• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבוצת רכישה

לא אבל מנסיון של החודשים האחרונים, הפניקס יתנו בין 1-1.5 להפקדה, ו-0.1-0.12 מצבירה, שזה ממש good enough.
כן.. אני היום משלם 1% להפקדה, 0.12% לצבירה.
ראיתי כמה פוסטים בקבוצות בפייסבוק שמדברות על אחוזים נמוכים יותר בפניקס (0.05% מהצבירה), אבל לא הצלחתי להבין אם/איך באמת אפשר לקבל אותם.

ראיתי כמה פוסטים בקבוצות בפייסבוק שמדברות על אחוזים נמוכים יותר בפניקס (0.05% מהצבירה), אבל לא הצלחתי להבין אם/איך באמת אפשר לקבל אותם.
אם הבנתי שם נכון, מדובר במישהו בודד עם סכום 6 ספרתי גבוה שהתחיל תהליך ניוד והתקשרו אליו משימור לקוחות.

כמה דמי ניהול ריאלי לדרוש אם יש לי סביבות ה-50K בקרן הפנסיה שלי ?

כמה דמי ניהול ריאלי לדרוש אם יש לי סביבות ה-50K בקרן הפנסיה שלי ?
זה מה שנראה לי ריאלי - אם ההפקדות גבוהות (הפקדה מקסימלית) 1.2% ו- 0.12% אם נמוכות אז 1.5% ו- 0.15%

משכורת 12,000 ומעלה
אני גם עצמאית וגם שכירה,
מעדיפה לדבר בסכומים -
אם אני מעבירה לקרן השתלמות בערך 1,800 חודשי - זה נחשב סכום שאני יכולה להתמקח עליו טוב?

ושאלה נוספת, כרגע תיק ההשקעות שלי קטן יחסית, אבל בהמשך אני מניחה שקרן השתלמות כבר לא תוכל להחזיק לבד את כל ההשקעות שלי
מתי זה קורה? יש איזושהי תקרה של סכומים שמעבר להם כבר לא כדאי להפקיד בקה"ש, אלא בקופת גמל / תיק ממוסה?

אם אני מעבירה לקרן השתלמות בערך 1,800 חודשי - זה נחשב סכום שאני יכולה להתמקח עליו טוב?
בקרן השתלמות פחות מ עניין אותם ההפקדות כי אין דמי ניהול מהפקדות.
על צבירה של 200,000+ כבר הייתי אומר שיש לך כוח מיקוח די גדול.
מתי זה קורה?
אף פעם, את יכולה לשים בקרן השתלמות כמה שאת רוצה (אבל רק סכום מוגבל יקבל הטבת מס).

אלא בקופת גמל / תיק ממוסה?
בקופת גמל פנסיונית הייתי שם לפחות מספיק כדי ליהנות מהטבת המס (כלל אצבע זה 16.5% מהרווח השנתי שלך כעצמאית, וכל מה שהמעסיק שם בתור שכירה).

בתיק ממוסה הייתי שם את כל מה שלא מקבל הטבת מס (כלומר מעבר ל4.5% מהרווח בקרן השתלמות, ומעבר ל-16.5% מהרווח לקופת גמל/קרן פנסיה).
פשוט לא רואה סיבה טובה לשלם דמי ניהול על משהו שאני לא מקבל עליו הטבת מס מיידית.

משכורת 12,000 ומעלה
תלוי מאוד באחוזי ההפרשות (אם רק תגמולים או גם פיצויים, אם את הדיפולט או שהמקסימום וכו').
אף פעם, את יכולה לשים בקרן השתלמות כמה שאת רוצה (אבל רק סכום מוגבל יקבל הטבת מס).
או שתמיד, תלוי איך מסתכלים על זה :)
בתיק ממוסה הייתי שם את כל מה שלא מקבל הטבת מס (כלומר מעבר ל4.5% מהרווח בקרן השתלמות
תלוי בתנאים שלך בקה"ש, לפעמים שווה לשים עד התקרה השנתית בשביל הטבת מס רווחי הון, גם אם לא מקבלים הטבת מס בהפקדה.

הם רוצים באפריל להעלות לי את דמי הניהול הללו
למה? הספקת להפקיד? שינית מעסיק?

האם יש איזשהו משהו שאני צריך לחשוב עליו לפני שאני מחליט לגמרי להעביר את קרן הפנסיה מהפניקס למקום אחר ?
אם המשכורת שלך גבוהה אז כדאי לקחת בחשבון שלא כל הקרנות מבטחות את כל השכר שלך לאכ"ע (למשל אלטשולר מבטחים רק עד ~20000 ש"ח עד כמה שאני יודע).

שלא כל הקרנות מבטחות את כל השכר שלך לאכ"ע (למשל אלטשולר מבטחים רק עד ~20000 ש"ח עד כמה שאני יודע).
זה נכון לכל הקרנות (בהנחה ואתה שולח אליהם גם את התגמולים וגם את הפיצויים).

אם המשכורת שלך גבוהה אז כדאי לקחת בחשבון שלא כל הקרנות מבטחות את כל השכר שלך לאכ"ע (למשל אלטשולר מבטחים רק עד ~20000 ש"ח עד כמה שאני יודע)
אין הבדל בין החברות בכל מה שקשור לזה בפנסיה. יש תקנון אחיד בפנסיה שתקף לכל החברות.
אין שום מגבלה על 20 אש"ח. יש מגבלת הפקדה של 4326 ש"ח לחודש. אם אתה מפריש תגמולים + פיצויים זה אכן מגיע לשכר של אזור ה20 אש"ח, אבל אם אתה מפריש לשם רק תגמולים אז (בהנחה של 6+6.5) אתה יכול להפריש עד שכר של 34608 ש"ח.
בנוסף יש מגבלה על גובה ביטוח האכ"ע, שמכסה רק עד 3 פעמים השכר הממוצע במשק, מה שיוצא קצת מעל 31 אש"ח אם אני זוכר נכון.

בכל מקרה מה שעובר את תקרת ההפקדה לא נכנס לפנסיה המקיפה אלא למשלימה (אם בחרת לשים בפנסיה את החלק הזה כמובן), ושם הוא בד"כ גם מבוטח.

אני יודע בודאות שיש חברות שמבטחות את מה שזולג למשלימה ויש כאלה שלא (למשל אלטשולר שציינתי).
שוב, זה משפיע על המשלימה לא על המקיפה.
ולדעתי בכל החברות אפשר לבחור לבטח את מה שבמשלימה.
חוץ מזה שלא ברור לי למה בכלל לשים כסף במשלימה. זה נראה לי מוצר מיותר כמעט כמו ביטוח מנהלים.

חוץ מזה שלא ברור לי למה בכלל לשים כסף במשלימה
1. דמי ניהול (בדרך כלל) יותר נמוכים מאשר בקופת גמל.
2. שחרור על הפקדות במקרה של אכ"ע.
3. עצלנות.
4. חוסר ידע.

(כן, אני יודע שדשנו בזה רבות)

בכל החברות
ממה שאני מכיר - לא בכל החברות.
תחפש בתקנון של אלטשולר (קרן פנסיה כללית) את המילים אובדן/אכ"ע:
https://www.as-invest.co.il/media/8907/תקנון-פנסיה-כללית-יוני-2018.pdf

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
R קבוצת רכישה חברית נדל"ן 26
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
ש קבוצת השקעה נדל"ן 110
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
א רכישה בלי real time data שוק ההון 8
א מס רכישה דירה שניה נדל"ן 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
ה מס רכישה דירה שלישית חליפית מיסים 1
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
S מינימום רכישה של מניה? שוק ההון 5
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
A מס רכישה פריסה לתשלומים נדל"ן 12

נושאים דומים

Back
למעלה