• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IB כנגד בית השקעות ישראלי, כאופציה לרלוקיישן עתידית

deussex

משתמש רגיל
דירוג
492
שלום חברים,

עד עכשיו הייתי בטוח שכדי להתחיל פשוט אני מעדיף להשקיע דרך בית השקעות ישראלי, להימנע מחישובי מס, העברות מט"ח וכו'.

במחשבה שניה, לאור המצב בארץ, אני לא פוסל 20-40% מעבר לחו"ל לרוקיישן מתישהו. במצב זה, אצטרך הרי למכור את כל התיק בבית השקעות הישראלי ולשלם מס.

ולכן התחלתי לחשוב על IB, שאמנם הסיכוי שאעבור מדינה אינו גבוה, אך קיים. כמו כן אני לא מתכוון למשוך כסף בזמן הקרוב, כך שעד שהתיק יגיע ל 2 מיליון נדמה לי, לא אצטרך לדווח מס בכלל.

מה דעתכם ? האם במקרה של סיכוי לרוקיישן, כדאי להתחיל מלחתכילה מ IB כדי לא להתעסק אחר כך עם מכירות תיק ולחטוף מס הון ?

מבלי להיכנס לשאר השיקולים:

אני לא פוסל 20-40% מעבר לחו"ל לרוקיישן מתישהו. במצב זה, אצטרך הרי למכור את כל התיק בבית השקעות הישראלי ולשלם מס.

לא נכון, אפשר להעביר ניירות מברוקר ישראלי לברוקר זר בלי למכור (עשיתי זאת בלי בעיות מיוחדות, העמלה של הברוקר הישראלי היתה כמו עמלת מכירה).

אולי יש בעיה רגולטורית עם אחזקת ניירות ישראליים דרך ברוקר זר, זכור לי ששמעתי פעם משהו כזה.

השאלה מה קורה מבחינת מיסוי, אם מעבירים את הקרנות של בלקרוק מתל אביב לבורסת לונדון למשל, ובנוסף עוברים לIB.
ואם מנתקים תושבות?

האם הצעדים הנ''ל כרוכים בתשלום מס כפוי?. איך עושים את שני הצעדים האלו בכלל?

אולי יש בעיה רגולטורית עם אחזקת ניירות ישראליים דרך ברוקר זר, זכור לי ששמעתי פעם משהו כזה.
ישראלי אכן לא יכול להחזיק ניירות ישראלים דרך IB אבל זרים כן יכולים,
כך שאחרי ניתוק התושבות ועדכון כתובת אצל IB, הם כן אמורים לקבל את הניירות הישראלים.

במחשבה שניה, לאור המצב בארץ, אני לא פוסל 20-40% מעבר לחו"ל לרוקיישן מתישהו. במצב זה, אצטרך הרי למכור את כל התיק בבית השקעות הישראלי ולשלם מס.
המס שתשלם יהיה הקטן שבדאגותיך.
וכמו שאני תמיד מזכיר, את המס משלמים בכל מקרה. הדבר היחיד שאתה חוסך זה את הריבית על המס.

במצב זה, אצטרך הרי למכור את כל התיק בבית השקעות הישראלי ולשלם מס.
לא בהכרח, תחת סעיף 100א (מס יציאה) קיימת אפשרות לדחות את תשלום המס למועד מימוש הנכס.

אין שום מניעה לתושבי חוץ להחזיק חשבון בבית השקעות ישראלי, אבל כמובן שקיימים גם שיקולים מעבר ל100א שצריך לקחת בחשבון (ניתוק תושבות לדוגמא).

חשבתה על אפשרות של להעביר את ניירות הערך לברוקר זר לפני/ב מועד ניתוק התושבות ?

אם יש בעיית מס בזמן ניתוק התושבות, אני לא רואה איך מעבר לברוקר זר יפתור אותה. אלה בכל מקרה נכסים שהוא צבר בזמן שהיה אזרח ישראל... אלא אם כן הכוונה היא להעלים מס.

האם במקרה של סיכוי לרוקיישן, כדאי להתחיל מלחתכילה מ IB כדי לא להתעסק אחר כך עם מכירות תיק ולחטוף מס הון ?
אין שום מניעה להחזיק תיק בארץ גם אם אתה לא תושב.

את המס בכל מקרה תצטרך לשלם, לא משנה איפה הניירות מוחזקים

את המס בכל מקרה תצטרך לשלם
רק מוודא שאני מבין: אם מחזיקים תיק בברוקר זר ומנתקים תושבות צריך לשלם לישראל מס על הרווחים גם ללא מימוש?

רק מוודא שאני מבין: אם מחזיקים תיק בברוקר זר ומנתקים תושבות צריך לשלם לישראל מס על הרווחים גם ללא מימוש?
כל עוד אתה תושב ישראל אתה חייב במס על כל ההכנסות שלך, לא משנה אם הם בישראל או מחוץ לישראל.
אחד מאותם חוקי מס שאתה חייב בו בתור תושב ישראל הוא מס היציאה שהוזכר פה בשרשור.

ספציפית זה אומר שאם יש לך תיק השקעות (לא משנה אם בברוקר ישראלי או זר), ברגע שאתה מנתק תושבות יש לך חבות מס על הרווחים. לפי התקנות אתה יכול לדחות את תשלום המס עד למועד מימוש הנכס.

שלום חברים,

עד עכשיו הייתי בטוח שכדי להתחיל פשוט אני מעדיף להשקיע דרך בית השקעות ישראלי, להימנע מחישובי מס, העברות מט"ח וכו'.

ולכן התחלתי לחשוב על IB, שאמנם הסיכוי שאעבור מדינה אינו גבוה, אך קיים. כמו כן אני לא מתכוון למשוך כסף בזמן הקרוב, כך שעד שהתיק יגיע ל 2 מיליון נדמה לי, לא אצטרך לדווח מס בכלל.

מה דעתכם ? האם במקרה של סיכוי לרוקיישן, כדאי להתחיל מלחתכילה מ IB כדי לא להתעסק אחר כך עם מכירות תיק ולחטוף מס הון ?
לא מבין מה ההתלבטות.
אם תחליט לצאת לרילוקיישן יהיו לך כמה שנים עד שתיחשב כמי שאינו תושב ישראל. אם תהפוך את הרילוקיישן להגירה, תנהג לפי חוקי המס העדכניים במקום אליו תהגר ובישראל.

. לפי התקנות אתה יכול לדחות את תשלום המס עד למועד מימוש הנכס.
ואז משלמים מס גם על הרווחים שנוצרו בין ניתוק התושבות למימוש או רק על הרווחים שנוצרו עד לניתוק התושבות ?

ואז משלמים מס גם על הרווחים שנוצרו בין ניתוק התושבות למימוש או רק על הרווחים שנוצרו עד לניתוק התושבות ?
אני חושב שרק על הרווחים שנוצרו עד הניתוק, אבל אני לא בטוח.

רק עד לניתוק וגם הפרשי הצמדה ממועד המימוש ולא ממועד הניתוק. תכלס אין סיבה לשלם במועד הניתוק.

אז נראה שהמצב לא נורא ככה או ככה.
הנקודה העיקרית היא שאין הבדל בין ככה לככה :)

האם זה נורא שצריך לשלם מס זה כבר דיון פילוספי.

אני לא פוסל 20-40% מעבר לחו"ל לרוקיישן מתישהו.
אם הייתי צריך להתחשב בכל דבר שאני לא פוסל בסבירות של 20% לפני פתיחת תיק השקעות, לא הייתי משקיע לעולם...
אם ואכן יום יבוא ותתממש האפשרות של הגירה אז תאמין לי שהפסד האופטימיזציה של דחיית מס תהיה הכסף הקטן לעומת העלות הכללית של התחלה מאפס בארץ חדשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
ח שורטים כנגד RSU שוק ההון 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
Z האם נ״ז ילדים מזכים גם כנגד הכנסה שאינה מיגיעה אישית? מיסים 8
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
K קרן כספיית כנגד הצטרפת לטפחות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
N מימוש הפסדי הון בIB כנגד רווח הון בRSU - מקרה דחוף מיסים 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ל קרן מחקה אירית שקלית כנגד דולרית שוק ההון 4
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
B ביטוח ערך קרקע כנגד רעידות אדמה נדל"ן 5
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T הלוואה כנגד תיק מניות שוק ההון 6
א מי נותן הלוואה כנגד קרן השתלמות בתנאים טובים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
ישראלית מימון כנגד נדלן שנמכר נדל"ן 13
Y האם אפשר לקזז כנגד מס רווח הון? מיסים 8
A זיכוי מס זר בארץ כנגד Net Investment Tax מיסים 5
הדבורה מיה "יבוא" הפסד הון חו"ל משנים קודמות כנגד רווח הון שוטף בארץ מיסים 2
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
G הלוואה כנגד RSU פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S הלוואה כנגד תיק השקעות - מיטב דש שוק ההון 0
The Doctor קבלת הלוואה כנגד מניות בסטארטאפ פרטי השקעות אלטרנטיביות 3
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
ש תשלום כנגד חשבונית מיסים 1
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש גידור כנגד אינפלציה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ת הלוואה כנגד שיעבוד תיק מניות. אפשרי? שוק ההון 25
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14

נושאים דומים

Back
למעלה