• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה של מתחיל לחלוטין 2

יוני111

משתמש רשום
דירוג
2
שלום,

עקב ההבנה שצריך ללמוד ולהתעמק על מנת להיות משקיע נבון, ומכיון שעכשיו, ולפחות לשנה הקרובה לא יהיה לי את הזמן הזה, האם כדאי לי לתת כ-450,000 שקל לבית השקעות?
חבר שלי המליץ לי על אלטשולר-שחם, וגם קראתי פה ושם שיש להם תשואה טובה, אבל אם מחפשים 'אלטשולר שחם' בגוגל, יש הרבה חוות דעת נגדם ב'google reviews'.
אני מבין שהפורום הזה נועד להשקעה עצמית בבורסה, אבל פשוט אין לי את מי לשאול... אז אשמח אם תוכלו לענות לי, האם לתת לבית השקעות, האם א"ש טובים או מישהו אחר, או מה עוד לעשות עם הכסף בצורה שאני בכלל לא צריך להתעסק עם ה'חושבים' אלא מישהו אחר עושה את זה בשבילי (כרגע הכסף פשוט בעו"ש).
תודה!

יש בפורום ובבלוג הזה המון ידע, והמשקיע הפשוט לא צריך 98% ממנו.
תחשוב על בישול. כדי לדעת לבשל יש מספר קטן מאוד של עקרונות שאתה צריך לדעת. כמובן שאם תכנס לפורום לבישול, תמצא שם אין סוף התפלפלויות על קוצו של יוד - כמה זמן לבשל את הציר, מה היחס בין מלח-מים וחמאה שצריך להיות בריזוטו. אנשים פשוטים כמונו לא צריכים להתעניין ביחס הזה.
כדי להשקיע במדדים צריך לדעת קצת מאוד. אני בחרתי להקדיש את הזמן כדי ללמוד את המעט הדרוש להשקיע במדדים באופן עצמאי.

אסור להמליץ פה, אני לא ממליץ וגו

נערך לאחרונה ב:
שיש להם תשואה טובה,
אין כזה דבר, לכל היותר הייתה להם תשואה טובה.
, האם לתת לבית השקעות
עדיף שלא.
או מה עוד לעשות עם הכסף בצורה שאני בכלל לא צריך להתעסק עם ה'חושבים' אלא מישהו אחר עושה את זה בשבילי
אם אתה מתכוון כן להבין מה אתה עושה ולהשקיע לבד אז לעשות כלום בנתיים זו אפשרות טובה, אם לא אז תיק מנוהל בחברה כזו או אחרת או "פוליסת חיסכון" או משהו כזו הם גם אפשרויות לא רעות.

הכל לדעתי כמובן, לא מייעץ.

או מה עוד לעשות עם הכסף בצורה שאני בכלל לא צריך להתעסק עם ה'חושבים' אלא מישהו אחר עושה את זה בשבילי (כרגע הכסף פשוט בעו"ש).
הכי פשוט להשתמש בתיק סטנדרטי שמישהו אחר כבר עשה את ה"חושבים". בפוסט "25 תיקי השקעות להרכבה עצמית" יש רשימה של תיקים כאלה:
http://www.hasolidit.com/25-תיקי-השקעות-להרכבה-עצמית

יותר מ-90 אחוז מחברי הפורום משתמשים בווריאציה של תיק מספר 4 "מרגריטה" עם 3 ניירות בלבד:
חלק מנייתי: VXUS+VTI (בחלוקה של 50 50)
חלק אג"ח: קרן מחקה אחת של אג"ח ממשלתי - קרן ישראלית או BND או VGIT.
את היחס בין האג"ח לחלק המנייתי, אנשים שונים בוחרים בצורה שונה.

יש המון מידע בבלוג ובפורום, אז אתה מוזמן להתחיל לצבור ידע בנושא.

עקב ההבנה שצריך ללמוד ולהתעמק על מנת להיות משקיע נבון, ומכיון שעכשיו, ולפחות לשנה הקרובה לא יהיה לי את הזמן הזה, האם כדאי לי לתת כ-450,000 שקל לבית השקעות?
חבר שלי המליץ לי על אלטשולר-שחם, וגם קראתי פה ושם שיש להם תשואה טובה

העובדה שמישהו הצליח להשיג תשואה טובה בעבר לא אומרת שגם בעתיד הוא יצליח...

אם אתה מתכוון כן להבין מה אתה עושה ולהשקיע לבד אז לעשות כלום בנתיים זו אפשרות טובה, אם לא אז תיק מנוהל בחברה כזו או אחרת או "פוליסת חיסכון" או משהו כזו הם גם אפשרויות לא רעות.
מסכים, רק אם בסוף הלכת לניהול חיצוני - תוודא שאתה מבין מה עושים עם הכסף שאתה נותן, כמה זה עולה לך ותחשוב אם יהיו הפסדים, מה תעשה (תיבהל ותפדה בהפסד? תישאר למרות הכל?)

לשאלתך - כן זה סביר. לא אופטימלי, אבל סביר.
קח בחשבון שאתה מפסיד תשואה אלטרנטיבית של סד"ג של אחוז בגלל חוסר היכולת/רצון להתעסק עם זה קצת.
בהחלט עדיף על לשבת בפק"ם ולחכות נצח ליום שבו יהיה כוח להתעמק.
בנוסף, זה הפיך. כלומר, אפשר לבטל את היפוי כוח של בית ההשקעות בכל עת.
כמו כן, אם אתה טובל את בהונותיך בשוק ההון לראשונה, ולא עשית שום עבודת הכנה עצמית, אני אפילו חושב שמוטב לשלם לאחרים בעבור ניהול הכסף.

תודה על התשובות!

אז אני מבין שעדיף לי לתת לבית השקעות מאשר להשאיר אותו בעו"ש נכון? אני בתקופה מאד עמוסה, ואני לא יכול כרגע
להקדיש זמן להבין איך לעשות בעצמי.

האם ללכת לאלטשולר-שחם, למישהו אחר או שזה שאלה לא לפורום הזה? פשוט אין לי מושג...

האם ללכת לאלטשולר-שחם, למישהו אחר או שזה שאלה לא לפורום הזה? פשוט אין לי מושג...
לא חושב שלאף אחד כאן יש מושג מי תהיה החברה שבשנים הקרובות ישיאו תשואת יתר על האחרות. לדעתי כולם פחות או יותר יבנו לך את אותו התיק.

ללכת למי שנותן לך את דמי הניהול הזולים ביותר.

הכי פשוט להשתמש בתיק סטנדרטי שמישהו אחר כבר עשה את ה"חושבים". בפוסט "25 תיקי השקעות להרכבה עצמית" יש רשימה של תיקים כאלה:

יותר מ-90 אחוז מחברי הפורום משתמשים בווריאציה של תיק מספר 4 "מרגריטה" עם 3 ניירות בלבד:

יש המון מידע בבלוג ובפורום, אז אתה מוזמן להתחיל לצבור ידע בנושא.
+1

@יוני111, יכול מאוד להיות שאחרי שתעשה את כל ה"חושבים", תגיע למסקנה דומה מאוד (לשים בחלק המנייתי VTI+VXUS).

אני אוסיף רק שאת היחס בין האג"ח לחלק המנייתי, אתה צריך לקבוע בהתאם למצבך, אופייך, וכו'. ראה יותר כאן:
http://www.hasolidit.com/6-%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99-%D7%90%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%9C%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%AA-%D7%AA%D7%99%D7%A7-%D7%94%D7%A9%D7%A7%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9C

ההחלטה הזו היא חשובה יותר מהרבה החלטות אחרות שתקבל. אפילו מההחלטה אם להשקיע אקטיבית או פסיבית.

ללכת למי שנותן לך את דמי הניהול הזולים ביותר.
תגיד אינטרגמל, וזהו..... ;)

לדעתי זו עצה בעייתית מאוד שבסבירות גבוהה תוביל להפסדים.

*השוק קורס ב30%*
יוני111: "פאק השוק קורס! מה לעשות"?
חבר/אשתו/מוחו של יוני111: "במה אתה משקיע?? עזוב תמכור מהר הכל, למה נראה לך שזה רעיון טוב להישאר בזה?!"
יוני111: "האמת לא יודע, זה היה רשום באיזה פורום ומלא עושים את זה.. צודק נראה לי אני מוכר הכל".
נראה לי כמו מקרה קלאסי של "להשקיע כי אמרו לי ולא כי אני מבין" ולכן אני חושב האפשרויות הן בינאריות:

1 - ללמוד מספיק בשביל להשקיע באופן עצמאי (ידע בסיסי כללי + ידע מעמיק במכשיר הספציפי שאתה משקיע בו + היכולת להבין למה אתה משקיע בזה ולא במשהו אחר ומה לעשות בסנאריוז שונים).
או
0 - לא להשקיע באופן עצמאי

מי שלא למד מספיק שלא ישקיע באופן עצמאי.

לדעתי בלבד, לא מייעץ, אני בסה"כ מותג עוף קפוא.

לדעתי זו עצה בעייתית מאוד שבסבירות גבוהה תוביל להפסדים.

*השוק קורס ב30%*
חבר/אשתו/מוחו של יוני111: "במה אתה משקיע?? עזוב תמכור מהר הכל, למה נראה לך שזה רעיון טוב להישאר בזה?!"
יוני111: "האמת לא יודע, זה היה רשום באיזה פורום ומלא עושים את זה.. צודק נראה לי אני מוכר הכל".
נראה לי כמו מקרה קלאסי של "להשקיע כי אמרו לי ולא כי אני מבין" ולכן אני חושב האפשרויות הן בינאריות:

1 - ללמוד מספיק בשביל להשקיע באופן עצמאי (ידע בסיסי כללי + ידע מעמיק במכשיר הספציפי שאתה משקיע בו + היכולת להבין למה אתה משקיע בזה ולא במשהו אחר ומה לעשות בסנאריוז שונים).
או
0 - לא להשקיע באופן עצמאי

מי שלא למד מספיק שלא ישקיע באופן עצמאי.

לדעתי בלבד, לא מייעץ, אני בסה"כ מותג עוף קפוא.
הכוונה שלי הייתה שכמות הידע שצריך ללמוד היא לא באמת כזו גדולה וכנראה מספיק לקרוא 4-5 פוסטים בבלוג כדי להבין.
כל מה שצריך בשביל תיק פשוט, זה להתאים 2 פרמטרים: יחס אג"ח/מניות ובחירת הרכב התיק.
עבור מישהו חדש, כדאי לבחור תיק כמה שיותר פשוט עם לכל היותר 3 ניירות, כמו התיק "מרגריטה" בפוסט של הסולידית, אז יש לנו את הפרמטר השני.
יש כמה פוסטים בבלוג בנוגע להתאמת הסיכון לאופי המשקיע, שיעזרו לבחור את יחס האג"ח מניות.

בגישת ההשקעות הרווחת מחוץ לפורום/בלוג של "הסולידית", צריך ללמוד הרבה יותר, כי "משקיעים" רגילים קונים מניות ספציפיות ואז צריך ללמוד לקרוא דוחות של חברות או ללמוד ניתוח טכני, ובכל מקרה להתעדכן בחדשות כלכליות. אז זה בהחלט לא מתאים לפותח הדיון כי הוא אמר "אני בתקופה מאד עמוסה, ואני לא יכול כרגע להקדיש זמן להבין איך לעשות בעצמי."

בנוגע להתנהגות בעת קריסת השוק, לדעתי שום דבר לא מכין אותך לדבר האמיתי. שום פוסט של הסולידית ושום ספר שתקרא לא יכול לעזור למשקיע חדש לדעת מה רמת הסיכון שהוא מוכן לקבל עם כסף אמיתי.

נערך לאחרונה ב:
כל מה שצריך בשביל תיק פשוט, זה להתאים 2 פרמטרים: יחס אג"ח/מניות ובחירת הרכב התיק.
עבור מישהו חדש, כדאי לבחור תיק כמה שיותר פשוט עם לכל היותר 3 ניירות, כמו התיק "מרגריטה" בפוסט של הסולידית, אז יש לנו את הפרמטר השני.
יש כמה פוסטים בבלוג בנוגע להתאמת הסיכון לאופי המשקיע, שיעזרו לבחור את יחס האג"ח מניות.
זה כל מה שצריך בשביל לעשות את הפעולות הטכניות של בניית התיק, אבל זה החלק הכי זניח, שטחי ולא משמעותי בהשקעה ארוכת טווח בשוק ההון.
צריך גם את התיאוריה המקצועית, הכרות עם המכשירים ומנטליות והכוונה נכונה

בנוגע להתנהגות בעת קריסת השוק, לדעתי שום דבר לא מכין אותך לדבר האמיתי. שום פוסט של הסולידית ושום ספר שתקרא לא יכול לעזור למשקיע חדש לדעת מה רמת הסיכון שהוא מוכן לקבל עם כסף אמיתי.
אני לא מסכים.

אני חלקית.
אומנם שום דבר לא יכין אותך לדבר האמיתי, אבל אם אתה לא מבין את ההשקעה שלך, לא מבין איך עובד השוק ולא מודע מראש לאפשרות שהשוק יקרוס, הסיכוי שתעשה "שטויות" בזמן קריסה הוא גדול בהרבה.

אני חושב שהסנריו הזה:
*השוק קורס ב30%*
הרבה יותר סביר שיקרה למישהו שלא מבין במה הוא משקיע מאשר למישהו שמבין.

קודם כל צריך להבין איזה סוג של נכסים מתאימים למשקיע (במובן הרחב כולל משפחה)
אח״כ לבחור את הקרנות שמתאימות למודל.
מי שפתאום גילהשהפסיד הרבה מעבר לקיבולת שלו כנראה טעה בהבנת כלי ההשקע או ברמת קיבולת הסיכון שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
B שאלה של מתחיל - בלאקרוק בישראל שוק ההון 1
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M שאלה של מתחיל - מסחר במט"ח לבד שוק ההון 6
K שאלה של מתחיל על פיזור שוק ההון 35
י שאלה של מתחיל לחלוטין שוק ההון 50
A קרן הנאמנות תכלית TTF סל מניות חו"ל (5121322) - שאלה של מתחיל שוק ההון 6
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
Shekel Hadash שאלה של המשקיע המתחיל שוק ההון 9
ה שאלה על הרווח של הבנקים אוף טופיק 3
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
F שאלה לגביי impact של מיסוי ריאלי צמוד למדד המחירים לצרכן \ צמוד למטבע זר שוק ההון 8
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
N יחס חוב הון שאלה של מתחילים שוק ההון 8
E שאלה של מתחילים לגבי מכירה של ETF שוק ההון 2
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
בייניש שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
ג שאלה לגבי מכירה של ניירות ערך שוק ההון 5
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
N שאלה לגבי איכוני השב"כ של הסלולרים שלנו אוף טופיק 93
M שאלה לגבי תשואה של אג"ח ספציפי שוק ההון 0
ש שאלה על קפיטליזציה של מדד ושווי המדד שוק ההון 0
ד שאלה בקשר לקרן השתלמות של מגדל שוק ההון 2
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5
O שאלה לגבי יחידות מינימום בפקודת מכירה של מניה שוק ההון 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
S שאלה לגבי קרנות הסל של VANGUARD שוק ההון 1
S שאלה לגבי BUYBACK של חברות שוק ההון 27
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
לא חשוב שמות שאלה טכני לגבי קרנות נאמנות של אג"ח ישראלי שוק ההון 2
Y שאלה של מתחילה שוק ההון 12
ד קניית ני"ע ראשון- שאלה של מט"ח שוק ההון 9
M שאלה היפותטית: מה קורה אם מחיר הקנייה של מניה הוא 50 ש"ח... שוק ההון 9
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
yuvalnsn שאלה של חייל משוחרר שרוצה להשקיע שוק ההון 3