• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר?

אז הנה לך קרן של 1000 מניות, שפועלת לפי אותה שיטה מול קרן של 600 מניות. התוצאות מובהקות אפילו יותר. כאן אבל תוכל להגיד שיש שוני אחר בין הקרנות וזה נכון. לא תוכל למצוא קרן שהיא אחרת, אבל בדיוק אותו הדבר. זה גם הגיוני. יש לך קרן אחת שקונה אוטומטית את כל 2000 המניות ויש לך קרן אחרת, שבה בני אדם בוחרים 600 מניות שעוברות מבחני איכות מבין בערך אותו העולם של 2000 מניות. על כל תקופה שתבחר תראה שהביצועים של הקרן של 600 מניות טובים יותר מאלה של הקרן של 2000, בעוד שהתנודתיות שלה כלל לא גבוהה יותר.
לא הבנתי, עכשיו אתה משווה מדד של קטנות מול מדד של גדולות+בינוניות?

לא הבנתי, עכשיו אתה משווה מדד של קטנות מול מדד של גדולות+בינוניות?
כי כפי שכתבתי, לא תוכל בהגדרה למצוא קרן, שהיא שונה, אבל אותו הדבר. מה זה משנה אם יש בקרן 2000 מניות או 600? זה אותו אופי של מניות ו-600 זה מספר מספיק גדול כדי שסטטיסטית זה לא באמת ישנה. הקרן עם ה-600 נותנת לך תשואה טובה יותר משמעותית בכל תקופת זמן שתבחר והתנודתיות שלה דומה ואף נמוכה יותר.

כי כפי שכתבתי, לא תוכל בהגדרה למצוא קרן, שהיא שונה, אבל אותו הדבר. מה זה משנה אם יש בקרן 2000 מניות או 600? זה אותו אופי של מניות ו-600 זה מספר מספיק גדול כדי שסטטיסטית זה לא באמת ישנה. הקרן עם ה-600 נותנת לך תשואה טובה יותר משמעותית בכל תקופת זמן שתבחר והתנודתיות שלה דומה ואף נמוכה יותר.
טוב
אתה משווה תפוחים לתפוחי אדמה
לא ברורה דרך הסקת המסקנות שלך

אתה משווה תפוחים לתפוחי אדמה
לא ברורה דרך הסקת המסקנות שלך
אבל הדרך הזו כן ברורה לך?

רוב האנשים מדברים על ה- SP500, פשוט כי הוא הופיע בעשרות מחקרים וכי רוב המחקרים נעשים גם ככה בשוק האמריקאי בלבד.
אני חושב שלטווח הרחוק השקעה רחבה כמו VT או שילוב של VTI+VXUS נותנים יחס טוב של עלות נמוכה וסיכון נמוך ביחס לתמורה.

אתה בכוונה מצטט רק חלק?
הורדת בדיוק את החלק שבו ציינתי בפירוש שזאת דעתי שלא מבוססת על מחקרים. בנוסף ציטטת משתמש אחר שהעיר על הסקת מסקנות של מישהו אחר.

ברכותי, אתה דמגוג (גם זה לא מבוסס על מחקרים למקרה שתרצה לצטט חלק מהמשפט כדי להוכיח משהו לא קשור על משתמש אחר).

ואותי מה שאלת?
רוב האנשים מדברים על ה- SP500, פשוט כי הוא הופיע בעשרות מחקרים וכי רוב המחקרים נעשים גם ככה בשוק האמריקאי בלבד.
אני חושב שלטווח הרחוק השקעה רחבה כמו VT או שילוב של VTI+VXUS נותנים יחס טוב של עלות נמוכה וסיכון נמוך ביחס לתמורה.

לא צריך לצטט שוב, אם שאלתי מה שאלת, אז זה לאחר שניסיתי להבין מה רצית לשאול
אז מה אתה שואל?
יהיה לי יותר קל לענות אם תתייחס לדברים שאני כתבתי

אולי כבר ענו, אבל התנגדות/ביקורת להשקעה פסיבית במדדים, היא שאי אפשר להתעשר מזה, לפחות לא מהר.
בסדר הדברים הרגיל, אתה עובד כשכיר וחי בחסכנות במשך מירב שנותיך.
וגם בסוף צריך לבצע משיכות בצורה מאוד זהירה ומדודה כדי שהכסף לא יגמר.
לכן הטענה היא שהשקעה פסיבית זה נחמד וחשוב, אבל את ההון המשמעותי צוברים באמצעות יזמות/עסק.

• אהבתי
Reactions: Roi
אולי כבר ענו, אבל התנגדות/ביקורת להשקעה פסיבית במדדים, היא שאי אפשר להתעשר מזה, לפחות לא מהר.
לכן הטענה היא שהשקעה פסיבית זה נחמד וחשוב, אבל את ההון המשמעותי צוברים באמצעות יזמות/עסק.
רק שבפועל רוב הכותבים , כולל אבכותב,יכולים להיות טוקבקיסטים בתשלום, אבל יזמים או אפילו מנהלי פיצוציה זה גדול עליהם.
כולנו יכולים בתאוריה להיות גם אינסטלטורים וגם וורן באפטים, בפועל אנחנו לא, כנראה שיש פער בין לקרוא ולכתוב באנגלית לעומת להיות סופר קאנוני באנגלית ... ולא כל מי שקרא את המשקיע הנבון ידע לקבל החלטות השקעה נבונות

לא הבנתי את התגובה.
זה לא קשור לספר כזה או אחר. השקעה פסיבית בשוק ההון היא סוג מסוים של השקעה.
השקעה מסוג אחר היא בנדל"ן, סוג אחר היא השקעה במקצוע מרוויח במיוחד.
אבל הכל בסוף מתנקז להשקעה הכי חשוב שיכולה להיות - השקעה בעצמך.
אתה ורק אתה הוא מנוע הצמיחה הכי חשוב של עצמך.
תוכל להתעשר רק אם תשקיע בעצמך וביכולת שלך. ברוב הגדול של המקרים הדבר יקבל ביטוי ביזמות עסקית.
גם אם תוותר על רכב, כבלים, מסעדות, טיסות לחו"ל, בגדים חדשים וכו', אבל בפועל אתה מרוויח שכר מינימום, גם אם תשקיע הכל במדדים פסיביים ותמתין 40 שנה מבלי לגעת בכסף by the book, לא תתעשר מזה. מקסימום תהיה במצב טוב יותר מאנשים דומים לך, שלא השקיעו במדדים פסיביים.

• אהבתי
Reactions: Roi
לא נראה לי שמישהו מתכנן להיות "עשיר" (עזוב שההגדרה הינה פרסונלית), המטרה הינה להשיג מטרות\יעדים כלשהם
אם אופן ההשקעה מביאה לך את המטרות שלך במאמץ מופחת או באזור נוחות שתואם לצרכייך, אז יש ללכת בה
אני מסכים עם זה שהאדם צריך להשקיע בעצמו כיוצר הממון של עצמו, כשהתשואה לא רלוונטית
לחלק מהאנשים אין זמן\כוח\רצון להתעסק בכספים אז הם מאמצים גישות פשוטות ופאסיביות ליישום החיסכון

לא נראה לי שמישהו מתכנן להיות "עשיר"
פות"ש שאל על התנגדויות עקרוניות להשקעה פסיבית במדדים.
החסרון העיקרי (שאני מכיר) זה שאי אפשר להתעשר מכך. לא מכיר חסרונות עקרוניים אחרים.
שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה :)

פות"ש שאל על התנגדויות עקרוניות להשקעה פסיבית במדדים.
תקרא שנית, הוא שאל על תיאוריות מקבילות\מתנגדות
עצם ההתעשרות או לא לא נשאלה ולא נרמזה כלל
להגיד "אי אפשר להתעשר מזה" כהתנגדות זה פשוט ניפנוף ידיים

השקעה מסוג אחר היא בנדל"ן, סוג אחר היא השקעה במקצוע מרוויח במיוחד.
אבל הכל בסוף מתנקז להשקעה הכי חשוב שיכולה להיות - השקעה בעצמך.
השקעה בנדלן היא מקצוע, האם כל אחד יכול להיות בעל עסק של השכרת דירות ? ע"ג הגלובוס ? האם כל אחד יכול להיות בעל מכולת ? אינסטלטור ?
בתאוריה כן בפועל לא .

גם אם תוותר על רכב, כבלים, מסעדות, טיסות לחו"ל, בגדים חדשים וכו', אבל בפועל אתה מרוויח שכר מינימום, גם אם תשקיע הכל במדדים פסיביים ותמתין 40 שנה מבלי לגעת בכסף by the book, לא תתעשר מזה. מקסימום תהיה במצב טוב יותר מאנשים דומים לך, שלא השקיעו במדדים פסיביים.
אומנם סטודנט שיחסוך 1000 שח לחודש במשך 25 שנה במדד מנייתי (ארהב sp500) יקבל לפי כלל ה 300 כ 2500 שח לחודש קצבה באפס מאמץ ובהסתברות גבוהה אבל זה כלום לעומת ליזום עסק( שכל אחד יכול לעשות) עם אפס כסף ולהרוויח פי 4 באפס סיכון , חבל שלר חשבתי על זה לפני 5 שנים ...

במקביל לדיון זה התפתח לי דיון ב'אישי' שהסתיים בגלל בורותי וחוסר סובלנותו של המגיב (הסיבה לפתיחות ב'אישי' היתה אי רצונו של המגיב להתנגד ברבים לתיאוריות של הסולידית, מכבד את רצונו ולא חושף את זהותו, לא כ"כ משנה) עכ"פ מקצת הטענות שהוא טען באישי לא הובנו לי, (כאמור בגלל בורותי הוא אינו מוכן להגיב יותר) אם מישהו יבין את רמיזותיו אשמח להסברה:
1. בעולם שלנו יש מסים - במחקרים אין
2. ממחקרים שמראים שמי שמשלם דמי ניהול גבוהים למנהל תיקים אקטיבי מקבל תשואת חסר ביחס ל-"מדד" לא ניתן להסיק שללא תשלום דמי ניהול כלל הוא גם יקבל תשואת חסר ביחס למדד

ממה שאני הבנתי עד כה, אם אני מזקק את הטענה של הסולידית היא שלא ניתן להכות בעקביות את השוק (אני מניח שמשקיעי הערך והדיבידנדים מניחים שהם מסוגלים - אני מודע לכך שאני חסר את הזמן והיכולת ללמוד תחום זה ולהשקיע בכך זמן) ולכן השקעה במדד פסיבי תתן תשואה (דומה/עדיפה?) האם טענה זו נכונה על כל מדד פסיבי להבנתכם? בארה"ב עכ"פ

אם מישהו יבין את רמיזותיו אשמח להסברה:
לא יודע אם זה מה שהוא התכוון. אבל
1. בעולם שלנו יש מסים - במחקרים אין
אופציה א) אנשים חולמים על כמה כסף יהיה להם בעתיד, לפי כל מיני תשואות ממוצעות עליהם הם קוראים שהמדד/ים השיאו בעבר. הרבה אנשים נוטים לשכוח את המיסים...
אופציה ב)השקעות עוקבי מדד, יכולים לגרום ליותר מס רווחי הון (בגלל שצריך למכור ולקנות כדי לעקוב אחר המדד) מאשר בהשקעה פסיבית יותר (פסיבית, אני מתכוון פחות קניות ומכירות).
2. ממחקרים שמראים שמי שמשלם דמי ניהול גבוהים למנהל תיקים אקטיבי מקבל תשואת חסר ביחס ל-"מדד" לא ניתן להסיק שללא תשלום דמי ניהול כלל הוא גם יקבל תשואת חסר ביחס למדד
אם לדוגמא, בממוצע, מנהלי תיקים אקטיביים גובים 1%, ומצד שני הם מפגרים אחרי המדד בממוצע רק ב 0.5%. אם יש לך דרך להוריד את דמי הניהול ל 0% זוהי אסטרטגיה שבממוצע עדיפה על השקעה עוקבת מדד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
א השחזת סכינים סולידית אוף טופיק 34
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
Benjamin W תאוריה פמיניסטית סולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1182
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה