1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

שאלה של מתחילה

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Yud, ‏22/7/19.

1. Yud

Yud משתמש רשום

שלום,
    אני ממש חדשה בעולם הזה של ההשקעות וקוראת די ותיקה של פורום הסולידית. אני מעוניינת להתחיל להשקיע ויש ברשותי 25 אל"ש כשכל חודש אני מפרישה כ-1000 שח נוספים. איך מתחילים להשקיע בקרנות מחקות? התקשרתי להראל והיפנו אותי ליועץ בבנק. אני לא מעוניינת לעבור דרך הבנק. האם זו הדרך היחידה להשקיע בבתי השקעות? מעבר לכך, הם לא מוכנים לשמוע על סכום פחות מ300 אלף שח

אודה לעזרתכם,

Shlomi Z אוהב/ת את זה.
  2. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

ברוכה הבאה!
    סתם שאלה, קצת לא קשורה אולי, קרן השתלמות יש לך ?

3. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

הראל כנראה דיברו איתך על תיק מנוהל.
    פני לIBI, אני יודע שהם מאפשרים פתיחת תיק מ2,000 ₪.

תפתחי חשבון, תעבירי את הכסף, ובינתיים תחפשי את הקרנות הספציפיות שאת רוצה לקנות כך שכשהכסף ייכנס והחשבון ייפתח תוכלי להתחיל להשקיע

adamshalev ו-Yoss אוהבים את זה.
  4. boredwhitecollar

boredwhitecollar משתמש סולידי

סתם מתוך סקרנות מה יתרון של IBI לעומת בתי השקעות אחרים? והאם שווה להעביר תיק של 6 אלף ש"ח לשם ( אני יודע שזה תיק קטן בנפח)

5. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

ברוכה הבאה לפורום @Yud !

נראה שמה ש @Shlomi Z אמר נכון והראל דיברו איתך על תיק מנוהל. אני יודע שבסכום המדובר תוכלי לפתוח תיק במיטב דש ומאמין שיש עוד בתי השקעות שיפתחו לך תיק בסכום הזה.

טוב שאת כאן בפורום. תמשיכי לקרוא וללמוד כדי להתאים את הבשקעה לצרכים שלך.

בהצלחה! :)

Nina T אוהב/ת את זה.
  6. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

לכבוד הוא לי! חח

Yoss ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  7. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

אוי סליחה o_o

הוא בדיוק מעליך ואני עייף באוטובוס :/

נעם בלה בלה אוהב/ת את זה.
  8. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

כדוגמא, כי אותם אני מכיר. אפשר לבדוק גם עם האחרים ולראות מה המינימום שלהם

9. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

את צריכה חשבון השקעות.
    אפשר לפתוח חשבון בבנק או בבית השקעות.
    אם תסתכלי כאן, תוכלי לראות את כל הבנקים ובתי ההשקעות בארץ שרשומים כחברי בורסה.
    בגדול, האפשרויות הן:
    פסגות
    מיטב דש
    אקסלנס
    אי בי אי (IBI)

יש כאן השוואה קצת ישנה בין העמלות שהם מציעים. אל תסתמכי על זה כתשובות, אבל זה כן יכול להיות השאלות שתשאלי.

אלו כמובן האפשרויות בארץ. יש גם אפשרויות בחו"ל, אבל הן עשויות להיות מסובכות יותר.

אגב, שימי לב שקרן השתלמות עשויה להיות אופציה טובה יותר, כי היא פטורה ממס על הרווחים (ויכולה לתת הטבות מס גם בהפקדה). תלוי אם כבר יש לך או לא...

10. Yud

Yud משתמש רשום

תודה על התגובות הן מועילות מאוד.לשאלתכם, יש לי קרן השתלמות. אבל לפי מה שקראתי בבלוג הסולידית מייעצת להשקיע בעיקר בקרנות מחקות מדד כאפיק השקעה הכי מומלץ. מה היתרון בהשקעה בקרן השתלמות על פני קרן מחקה מלבד זאת שאין מיסוי על הרווחים?

11. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

אז לא ממש קראת את כל הבלוג.
    היא בהחלט ממליצה על להשתמש בקרנות השתלמות. יש על זה כמה וכמה פוסטים (חפשי בבלוג למשל "יש לכם רק תיק השקעות אחד" או "איך לבחור קרן השתלמות").
    פשוט על הפקדות לקרן השתלמות יש תקרה לא מאוד גבוהה (כ18K בשנה) שרק עד אליה אפשר להנות מהפטור ממס. את השאר אני מניח שכדאי לשים בקרנות מחקות.

אי מיסוי על הרווחים זה יתרון משמעותי.
    בכל אופן, לחלק מהחברות יש מסלולי השקעה מחקי מדד בקרן ההשתלמות (למשל הלמן אלדובי, אינטרגמל), וניתן לנייד את קרן ההשתלמות שלך מחברה לחברה. יש גם קרן השתלמות בניהול אישי, אבל נראה לי שזה יותר למתקדמים, אפשר בהחלט להתחיל עם איזשהו מסלול מחקה מדד (וזה גם סבבה לגמרי להישאר איתו), ואם תרצי בהמשך ללמוד עוד, תוכלי לשנות גם אז.

בגדול ההתייחסות לקרן ההשתלמות היא בד"כ כאילו היא חלק מתיק ההשקעות, אבל שמים בה את החלק המנייתי, שהוא יותר מסוכן, ואמור להניב יותר רווח, כי אנחנו מעדיפים את הפטור ממס על מה שצפוי לצבור יותר רווח.

12. Rahash

Rahash משתמש ותיק

אין סתירה בין השתיים. קרן השתלמות יכולה להיות מושקעת בקרן מחקה. קרן השתלמות היא רק מכשיר, היא לא קובעת איפה מושקעים הכספים.

Yoss אוהב/ת את זה.
  13. קירכהוף

קירכהוף משתמש סולידי

אני פתחתי תיק במיטב דש טרייד - פרסמתי לפני כמה ימים את התנאים שהם נתנו לי.
    מנימום לפתיחת תיק 20 אלף, שירות יחסית בסדר עונים מהר לשאלות ויש מי שמלוו בצעדים הראשונים.
    רק לאחר שפתחתי את התיק ונסיתי להתחיל לקנות ניירות ערך הבנתי שיש צורך להבין מזה פקודות מסחר ואיך להשתמש בפלטפורמה, יש מלא אינפורמציה בפורום בגוגל וביוטיוב.

דרך אגב חשבת כבר על חלוקה של התיק ?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.