כי לעומת קרן פיזית, שאני מבין מה קורה שם במקרי קיצון, בקרן סינטטית אני לא מבין.
עושה רושם שיש תעודה אחת שכן גורמת לך להרגיש יותר בנוח, הנה התשובה שלך.
שאלה נוספת אם במקרה אתה תדע - האם מחוץ לישראל הנייר של אינבסקו פופולרי יותר? כי להבנתי הוא קיים כבר הרבה שנים מחוץ לישראל.
האינווסקו מאד פופולריים בחלק מהתעודות שלהם, תוכל לבדוק בדיוק כמה ע"י בדיקה באתר המנפיק תחת כמה כסף התעודה מנהלת.

ואפשר להניח שעושי השוק ישארו גם בעוד שנים רבות?
כן.
גם במקרי קיצון בשוק?
תלוי איזה מקרה אתה מעלה בדעתך, ככלל כן.
שאלה נוספת - יכול להיות מצב שמשום שהקרן של אינבסקו לא נסחרת באותה כמות כמו של בלאקרוק שהיא תסגר?
קרנות יכולות להחליט על סגירה, אז בתאוריה התשובה היא כן. בפועל הסיכוי לכך כנראה נמוך מאוד.
כן קיים סיכוי מסויים שהקרן תחליט בעתיד להפסיק לסחור בישראל, ואז היחידות שלך יומרו ליחידות בבורסה אחרת.

או לחלופין לקרוא את המחקר הבא של הפד. נגזרות זו השקעה מורכבת. אתה יכול ללכת בעקבות העדר ובסבירות גבוהה לא להרגיש דבר או לנסות להבין. זה עניין של אופי.
מעניין.
במחקר הם מציינים שכחצי מהקרנות הסינטטיות מחוץ לארה''ב מפרסמות את סל ה collateral שלהם, ובבמוצע הוא גבוה ב2% משווי הקרן.
חיפשתי ולא מצאתי שאינבסקו מפרסמים מהו סל הפקדונות שלהם או מה השווי שלו..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
א בניית סולם אגח עם invesco BulletShares שוק ההון 1
א Invesco bulletshare שוק ההון 2
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
ה לקנות INVESCO על פני ISHARES שוק ההון 1
ת Invesco משיקים קרנות סל בארץ שוק ההון 113
א Msci world+acwi שוק ההון 6
S קורולציה בין MSCI World & USA indexes שוק ההון 1
G MSCI World מול NASDAQ - מתקשה להשתכנע שוק ההון 100
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
ב MSCI WORLD שוק ההון 16
M הוראת קבע שגר ושכח ל 20 שנה - לקניית MSCI WORLD או מוצר מחקה MSCI WORLD פוסטים מאיכות נמוכה 3
T MSCI WORLD 5122569 שוק ההון 9
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan World dividend growth etf יש חיה כזאת? שוק ההון 2
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
G השקעה בקרן השתלמות מחקה מדד msci world פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
T MSCI AC WORLD מול קופת גמל להשקעה? שוק ההון 22
שם משתמש בעייתי MSCI WORLD - יש רק שלושה כאלה בארץ? שוק ההון 3
S iShares MSCI מול MTF מחקה MSCI World שוק ההון 14
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M MSCI WORLD VS MSCI ACWI שוק ההון 29
N אנליסט גמל מניות חו"ל- האם עוקבת אחר MSCI WORLD? שוק ההון 2
P Vanguard Total World Stock שוק ההון 2
B החזקות בקרן תכלית MSCI WORLD TTF שוק ההון 1
D הרכב המדד msci world ac שוק ההון 7
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
ה עזרה באיתור חוזה על MSCI World שוק ההון 6
U מחקה MSCI WORLD הזולה ביותר שוק ההון 27
ס MSCI World 5122569 לא עודכן שבוע שוק ההון 1
S S&P + EURO STOXX VS MSCI WORLD שוק ההון 4
S מחפש אתר להשוואת האינדקסים SP500, STOX600 מול MSCI WORLD שוק ההון 1
A MSCI WORLD - התלבטות שוק ההון 2
Y איך קסם עולמי כל המדינות MSCI שקלי משתווה לתכלית TTFי MSCI WORLD? שוק ההון 3
S פערי עקיבה בין MSCI WORLD INDEX ל מגדל MSCI שוק ההון 5
מרק סרפדים VXUS & VT -VS- ISHARES MSCI WORLD ETF שוק ההון 2
מ מה אני מפספסת? MSCI WORLD שוק ההון 46
N קרן חדשה - תכלית MSCI WORLD TTF שוק ההון 27
O VGS - קרן סל אוסטרלית צוברת של וונגארד על MSCI WORLD שוק ההון 14
O חדש בתחום, למה לא להחזיק רק MSCI World? שוק ההון 128
Izik iShares Core MSCI World All Cap ETF שוק ההון 12
R מדד MSCI World UCITS שוק ההון 134
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה