• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS

לא הבנתי מה אתה רוצה לומר כאן. את העובדה שהוצ'י קנה עם אורז זהב אתה כתבת לא אני. אם אתה מנסה שוב להציג זאת כאילו מבחינתי זאת הסיבה שהוא חשוף לזהב אז אני מרים ידיים. זה כבר שייך לתחום הבנת הנקרא.
אכן נראה שקשה לך עם הבנת הנקרא.
זה ששניהם שווי ריאלי לא קשור לעובדה שאני חשוף לשניהם.
מה??
זה לא אומר שאם השקל+האינפלציה ייחלשו משמעותית אז המניות/זהב יתחזקו באותה מידה או להיפך.
נכון, המניות (זהב קצת פחות) יכולות לעלות רק מעצם זה שהן מניות. למשל השווי של גוגל יכול לעלות אם היא השיקה מוצר חדש פורץ דרך, או עם סתם הייה לה רבעיון מוצלח במכירות.

אבל זה שמניות לא זזות יחד עם האינפלציה לא אומר שהמניות חשופות לשקל.
אבל הרי כתבתי לך "קח את זה ששקלים + אינפלציה" . מה כל כך מסובך? פשוט אין לי כוח לחזור על המילה אינפלציה בכל פעם.
אתה לא מבין שזה הבדל ענק?
שקל לבד זה נכס נומינלי חשוף לאינפלציה.
שקל + מדד זה נכס ריאלי, בדיוק כמו מניות, זהב, סחורות וכו'

גם ככה מעייף להרגיש שאני כותב לקיר
ההרגשה מוכרת לי...
תלמד אותי איך אתה עושה את זה. נניח שיש לך קרן השתלמות מושקעת סנופי שהפסידה שנה שעברה 10%.
מה זה אומר "הפסידה 10%"?
10% יחסית למה?
אתה מבין שכבר בהנחות בסיס יש לך בעיה של הגדרות?
היו לך 1000 שקלים ונשארו 900 שקלים.
אז היא ירדה ב10% יחסית לשקל. למה לא להגיד ישר?
זה אגב לא אומר שהיא "הפסידה 10%". זה בסה"כ אומר שהיא ירדה 10% יחסית לשקל. יכול להיות שהיא בכלל הרוויחה, ויכול להיות שהיא הפסידה הרבה יותר מ10%.
הסנופי עצמו כפי שמודדים אותו בארה"ב (דולרית) עלה 5%
מה זה "הסנופי עצמו"?
ה10% ירידה מול השקל זה לא "הסנופי עצמו"? זה "סנופי חיקוי"?
איך אתה מודד את התשואה שלך?
כמו שאמרתי - באופן כללי אני מודד שווי ריאלי.
הרווחת? הפסדת?
הסנופי ירד ריאלית בשנה הזאת, והדולר ירד אפילו יותר מהסנופי.

לא הבנתי מה אתה רוצה לומר כאן. את העובדה שהוצ'י קנה עם אורז זהב אתה כתבת לא אני. אם אתה מנסה שוב להציג זאת כאילו מבחינתי זאת הסיבה שהוא חשוף לזהב אז אני מרים ידיים. זה כבר שייך לתחום הבנת הנקרא.
נוצר קצת בלאגן וקשה לי להבין מה הטענות שאתה עומד מאחוריהן ומה אתה מייחס לי (וגם אז אם אתה מסכים או לא), אז אשמח אם תענה בבקשה בנכון/לא נכון לאמירות הבאות, עם נימוק של משפט-שניים בלי לרשום מגילות.
1. הוצ'י שאוהב אורז, קנה תמורתו זהב, וכעת הוצ'י המושקע בזהב חשוף לאורז.
2. ישראל שחי בתל אביב, קנה בשקלים זהב. ישראל המושקע בזהב חשוף לשקלים.
3. ישראלה שחיה בחיפה קנתה בשקלים סטייקים. ישראלה, בטרם אכלה את הסטייקים, חשופה לשקלים.
4. ישראלה מסעיף 3, אכלה את הסטייקים ושלחה אותם למערכת הביוב. ישראלה לא מושקעת בכלום, אך חשופה לשקלים באופן זהה לישראל.

הסנופי ירד ריאלית בשנה הזאת, והדולר ירד אפילו יותר מהסנופי.
הרווחת? הפסדת? כמה? מוזר שאתה לא יכול לענות לי על שאלה פשוטה כל כך.

נערך לאחרונה ב:
אוקי, אז מה סרגל המדידה מבחינת חברות הביטוח שמוציאות דו"ח שנתי? איך הם מודדים הפסד/רווח של הסנופי? איך אתה מודד? מה סרגל המדידה של מי שחי כאן, קונה כאן, שוכר דירה כאן, משלם משכנתא כאן בהשקעה כזאת?
לא מענין אותי איך כל מני אנשים וגופים מודדים. הרבה אנשים כותבים ועושים שטויות. לדוגמא, לאחרונה מתפרסמות הרבה כתבות כלכליות שמראות כמה הסנופי עלה מתחילת השנה לעומת כמה ת"א 35 ירד. אלא שהמדידה של הסנופי היא על סרגל דולרי והמדידה של ת"א 35 היא על סרגל שיקלי. בפועל, הפער בין שני המדדים הרבה יותר גדול אילו היו נמדדים על אותו סרגל.

הסרגל שלי הוא בעיקרון שיקלי.
אבל לידיעה אני בוחן את שווי ההון שלי גם בדולר וגם ביחידות של IWDA.

כל זה כמובן לא קשור לכך שההשקעה שלי לא חשופה לסרגל המדידה.

הרווחת? הפסדת? כמה? מוזר שאתה לא יכול לענות לי על שאלה פשוטה כל כך.
אני מבין שקשה לך עם זה, אבל השאלה שלך מנוסחת באופן מעורפל, לכן אי אפשר לענות לך עליה למרות שהיא פשוטה. רוח והפסד הם יחסיים לסרגל המדידה. אם הסרגל שיקלי, התשובה אחת, ואם הוא דולרי, היא אחרת.

אני מבין שקשה לך עם זה, אבל השאלה שלך מנוסחת באופן מעורפל, לכן אי אפשר לענות לך עליה למרות שהיא פשוטה. רוח והפסד הם יחסיים לסרגל המדידה. אם הסרגל שיקלי, התשובה אחת, ואם הוא דולרי, היא אחרת.
למה מעורפל? אדם לא מודד את הרווח שלו? אין לי בעיה אם תכתוב לי שאתה מודד דולרית או מודד שקלית או מודד בשניהם, או ביורו, או בשקלית פחות אינפלציה. הכל לגיטימי כל עוד תכתוב את האמת.

הסרגל שלי הוא בעיקרון שיקלי.
אז בוא נתייחס לסרגל השיקלי הזה. האם הסרגל הנ"ל חשוף להתחזקות/החלשות השקל או רק לביצועים של גוגל? האם תסכים שלשער התיאורטי שקל/גוגל יש שני צדדים והוא יכול להשתנות גם מביצועי חברת גוגל וגם מביצועי השקל?

האם תסכים שלשער התיאורטי שקל/גוגל יש שני צדדים והוא יכול להשתנות גם מביצועי חברת גוגל וגם מביצועי השקל?
ביצועי השקל יחסית למה?
אם יחסית למניית גוגל, אז המשפט שכתבת הוא טאטולוגיה.
אם הכוונה לביצועי השקל יחסית לדולר ארה"ב, אז אני לא רואה מה הנימוק הכלכלי שהנתון הזה ישפיע. לפחות מבחינת הערך של העסק של חברת גוגל (ואני לא נכנס כאן לפערים שקיימים בין ערך מניה לשווי העסק של החברה, כי בטווח שאינו קצר הפערים האלו חסרי משמעות לדיון כאן בעיני), הוא אינו מושפע משע"ח שקל - דולר, ולמעשה אם אינך מכיר היטב את העסק (לדעתי אפילו מעבר למה שכתוב בדוחות), אין לך שום דרך לדעת איך תשפיע התחזקות הדולר יחסית למטבע אחר על הרווחים ושווי העסק, ובהחלט ייתכן שהוא משפיע בכיוון ההפוך מזה ש"מוגן" ב"גידור".
אם בעיניך זה הניתוח שצריך לעשות, יש לעשותו גם לגבי רוב המניות הישראליות של החברות הגדולות, אשר ההכנסות וההוצאות שלהן אינן בשקלים.

לא חשופה לשום מטבע (כמו כל מניה)
זה ממש ממש לא נכון, מאחורי מניות קיימות חברות עם עסקאות ועסקים שנפגעים מפיחות המטבע.
למשל חברה שרוב ההכנסות שלה באמריקה, ומחזיקה 100 מליארד דולר מזומן, נפגעת מאוד מפיחות הדולר.

לפחות מבחינת הערך של העסק של חברת גוגל (ואני לא נכנס כאן לפערים שקיימים בין ערך מניה לשווי העסק של החברה, כי בטווח שאינו קצר הפערים האלו חסרי משמעות לדיון כאן בעיני), הוא אינו מושפע משע"ח שקל - דולר
לגוגל יש חובות וזכויות בשקלים ובדולרים ושינוי קיצוני לאחד הכיוונים יכול לגרום לה להפסיד הרבה כסף.
גוגל כעסק חשופה לתנודות מט״ח ולכן גם המניה שלה.

ראה ערך; דוחות החברה שמתארים כמה הם הפסידו על פיחות הדולר ב22׳

לגוגל יש חובות וזכויות בשקלים ובדולרים ושינוי קיצוני לאחד הכיוונים יכול לגרום לה להפסיד הרבה כסף.
גוגל כעסק חשופה לתנודות מט״ח ולכן גם המניה שלה.

ראה ערך; דוחות החברה שמתארים כמה הם הפסידו על פיחות הדולר ב22׳
אם היית מצטט עד סוף המשפט שלי, היית רואה שזה בדיוק מה שכתבתי.
אבל אם כבר מרחיבים בנקודה הזו, אז אני מניח שיכולה להיות חשיבות לשינוי בערכו של הדולר כלפי מטבעות שונים וככוח קניה בארה"ב, אבל השקל הקטן פחות רלוונטי לעסקי גוגל.

נערך לאחרונה ב:
למשל חברה שרוב ההכנסות שלה באמריקה, ומחזיקה 100 מליארד דולר מזומן, נפגעת מאוד מפיחות הדולר.
יש חברה כזאת? אני יכול לחשוב על שתי חברות שיכולות להחזיק סכום כזה במזומן ושתיהן סוחרות בכל העולם.

אז בוא נתייחס לסרגל השיקלי הזה. האם הסרגל הנ"ל חשוף להתחזקות/החלשות השקל או רק לביצועים של גוגל?
שוב משפט מעורפל. השקל יכול להתחזק או להחלש יחסית למשהו. לא באופן אבסולוטי או אינטרינזי. כך גם הביצועים של גוגל.

זה ממש ממש לא נכון, מאחורי מניות קיימות חברות עם עסקאות ועסקים שנפגעים מפיחות המטבע.
איזה מזל שאמרת את זה.שכנעת אותי.
באמת בכל אלפי העמודים במאות הדיונים שהיו בנושא אף אחד לא העלה את הטיעון הזה.

אגב, קראת אותם (או לפחות אחד מהם) לפני שהצטרפת לדיון?

אם נתעלם שניה מהשטות של "מחזיקה 100 מיליארד דולר במזומן", שאר המשפט שלך עובדתית לא נכון.
תראה למשל מה קרה בברקזיט - ברגע אחד הפאונד נפל בחדות, ומצד שני שווי כל החברות הבריטיות בבורסה בלונדון בערך באותו אופן כך שבסוף השווי שלהן במונחי מטבעות אחרים כמעט ולא השתנה.

ולפי שתגיד, כן הייתה השפעה מסויימת. זה לא בדיוק 1:1. אבל ההשפעה זניחה, ויש המון דברים קטנים אחרים שמשפיעים על מחירי מניות

אז בוא נתייחס לסרגל השיקלי הזה. האם הסרגל הנ"ל חשוף להתחזקות/החלשות השקל
אתה שם לב שאתה מחליף טענות?
הטענה שהסרגל חשוף לשקל (ואם הסרגל הוא שקל ברור שהוא חשוף לשקל) מאוד שונה מהטענה שמניות חשופות לשקל.

או רק לביצועים של גוגל?
הסרגל לא חשוף בשום צורה לביצועים של גוגל.
זה כמו לטעון שהמטר שלי (סרט המדידה) חשוף לגובה שלי. מטר זה מטר, לא משנה מה אתה מודד איתו.

האם תסכים שלשער התיאורטי שקל/גוגל יש שני צדדים והוא יכול להשתנות גם מביצועי חברת גוגל וגם מביצועי השקל?
כמובן. זה טריוויאלי.
הטענה אבל היא ששער השקל/דולר לא משפיע על שער השקל/גוגל (אפשר להשתמש בו כדי לחשב, אבל אין לו השפעה מהותית).

נראה לי שהדיון מוצה.
פעם הבאה שאני אוכל סטייק אזכור לעצמי שאני מגדיל את החשיפה שלי לשקלים.

החשיפה לשקל היא מפני שאני מודד את הוני בשקלים
זאת גישה שגויה, גם מעצם הלוגיקה שמתעלמת מהכלכלה הגלובלית והדרך שבה היא עובדת וגם בגלל צורת המדידה שאיננה מכויילת לשום דבר.
אני אדם מוזר שמודד את הונו בשקלים. אבל יש לי הרגשה שכמוני מוזרים יש הרבה.
וכולם שוגים בהבנת המושג מטבע פיאט. בטח בהקשר של חשיפה לנכסים שמדובר עליו כאן.
השקעה בגוגל יהיו שני צדדים שמשפיעים עלי - ביצועי חברת גוגל מצד אחד וביצועיו של השקל
אין קשר, אבל נראה לי שאנחנו בלולאה כאן.

ווואו!!
איזה דיון ארוך

מהמעט שהבנתי
אני מסכם את זה ככה

אם היחס בין השקל לדולר ישאר אותו דבר-אז ברור לכולם שהגידור רק הפסיד כסף
אם היחס בין השקל לדולר הוא לטובת הדולר(היינו הדולר עלה)-אז הגידור רק הפסיד כסף והרבה
אם היחס בין השקל לדולר הוא לטובת השקל-(היינו הדולר ירד)-אז המגדר הרוויח את ההפרש פחות עלות הגידור

אז יוצא ככה:שכל הוויכוח הוא רק על המקרה האחרון

אבל באמת שלא ברור לי הוויכוח-כי אם משקיעים לטווח קצר -אז בכלל גם ללא קשר לגידור-זה דבר מסוכן
מחמת שהמניות הם תנודתיות ומסוכנות לזמן קצר וכל השיטה של הסולידית זה השקעה לטווח ארוך

ואם משקיעים לטווח ארוך-והרי כל היסוד של כל האתר הזה וזכות הקיום שלו זה נובע על הרעיון של השקעה פאסיבית
זה בעצם תשואות העבר(פשוט הסתכלנו אחורה 50 שנה וראינו מה היה התשואה הממוצעת
ועל סמך זה אנשים מוכנים לשים מיליונים של שקלים ולחשוף את עצמם להפסדים של 20-30 אחוז לטוווח הקצר
מתוך אמונה(ידוע שתשואות העבר אינם מלמדות על תשואות העתיד)
שהעתיד יהיה דומה יחסית לעבר

וא"כ כל הדיון מתייתר -כי גם היחס בין השקל לדולר לאורך זמן לא יצדיק הפסד של כ1 אחוז בשנה של עלות הגידור

אני צודק?

נערך לאחרונה ב:

הסולידית חולקת בדעתה על רוב הניקים פה

ראו בהערה 13

הסולידית חולקת בדעתה על רוב הניקים פה
קרא בזהירות, היא מבדילה בין תשואה שקלית לדולרית.

התשואה הדולרית היא בדיוק תשואת המדד ואינה תלוייה כלל ביחס שקל/דולר.

נכון שאם תמדוד תשואה שקלית תקבל מספר אחר, כמו גם אם תמדוד תשואה ביורו או בלירה טורקית...
איזה מהתשואות היא נכונה???

קרא בזהירות, היא מבדילה בין תשואה שקלית לדולרית.

התשואה הדולרית היא בדיוק תשואת המדד ואינה תלוייה כלל ביחס שקל/דולר.

נכון שאם תמדוד תשואה שקלית תקבל מספר אחר, כמו גם אם תמדוד תשואה ביורו או בלירה טורקית...
איזה מהתשואות היא נכונה???
אני לא הבנתי את הדיון לעומק ברמה שאוכל לדון איתך על כך
אבל ממבט מלמעלה ומקריאת כמה שרשורים
אינטואטיבית ממש התחברתי לדוגמה של להסתכל על זה כאילו אתה קונה מטיל זהב במקום
מניות

וממילא לא באמת משנה באיזה מטבע מוכרים אותו

אבל שים לב למשפט שהיא כתבה:

"האם קרנות מנוטרלות מט"ח פחות מסוכנות? ההיגיון אומר שכן — אחרי הכל, עדיף חשיפה לסיכון אחד (סיכון שוק) מאשר לשני סיכונים (סיכון שוק + סיכון מט"ח), ומכיוון שההוצאות העתידיות של רובנו הן בשקלים, נרצה שגם ההשקעות שלנו תהיינה מגודרות לשקל."

האם אתה לא רואה במשפט הזה סתירה לכל מה שאמרו לעיל?

ובלי קשר, מותר לה גם לטעות, כמו בסעיף 3 סיפה.
היא אומרת שעליית מחיר של ראלף לורן פי מאה, לא תשפיע כלל על המדד לעומת ירידה של אפל ב־10%.
אבל היא גם מציינת, ש–
ראלף לורן הוא 0.0127% מהמדד
אפל היא 7.05% מהמדד.
חשבון פשוט מראה שעלייה פי מאה של ראלף לורן תקפיץ את הערך שלה לכ־1.27% מהמדד (עלייה של 1.15% במדד)
ואילו ירידה של אפל ב־10% תוריד את הערך שלה ל6.35% מהמדד (ירידה של 0.7% במדד)
אז יש לה טעות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7
מ קרן סל עם דמי "נאמן" שוק ההון 6
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
D קרן סל על הביטקוין - איזו עדיפה? השקעות אלטרנטיביות 2
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
מ קרן סל העוקבת רק אחרי החוזים העתידיים על הS&P שוק ההון 0
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
S השקעה אופטימילית לטווח קצר בקרנות סל אג"חיות שוק ההון 7
T תעודות סל- המינימום לקניה שוק ההון 6
M קרן סל או קרן מחקה שוק ההון 4
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
ס תעודת סל 1159235 שוק ההון 6
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
L קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 4
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
י קרן מחקה (או קרן סל) עולמי וסנופי שוק ההון 6
S אתר למיון קרנות וקרנות סל? שוק ההון 3
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
N מה קובע את המחיר של קרן סל ישראלית הצמודה למדד אמריקאי/עולמי? שוק ההון 13
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה