• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר?

. ממחקרים שמראים שמי שמשלם דמי ניהול גבוהים למנהל תיקים אקטיבי מקבל תשואת חסר ביחס ל-"מדד" לא ניתן להסיק שללא תשלום דמי ניהול כלל הוא גם יקבל תשואת חסר ביחס למדד
אכן לא מעט מחקרים מראים שאחרי מיסים ודמי ניהול. אי אפשר להכות את המדד
אבל לפני מחקרים מראים שזה אפשרי.
לכן אם יש אסטרטגיה שמנהל תיקים עושה ולוקח אליה עמלה ואתה עושה בדיוק אותו דבר אז כנראה תנצח את המדד

אם לדוגמא, בממוצע, מנהלי תיקים אקטיביים גובים 1%, ומצד שני הם מפגרים אחרי המדד בממוצע רק ב 0.5%. אם יש לך דרך להוריד את דמי הניהול ל 0% זוהי אסטרטגיה שבממוצע עדיפה על השקעה עוקבת מדד.
בממוצע, לפני דמי ניהול, התשואה של מנהלי התיקים תהיה בדיוק כמו המדד (הרחב). אז הטענה לא יכולה להתקיים.

בממוצע כמה הם מפסידים למדד?
בממוצע כמה דמי ניהול הם לוקחים?
בממוצע כמה מפסידים למדד משקיעים מחקי מדד?
באחוזים, כמה מכים את המדד לפני דמי ניהול?

הרבה מאוד מנהלי תיקים מכים את המדד, רק לא באופן עקבי. כך שזה לא עוזר לך.

ולגבי אותו מיעוט שבמיעוט שמצליח להכות את המדד באופן יחסי עקבי, לא תוכל להשקיע דרכם. כך שגם זה לא עוזר לך.

בממוצע, לפני דמי ניהול, התשואה של מנהלי התיקים תהיה בדיוק כמו המדד (הרחב). אז הטענה לא יכולה להתקיים.
הכל זה עניין של הגדרות... בלינק שהבאת, הוא מגדיר משקיעים או פסיביים (מדד) או אקטיביים (כל השאר). במקרה הזה, המסקנה פשוטה.
בחיים האמיתיים, יש מצב לעוד כמה קבוצות. לדוגמא משקיעים אקטיביים פרטיים לעומת מנהלי תיקים. ייתכן שקבוצה אחת לוקחת את את הכסף מהקבוצה השנייה. אין לי מושג מה המצב.
זכור לי, שיש סטטיסטיקות על תשואות בחשבונות משקיעים פרטיים בברוקרים גדולים. אם אני זוכר נכון, התשואה הממוצעת נמוכה מאוד יחסית למדד. נראה לי שאת הכסף הזה משהו אחר הרוויח.

טענה מוסרית ידועה, אם כלם יעשו כמוך אז וכו'
אבל,
א. אני לא דואג, השוק מספק מספיק פנטזיות
ב. הצמיחה של הבורסה לא נובעת רק מספקולציות של אנשים המשקיעים אלא מהצמיחה של החברות עצמם שגם אם כולם ייקנו בשווה על ידי מדדים, עדיין תהיה צמיחה

או לנחש אותם מראש
ולגבי אותו מיעוט שבמיעוט שמצליח להכות את המדד באופן יחסי עקבי, לא תוכל להשקיע דרכם. כך שגם זה לא עוזר לך.

אם רק היה מחקר על קבוצת מניות מסוימת שב90 שנה האחרונות מכה את המדד.
אני בטוח שראיתי כזה איפהשהו.
בעצם מצאתי.
שיהיה לנו בהצלחה להכות את המדד.

לדעתי, כל הנושא של לנסות להכות את המדד ולהרוויח עוד כמה אחוזים על ידי שכירת מנהל השקעות/הצטרפות לקרן מנוהלת, שווה ערך לזה שתקח מישהו שיעשה בשבילך קניות. יכול להיות שהוא יעשה את הקניות טוב ותחסוך זמן וכח ואז הצלחת להכות את המדד, ויכול להיות שהוא יקנה מלפפונים על הפנים ועגבניות רקובות, ואז יצא שקיבלת פחות מהמדד, בטח אחריי דמי הניהול שלו, ואז כבר עדיף שהית הולך לסופר בעצמך.

הרי, למה אנשים משקיעים בבורסה/נדלן? מי שחכם עושה את זה לא כדי להתעשר אלא כדי לשמור על ערך הכסף ולהגדיל אותו באופן עקבי בצורה מתונה יחסית.
מי שמנסה לסחוט את הלימון, עוד כמה אחוזים, לוקח סתם סיכון מיותר. עדיף שאת אותו סיכון היה לוקח ופותח דוכן לימונדה ביום חם ליד תחנת רכבת או מתחיל לכתוב בלוג לדוגמא, הסיכוי להצליח הרבה יותר גבוה.

אבל אנשים לא אוהבים לעבוד בשביל הכסף והם קונים את החלום שמנהלי השקעות מוכרים להם: getting something for nothing
וכולנו יודעים שאין ארוחות חינם. תעשיית המומחים וחוזי העתידות הפיננסים תמשך כנראה עוד הרבה שנים, כי תעשיית החלומות לא תפסיק בקרוב.

טעות, טועים, טעינו.
תיקון ותיקון.

@מצב צבירה מה אם הייתי אומר לך, שאתה יכול להיות מנהל ההשקעות של עצמך?
אז היתי אומר לך שאתה צודק. לצערי הצבירה שלי לא מספיק משמעותית כדי שעוד כמה אחוזי תשואה שאולי אצליח לייצר יהיו שווים את ההתעסקות שלי בזה כשאני יכול לייצר הרבה יותר במקום אחר עבור אותה התעסקות. כשיש לך 50 מיליון דולר, אז 3 אחוז נוספים זה 1.5 מיליון דולר נוספים, עבור זה שווה להתעסק אבל אני לא שם.
לעומת זאת, לקבל את התשואה הממוצעת של השוק ללא שום התעסקות מצידי, פסיבי לחלוטין, נשמע לי כמו דיל לא רע. אולי זה לא סוחט את הלימון עד הסוף, אולי יש הזדמנויות שאפשר לנצל, אבל יש לי מספיק הזדמנויות שאני מנצל מחוץ לשוק ההון ועושה מהם כסף ששוה ערך לתשואה נוספת של 50% מהצבירה שלי.
אז עד אז, אני נשאר במצב צבירה.

זה שיקול הגיוני לחלוטין.
כשאתה בוחר דרך מסוימת מסיבות מסוימת, ואנשים אחרים שואלים אותך על זה -
תאמר בדיוק במה בחרת ולמה עשית את זה.
אל תציג דרך אחת כטובה יותר או פחות - במיוחד כשהמצג שהצגת לא מדויק בלשון המעטה.

תחי הצנזורה של עובדות שלא אוהבים לשמוע כאן בפורום.
אם העובדות שלך זה לקרוא לאנשים בשמות גנאי ולרדת לפסים אישיים, אז כן - מצנזרים כאן עובדות.

אם רק היה מחקר על קבוצת מניות מסוימת שב90 שנה האחרונות מכה את המדד.
אני בטוח שראיתי כזה איפהשהו.
יכול להיות שיש משהו בטענה שלך, אבל ה-"מחקרים" שקישרת אליהם משווים בין מניות שמשלמות דיבידנד לבין כאלה שלא משלמות בכלל.
הם לא משווים מניות דיבידנד למדד (סנופי וכו').
אגב, טוב לראות שהם לא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות:
This is not, by any means, a definitive study, and it would probably not sustain a rigorous academic review.

טעות, טועים, טעינו.
תיקון ותיקון.

@מצב צבירה מה אם הייתי אומר לך, שאתה יכול להיות מנהל ההשקעות של עצמך?
הראשון זה מאמר שמסקרים "מחקר" (שהקישור אליו שבור) שנעשה ע"י חברת value investing שוהתוצאות שלו מוצגות כטבלת אקסל.
זה לא מחקר.

השני מפנה לאותו עמוד עם מיליון נתונים שגם dora מפנה אליו אבל אני לא רואה בו שום מחקר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
א השחזת סכינים סולידית אוף טופיק 34
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
Benjamin W תאוריה פמיניסטית סולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1182
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה