• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת

גם לגבי בית שני, יש סיפור בגמרא איך קיסר רומא שולח בהמה להקרבה בבית המקדש,
כשטכנית היה אפשר למצוא פתרון הלכתי לזה, אבל אחד החכמים הצליח למצוא דרך "להחמיר" בכל זאת.
לפי הסיפור, הקיסר נעלב, ויצא למלחמה על ירושלים...
אכן. חז"ל גינו את החומרה.
אבל המסקנה שלך היא שונה ממסקנת חז"ל.
חז"ל רואים בכך שאין עצה ואין חכמה ואין תבונה נגד ה'. וה' משיב חכמים אחור ודעתם מסכל כאשר הוא רוצה להחריב את בית המקדש.
אתה מסיק שצריך לראות להיות יותר חכמים. זה לא יצלח הוא קובע הכל הגזירה אמת והחריצות שקר.

שלא יאפשרו את קבלת הכספים כפי שאירע בפעם הקודמת עם כספי נספי וניצולי השואה
אני חושב שהאנושות התקדמה מאז מבחינת רישום בעלות על נכסים. אני גם לא יודע עד הנכסים בשואה הלכו לאיבוד לכל ניצולי בשואה באופן גורף.
אני חושב שיש הבדל משמעותי בין לאבד נכס פיזי כמו דירה בבניין שהופצץ(בשטח שנשלט עכשיו על ידי ישות אחרת) לבין ל"חדש" בעלות על נכס דיגיטלי שעדיין קיים ונסחר ופשוט נרשם באופן לא ישיר. לא מרגיש לי כמו "נושא לא פתיר" אלא יותר עניין משפטי\בירוקרטי". במהות כל מה שצריך זה מסמך שמעיד על שרשרת בעלות(במקרה של יותר משכבת אבסטרקציה אחת) שמקשרת בין הפרט לנכס ברישום פנימי של הברוקר, מסמך שחתום על ידי כל node בשרשת וחתום על ידי נוטוריון.

זה לא מנגנון שונה מהותית מהמנגנון של שטרות חוב שקדם לבנקאות המודרנית. ואיפשר לבעלי הון למשוך נכסים בנקודות שונות על הגלובוס על סמך פיסת נייר.

מזכיר טיפה את היחס של חלק משרי ה"ימין" ל"ביידן הסנילי"?
(ואגב, כאן זה גם כפיות טובה מוחלטת - אחרי כל התמיכה שלו בנו, והמחיר ששילם בעקבותיה.)

בכל אופן, אלו רק טיפה בים מהמקורות שמדברים על זה שזחיחות יתר מזיקה.
אפשר להביא עוד המון, כולל פסוקים מפורשים, למשל:
וגם:

אגב, לא ממש צריך מקורות, זה עניין של שכל ישר...
למשל אם אני נכנס לניתוח והרופא נראה זחוח וטוען שבלי קשר לפעולות שלו - אין שום סיכוי לכישלון (גם כשהאחות מזהירה אותו מבעיות מעשיות),
כנראה שזה יגרום לי לפחד עוד יותר וללכת למקום אחר.

אז כשראש ממשלה ושרים טוענים בזחיחות שהכל טוב, ולא צריך שום פעולה מעשית להציל את כלכלת ישראל (אין צורך להיכנס לשדה המוקשים של סדר עדיפויות, ואפשר לחלק למותרות בלי חשבון) -
זה לא ממש מוסיף לי ביטחון.

וכששרים מדברים ביהירות על זה שאנחנו "הצבא הטוב בעולם" ולא אכפת לנו מכל העולם המערבי (כולל מאמברגו נשק) -
גם זה לא מוסיף לי ביטחון.

וכשיש נסיונות להפחית את מצבת כוח האדם בצבא, ולקצץ בתקציבי הטכנולוגיה, המדעים המדויקים ועוד (הדברים המעשיים שעוזרים לנו להשיג יתרון על האויבים) -
גם זה לא מוסיף לי ביטחון.

אבל מה - תמיד אפשר לבחור את הפתרון שבחרו המלך והשרים בבית ראשון,
ולזרוק את "זורעי הבהלה" כמו ירמיהו לבור.
אם נטמון את הראש בחול, זה בטח ימנע את כל הצרות, לא?!
אפשר להסכים ואפשר לחלוק. אני לא ממש בעניין ולא מעודכן בחדשות. באופן כללי אמירות של פוליטקאים הם רדודות מידי בשבילי.

מעניין שהדרך הטבעית הייתה להוציא צו שהיהודים ייקהלו ויעמדו על נפשם נגד האויבים.
במילים אחרות - יתגייסו :)
זה לא נכון. תקרא שוב את המגילה.
היה עצוב לראות את כמות הלייקים שקיבלת על הטעות שלך. זה מראה על חוסר ידע בדבר בסיסי כל כך.

וזה מחזיר לשאלה איך בכלל מבדילים בין דברים שקורים כתוצאה מפעילות אנושית לדברים שקורים כתוצאה מהתערבותו של בורא עולם ?

נראה שאם התוצאה גרועה אז זה בגלל פעילות אנושית,
אם התוצאה לטובה אז זה רק בגלל ההתערבות של בורא עולם,
ואם התוצאה כל כך איומה שלא יתכן שאלוהים בכלל הרשה דבר כזה, אז הרי התאוששו מהאסון, שכן אנחנו כאן, כך שאפשר להחשיב את הכל כחלק מהתוכנית האלוהית, שהיא, בהגדרה, תמיד טובה.

הללויה.
זה נושא מורכב. בגדול ה' עושה הכל ויש לבני אדם אפשרות לבחור בטוב.
אם תרצה להבין את הדבר הזה, תאלץ לחקור את זה בבית המדרש.

וארועי 7.10 הם דוגמה מצויינת.
האסון הוא מחדל של הצבא והפתרון הוא תגבור התפילות. הפרשנות ההפוכה, האפשרית לפחות באותה מידה, לא עולה על דעתם.
ברור שהפתרון הוא מלחמה. תגבור התפילה לא סותר למלחמה. אם זה סותר, צריך להילחם ולא להתפלל.

אני חושב שהאנושות התקדמה מאז מבחינת רישום בעלות על נכסים. אני גם לא יודע עד הנכסים בשואה הלכו לאיבוד לכל ניצולי בשואה באופן גורף.
אני חושב שיש הבדל משמעותי בין לאבד נכס פיזי כמו דירה בבניין שהופצץ(בשטח שנשלט עכשיו על ידי ישות אחרת) לבין ל"חדש" בעלות על נכס דיגיטלי שעדיין קיים ונסחר ופשוט נרשם באופן לא ישיר. לא מרגיש לי כמו "נושא לא פתיר" אלא יותר עניין משפטי\בירוקרטי". במהות כל מה שצריך זה מסמך שמעיד על שרשרת בעלות(במקרה של יותר משכבת אבסטרקציה אחת) שמקשרת בין הפרט לנכס ברישום פנימי של הברוקר, מסמך שחתום על ידי כל node בשרשת וחתום על ידי נוטוריון.

זה לא מנגנון שונה מהותית מהמנגנון של שטרות חוב שקדם לבנקאות המודרנית. ואיפשר לבעלי הון למשוך נכסים בנקודות שונות על הגלובוס על סמך פיסת נייר.
אני לא בטוח שאתה צודק מבחינה משפטית.
להבנתי מבחינה איטואיטיבית בלבד (לא בדקתי מבחינה משפטית), הזכות שלך כלפי קרן הפנסיה לא כוללת זכויות בנכסים בהם היא משקיעה.

אני לא מבין בסטטיטיקה. ודרושה כאן גם ידיעה מעמיקה בהסטוריה. ישנה עובדה מוכרת, עמים רבים אחרים לא שרדו גם בלי כמויות השנאה והרצח שנפכו עלינו. אנחנו שרדנו למרות החולשות שאיפיינו אותנו.
אני דווקא כן מבין בסטטיסטיקה וזו בדיוק הנקודה - אתה מסתכל על הכל לא נכון. זה שאתה כאן זה נתון. זה ידוע בוודאות. כל אותם אינסוף מקרים אחרים שלא התממשו, גם אם נסתכל רק על החלק הקטן (עדיין אינסוף) מהם עם פוטנציאל להיות אנשים ש״לא שרדו״, כל אילו פשוט לא כאן והם לא יכולים לשאול שאלות.

ומאחר ולא הגדרת בכלל מה זה ״עמים״ ומה המשמעות של ״שרדו״ אז יש בנוסף יש גם מלא אנשים שבהחלט מרוצים מחייהם גם אם כיום הם קוראים לעצמם ״נורבגי״ במקום ״ויקינגי״ , ״מונגולי״ במקום ״טרטרי״ או ״עירקי״ במקום ״שומרי״, ממש לא מטריד אותם שמישהו החליט שהם ״לא שרדו״, ובהחלט יתכן שהם מאמינים באיזה שהוא אלוהים והם בטוחים שהאלוהים שלהם שומר עליהם לא פחות וכניראה אפילו הרבה יותר טוב מהאלוהים שלך, בלי פוגרומים ובלי שואה.

-- השאלות ששאלתי לא קשורות רק לסטטיסטיקה ובלי להגדיר במדויק כל אחד ואחד מהמונחים האילו כל הטענה שלך היא לא יותר מאוסף מילים חסרות משמעות, ואין בכלל בסיס שמאפשר לתכנן, שלא לדבר על לבצע, מחקרים או בדיקות.

נערך לאחרונה ב:
להבנתי מבחינה איטואיטיבית בלבד (לא בדקתי מבחינה משפטית), הזכות שלך כלפי קרן הפנסיה לא כוללת זכויות בנכסים בהם היא משקיעה.
אני חושב שהמושג זכויות לא מוגדר פה היטב. כי אתה בעצם מבצע delegation לקרן הפנסיה שלך לבצע פעולות שאתה כפרט לא יכול לעשות בלי להיות ברוקר בעצמך. צריך לדעתי להפריד בין הזכות לבצע פעולות בנכסים(למכור, לקנות, להנזיל הכל ולעביר לחשבון בנק) לבין הזכות לבעלות על הקניין שהיא לגמרי של הפרט והסיבה היחידה שהפרט לא רשום על הנייר היא כדי להקל עלהמסחר(או מסיבות של legacy).

הקרן פנסיה לא בעלת נכסים אלא רק מנהלת אותם עבור מי שלא יכול לעשות זאת בעצמן(מה שנכון גם עבור IB).

אבל כרגע אנחנו טוחנים מים( @roneng ככה שליצור עוד נושא לא יקדם אותנו), ולא נגיע רחוק בלי גורם מקצועי או מי שנעזר בגורם מקצועי שיתן תשובה ברורה.

אני חושב שאתה טועה.

אם מדובר על קרן פנסיה. אתה אמנם משתתף ברווחים או ההפסדים אבל המניות לא שייכות לך ולא רשומות על שמך. אין שום שרשרת בעלות בינך לבין מניות או יחידות קרן ספציפיות. אף אחד גם לא ייתן לך מסמך כזה.

תקרא את תקנון הקרן, לא תמצא שם אזכור לכך שאם אתה במסלול עם מניות אזי המניות שייכות לך או שיש איזה שהיא זיקה בינך לבין מניות ספציפיות.

מה שזה אומר למשל, שאם חברת הביטוח פושטת רגל, אזי נכסי החוסכים לא מוגנים מפני מימוש.

נערך לאחרונה ב:
אבל כרגע אנחנו טוחנים מים( @roneng ככה שליצור עוד נושא לא יקדם אותנו), ולא נגיע רחוק בלי גורם מקצועי או מי שנעזר בגורם מקצועי שיתן תשובה ברורה.
זה בעיקר כי אנשים רציניים לרוב לא נכנסים לפורום פוליטיקה.
זאת בדיוק המטרה של הפורומים האחרים - לשים שם שאלות טכניות רציניות כדי לקבל תשובות מאנשים שמבינים בזה.

הקרן פנסיה לא בעלת נכסים אלא רק מנהלת אותם עבור מי שלא יכול לעשות זאת בעצמן(מה שנכון גם עבור IB).
זה לא מדוייק.
כבעלים שמחזיק בנכס דרך IB יש לי זכויות רבות שנגזרות מזכות הבעלות - הצבעה באסיפה הכללית, שעבוד הנכס, החלטה על מכירתו, העברתו לגוף אחר ועוד.
בקרן פנסיה אין לי שום זכויות בנכס הנגזרות מהבעלות ואני בספק אם שמי מופיע במרשם כלשהו שאינו של הקרן עצמה.
אם מדברים על המקרה הקיצוני של פירוק הקרן, אני חושב שאין שום סיכוי שתקבל את נכסי הקרן, וגם את הכספים שיוותרו לאחר שבעלי המקצוע יקחו את חלקם, תקבל אחרי הרבה מאד זמן (ואני לא אופטימי כמוך שהתקדמות הטכנולוגיה תביא לתוצאות טובות יותר מאשר במקרה של נספי וניצולי השואה. בנקאים חמדנים תמיד היו ויהיו).

אני חושב שהמושג זכויות לא מוגדר פה היטב. כי אתה בעצם מבצע delegation לקרן הפנסיה שלך לבצע פעולות שאתה כפרט לא יכול לעשות בלי להיות ברוקר בעצמך. צריך לדעתי להפריד בין הזכות לבצע פעולות בנכסים(למכור, לקנות, להנזיל הכל ולעביר לחשבון בנק) לבין הזכות לבעלות על הקניין שהיא לגמרי של הפרט והסיבה היחידה שהפרט לא רשום על הנייר היא כדי להקל עלהמסחר(או מסיבות של legacy).

אני חושב שזה יותר דומה למשהו כגון,

10% מחברה מסוימת שייכת לך, אתה מקבל דיבידנדים בגלל שהחברה משכירה בנין בבעלותה המלאה שרשום על שמה בטאבו.

האם זה אומר שאתה רשום בטאבו כבעלים של 10% מהבנין הזה ? האם זה אומר שתקבל בפירוק החברה שווי של 10% מהבניין ? או שזה אומר שאולי תקבל 10% ממה שנשאר לאחר כיסוי כל החובות לנושים למיניהם.

אני מודע לזה. ואני בכוונה לא מחפש לקחת את הדיון(שגם ככה כבר בפורום פוליטיקה) לכיוון של האם מסוכן להחזיק פנסיה בישראל ואיך אפשר לצמצם את הסיכון הזה. אלא להשאיר אותו בתחום המכני והיבש של בעלות על ניירות ערך ומה אתה עושה כדי לזרז את קבלת ניירות הערך שלך שרכשו בגבולות מדינה שהפסיקה להתקיים.
אני בטוח שהחוסכים בסלייס לא העלו בדעתם שהחברה מתנהלת באכסל. הרי יש פיקוח.
השאלה מעניינת אבל בסופו של דבר השאלה היא לאיזה פיקוח ולאיזה ברוקר אתה מאמין - לישראלי או לזה שבחו״ל.

נערך לאחרונה ב:
אתה מסיק שצריך לראות להיות יותר חכמים. זה לא יצלח הוא קובע הכל הגזירה אמת והחריצות שקר.
אז מה אתה עושה בפורום כלכלי?
למה לנסות להיות חכם בענייני כספים, הרי "הוא קובע הכל, הגזירה אמת והחריצות שקר" :)

זה לא נכון. תקרא שוב את המגילה.
היה עצוב לראות את כמות הלייקים שקיבלת על הטעות שלך. זה מראה על חוסר ידע בדבר בסיסי כל כך.
זה דווקא כן נכון, תקרא שוב את המגילה.

אבל לא אתווכח כאן -
האמת שאני מתחרט שבכלל הגבתי (כמו רבים אחרים שהתפתו) לתגובות שלך שסטו מהנושא.

ואם כבר אתה עוקצני ומדבר על "חוסר הידע הבסיסי" שלנו (שלמעשה הוא חוסר הידע הבסיסי שלך, שמוזר מאוד בתור חרדי),
וגם לכבוד פורים -
אסיים בבדיחה ששמעתי מסבא שלי (תלמיד ישיבה בזמנו, לפני שעזב את הדת אחרי שרוב ילדיו ושאר המשפחה מתו בשואה, בין היתר בגלל הרבי מסאטמר שהורה להם לא לברוח גם הרבה אחרי שפרצה מלחמת העולם השניה, שזו אגב בדיוק הגישה של "בטוח שיהיה בסדר" ו"תפסיקו לעורר בהלה" שהצגת למעלה).

גביר העיירה בא לרב, ומבקש ממנו לשלוח אליו לארוחת שבת את הבחור הכי חריף ופלפלן בישיבה, כדי שיוכל להתעניין בו כחתן פונטציאלי לבת שלו.
הבחור מגיע, ובמהלך הארוחה - הגביר מבקש ממנו לומר דבר תורה לפרשת השבוע.
הבחור מגיב שאין לו מה לומר.
הגביר חושב שאולי לומדים רק גמרא בישיבה, אז מבקש לומר דבר תורה בגמרא.
גם לזה הבחור מגיב שאין לו מה לומר.
הגביר לא מתייאש, ומבקש אולי אפשר דבר תורה בנושא הלכה, מדרש, או בכל מה שירצה.
שואל אותו הגביר: "אז תגיד, מה אתה עושה שם בישיבה כל כך הרבה זמן, אם אתה לא יכול לומר כלום על שום דבר?!"
עונה לו הבחור: "זה קל. פשוט תגיד משהו - כל דבר שהוא - ואני אוכיח לך שאתה טועה"...

אני דווקא כן מבין בסטטיסטיקה וזו בדיוק הנקודה - אתה מסתכל על הכל לא נכון. זה שאתה כאן זה נתון. זה ידוע בוודאות. כל אותם אינסוף מקרים אחרים שלא התממשו, גם אם נסתכל רק על החלק הקטן (עדיין אינסוף) מהם עם פוטנציאל להיות אנשים ש״לא שרדו״, כל אילו פשוט לא כאן והם לא יכולים לשאול שאלות.

ומאחר ולא הגדרת בכלל מה זה ״עמים״ ומה המשמעות של ״שרדו״ אז יש בנוסף יש גם מלא אנשים שבהחלט מרוצים מחייהם גם אם כיום הם קוראים לעצמם ״נורבגי״ במקום ״ויקינגי״ , ״מונגולי״ במקום ״טרטרי״ או ״עירקי״ במקום ״שומרי״, ממש לא מטריד אותם שמישהו החליט שהם ״לא שרדו״, ובהחלט יתכן שהם מאמינים באיזה שהוא אלוהים והם בטוחים שהאלוהים שלהם שומר עליהם לא פחות וכניראה אפילו הרבה יותר טוב מהאלוהים שלך, בלי פוגרומים ובלי שואה.
התחלת לכתוב על שרידות של עם וההמשכת עם שרידות של אנשים.
אם אדם מוכן לשנות זהות מויקינגי לנורבגי זה אומר שמעולם לא הוא לא ויקינגי ולכן אומה כזאת לא היה לה סיכויי הישרדות מלכתחילה. וגם את האלוהים שלו הוא עשוי להחליף.
-- השאלות ששאלתי לא קשורות רק לסטטיסטיקה ובלי להגדיר במדויק כל אחד ואחד מהמונחים האילו כל הטענה שלך היא לא יותר מאוסף מילים חסרות משמעות, ואין בכלל בסיס שמאפשר לתכנן, שלא לדבר על לבצע, מחקרים או בדיקות.
עם ישראל אינו דומה לשום עם. משה ירד מהר סיני עם מערכת חוקים לא חילק דולרים. עם ישראל לקח על עצמו מערכת חוקים מורכבת לישום עם כללי ענישה קשים. ובני העם לקחו על עצמם משימת למידה מורכבת ומוכנות לעמוד בכל הכללים לאורך הדורות ואפילו היו מוכנים למסור נפש על החוקים האלו.
מכיון שאין מקביל לעם ישראל באומות. ולכן הגדרה, תוגדר לעם ישראל בלבד.
אז מה אתה עושה בפורום כלכלי?
למה לנסות להיות חכם בענייני כספים, הרי "הוא קובע הכל, הגזירה אמת והחריצות שקר" :)
זאת שאלה טובה. התשובה במסילת ישרים סוף פרק כא.
זה דווקא כן נכון, תקרא שוב את המגילה.
אתה צודק בזה שבסוף היה הרג באויבים.
אבל מה הרגו בשונאיהם לא היווה את הפתרון לגזירת המן ואחשוורוש.
את הגזירה ביטלו באמצעות תפילה והגיוס היה לצום 3 ימים ולא למלחמה.
לאחר שהחשש הוסר או כמעט הוסר אסתר ביקשה גם אישור להרוג את השונאים. זה היה שלב שני ובהסכמת השלטון.
לכן השכתוב של להיקהל ולעמוד על נפשם כהתגייסות למלחמה וכסיפור ההצלה לא מתכתב עם מה שכתוב במגילה.
אבל לא אתווכח כאן -
האמת שאני מתחרט שבכלל הגבתי (כמו רבים אחרים שהתפתו) לתגובות שלך שסטו מהנושא.
ואתה ממשיך... בשביל מה המשפט הזה...
(תלמיד ישיבה בזמנו, לפני שעזב את הדת אחרי שרוב ילדיו ושאר המשפחה מתו בשואה, בין היתר בגלל הרבי מסאטמר שהורה להם לא לברוח גם הרבה אחרי שפרצה מלחמת העולם השניה, שזו אגב בדיוק הגישה של "בטוח שיהיה בסדר" ו"תפסיקו לעורר בהלה" שהצגת למעלה).
אם זה התירוץ, זה לא עובר.

הגישה של הדת, היא שבכלל לא בטוח שיהיה בסדר. כשחז"ל מתחילים את סיפור חורבן בית שני הם בוחרים להתחיל בפסוק "אשרי אדם מפחד תמיד".
לפני השואה הייתה שאננות ידועה. זה לא אפיין דווקא את החרדים.
גביר העיירה בא לרב, ומבקש ממנו לשלוח אליו לארוחת שבת את הבחור הכי חריף ופלפלן בישיבה, כדי שיוכל להתעניין בו כחתן פונטציאלי לבת שלו.
הבחור מגיע, ובמהלך הארוחה - הגביר מבקש ממנו לומר דבר תורה לפרשת השבוע.
הבחור מגיב שאין לו מה לומר.
הגביר חושב שאולי לומדים רק גמרא בישיבה, אז מבקש לומר דבר תורה בגמרא.
הגביר לא מתייאש, ומבקש אולי אפשר דבר תורה בנושא הלכה, מדרש, או בכל מה שירצה.
שואל אותו הגביר: "אז תגיד, מה אתה עושה שם בישיבה כל כך הרבה זמן, אם אתה לא יכול לומר כלום על שום דבר?!"
עונה לו הבחור: "זה קל. פשוט תגיד משהו - כל דבר שהוא - ואני אוכיח לך שאתה טועה"...
זה מה שעושים כאן. אתם בעיקר עסוקים להוכיח שאני טועה.

לקינוח, עם ישראל היה צריך להשקיע רבות בלמידת החוקים דבר שהפך אותו לעם מלומד. תורת פסיכולוגיה וההטיות קוגניטיבית כבר כתובות בחז"ל פעמים רבות והם גם קבעו לימוד מוסר יומי. ולכן הם גם ניצלו מהטיות קוגניטיביות. הדביקות של חז"ל בדת היא לא בחינם.
השרידות של עם ישראל לא דומה לשום עם והניסיון לאמוד אותה מול שומרי שנהפך לעירקי היא לעג.
מכיוון שיש כאן אנשים המטילים ספק בשרידות של עם ישראל, ניתן לקרוא כאן מה חושב מנהל ההפקה של הניו יורק טיימס.

הבורא הוא לא ישות. הוא קיים גם בלעדי אני סוגד לו. זאת זכות שלקחנו על עצמינו בכריתת ברית איתו מאז אברהם אבינו.
אני מבין את ההסתכלות שכיבכול הבורא עשה לעמו דברים גרועים. אבל יש 2 דברים שצריך לשים לב אליהם. 1. דבר טוב/רע נבחן בהשלכות שלו. וההשלכות הם בעולם הבא. 2. זה היה ידוע מראש. הוא הבטיח על זה בתורה.
יפה. אז אתה אומר שאתה מאמין באלוהים כי הוא קיים ולא רק כי זה עושה לך טוב. האם שקלת את האפשרות שאלוהים לא קיים ואתה חי בשקר?

ראיתי ספר שחוקר תולדות עמים שנכחדו. ובהקדמה הוא כתב שאת העם היהודי אין אפשרות לחקור כי זה הרבה מחוץ לסטנדרטים משהו כזה.. אני לא יודע לכוון למידע נוסף בעניין.
אני לא מבין בסטטיטיקה
אוקי, אז רק לחדד, כפי שאתה מעיד על עצמך אין לך הבנה בסטטיסטיקה או במדע ואין לך שום ראיות מדעיות למה שאתה כותב מלבד זה שמישהו חכם אמר לך את זה/שקראת את זה פעם בספר.
שמח שיישרנו קו.

התחלת לכתוב על שרידות של עם וההמשכת עם שרידות של אנשים.
אם אדם מוכן לשנות זהות מויקינגי לנורבגי זה אומר שמעולם לא הוא לא ויקינגי ולכן אומה כזאת לא היה לה סיכויי הישרדות מלכתחילה. וגם את האלוהים שלו הוא עשוי להחליף.
כל עוד לא הגדרת את מושגי היסוד, עם, שרידה של עם, ועוד, אני יכול להגדיר את המושגים האילו בהתאם למה שמתאים לי, וההגדרה שלי, קירבה גנטית, עולה בהרבה על ההגדרה הלא קיימת שלך.

עם ישראל אינו דומה לשום עם. משה ירד מהר סיני עם מערכת חוקים לא חילק דולרים. עם ישראל לקח על עצמו מערכת חוקים מורכבת לישום עם כללי ענישה קשים. ובני העם לקחו על עצמם משימת למידה מורכבת ומוכנות לעמוד בכל הכללים לאורך הדורות ואפילו היו מוכנים למסור נפש על החוקים האלו.
מכיון שאין מקביל לעם ישראל באומות. ולכן הגדרה, תוגדר לעם ישראל בלבד.
לכל אדם, ובדומה לכך לכל קבוצת אנשים, יש מאפיינים משלה, ועצם המילה ״מאפיין״ פירושה שמדובר במשהו ששונה מהקבוצות האחרות.
לכל מדינה ולכל חברה יש מערכת חוקים משלה, וזה היה נכון גם הרבה לפני שאברהם נדד לכנען.
אוסף החוקים שאימצו בני ישראל כשיצאו ממצריים לא שונה בהרבה מחוקי ניקמת הדם של הבדואים, ואתה בטח שלא מקריב את נפשך עליהם, ואפילו לא על הפרשנויות שלהם שכן אני לא רואה את החרדים מתגיסים בהמוניהם להרוג את כל מי שחטף אדם מישראל. גם למען פדיון שבויים החרדים לא מזיזים אצבע ובטח שלא מוסרים את נפשם.

חדל קשקשת.
אם אתה רוצא לטעון משהו תתחיל בהגדרת כל את המונחים שבהם אתה משתמש.
ולא, ״מישהו אמר״, ״חכמינו קבעו״,״ככה זה״, ״זה מעל ליכותך להבין״, ו״שמעתי״ כל אילו אינם הגדרה.

-- ולא, אני לא הולך להקדיש זמן ללמד אותך את הבסיס של הגדרות, השערות, הסקה ובדיקה. ממליץ להצטרף לשעורי מדע של כיתה ה׳ עם המורה הטוב ביותר שתוכל למצא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
I שאלה בנוגע לקרנות נאמנות ובתי ההשקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה