• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תמיכה הדדית בתקופה אדומה זו

מנתח טכני

משתמש רגיל
דירוג
84
אהלן חברים.
מאמין שהרבה מאיתנו ישמחו לשיתופים ועזרה נפשית בתקופה זו.
כל אחד וההפסד הצבועים (הזמני בתקווה) שלו.

שתפו ועזרו לנו אחד לשני.

הייתי אומר שאנחנו כעת בתקופת מבחן רצינית בהרבה מובנים.

סיבולת סיכון. עמידה בעקרונות והסכמים קשים לביצוע. ועוד ועוד.

אני לגמרי מתפרקת.
מתה מפחד.
אני לא יודעת איך לעזור לך... אני לא יודעת איך לעזור לעצמי... אני נצמדת לדברים שעושים לי טוב, בעיקר לאחייניות שלי, לחתולים שלי, מנסה להתנתק מכל מהבורסה, בורחת מחדשות שקשורות לשוק ההון - אולי גם לך זה יעזור...
חזרתי לצייר ולנגן על הפסנתר.
יוגה, מדיטציה, תה עם דבש, פרוסה עם ריבה, ריח כריות, יותר חיבוקים מאמא מהרגיל, בישולים של אמא, מרק עגבניות חם, קצת באך ושופן והגדלתי את המינון של הציפרלקס בהסכמת הפסיכאטרית שלי.
אולי יעזור לך: משכנעת את עצמי שאם הזמן השוק יעלה חזרה (אני לא יודעת אם זה נכון לגבי ניתוח טכני) , אומרת לעצמי שזה הרבה עניין רגשי ופסיכולוגיה ורק צריך להסתכל על המספרים וזה רק כסף וזה רק באוויר עד שלא מושכים וממשים...

נערך לאחרונה ב:
@noa877
קבלי עיצה ידידותית:
התיק שלך מסוכן מדי ולא בנוי לסיבולת הסיכון שלך, לא קרוב לזה.
אני חושב שזה יהיה רעיון טוב לעשות חושבים מחדש לתיק שלך אחרי ההיתאוששות אם וכאשר תגיע.

VXUS שוב מאכזב. לא בא לי לקנות את הנייר העלוב הזה.
כשהבורסה עולה - הוא נותן תשואה עלובה.
כשהבורסה יורדת - הוא יורד הכי חזק.

אין ניירות נורמליים פרט לסנופי.

בהתחלה רציתי להעביר את המשכורת הבאה לביט ואז הביט התרסק. הנפילה של הביט היום לגמרי גרמה לי למשבר נפשי עמוק...

עכשיו שוקל להעביר לסנופי אבל זה נראה כמו סכין חדה שנופלת.

אני לגמרי מתפרקת.
מתה מפחד.
אני לא יודעת איך לעזור לך... אני לא יודעת איך לעזור לעצמי... אני נצמדת לדברים שעושים לי טוב, בעיקר לאחייניות שלי, לחתולים שלי, מנסה להתנתק מכל מהבורסה, בורחת מחדשות שקשורות לשוק ההון - אולי גם לך זה יעזור...
חזרתי לצייר ולנגן על הפסנתר.
תה עם דבש, פרוסה עם ריבה, ריח כריות, יותר חיבוקים מאמא מהרגיל, בישולים של אמא, מרק עגבניות חם, קצת באך ושופן והגדלתי את המינון של הציפרלקס בהסכמת הפסיכאטרית שלי.
אולי יעזור לך: משכנעת את עצמי שאם הזמן השוק יעלה חזרה (אני לא יודעת אם זה נכון לגבי ניתוח טכני) , אומרת לעצמי שזה הרבה עניין רגשי ופסיכולוגיה ורק צריך להסתכל על המספרים וזה רק כסף וזה רק באוויר עד שלא מושכים וממשים...
זה כסף שאת לא צריכה וחוסכת לטווח ארוך אז מה כל כך בלחץ.... שוק המניות בנוי מתיקונים קטנים וגדולים וככה כל פעם נשבר שיא חדש.... תחשבי בהגיון ותרגעי ואל תכנסי לחשבון ההשקעות שלך....

בהתחלה רציתי להעביר את המשכורת הבאה לביט ואז הביט התרסק. עכשיו שוקל להעביר לסנופי אבל זה נראה כמו סכין חדה שנופלת.
אמר מהמר קריפטוגרפי.

אמר מהמר קריפטוגרפי.
שמע, אני שבור ממה שקרה לי בקריפטו היום.
לא סתם אני מגיב הרבה היום (בדרך כלל אני פחות פעיל). בא לי לסגור את המחשב ולשכוח מהשקעות בכלל.

אני מרגיש מאוד עצוב ומאוכזב מעצמי.

בהתחלה רציתי להעביר את המשכורת הבאה לביט ואז הביט התרסק. הנפילה של הביט היום לגמרי גרמה לי למשבר נפשי עמוק...

עכשיו שוקל להעביר לסנופי אבל זה נראה כמו סכין חדה שנופלת.
אני נמצא בשבעים אחוז ויטיאיי ושלושים אחוז וקסוס ומתכונן לקנות רק ויטיאיי בהמשך....וקסוס זה שבעים אחוז מפותחות אז בגלל אירופה אולי ירד יותר

אני נמצא בשבעים אחוז ויטיאיי ושלושים אחוז וקסוס ומתכונן לקנות רק ויטיאיי בהמשך....וקסוס זה שבעים אחוז מפותחות אז בגלל אירופה אולי ירד יותר
גם ידוע שהאיחוד היה במצב כלכלי לא משהו כבר תקופה ולא משיג את האמריקאים, אבל יש גרף שראיתי שvti וvxus מסתמסרים בניהם לאיזה שוק מצליח יותר, לך תדע אולי לאחר המשבר האירופאים יהיו במצב טוב יותר וכתוצאה מכך vxus יעלה יותר מvti, אני בכל מקרה באמונה שהאחוז שמוקצב לכל אחד בvt הכי מדויק ומאמין בו, אולי כמה אחוזים יותר לאמריקאים משיקול כלכלה חופשית יותר אבל זה כבר ניחוש...

גם אני באותה הסירה, רוב התיק הממוסה שלי הוא VXUS כי גמל והשתלמות בS&P500. וזה כואב לראות. חושב על למכור ולקנות מחדש כדי להרוויח קצת מס.

מבאס VXUS אבל לדעתי לא כדאי להפחית חשיפה. אני מחזיק בו ומגדיל חשיפה לאסיה ומאמין שהרבה צמיחה תגיע משם ולא בהכרח מארה"ב בעתיד.

ימים לא פשוטים
קבלתי טלפון לחוץ מהמשפחה שחברים שלהם אמרו ש״חייבים למכור הכול״.
שזה מלחיץ לכשעצמו.
(וגם די מתיש להרגיע אנשים לחוצים, ולהסביר למה לא בריא למכור הכול, כשהכול נופל)
עשיתי קניה בשבוע שעבר..ברור שהיה עדיף להמתין.
מצד שני הייתי אמורה לעשות אותה לפני הנפילות.
כנראה שיש עוד כסף לאיזון, אז אצטרך לעשות עוד קניה.

@noa877
קבלי עיצה ידידותית:
התיק שלך מסוכן מדי ולא בנוי לסיבולת הסיכון שלך, לא קרוב לזה.
אני חושב שזה יהיה רעיון טוב לעשות חושבים מחדש לתיק שלך אחרי ההיתאוששות אם וכאשר תגיע.
זה יהיה קשה אבל אולי אפילו עכשיו...
זה ממש נראה בור ללא תחתית... אי אפשר לדעת כמה השוק עוד ירד ומי שלא בנוי לזה ככל שהירידה תגדל אולי ימכור בתזמון רע יותר.. אולי כדאי לחתוך הפסדים (אני ממש לא בעד) אבל אולי זה הדבר הנכון למי שלא בנוי לזה.. הוא חייב לחשוב עם עצמו ולעשות חשובים עכשיו להחליט מה הוא עושה ולדבוק בזה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ יש צוות תמיכה לפורום? פוסטים מאיכות נמוכה 2
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
W תמיכה אחד\ת בשני\ה -כשהסביבה לא מבינה אתכם\ן התפתחות אישית 7
ד תמיכה נפשית לפניי קניה ראשונה :) שוק ההון 12
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
L צריכה תמיכה מנטלית וגם פונקציונלית... יומני מסע אישיים 47
C זיכוי מס הכנסה \ נקודות זיכוי בשל תמיכה בהורה נכה צרכנות פיננסית 5
ETL תמיכה בבלוג\פורום אוף טופיק 1
ש קרן יחד - קרן ערבות הדדית אוף טופיק 60
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
Z-Matrix מה לעשות עם קופות הגמל להשקעה בתקופה שהבורסה יורדת? שוק ההון 5
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
tomchoook מה לעשות עם העו״ש בתקופה הזו? צרכנות פיננסית 16
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א מה צפוי בתקופה הקרובה? שוק ההון 6
P אכ"א בתקופה שמעסיק לא הפקיד לפנסיה חודשים רבים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
T פתיחת תיק השקעות בתקופה תנודתית שוק ההון 6
N השקעה בא"גח - בתקופה כזאת זה לא הימור? שוק ההון 20
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
G שמירה על שפיות בתקופה זו אוף טופיק 33
מ האם כדאי להשקיע בתקופה הזו שוק ההון 37
ע הפסדים משמעותיים בתקופה קצרה בעת ניוד כספי קרן פנסיה צרכנות פיננסית 16
א הארי בראון - אג"ח ארוכות - מה ההגיון בתקופה זו? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה