• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שורט סקוויז במניות עם נפח שורט גבוה

להבנתי לתיאוריית ה״MOASS״ של הרדיטים יש 2 אספקטים:
1. short squeeze - יש הרבה שורטיסטים שמחוייבים לקנות את המניה במועד הפקיעה, ובנוסף החוב שלהם גדל ביחד עם העליה של המניה --> אין מספיק בעלי מניות שמוכנים למכור להם --> הם מנסים לקנות בכל מחיר (ולא מצליחים כי כאמור אין מוכרים) --> מחיר המניה עולה עוד יותר עם הביקוש הגדל --> החובות גדלים עוד ... ונוצר מעגל של עלייה.

2. naked short - עושי השוק התלכלכו ומכרו בחסר מניות סינטטיות שלא באמת קיימות, בעזרת loophole ופרקטיקות ספק חוקיות. התוצאה שמסתובבות בפרוטפוליו של משקיעים שונים הרבה יותר מניות מאשר מה שהונפקו.

החלק הראשון ברור, והוא לבדו מספיק מעניין כדי לקנות gme.
החלק השני הרבה יותר קונספירטיבי.

למישהו יש רפרנסים לאנשים רציניים שאפשר לתפוס מהם, שיודעים להפריך את האספקטים האלו? במיוחד מעניין אותי הפרכה ל2 (naked short), אבל גם הפרכה לתיאוריית השורט סקוויז.

אני מנסה להיות ביקורתי כמה שיותר לגבי כל העניין (ובאופן כללי בחיים), ומאחר שלי אין את הכלים לסתור את מה שהרדיטים כותבים אז אני מחפש אנשים שיש להם.

נערך לאחרונה ב:
מישהו עוקב אחרי כל המהלכים המשפטיים ותיאוריות הקונספירציה שצצות בפטריות בדיונים הרלוונטיים?
נראה לי יש שם הרבה false flag
@adamshalev אתה עוקב במקרה ויכול לתת תקציר?

מישהו עוקב אחרי כל המהלכים המשפטיים ותיאוריות הקונספירציה שצצות בפטריות בדיונים הרלוונטיים?
נראה לי יש שם הרבה false flag
@adamshalev אתה עוקב במקרה ויכול לתת תקציר?
אין לי שמץ של מושג על מה אתה מדבר. אני לא עוקב אחרי זה כבר המון זמן.

@adamshalev אם מעניין אותך

@adamshalev אם מעניין אותך
עכשיו זאת כבר התפלפלות משפטית לא מעניינת במיוחד, שבה שני הצדדים לא אומרים את האמת כי אפשר לטעון ששניהם עברו על החוק, למרות שזה מאוד בתחום האפור. אז כל צד מיתמם ומאשים את השני.

אם ב-"תיאוריית קונספירציה" התייחסת לטענה שהברוקרים חסמו את המסחר בגלל לחץ ממשקיעים גדולים שעמדו להפסיד הכל, אז זאת תיאוריה מאוד הגיונית, בייחוד לאור ההסברים הלא קוהרנטיים של מנכ"ל רובינהוד, שלא הצליח לספק הסבר אלטרנטיבי הגיוני. רובינהוד אבל לא יודו בזה שהם עשו את זה. מצד שני גם אלה שהיו בצד השני של העסקה לא תמימים. גם מה שהם עשו הוא סוג של מניפולוציה, שעלולה להיחשב ללא חוקית. אז נכון שקרנות גדולות עושות את זה כל הזמן, ונדיר מאוד שהן נענשות(לרוב רק אם מי שנפגע בצד השני זה מישהו גדול וחזק). עדיין אבל זה לא חוקי. אז גם הם לא מודים בזה. לא במקרה בכל פוסט הם קראו לעצמם אוטיסטים וקופים. הם עשו את עצמם לא מבינים כדי שלא יבואו אליהם בטענות אחרי זה. אז אפשר לטעון שהברוקרים עשו פה מניפולציה כדי לעצור מניפולציה מהצד השני, ואפשר לטעון להיגיון בזה. גם בזה אבל הם לא יודו. אז זה שיח של מיתממים משני הצדדים.

אגב הנה מנכ"ל Vanguard אשכרה אומר בקולו שהם כמעט הקריסו את כל המערכת

אם ב-"תיאוריית קונספירציה" התייחסת לטענה שהברוקרים חסמו את המסחר בגלל לחץ ממשקיעים גדולים שעמדו להפסיד הכל, אז זאת תיאוריה מאוד הגיונית, בייחוד לאור ההסברים הלא קוהרנטיים של מנכ"ל רובינהוד, שלא הצליח לספק הסבר אלטרנטיבי הגיוני. רובינהוד אבל לא יודו בזה שהם עשו את זה. מצד שני גם אלה שהיו בצד השני של העסקה לא תמימים. גם מה שהם עשו הוא סוג של מניפולוציה, שעלולה להיחשב ללא חוקית. אז נכון שקרנות גדולות עושות את זה כל הזמן, ונדיר מאוד שהן נענשות(לרוב רק אם מי שנפגע בצד השני זה מישהו גדול וחזק). עדיין אבל זה לא חוקי. אז גם הם לא מודים בזה. לא במקרה בכל פוסט הם קראו לעצמם אוטיסטים וקופים. הם עשו את עצמם לא מבינים כדי שלא יבואו אליהם בטענות אחרי זה. אז אפשר לטעון שהברוקרים עשו פה מניפולציה כדי לעצור מניפולציה מהצד השני, ואפשר לטעון להיגיון בזה. גם בזה אבל הם לא יודו. אז זה שיח של מיתממים משני הצדדים.
רובין הוד נדרשו בזמנו בדחיפות להגדיל בכמה מליארדי דולרים את הערבונות שלהם או שהם ייחסמו לחלוטין ממסחר.
הם עמדו בזה ע"י הלוואה שהם לקחו וע"י סגירת פוזיציות וסגירת היכולת לפתוח פוזיציות חדשות על הניירות הנפיצים.
זה מאוד ברור למה הם עשו את מה שהם עשו ולא נראה לי שיש כאן יותר מדי שאלה.

רובין הוד נדרשו בזמנו בדחיפות להגדיל בכמה מליארדי דולרים את הערבונות שלהם או שהם ייחסמו לחלוטין ממסחר.
הם עמדו בזה ע"י הלוואה שהם לקחו וע"י סגירת פוזיציות וסגירת היכולת לפתוח פוזיציות חדשות על הניירות הנפיצים.
זה מאוד ברור למה הם עשו את מה שהם עשו ולא נראה לי שיש כאן יותר מדי שאלה.
הקונספירציה היא שבעל אינטרס החזיק להם אקדח לרקה ע"י הדרישה הזו להגדלת נזילות בשיעור לא סביר ובעצם אילץ אותם לעשות את זה.
או לחלופין, סיפק להם את התירוץ.

הקונספירציה היא שבעל אינטרס החזיק להם אקדח לרקה ע"י הדרישה הזו להגדלת נזילות בשיעור לא סביר ובעצם אילץ אותם לעשות את זה.
אפשר לעשות קונספירציות על הרבה דברים...
אבל די ברור שמעולם בהיסטוריה לא היה ברוקר ש90%+ מהחשבונות שלו החזיקו באחת מהמניות הנפיצות בהיסטוריה בו זמנית + הרבה מאוד אופציות עליה.

להבנתי לתיאוריית ה״MOASS״ של הרדיטים יש 2 אספקטים:
1. short squeeze - יש הרבה שורטיסטים שמחוייבים לקנות את המניה במועד הפקיעה, ובנוסף החוב שלהם גדל ביחד עם העליה של המניה --> אין מספיק בעלי מניות שמוכנים למכור להם --> הם מנסים לקנות בכל מחיר (ולא מצליחים כי כאמור אין מוכרים) --> מחיר המניה עולה עוד יותר עם הביקוש הגדל --> החובות גדלים עוד ... ונוצר מעגל של עלייה.

2. naked short - עושי השוק התלכלכו ומכרו בחסר מניות סינטטיות שלא באמת קיימות, בעזרת loophole ופרקטיקות ספק חוקיות. התוצאה שמסתובבות בפרוטפוליו של משקיעים שונים הרבה יותר מניות מאשר מה שהונפקו.

החלק הראשון ברור, והוא לבדו מספיק מעניין כדי לקנות gme.
החלק השני הרבה יותר קונספירטיבי.

למישהו יש רפרנסים לאנשים רציניים שאפשר לתפוס מהם, שיודעים להפריך את האספקטים האלו? במיוחד מעניין אותי הפרכה ל2 (naked short), אבל גם הפרכה לתיאוריית השורט סקוויז.

אני מנסה להיות ביקורתי כמה שיותר לגבי כל העניין (ובאופן כללי בחיים), ומאחר שלי אין את הכלים לסתור את מה שהרדיטים כותבים אז אני מחפש אנשים שיש להם.
בגדול זה תיאוריות קונספירציה בסגנון qanon.
כמעט כל מה שהם כותבים הוא שקר, חוסר הבנה של השוק או בחירת נתונים שתומכים בתזה שלהם והתעלמות מכל מה שלא.
כל פעם שהם ניסו לתת תחזית כלשהי כלום לא קרה.
הטענות לגבי MM מרושעים היא פשוט הזיה, mm פשוט לא עובדים ככה.
לגבי הפרכה של naked short - זה קצת "לך תוכיח שאין לך אחות", אבל כל הנתונים הרשמיים תומכים בזה (יתרות שורט, דמי השאלה וכו').

בשורה התחתונה לדעתי מדובר בעיקר באנשים שקנו ב28 בינואר או יותר מאוחר ורובם נמצאים בהפסדים משמעותיים ומסרבים לקבל שהם נדפקו ושמניה שעלתה 10000% כבר עשתה את הshort squeeze בין הגדולים (אם לא הגדול ביותר) בהיסטוריה

בגדול זה תיאוריות קונספירציה בסגנון qanon.
כמעט כל מה שהם כותבים הוא שקר, חוסר הבנה של השוק או בחירת נתונים שתומכים בתזה שלהם והתעלמות מכל מה שלא.
כל פעם שהם ניסו לתת תחזית כלשהי כלום לא קרה.
הטענות לגבי MM מרושעים היא פשוט הזיה, mm פשוט לא עובדים ככה.
לגבי הפרכה של naked short - זה קצת "לך תוכיח שאין לך אחות", אבל כל הנתונים הרשמיים תומכים בזה (יתרות שורט, דמי השאלה וכו').

בשורה התחתונה לדעתי מדובר בעיקר באנשים שקנו ב28 בינואר או יותר מאוחר ורובם נמצאים בהפסדים משמעותיים ומסרבים לקבל שהם נדפקו ושמניה שעלתה 10000% כבר עשתה את הshort squeeze בין הגדולים (אם לא הגדול ביותר) בהיסטוריה
זה שבאתר מסוים הרבה אנשים כותבים שטויות חסרות בסיס לא אומר שכל מה שכתוב באותו האתר בידי כל המשתמשים לא נכון. צריך להתייחס לכל טענה לגופה.

זה בהחלט אפשרי וגם די הגיוני. אם היה הסבר אחר, קשה מאוד להבין למה בכל הראיונות שהוא נתן, מנכ"ל רובינהוד לא הצליח לספק הסבר קוהרנטי אחר. אם היה הסבר אחר, איך הוא פעם אחרי פעם לא הצליח לספק אותו? חוץ מזה, בניגוד למנכ"ל רובינהוד, מנכ"ל IB דווקא די הודה בזה, וההסבר שלו נשמע הרבה יותר הגיוני ואמין מההסבר של רובינהוד. העניין הוא אבל שגם אם "תיאוריית הקונספירציה" הזאת נכונה, זה לא משנה כלום, כי אפשר לטעון שהצעד הזה היה מוצדק כדי לעצור מניפולציה לא חוקית, שיכלה הייתה להוביל לקריסה של השוק, שזה בדיוק מה שמנכ"ל IB אמר.

בסוף התגבש סוג של הסבר\תירוץ שקשור ל-settlement time של עסקאות. אם אבל זה היה כל הסיפור, לא ברור למה מנכ"ל רובינהוד לא יכול היה להגיד זאת בראיונות שהוא נתן סמוך לאירוע.

אם היה הסבר אחר, קשה מאוד להבין למה בכל הראיונות שהוא נתן, מנכ"ל רובינהוד לא הצליח לספק הסבר קוהרנטי אחר. אם היה הסבר אחר, איך הוא פעם אחרי פעם לא הצליח לספק אותו?
כבר אז לכולם היה ברור שרובינהוד הולכת לקראת מבול של תביעות ייצוגיות (כפי שאכן קרה).

לכן זה מאוד יפתיע אם צוות משפטי/ניהול משבר שלהם, לא הנחה את כל הבכירים שם, לצמצם ככל הניתן בהצהרות, שיוכלו לסנדל אותם משפטית בבית המשפט.

נערך לאחרונה ב:
וואו, כמה זה נראה רחוק. היו ימים בהם אנשים ראו ברכה בים הכסף הגדול של 21'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שורט על תעודה ממונפת שוק ההון 2
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
ה שורט על אגח 10 שנים שוק ההון 7
ק למה לא להתחיל שורט על SPY שוק ההון 8
K קניית ETF שורט שוק ההון 14
C מישהו יכול לשפוך אור על שורט טרייד שפשטו את הרגל ? שוק ההון 211
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
R שורט על אג"ח ממשלתי במקום הלוואה שוק ההון 6
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
korma שורט בחשבון IRA שוק ההון 1
שמוליק קיפוד ביצוע שורט למניות RSU שוק ההון 55
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
י הדרכה טכנית להשקעה במניות שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
ברק א. משמעויות מס במניות דולריות שוק ההון 0
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה