• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר?

יש משהו מוזר בדיון הזה על מניות דיבידנדים. אם למניות דיבידנדים יש ביצועים טובים יותר לאורך זמן, אז למה לא פשוט להשקיע ב-ETF על מניות דיבידנדים? לא חסר כאלה. תראו לנו של-ETF-ים האלה יש ביצועים טובים יותר לאורך זמן. זה יהיה משכנע יותר מציטוט של ציטוט על מחקר שהלך לאיבוד. למה אתם צריכים לבזבז זמן על חיפוש מניות?
מצד שני, אם יש לכם יכולת לבחור מניות עם ביצועים טובים יותר מהמדד, אז למה אתם מגבילים את עצמכם למניות דיבידנדים?

יש משהו מוזר בדיון הזה על מניות דיבידנדים. אם למניות דיבידנדים יש ביצועים טובים יותר לאורך זמן, אז למה לא פשוט להשקיע ב-ETF על מניות דיבידנדים? לא חסר כאלה. תראו לנו של-ETF-ים האלה יש ביצועים טובים יותר לאורך זמן. זה יהיה משכנע יותר מציטוט של ציטוט על מחקר שהלך לאיבוד. למה אתם צריכים לבזבז זמן על חיפוש מניות?
מצד שני, אם יש לכם יכולת לבחור מניות עם ביצועים טובים יותר מהמדד, אז למה אתם מגבילים את עצמכם למניות דיבידנדים?
הם לא מחפשים "ביצועים", רק מישהו שישלם להם מהכסף של עצמם

השיטה בעיקר מועילה פסיכולוגית, וגם לא מעט מחסידיה כאן מודים בכך.
הם לא טוענים שביכולתם לנצח את המדד.

נערך לאחרונה ב:
הברור מכולם זה value investing שהרבה חכמים ממני מכירים ומבינים יותר לעומק.
זה בעצם עמוד התווך של גדולי המשקיעים כולל באפט, מאנגר, בנג׳מין גרהם, האוורד מארקס ורבים אחרים.

הטענה העיקרית היא לקנות מתחת לערך הבסיסי של החברה, כולל נכסים ורווחים שנתיים, ולהחזיק לטווח יחסית ארוך. יש לנצל ׳אירועים׳ בשוק בשביל לקנות בזול ולמכור כשיקר (או לא למכור בכלל).

כמובן שלטענתם אם כמשקיע אתה ברמת הבנה נמוכה, עדיף לעשות אינדקסינג (בעיקרון הסולידית) ולרוץ עם זה.

• אהבתי
Reactions: MMM
ורבים אחרים

אין רבים אחרים. וזה בדיוק העניין.
מספר אנשים שיכולים ליישם את התיאוריה - בהצלחה - הוא זניח.
כלומר, התיאוריה פשוטה, אלא שהיישום שלה מורכב, על גבול הלא-אנושי.
כמה קל אתה חושב לקחת היום דוחות של חברה, ולראות 15-20 שנה אל תוך העתיד, ולנבא מה יקרה לאותה חברה?
ותוך כדי להתחשב בעסקי ליבה של אותה חברה, הסביבה העסקית שלה וסביבות עסקיות נושקות.
וכמה קל לגייס כסף - וכדי לקבל תוצאות משמעותיות - המון כסף, שיישכב נעול 15-20 שנה?
אתה חייב משקיעים שמאמינים בך בצורה עיוורת, ברמה דתית, רק כדי להתחיל מסע כזה.

אין רבים אחרים. וזה בדיוק העניין.
מספר אנשים שיכולים ליישם את התיאוריה - בהצלחה - הוא זניח.
כלומר, התיאוריה פשוטה, אלא שהיישום שלה מורכב, על גבול הלא-אנושי.
כמה קל אתה חושב לקחת היום דוחות של חברה, ולראות 15-20 שנה אל תוך העתיד, ולנבא מה יקרה לאותה חברה?
ותוך כדי להתחשב בעסקי ליבה של אותה חברה, הסביבה העסקית שלה וסביבות עסקיות נושקות.
וכמה קל לגייס כסף - וכדי לקבל תוצאות משמעותיות - המון כסף, שיישכב נעול 15-20 שנה?
אתה חייב משקיעים שמאמינים בך בצורה עיוורת, ברמה דתית, רק כדי להתחיל מסע כזה.

איפה אתהרואה שרשמתי שזה קל?
כן יש רבים אחרים, ואת האמת שכל אחד מהמשקיעי value המוכרים יגידו ויתעקשו שזה לא מדע טילים אלא דווקא להיצמד לפשטות וךידע הקיים שלך (circle of competence).

מבחינת השלד של ואליו אינבסטינג אתה לא צריך להיות מומחה בסביבה העסקית וכל המאקרו, אלא להתרכז בידע שלך ולהתמקד על עסקים משמעותיים שמייצרים רווח ו ROIC סביר לאורך זמן דיי משמעותי. ההפך מלהשקיע על דברים סקסיים וחדשים שצצים בשוק.

מה שכן, כן להשתמש במאקרו או סביבה עסקית כזרז של קניה/מכירה.

אני לא אומר שזו הדרך, אני רק מציג אותה. כותרת האשכול - ״תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר?״

3% זה לא דיבידנד כל כך צנוע. בטח שלא בקרנות מחקות עולמיות/אמריקאיות.
תשואת דיבידנד ממוצעת בשנים האחרונות של VTI כ-2%, של VXUS כ-3%. עבור VTI זה בסביבת מחירים עולה (מחיר עולה=תשואת דיבידנד יורדת). בתרחיש של מחירים נמוכים לזמן ארוך סביר להניח שהדיבידנד יהיה הרבה מעבר.

כתבה מעניינת, אבל אני די בטוח שהוא לא התחשב בדיבידנדים.
גם אם כן וגם אם לא הוא בטוח התעלם מהעובדה שהמדד היפני נסחר לפי CAPE של 90. במלים אחרות המדד צריך להרוויח את אותם הרווחים במשך 90 שנה רק בשביל להחזיר את ההשקעה המקורית:
Japan-Shiller-PE.png

אפילו אם הרווחים של המדד היו עולים מאז ב-10% בשנה כמו שעון (דבר שלא קרה) הוא עדיין היה צריך 25 שנים בשביל להרוויח למשקיע בחזרה את ההשקעה המקורית.

תשואת דיבידנד ממוצעת בשנים האחרונות של VTI כ-2%, של VXUS כ-3%. עבור VTI זה בסביבת מחירים עולה (מחיר עולה=תשואת דיבידנד יורדת). בתרחיש של מחירים נמוכים לזמן ארוך סביר להניח שהדיבידנד יהיה הרבה מעבר.
תודה. למדתי :)

גם אם כן וגם אם לא הוא בטוח התעלם מהעובדה שהמדד היפני נסחר לפי CAPE של 90. במלים אחרות המדד צריך להרוויח את אותם הרווחים במשך 90 שנה רק בשביל להחזיר את ההשקעה המקורית:
Japan-Shiller-PE.png

אפילו אם הרווחים של המדד היו עולים מאז ב-10% בשנה כמו שעון (דבר שלא קרה) הוא עדיין היה צריך 25 שנים בשביל להרוויח למשקיע בחזרה את ההשקעה המקורית.

אתה חייב להודות שצריך להיות ביש מזל רציני כדי להשקיע במכה אחת את כל הכסף שלך (נניח שאגרת במשך 20 שנים..) בשנים של בין 87-90 ולהיכנס לכזה לחץ ולא לקנות מאז הירידה כלום.. ורק אז באמת אתה תיהיה בברוך...

אבל מקרה נורמלי זה אולי תניח על מישהו שהשקיע נניח 10 שנים לפני ואז עוד 10 שנים אחרי
סך הכל יוצא שבפחות בחצי מהזמן קונים במחירים גבוהיים מהמחיר היום.. (לא כולל דיבידנדים) ואני מניח שמי שהולך על השקעה מסוג כזה צריך לדעת שזאת השקעה לטווח ארוך של לפחות 20 שנים.. אז אני לא יודע מה יהיה הרווח בדוגמת ההשקעה שנתתי אבל בטוח היא לא מביאה תשואה שלילית..

אני גם ממש בטוח שמי שהתחיל להשקיעה ממש בשיא והמשיך להשקיע באופן קבוע עד היום התשואה שלו היא דיי חיובית..

https://dqydj.com/nikkei-return-calculator-dividend-reinvestment/
לפי המחשבון הזה, בדולרים אם הייתה משקיע ממש בחודש האחרון של 1989 לפני הקריסה היום הייתה לך תשואה חיובית (לא כולל אינפלציה שבכל מקרה פוגעת כמעט בכל משקיע, אולי חוץ מי שצמוד למדד או משהו כזה.. לא?)
זה דווקא נתון שאותי אישית מאוד מעודד שגם סצנריו אני חייב לציין דיי הזוי של כזה ביש מזל שהשקיע את כל הכסף שירוויח והרוויח במכה אחת לפני הקריסה מביא תשואה חיובית בסופו של דבר אחרי 30 שנים....
ברור שבהשקעה של קצת לפני וקצת אחרי או רק אחרי ובאופן עקבי להכניס כסף יציא תשואה חיובית.. או גם השקעה למשך 30 שנים לפני ולצאת ממש אחרי הקריסה שהשווי שלו היה 16K עדיין הייתה תשואה חיובית... (אין לי איך ממש לחשב את זה אבל רק ב 4-5 שנים שלפני הקריסה ערך השוק היפני היה מעל 16K) אז סביר להניח...

תקן אותי אם יש לי מסקנה שגויה לדעתך.. או נתון שגוי..

@cypriano de rore מה דעתך?

נערך לאחרונה ב:

תקן אותי אם אני טועה...

https://stocknews.com/stock/VTI/dividends/

נראה שדווקא בזמן שהערך של VTI עלה מאז 2008 הדיבידנד גם הוא בעליה לא?

נראה שדווקא בזמן שהערך של VTI עלה מאז 2008 הדיבידנד גם הוא בעליה לא
שים לב שזה גרף של הדיבידנד בדולרים. מה שחשוב זה הגרף באחוזים.
בצורה אירונית ל-VTI היה אירוע פיצול ב2008 ממש באמצע המשבר. מן הסתם אחרי אירוע פיצול, כל יחידה מחלקת דיבידנד קטן יותר בדולרים.
העלייה בדיבידנד קונסיסטנטית לעלייה במחיר המניה מאז.

תקן אותי אם אני טועה...

https://stocknews.com/stock/VTI/dividends/

נראה שדווקא בזמן שהערך של VTI עלה מאז 2008 הדיבידנד גם הוא בעליה לא?
תשואת דיבידנד הכוונה באחוזים ממחיר הנייר. אם נייר עולה 50 ומחלק 10, תשואת הדיבידנד היא 20%. אם המחיר עלה ל-100 והדיבידנד עלה ל-15, אז תשואת הדיבידנד ירדה ל-15%.
יכול להיות שגם המחיר יעלה וגם תשואת הדיבידנד תעלה, אבל באופן כללי עליית המחיר מקטינה (בהגדרה) את תשואת הדיבידנד.
לא בדקתי את המספרים של VTI, אז אני לא יודע אם תשואת הדיבידנד גדלה (כלומר האם גדילת הדיבידנד היתה מהירה יותר מעליית המחיר). אם תבדוק תעדכן. אבל בכל מקרה, היא נמוכה יותר מאשר אם המחיר לא היה עולה.

היום הייתה לך תשואה חיובית (לא כולל אינפלציה שבכל מקרה פוגעת כמעט בכל משקיע, אולי חוץ מי שצמוד למדד או משהו כזה.. לא?)
לא מדוייק. בעיקרון מניות הן נכס ריאלי, כלומר השווי הריאלי שלהן לא אמור להיפגע מאינפלציה בטווח הארוך (כלומר בטווח הארוך הן אמורות להגן מפני אינפלציה). אם התשואה היתה חיובית נומינלית אבל שלילית ריאלית, זה אומר שההשקעה הפסידה, לא הרוויחה. למרות זאת, החלופה של "לא להשקיע" ולהשאר במזומן הפסידה יותר (כמובן, יש עוד אופציות). כלומר, לפי מה שאתה מתאר, במקרה היפני ובתרחיש הספציפי שהזכרת, ההשקעה במניות היתה הפסדית לטווח הארוך בינתיים (אבל לא הגרועה ביותר. השקעה במזומן הפסידה יותר).
בכל מקרה, ברור שבהחלט אפשר להפסיד לטווח הארוך (ואפילו פרמננטית) בהשקעה במניות. הסיכון קיים ואין סיבה להתכחש אליו. הסבירות (ההיסטורית ובעיניי גם התיאורטית) של זה נמוכה מאוד אבל זה אפשרי וצריך לקחת את זה בחשבון.

לא מדוייק. בעיקרון מניות הן נכס ריאלי, כלומר השווי הריאלי שלהן לא אמור להיפגע מאינפלציה בטווח הארוך (כלומר בטווח הארוך הן אמורות להגן מפני אינפלציה). אם התשואה היתה חיובית נומינלית אבל שלילית ריאלית, זה אומר שההשקעה הפסידה, לא הרוויחה. למרות זאת, החלופה של "לא להשקיע" ולהשאר במזומן הפסידה יותר (כמובן, יש עוד אופציות). כלומר, לפי מה שאתה מתאר, במקרה היפני ובתרחיש הספציפי שהזכרת, ההשקעה במניות היתה הפסדית לטווח הארוך בינתיים (אבל לא הגרועה ביותר. השקעה במזומן הפסידה יותר).
בכל מקרה, ברור שבהחלט אפשר להפסיד לטווח הארוך (ואפילו פרמננטית) בהשקעה במניות. הסיכון קיים ואין סיבה להתכחש אליו. הסבירות (ההיסטורית ובעיניי גם התיאורטית) של זה נמוכה מאוד אבל זה אפשרי וצריך לקחת את זה בחשבון.

הכוונה הייתה שהאינפלציה פוגעת גם בסוחר בבורסה וגם במשקיע לטווח ארוך.... בכל מקרה חישוב כזה נראה לי חסר רלוונטיות ולא סביר... כי מי שמשקיע באופן כזה מכוון את ההשקעה שלו ללפחות 20-15 שנים ומשקיע לכל אורך התקופה.. לא? זאת אומרת בתוך מי שהולך להשקיע באופן כזה, ולחלופות שיש לי באופן אישי זה דווקא מעודד..

נראה לי שדוגמה שדווקא חישוב שמראה השקעה לטווח של 20-30 שנים לא פחות מ 15 שנים של השקעה שכל רבעון\חודש\שנה משקיעים עוד סכום של כסף ובסוף עדיין יש מצב של הפסד אפילו אחרי אינפלציה במדד של מדינה מפותחת? אולי קצת קשה לחשב את זה אבל אני חושב שזה חישוב קצת יותר מציאותי.. לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
א השחזת סכינים סולידית אוף טופיק 34
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
Benjamin W תאוריה פמיניסטית סולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1182
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה