• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיקולי אבטחת מידע בבחירת בית השקעות / ברוקר

• פותח הנושא sogi
  • פורסם בתאריך
לא הבנתי איך הגעת להפרש של כמה מאות בשנה.
עד כמה שאני יודע, בתי השקעות בארץ גובים עמלה חודשית של 15-20 שח, לעומת כ35 בib.
כלומר אם אתה לא עושה בכלל פעולות ההפרש יוצא כ 200 ש''ח בשנה. ועל כל פעולה שאתה עושה ההפרש הזה מצטמצם.
לא הייתי מגדיר הפרש של פחות מ 200 ש"ח כ"מאות שקלים"

15 ש"ח במקרה שלי.
אכן יש עמלות, אבל אני משקיע פאסיבי לטווח ארוך כך שלא אעשה הרבה מהן, ומדובר בעמלה של 0.07% שמורידה את דמי הניהול.
אני גם מתחיל מתיק של 100 אלף, למרות שהתכנון הוא להעלות אותו בהמשך.

אז טכנית מחישוב שעשיתי עבור התיק שתכננתי זה יוצא קצת יותר מ-200 לשנה אם משקללים את זה על גבי כמה שנים (לפחות בהתחלה, בהמשך התיק יגדל ואז זה אולי ישתנה), אבל מסכים איתך שהייתי צריך לדייק יותר ולומר שזה באיזור ה-200 שקל ולא "מאות שקלים".
עוד דבר שלא התחשבתי בו, שייתכן שהאיזונים שאעשה יהיו גם דרך מכירות ולא רק דרך קניות - מה שאומר שהמס שאשלם מקזז את זה יותר (כי הסכום של המס היה יכול להיות מושקע בעצמו ולצבור רווחים), ואז אתה צודק.

אבל זה לא העניין היחיד. הבנתי שיש מחלוקת בפורום על אם יש לדווח למס הכנסה על דיבידנדים שנוכה מהם מס במקור, שזה גם די מטריד אותי. לא אצטרך להתעסק בזה בבית השקעות למיטב הבנתי אך אני תוהה עד כמה צריך להתחשב בזה בבחירת בית השקעות\ברוקר זר.

עוד דבר שלא התחשבתי בו, שייתכן שהאיזונים שאעשה יהיו גם דרך מכירות ולא רק דרך קניות - מה שאומר שהמס שאשלם מקזז את זה יותר (כי הסכום של המס היה יכול להיות מושקע בעצמו ולצבור רווחים)
המס לא ממש מקזז את זה. במקרה הטוב תקבל דחיה של חצי שנה בתשלום המס ב IB מול בית השקעות ישראלי (ובתוחלת ההפרש הוא 3 חודשים).
בנוסף, במקרה שאתה מוכר ב IB תצטרך להגיש דו"ח.

אבל זה לא העניין היחיד. הבנתי שיש מחלוקת בפורום על אם יש לדווח למס הכנסה על דיבידנדים שנוכה מהם מס במקור, שזה גם די מטריד אותי. לא אצטרך להתעסק בזה בבית השקעות למיטב הבנתי אך אני תוהה עד כמה צריך להתחשב בזה בבחירת בית השקעות\ברוקר זר.
אכן עוד שיקול.
אם אתה לא מגיש דו"ח גם ככה, ואם IB יוצא לך יותר יקר גם לפני עלויות הדו"ח אז אני לא באמת רואה יתרון ל IB במקרה שלך.
אתה תמיד יכול לפתוח תיק בבית השקעות ישראלי ולנייד אותו אח''כ ל IB. רק תדאג להתמקח עם בית ההשקעות על עמלת העברת ניירות ערך לפני שאתה פותח את החשבון.

המס לא ממש מקזז את זה. במקרה הטוב תקבל דחיה של חצי שנה בתשלום המס ב IB מול בית השקעות ישראלי (ובתוחלת ההפרש הוא 3 חודשים).
בנוסף, במקרה שאתה מוכר ב IB תצטרך להגיש דו"ח.

למה המס לא מקזז את זה? לפי המצב שלי, אני רואה שזה יתרון ל-IB.
לצורך העניין, אם אני מבצע מכירות בשווי של 5% מהתיק פעם אחת בשנה לצורך איזון (ב-5% האלה אשתמש לקנייה של ניירות אחרים), ומדובר בתיק של 200 אלף ש"ח, אז סכום המכירה הוא 10 אלף ולכן אשלם מס של 2500.
את ה-2500 הייתי יכול להמשיך להשקיע במניות, ואם בממוצע המניות עושות נניח 10% בשנה - זה אומר שכל שנה אני מפסיד כמה מאות שקלים בגלל זה (ובשלב מסוים זה יגיע לכמה אלפים כי זה היה יכול לצבור רווחים על רווחים + כנראה יהיו עוד איזונים בהמשך).

ב-IB עניין האיזונים לא רלוונטי כי אשקיע רק בנייר אחת - VT (בבית השקעות ישראלי אשקיע בשלוש קרנות של בלאקרוק).

אכן עוד שיקול.
אם אתה לא מגיש דו"ח גם ככה, ואם IB יוצא לך יותר יקר גם לפני עלויות הדו"ח אז אני לא באמת רואה יתרון ל IB במקרה שלך.

אכן אני לא מגיש דו"ח. אז אני מבין ממך שעניין אבטחת המידע שמדובר עליו בפוסט לא מהווה יתרון מספיק משמעותי כדי להעדיף את IB על בית השקעות ישראלי במקרה שלי?

אתה תמיד יכול לפתוח תיק בבית השקעות ישראלי ולנייד אותו אח''כ ל IB. רק תדאג להתמקח עם בית ההשקעות על עמלת העברת ניירות ערך לפני שאתה פותח את החשבון.

לצערי זה לא ממש המצב. אם אשקיע במניות בבית השקעות ישראלי אעשה את זה דרך הקרנות של בלאקרוק שנסחרות בארץ - ולמיטב הבנתי אי אפשר להעביר ניירות מקומיים ל-IB (תקנו אותי אם אני טועה).
אני יכול אמנם לקנות ניירות זרים דרך בית השקעות ישראלי אבל זה כבר פחות משתלם לדעתי מבחינת עמלות + במצב הזה אני מכיר שיש יתרון נוסף ל-IB מבחינת אבטחה של האופן בו הניירות מוחזקים (להבנתי בבית השקעות לא רשום על שמך וב-IB כן).

למה המס לא מקזז את זה? לפי המצב שלי, אני רואה שזה יתרון ל-IB.
לצורך העניין, אם אני מבצע מכירות בשווי של 5% מהתיק פעם אחת בשנה לצורך איזון (ב-5% האלה אשתמש לקנייה של ניירות אחרים), ומדובר בתיק של 200 אלף ש"ח, אז סכום המכירה הוא 10 אלף ולכן אשלם מס של 2500.
את ה-2500 הייתי יכול להמשיך להשקיע במניות, ואם בממוצע המניות עושות נניח 10% בשנה - זה אומר שכל שנה אני מפסיד כמה מאות שקלים בגלל זה (ובשלב מסוים זה יגיע לכמה אלפים כי זה היה יכול לצבור רווחים על רווחים + כנראה יהיו עוד איזונים בהמשך).
אבל גם בIB אם אתה מאזן ע"י מכירה תצטרך לשלם מס. כלומר אין לך פה שום חיסכון.
ב-IB עניין האיזונים לא רלוונטי כי אשקיע רק בנייר אחת - VT (בבית השקעות ישראלי אשקיע בשלוש קרנות של בלאקרוק).
למה?
אם אתה קונה ניירות עוקבי מניות בייחס הנכון ביניהם, אין שום סיבה לאזן.
איזון צריך לעשות רק בין מניות לאג"ח (או אם אתה רוצה לשמור על יחס בין מדדים שהוא לא היחס ה"אמיתי" שלהם).
אכן אני לא מגיש דו"ח. אז אני מבין ממך שעניין אבטחת המידע שמדובר עליו בפוסט לא מהווה יתרון מספיק משמעותי כדי להעדיף את IB על בית השקעות ישראלי במקרה שלי?
שיקול שלך.
אני לא חושב שמצב אבטחת המידע בארץ הוא כזה שהיה גורם לי לא לעבוד עם בתי השקעות ישראלים.
אבל אני מבין בהחלט שזה שיקול. (ביחד עם נושא שרות הלקוחות ועוד שאר יתרונות אחרים שיש לIB).
לצערי זה לא ממש המצב. אם אשקיע במניות בבית השקעות ישראלי אעשה את זה דרך הקרנות של בלאקרוק שנסחרות בארץ - ולמיטב הבנתי אי אפשר להעביר ניירות מקומיים ל-IB (תקנו אותי אם אני טועה).
א. ממה שהבנתי יש סיכוי טוב שזה כן אפשרי להעביר. פשוט לא תוכל לקנות/למכור אותם.
ב. הקרנות הללו הן קרנות של בלקרוק. אפשר תמיד להמיר אותם לגרסה האירופאית של הנייר (כנראה תמורת עמלה) בלי צורך למכור ולקנות מחדש.

אם אני מבצע מכירות בשווי של 5% מהתיק פעם אחת בשנה לצורך איזון (ב-5% האלה אשתמש לקנייה של ניירות אחרים), ומדובר בתיק של 200 אלף ש"ח, אז סכום המכירה הוא 10 אלף ולכן אשלם מס של 2500.
מס משלמים רק על הרווח לא על סכום המכירה
במצב הזה אני מכיר שיש יתרון נוסף ל-IB מבחינת אבטחה של האופן בו הניירות מוחזקים (להבנתי בבית השקעות לא רשום על שמך וב-IB כן).
גם בIB לא רשום על שמך,כן יש ביטוח SIPC ורגולציה(גם בארץ יש רגולציה שונה)

אם אתה קונה ניירות עוקבי מניות בייחס הנכון ביניהם, אין שום סיבה לאזן.
איזון צריך לעשות רק בין מניות לאג"ח (או אם אתה רוצה לשמור על יחס בין מדדים שהוא לא היחס ה"אמיתי" שלהם).

זה מה שאני מתכוון:
נניח לדוגמה שאני בוחר להשקיע במניות דרך 3 קרנות בלאקרוק שנסחרות בארץ באופן הבא:
60% מדד S&P500
25% מדד אירופה
15% מדד שווקים מתפתחים

(סתם דוגמה ליחס שקבעתי, הייתי גם יכול ללכת לפי יחס אחר).

נניח שאחרי שנה התנודות במניות מביאות אותי למצב הזה:

70% מדד S&P500
15% מדד אירופה
15% מדד שווקים מתפתחים

אני מכיר שבמצב הזה כדאי למכור ממניות S&P500 לטובת מניות אירופה כדי לחזור למצב המקורי.

א. ממה שהבנתי יש סיכוי טוב שזה כן אפשרי להעביר. פשוט לא תוכל לקנות/למכור אותם.
ב. הקרנות הללו הן קרנות של בלקרוק. אפשר תמיד להמיר אותם לגרסה האירופאית של הנייר (כנראה תמורת עמלה) בלי צורך למכור ולקנות מחדש.

לא הכרתי, טוב לדעת.

מס משלמים רק על הרווח לא על סכום המכירה
צודק, טעות שלי. למרות שגם במקרה הזה אני עדיין חושב שהרווח מהמס שהיה יכול להיות מושקע בסופו של דבר יצטבר ויגדל למשהו שמקזז את ההבדלים ואף הופך את IB למשתלם יותר.

גם בIB לא רשום על שמך,כן יש ביטוח SIPC ורגולציה(גם בארץ יש רגולציה שונה)
אז כנראה טעיתי, אבל עדיין להבנתי ב-IB זה בטוח יותר (אם כי לא יודע עד כמה הפער בבטיחות הזו מצדיק שינויים בעמלות לכאן או לכאן).

אני מכיר שבמצב הזה כדאי למכור ממניות S&P500 לטובת מניות אירופה כדי לחזור למצב המקורי.
אז לא.
אין סיבה לחזור ל"מצב המקורי". אלא אם כן החלוקה שחלטת עליה היא סתם שרירותית ולא קשורה ל"פיזור עולמי".

אז לא.
אין סיבה לחזור ל"מצב המקורי". אלא אם כן החלוקה שחלטת עליה היא סתם שרירותית ולא קשורה ל"פיזור עולמי".

חידשת לי. החלוקה אכן קשורה לפיזור העולמי ואינה שרירותית.
אין בעיה עם זה שאחרי כמה שנים יכול להיווצר מצב שלמדד אחד יהיה נתח גדול מאוד מתוך סך המניות שלך ולמדד אחר יהיה נתח מאוד קטן?

וגם, האיזון הזה שכתבתי זה לא בדיוק מה שהסולידית מתארת בבלוג שלה?
לדוגמה תסתכל על האיזון שהיא עשתה לתיק "שוקולד מריר" כאן - היא קונה ניירות ערך חדשים בהתאם לאחוזים שנקבעו עבור כל נייר ערך בפתיחת התיק.
נכון, היא עושה זאת עם קניות בלבד ולא עם מכירות, אבל חשבתי שזה רק בגלל שיש סכום כסף שנכנס לה כל תקופה (ואחרת - שהייתה משתמשת במכירות כדי לאזן).

אין בעיה עם זה שאחרי כמה שנים יכול להיווצר מצב שלמדד אחד יהיה נתח גדול מאוד מתוך סך המניות שלך ולמדד אחר יהיה נתח מאוד קטן?
אם זה המצב החדש בעולם, למה שזה יהיה בעיתי?

נניח שהיום כלכלת ארה"ב שווה 60% מהכלכלה העולמית. ונניח לצורך הפשטות שאתה מחזיק VTI ו VXUS.
אז היום תקנה ככה שהתיק שלך יהיה 60% VTI ו 40% VXUS.

נניח שבעוד 10 שנים הכלכלה האמריקאית יורדת ושוויה יהיה רק 30% מהכלכלה העולמית.
כלומר התיק שלך יראה 30% VTI ו 70% VXUS.

למה שבנקודה הזאת תרצה לחזור ליחס של 60% VTI?
למה שלא תרצה את החלוקה העולמית שנכונה לאותו רגע? למה שתרצה לשנות את האחזקות שלך לפי החלוקה העולמית שהייתה נכונה לפני 10 שנים?

וגם, האיזון הזה שכתבתי זה לא בדיוק מה שהסולידית מתארת בבלוג שלה?
לדוגמה תסתכל על האיזון שהיא עשתה לתיק "שוקולד מריר" כאן - היא קונה ניירות ערך חדשים בהתאם לאחוזים שנקבעו עבור כל נייר ערך בפתיחת התיק.
לא.
היא מדברת על איזון בין סיגוי נכסים שונים (למשל מניות מול אג"ח). אלו נכסים שהיחס ביניהם נקבע שרירותית ע"י המשקיע.
כשמדברים על חלוקה עולמית החלוקה היא לפי חלוקת שווי השוק. אם שווי השוק משתנה זה אומר שאוטומטית גם שווי המניות שאתה מחזיק משתנה בהתאם, ואין שום צורך לאזן.

הבנק שלי (אוצר החייל) סוףסוף מאפשר 2FA עם SMS בכניסה לאתר.
מעניין מתי יוסיפו את זה ל-SPARK, אם בכלל...

הבנק שלי (אוצר החייל) סוףסוף מאפשר 2FA עם SMS בכניסה לאתר.
מעניין מתי יוסיפו את זה ל-SPARK, אם בכלל...
כל הכבוד להם. זה כנראה הבנק הכי מתקדם כרגע.

אבל בהבדל של כמה מאות שקלים לשנה ביחס לבנק\IB.
שווה לדעתכם לחטוף כמה מאות שקלים בשנה וללכת נניח על IB העולמי במצב שתיארתי?

אם אתה לא עושה בכלל פעולות ההפרש יוצא כ 200 ש''ח בשנה. ועל כל פעולה שאתה עושה ההפרש הזה מצטמצם.
לא הייתי מגדיר הפרש של פחות מ 200 ש"ח כ"מאות שקלים"
לדעתי שווה מאוד להוסיף 200 ש"ח בשנה בשביל אבטחת מידע. כמובן מאחל לך שהתיק יצמח עד ש- IB יהיה לך גם יותר זול.

יש חדש בתחום?
האם היו שיפורי אבטחת מידע לאחרונה?

אני התקשרתי לבית ההשקעות שלי לפני מספר שבועות בבקשה שיספקו לי מידע לגבי אמצעי האבטחה שמפעילים בעת הזו שיש פריצות מימין ומשמאל - התשובה שקיבלתי:
לא יכולים.

אני התקשרתי לבית ההשקעות שלי לפני מספר שבועות בבקשה שיספקו לי מידע לגבי אמצעי האבטחה שמפעילים בעת הזו שיש פריצות מימין ומשמאל - התשובה שקיבלתי:
לא יכולים.
ברור. חשיפת אמצעי אבטחת מידע פנימיים היא בעצמה פגיעה באבטחת מידע.

תנסה את הנוסח הבא -

==

שלום,

בתור לקוח שלכם, מבקש שתאשרו לי שאתם עומדים בדרישות תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), תשע"ז-2017.

===

למתקדמים אפשר להוסיף -

כמו כן, אשמח לדעת האם יש לכם הסמכה בפועל של לפחות אחד מתקני אבטחת מידע המקובלים (ISO27001, NIST-800 וכו')

למה בעצם אין 2FA בבנקים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R שיקולי משכנתא נדל"ן 24
O שיקולי משכנתא ותזרים נדל"ן 13
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
N שיקולי מיסוי במכירת דירה נדל"ן 23
M שיקולי מיסוי בשילוב תיק השקעות ונדל"ן בארה"ב עבור זוג ישראלי-אמריקאי מיסים 10
Z שיקולי ירושה ומיסוי בנישואים של ישראלי ואמריקאית מיסים 1
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
M שיקולי הקצאת נכסים שוק ההון 1
Oracle פיצויים מוגדלים - שאלת שיקולי מס וותק שוק ההון 5
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
M תגמול עובדים באמצעות אופציות מול RSU - שיקולי מס שוק ההון 4
ל עזרה - שיקולי עמלת מינימום שוק ההון 10
flower שיקולי חברה - הנפקת אג"ח\מניות נוספות שוק ההון 0
ד ברוקר שהעביר פעילות לחברה בחו"ל - שיקולי המשקיע הפסיבי שוק ההון 74
S שוקולד מריר - שיקולי פלח מנייתי שוק ההון 45
הק995 כדאיות ההשקעה במניות בתיק פגום בגלל שיקולי מס צרכנות פיננסית 2
כ שינוי מדיניות השקעה- שיקולי מס שוק ההון 1
nils שיקולי מס קרן מחקה ישראלית לעומת ETF אמריקאי. מיסים 21
ה שיקולי מס ברכישת אג"ח ממשלתיות לא צמודות במישרין או דרך קרן שוק ההון 4
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
Yuvalbuz3 אבטחת מידע - מבוקש? או נישה ועבודה תשתיתית לא מוערכת ? התפתחות אישית 10
flower Phishing - אבטחת מידע אוף טופיק 5
flower אבטחת תיבות מייל ע"י התקן חיצוני Universal 2nd Factor authentication אוף טופיק 20
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
ח payme עם icredit - בעיה של אבטחת מידע? צרכנות פיננסית 4
de dud אבטחת מידע אוף טופיק 9
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
א אבטחת מידע- כדאיות קורס התפתחות אישית 15
J אבטחת מידע באורדרנט [ו- ספארק] צרכנות פיננסית 70
U מקורות מידע מיסים 12
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה