• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS

מצאת לך מי שיהמר על השקל.. במקום לענות על השאלה עברת לדיון אחר לגמרי "האם כדאי להמר על השקל/ לגדר השקעות לשקל" . זה לא קשור בכלום לדיון שלנו.
מה? אתה מציע לקנות קרן סנופי מגודרת וטוען שזה לא קשור לדיון???
לשיטתך מה שקורה בימים האחרונים עם השקל בכלל לא צריך לעניין אותי, כמו שלא היה אמור להזיז לי אם היה מתחזק לפתע ל3 שקלים.
נכון. לשיטתי לא צריך להמר על מטבעות. מה שקורה בימים האחרונים ממחיש מדוע.

משעשע לשמוע את זה דוקא ממך :)
אתה זה שמחליט לשנות את נושא הדיון כל שתי הודעות כשאתה מבין שטעית בנושא הקודם.
אתה גם מחליט בשבילי שהבנתי שטעיתי? חמוד אתה.
ולשאלתך, הרוב המוחלט של הישראלים לא משקיעים בכלל ואין להם באמת מושג מה זה s&p. בטח שהם לא יודעים מה זה גידור, מה זה חשיפה ומה המשמעות שלהם.
ידעתי שזה מה שתענה. תמיד כשאתה מבין שטעית אתה בורח לטענות הזויות שמסיטות את הדיון. כאילו שלא ברור מהשאלה שהתייחסתי לאלו מהישראלים שהשקיעו ב S&P ומסתכלים בדו"ח השנתי.

כמו שאמרת בעצמך "במקום לענות על השאלה עברת לדיון אחר לגמרי".
לא רק שלא ענית לשאלה. אלא זרקת את זה עלי. בוא אענה בשבילך כי אתה מתקשה: אין אחד (מבין ושאינו מבין) כולל אתה בעצמך, שלא יתבאס לראות בעמודת התשואה של קרן ההשתלמות שלו מינוס 10%, גם אם ה S&P עלה. מי שאומר אחרת משקר.
מה? אתה מציע לקנות קרן סנופי מגודרת וטוען שזה לא קשור לדיון???
לא, אתה לא אמיתי. נמאס לי להסביר לך שאין קשר בין הדיון על קרן מגודרת שאני מתנגד להשקעה בה בכל תוקף, לבין השאלה האם השקעה בקרן שאינה מגודרת חושפת אותך לסיכון של התחזקות השקל. קצת לנהל דיון כשאתה לא מבין את הנקודה הבסיסית הזאת שבמרכזו.

נכון. לשיטתי לא צריך להמר על מטבעות. מה שקורה בימים האחרונים ממחיש מדוע.
ולשאלתי? האם אתה מתעלם מכמות השקלים שלך אחרי מה שקרה בימים האחרונים?

אגב, לא חבל להחליף users בכל פעם. זה שאתה כותב לי בשני שמות ועושה לעצמך לייקים, לא הופך אותך ליותר צודק.

ידעתי שזה מה שתענה. תמיד כשאתה מבין שטעית אתה בורח לטענות הזויות שמסיטות את הדיון. כאילו שלא ברור מהשאלה שהתייחסתי לאלו מהישראלים שהשקיעו ב S&P ומסתכלים בדו"ח השנתי.
זאת רמת הטענות?
לא נוח לך עם העובדה שאין לך מה להגיד, אז אתה מחליט שאחרים מסיתים את הדין?
בחייך, זה לא לרמה שלך.

לא רק שלא ענית לשאלה. אלא זרקת את זה עלי. בוא אענה בשבילך כי אתה מתקשה: אין אחד (מבין ושאינו מבין) כולל אתה בעצמך, שלא יתבאס לראות בעמודת התשואה של קרן ההשתלמות שלו מינוס 10%, גם אם ה S&P עלה. מי שאומר אחרת משקר.
ושוב, איך זה קשור לדיון?
אתה רק מוכיח שוב את הטענה שלי מקודם - כשאתה מבין שטעית ומבין שהסנופי לא חשוף למטבע אתה עובר לדיון על האם אנשים מתבאסים שהם מפסידים כסף.
ברור שהם מתבאסים. כל אחד מתבאס שהוא מפסיד.
אבל אין שום קשר בין זה לבין חשיפה למטבע.

לא, אתה לא אמיתי. נמאס לי להסביר לך שאין קשר
משעשע שלך נמאס להסביר שאין קשר, כאשר כמעט כל טענה שלך לא קשורה לחלוטין לדייון.

גידור לפחות קשור איכשהו לדיון. שנאת הפסד (נסיון הפיווט האחרון שלך) לעומת זאת בכלל לא קרוב אפילו לנושא הדיון.

שאלתך לא קשורה לנושא הדיון ולא רלוונטית.
תפסיק לנסות להסיט את הדיון כל פעם שאתה מבין (אבל לא מוכן להודות) שטעית.

נו באמת, הגזמת, הטיעון העיקרי שלך לכל אורך הדיון הוא שמי שמשקיע בסנופי לא חשוף לשקל כי השקל זה סתם שטרות מקושקשים ושלקשור את הסנופי לשקל זה כמו לקשור את הסנופי לקפיצה מהגג (צריך שאביא ציטוטים?) אז איך פתאום מי שרואה בדו"ח שנתי הפסד שקלי של 10% "הפסיד כסף" ו "צריך להתבאס" ? הרי ה S&P עלה לפי הדוגמה שלי. אתה מתהפך כמו חביתה או שנדמה לי?

נו באמת, הגזמת, הטיעון העיקרי שלך לכל אורך הדיון הוא שמי שמשקיע בסנופי לא חשוף לשקל
שוב, מה הקשר?
הטיעון שלי לא השתנה.
אז איך פתאום מי שרואה בדו"ח שנתי הפסד שקלי של 10% "הפסיד כסף" ו "צריך להתבאס
שוב, מה הקשר?

אני באמת לא מצליח להבין את ההגיון שלך.
זה שהפסד הוא מבאס לא אומר שהסנופי חשוף למטבע.
זה כמו שתגיד "גלידה זה טעים, בגלל זה באר שבע נמצאת באנטרטיקה"
זה נכון שגלידה זה טעים. זה לא נכון שבאר שבע נמצאת באנטרטיקה. זה שרשמתי את שני הדברים באותו משפט לא אומר שאם הראשון נכון השני צריך להיות גם נכון.

אתה מתהפך כמו חביתה או שנדמה לי?
היחיד שמתהפך פה זה אתה.
אולי זה נראה לך שכל העולם מתהפך כמו חביתה, ככה זה כשאתה מתהפך כל הזמן.
לפי חוסר ההגיון של הטיעונים האחרונים שלך בכלל נראה שיש לך סחרחורת מההתהפכויות הללו. תנוח קצת ותחשוב שוב על הדברים לעומק.

מי אמר שה-S&P עלה? אולי הדולר נחלש?
לא, אתה לא אמיתי. נמאס לי להסביר לך שאין קשר בין הדיון על קרן מגודרת שאני מתנגד להשקעה בה בכל תוקף,

אז בוא נעזוב את הטרמינולוגיה שרק אתה משתמש בה ונדבר תכלס....

הרעיון להשקיע במניות, ובמקביל להמר על התחזקות השקל (למה דווקא מול הדולר?), בשביל להימנע מ"מצב מסוכן של לאבד שקלים", הוא אחד המוזרים ששמעתי.
אז על התכלס אנחנו מסכימים (שזו ההודעה שציטטת היום). על מה הויכוח?
לבין השאלה האם השקעה בקרן שאינה מגודרת חושפת אותך לסיכון של התחזקות השקל. קצת לנהל דיון כשאתה לא מבין את הנקודה הבסיסית הזאת שבמרכזו.
בפעם ה-5000, אתה "חשוף" להתחזקות השקל בהשקעה לא מגודרת (למשל בזהב) באותה מידה בה אתה "חשוף" למחירי הנפט (שאולי יאמירו ולא תוכל לנסוע ברכב) ושל כל סחורה בעולם שיש לך עניין בה, לשיטתך.
מה זה משנה כל עוד אני לא מתכוון להשתמש בהם מקרוב?
אגב, לא חבל להחליף users בכל פעם. זה שאתה כותב לי בשני שמות ועושה לעצמך לייקים, לא הופך אותך ליותר צודק.
חבל שכמה אנשים משתמשים באותו יוזר. חוסר העקביות בין הודעות עוקבות ממש מטופש.

אי-אפשר לסכם את הדיון בזה שמניות חשופות לדולר בדיוק כמו זהב? כמה העמודים האחרונים כאן מרגישים די מיותרים.

אי-אפשר לסכם את הדיון בזה שמניות חשופות לדולר בדיוק כמו זהב? כמה העמודים האחרונים כאן מרגישים די מיותרים.
פספסת. הוסכם שאין חשיפה לדולר. אבסורדית עכשיו טוענים שיש חשיפה דווקא לשקלים...

פספסת. הוסכם שאין חשיפה לדולר. אבסורדית עכשיו טוענים שיש חשיפה דווקא לשקלים...
אז אפשר להחליף במשפט האחרון שלי דולר לשקל (או כל מטבע אחר). אי-אפשר לסכם את הדיון בזה שמניות חשופות לשקל בדיוק כמו זהב?

אז על התכלס אנחנו מסכימים (שזו ההודעה שציטטת היום). על מה הויכוח?

תשאל את עצמך. על התכלס הזה תמיד הסכמתי.
מסכים. הפערים מוגבלים בסופו של דבר. לא יודע לומר לכמה אחוזים אבל הם מוגבלים וזאת הסיבה להעדיף קרן שאינה מגודרת. כי בקרן כזאת אתה חשוף לסיכון שבאותם "פערים מוגבלים" ואילו בקרן מגודרת הסיכון הוא אינסופי.

בפעם ה-5000, אתה "חשוף" להתחזקות השקל בהשקעה לא מגודרת (למשל בזהב) באותה מידה בה אתה "חשוף" למחירי הנפט (שאולי יאמירו ולא תוכל לנסוע ברכב) ושל כל סחורה בעולם שיש לך עניין בה, לשיטתך.
זאת טענה שתיאורטית נכונה אבל מטעה מאוד, כי לכולנו יש עניין בשקלים. אם לא היה לנו עניין בהם אז למה:
היחיד שמתהפך פה זה אתה.
אולי זה נראה לך שכל העולם מתהפך כמו חביתה, ככה זה כשאתה מתהפך כל הזמן.
הפוכה. אתה מתהפך בלתי נלאה. כבר בתחילת הדיון התחלת בהתהפכויות. בתגובה לטענה.
מעניין אם תסכים לניסוח הבא: "מי שקונה קרן סנופי מחקה לא מגודרת חשוף להחלשות והתחזקות השקל" מקובל עליך?
כתבת:
כמובן.
זה ניסוח נכון והגיוני.

כבר יכולנו לסגור את הדיון אז אבל כמובן שמיד התהפכת.

תשאל את עצמך. על התכלס הזה תמיד הסכמתי.
אני שואל אותך, כי אתה ציטטת את הודעת התכלס שלי, והתחלת לטעון דברים מוזרים על דוחות הפנסיה השנתיים.
זאת טענה שתיאורטית נכונה אבל מטעה מאוד, כי לכולנו יש עניין בשקלים. אם לא היה לנו עניין בהם אז למה:
לכולנו יש גם עניין לא למות. אם אני קונה סטייקים ולא רק אורז, זה לא "חושף" אותי לשקל כי היו לי שקלים והשקעתי ב"חוויה קולינרית."
הפוכה. אתה מתהפך בלתי נלאה. כבר בתחילת הדיון התחלת בהתהפכויות.
זה כבר מביך...

אז איך פתאום מי שרואה בדו"ח שנתי הפסד שקלי של 10% "הפסיד כסף" ו "צריך להתבאס" ? הרי ה S&P עלה לפי הדוגמה שלי.
אם הסנופי עלה, רואים רוח, לא הפסד.
רק שים לב שעליה או ירידה תלויים בסרגל המדידה.

לכולנו יש גם עניין לא למות. אם אני קונה סטייקים ולא רק אורז, זה לא "חושף" אותי לשקל כי היו לי שקלים והשקעתי ב"חוויה קולינרית."
אתה כל פעם חוזר לטיעון המאוד תמוה הזה כאילו הקשר בין למות או לקפוץ מהגג לבין הסנופי הוא אותו קשר כמו בינו לבין השקלים שאיתם קניתי אותו.

אני שואל אותך, כי אתה ציטטת את הודעת התכלס שלי, והתחלת לטעון דברים מוזרים על דוחות הפנסיה השנתיים.
לא פעם ראשונה שאתה מייחס לי דברים שלא טענתי. תנסה להיות ענייני.
זה כבר מביך..
מה שהרבה יותר מביך שבכלל לא כתבתי את זה אליך אלא ליוזר השני לך. שים לב שאתה לא מתבלבל גם בהמשך.

אם הסנופי עלה, רואים רוח, לא הפסד.
רק שים לב שעליה או ירידה תלויים בסרגל המדידה

אוקי, אז מה סרגל המדידה מבחינת חברות הביטוח שמוציאות דו"ח שנתי? איך הם מודדים הפסד/רווח של הסנופי? איך אתה מודד? מה סרגל המדידה של מי שחי כאן, קונה כאן, שוכר דירה כאן, משלם משכנתא כאן בהשקעה כזאת?

אתה כל פעם חוזר לטיעון המאוד תמוה הזה כאילו הקשר בין למות או לקפוץ מהגג לבין הסנופי הוא אותו קשר כמו בינו לבין השקלים שאיתם קניתי אותו.
אדם א' קנה זהב עם שקלים שהיו ברשותו. לשיטתך הוא חשוף לשקל.
אדם' ב' לא קנה זהב. הוא קנה סטייקים. אכל את כולם. כאבה הבטן אבל הוא שרד את זה. אתה תסכים שהוא לא חשוף לשקל אחרי שהיה בשירותים כמה וכמה פעמים? או לפחות "חשוף" באותה מידה כמו מי שלא קנה לא זהב ולא סטייקים?
אתה מבין את האבסורד?
אני מאוד ענייני. אתה לא עונה לשאלה.
מה שהרבה יותר מביך שבכלל לא כתבתי את זה אליך אלא ליוזר השני לך. שים לב שאתה לא מתבלבל גם בהמשך.
תאמין או לא, בפורום אנשים מגיבים להודעות גם אם לא הופנו אליהם ישירות.

לא, ממש לא לשיטתי. אתה "מתלבש" כל פעם על ציטוט ומוציא אותו מהקשרו, כי אין הגיון שכל הודעה אני אסביר מחדש את מה שחזרתי עליו בשרשור הזה כל כך הרבה פעמים. אבל אכתוב שוב וכל פעם שתכתוב שאני טוען משהו אחר אחזיר אותך לכאן - החשיפה לשקל היא מפני שאני מודד את הוני בשקלים. השקל משמש אותי לקניות, למדוד את המשכורת שלי, לשלם את המשכנתא שלי, לקבל או לשלם את השכירות שלי, לשלם את החופשות שלי וכו' וכו'. אני אדם מוזר שמודד את הונו בשקלים. אבל יש לי הרגשה שכמוני מוזרים יש הרבה. אולי אפילו הרבה מאוד. עכשיו כמובן אוסיף את עניין האינפלציה כי אחרת תכתוב מיד שהשקל הוא סתם נייר שיכול להישחק עד דק. אז קח את זה כשקלים+אינפלציה.
אתה הרי כבר הסכמת שאם משהו מעניין אותי אז אני חשוף אליו כשאני מבצע השקעה אלטרנטיבית. בדיוק כמו שהוצ'י חשוף לאורז כשהוא קונה איתו זהב. העובדה שזה הגיוני לקנות איתו זהב כי האופציות האחרות גרועות (האורז יתקלקל במחסן וכו') זה בסדר, אבל זה ממש לא בסתירה לעניין שהוא נהיה חשוף לאורז.
זה לא אומר שצריך לגדר כמו שאתה מנסה לטעון שכתבתי, זה גם לא אומר שלא צריך להשקיע במניות/זהב. זה רק אומר שאם כמות השקלים שבידי חשובה לי אז להשקעה בגוגל יהיו שני צדדים שמשפיעים עלי - ביצועי חברת גוגל מצד אחד וביצועיו של השקל מצד שני. ונכונה הטענה שביצועיו של השקל והחשיפה אליו מוגבלים בתקרה מסוימת כי השקל (בניגוד לגוגל) לא יוכל להתחזק עד אינסוף אל מול שאר העולם.

כתבתי:
וענית:
לא, ממש לא לשיטתי. אתה "מתלבש" כל פעם על ציטוט ומוציא אותו מהקשרו, כי אין הגיון שכל הודעה אני אסביר מחדש את מה שחזרתי עליו בשרשור הזה כל כך הרבה פעמים. אבל אכתוב שוב וכל פעם שתכתוב שאני טוען משהו אחר אחזיר אותך לכאן - החשיפה לשקל היא מפני שאני מודד את הוני בשקלים. השקל משמש אותי לקניות, למדוד את המשכורת שלי, לשלם את המשכנתא שלי, לקבל או לשלם את השכירות שלי, לשלם את החופשות שלי וכו' וכו'. אני אדם מוזר שמודד את הונו בשקלים. אבל יש לי הרגשה שכמוני מוזרים יש הרבה. אולי אפילו הרבה מאוד. עכשיו כמובן אוסיף את עניין האינפלציה כי אחרת תכתוב מיד שהשקל הוא סתם נייר שיכול להישחק עד דק. אז קח את זה כשקלים+אינפלציה.
אתה הרי כבר הסכמת שאם משהו מעניין אותי אז אני חשוף אליו כשאני מבצע השקעה אלטרנטיבית. בדיוק כמו שהוצ'י חשוף לאורז כשהוא קונה איתו זהב. העובדה שזה הגיוני לקנות איתו זהב כי האופציות האחרות גרועות (האורז יתקלקל במחסן וכו') זה בסדר, אבל זה ממש לא בסתירה לעניין שהוא נהיה חשוף לאורז.
זה לא אומר שצריך לגדר כמו שאתה מנסה לטעון שכתבתי, זה גם לא אומר שלא צריך להשקיע במניות/זהב. זה רק אומר שאם כמות השקלים שבידי חשובה לי אז להשקעה בגוגל יהיו שני צדדים שמשפיעים עלי - ביצועי חברת גוגל מצד אחד וביצועיו של השקל מצד שני.
אז חשוף או לא חשוף, או שאנחנו דנים בהשקעות קוונטיות?

החשיפה לשקל היא מפני שאני מודד את הוני בשקלים.
אז אם אני משנה את התצוגה במחשב לפזו, אני פתאום חשוף לפזו?
אתה מבין שמה שאתה אומר חסר הגיון?
השקל משמש אותי לקניות, למדוד את המשכורת שלי, לשלם את המשכנתא שלי, לקבל או לשלם את השכירות שלי, לשלם את החופשות שלי וכו' וכו'.
הוא משמש אותך, אבל המחירים שם לא צמודים לשקל. המחירים הם ריאליים, ואם יהיה פיחות בשקל המחירים ירדו.
כלומר אתה בעצם חשוף למחירי הקניות, המשכורת, השכירות, החופשות וכו'.
אבל יש לי הרגשה שכמוני מוזרים יש הרבה
זה לא רלונטי לדיון בשום דרך.
עכשיו כמובן אוסיף את עניין האינפלציה כי אחרת תכתוב מיד שהשקל הוא סתם נייר שיכול להישחק עד דק. אז קח את זה כשקלים+אינפלציה.
נו, ומה זה שקלים + אינפלציה במילים אחרות? שווי ריאלי. בדיוק כמו מניות/זהב וכו'.
אתה הרי כבר הסכמת שאם משהו מעניין אותי אז אני חשוף אליו כשאני מבצע השקעה אלטרנטיבית.
לא, אף אחד לא הסכים איתך. אתה קבעת קביעה מוזרה שאף אחד אחר חוץ ממך לא מסכים איתה, אבל אנחנו זורמים איתך.
*אתה* חשוף למה שמעניין אותך. הנכס שבו אתה משקיע לא חשוף.
זה רק אומר שאם כמות השקלים שבידי חשובה לי
אבל לפני רגע אמרת שהיא לא חשובה. שמה שחשוב לך זה רק הערך הריאלי שלהם.
אתה שם לב שאתה סותר את עצמך באותה הודעה?

מעולה, סוף סוף אתה מתחיל להבין.
קצת בעיה כשכל הודעה אתה טוען שלא טענת את מה שטענת בהודעה הקודמת.
אם תיהיה יותר עקבי יהיה יותר קל להתייחס לטענות שלך.
צודק, שנינו זה אותו בנאדם.
ולא רק זה, גם כל היוזרים האחרים בפורום זה אני.
ויותר מזה - כל אדם בעולם שלא מסכים איתך, הוא גם בעצם אני.
אוקי, אז מה סרגל המדידה מבחינת חברות הביטוח שמוציאות דו"ח שנתי?
למה זה אמור לעניין אותי?
ואיך זה קשור לנושא הדיון?
הדיון הוא לא על איך חברות הביטוח מוציאות דוחות.
איך אתה מודד? מה סרגל המדידה של מי שחי כאן, קונה כאן, שוכר דירה כאן, משלם משכנתא כאן בהשקעה כזאת?
אישית אני מודד בשווי ריאלי.
ואם תעשה את זה גם תגיע למסקנה הפשוטה שמניות לא צמודות לשום מטבע.

אז חשוף או לא חשוף, או שאנחנו דנים בהשקעות קוונטיות?
לא הבנתי מה אתה רוצה לומר כאן. את העובדה שהוצ'י קנה עם אורז זהב אתה כתבת לא אני. אם אתה מנסה שוב להציג זאת כאילו מבחינתי זאת הסיבה שהוא חשוף לזהב אז אני מרים ידיים. זה כבר שייך לתחום הבנת הנקרא.
אז אם אני משנה את התצוגה במחשב לפזו, אני פתאום חשוף לפזו?
אתה מבין שמה שאתה אומר חסר הגיון?
מה קשור לתצוגה במחשב? תקרא עוד פעם את מה שהסברתי. אתה קונה דירות בפזו? אתה מזמין מהסופר בפזו? נו באמת.
הוא משמש אותך, אבל המחירים שם לא צמודים לשקל. המחירים הם ריאליים, ואם יהיה פיחות בשקל המחירים ירדו.
כלומר אתה בעצם חשוף למחירי הקניות, המשכורת, השכירות, החופשות וכו'.

אז קח את זה כשקלים+אינפלציה.

נו, ומה זה שקלים + אינפלציה במילים אחרות? שווי ריאלי. בדיוק כמו מניות/זהב וכו'.
זה ששניהם שווי ריאלי לא קשור לעובדה שאני חשוף לשניהם. זה לא אומר שאם השקל+האינפלציה ייחלשו משמעותית אז המניות/זהב יתחזקו באותה מידה או להיפך.

אבל לפני רגע אמרת שהיא לא חשובה. שמה שחשוב לך זה רק הערך הריאלי שלהם.
אתה שם לב שאתה סותר את עצמך באותה הודעה?
אבל הרי כתבתי לך "קח את זה ששקלים + אינפלציה" . מה כל כך מסובך? פשוט אין לי כוח לחזור על המילה אינפלציה בכל פעם. גם ככה מעייף להרגיש שאני כותב לקיר (כפול 2 יוזרים).

אישית אני מודד בשווי ריאלי.
ואם תעשה את זה גם תגיע למסקנה הפשוטה שמניות לא צמודות לשום מטבע.
תלמד אותי איך אתה עושה את זה. נניח שיש לך קרן השתלמות מושקעת סנופי שהפסידה שנה שעברה 10%. היו לך 1000 שקלים ונשארו 900 שקלים. האינפלציה בארץ באותה שנה היתה 5%. הסנופי עצמו כפי שמודדים אותו בארה"ב (דולרית) עלה 5%. איך אתה מודד את התשואה שלך? הרווחת? הפסדת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
מ קרן סל העוקבת רק אחרי החוזים העתידיים על הS&P שוק ההון 0
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
S השקעה אופטימילית לטווח קצר בקרנות סל אג"חיות שוק ההון 7
T תעודות סל- המינימום לקניה שוק ההון 6
M קרן סל או קרן מחקה שוק ההון 4
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
ס תעודת סל 1159235 שוק ההון 6
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
L קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 4
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
י קרן מחקה (או קרן סל) עולמי וסנופי שוק ההון 6
S אתר למיון קרנות וקרנות סל? שוק ההון 3
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
N מה קובע את המחיר של קרן סל ישראלית הצמודה למדד אמריקאי/עולמי? שוק ההון 13
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה