• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צעד קטן גדול - הנהלת חשבונות לבדי

• פותח הנושא Petel
  • פורסם בתאריך

Petel

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולכם,
אני קוראת קבועה בבלוג ובפורום, ומודה לכל המשתתפים וכמובן לסולידית על המידע הרב. תודה!
אני עצמאית כבר כמה שנים, עובדת במתן שירותי הדרכה לחקלאים.
עד היום עבדתי עם רו"ח באופן קבוע, כמעט מההתחלה הייתה לי תחושה שאת הדיווח הדו-חודשי אני יכולה לעשות בקלות בעצמי. לאחרונה משרד רו"ח העלו את התשלום החודשי ואז התחלתי להתעניין באופן מעשי בניהול חשבונות עצמאי. שאלתי כמה אנשים (בחלקם רואי חשבון) מה דעתם על כך, רובם ככולם ענו משפטים כמו: "תני לאנשי מקצוע לעשות את העבודה שלהם" או "אל תסתבכי עם רשויות המיסים" ועוד הפחדות כאלה ואחרות. זה דווקא הדליק אותי יותר.
אני מוציאה 2-5 חשבוניות בחודש, יש לי הוצאות רכב ודלק, מעט בגדי עבודה וזהו פחות או יותר. אין משכורות, מלאי וסיבוכים נוספים.
אני בת אדם עם הרבה זמן פנוי ועם רתיעה מניירת באופן כללי. עוד שתי סיבות טובות להכנס לעניינים.
יש ברשת הרבה תוכנות, אשמח אם למישהי/ו יש המלצה קונקרטית. יש תוכנה בשם SmartBee שמצאה חן בעיניי (סתם בגלל הלוגו החמוד, המחיר הנמוך והנראות הידידותית. אין לי שום כלים יותר רציניים לבחון איזו תוכנה מוצלחת יותר). מכירים?
אשמח לכל טיפ או אינפורמציה מועילה בנושא.
תודות (:

היי,
כל הכבוד על הרצון לקחת את הדברים בידיים.

האם את עוסק פטור/מורשה? זה משפיע מאוד על הצרכים שיהיו לך מהנהלת חשבונות.

לגבי תוכנה להוצאת חשבוניות - אני ממליץ מאוד על חשבונית ירוקה. היא נותנת מענה מצוין לנושא והעברתי הרבה עסקים אליה.

בגדול, מומלץ שיהיה איש מקצוע שניתן להתייעץ איתו, שידע לתת מענה ולהתמודד עם דרישות מהרשויות.
יכול להיות שהרו"ח שהיה לך היה יקר וניתן להעביר למישהו שנותן שירות בסיסי במחיר נמוך משמעותית. או כמו שבחרת, לעשות לבד מא' ועד ת'.

היי, @האסקי, תודה רבה על התגובה!
אני עוסקת מורשה. אני מניחה שאת דוח סוף השנה אעשה בכל זאת אצל מנהל חשבונות, אז אולי אוכל לשאול אותו שאלות אם אתקל בבעיות.
ובהחלט מתכוונת לעבור לחשבוניות דיגיטליות, ברגע שאצליח לפענח איך אני עושה את כל השאר...
שוב תודה, וחג שמייח (:

אני עוסקת מורשה. אני מניחה שאת דוח סוף השנה אעשה בכל זאת אצל מנהל חשבונות, אז אולי אוכל לשאול אותו שאלות אם אתקל בבעיות.
ובהחלט מתכוונת לעבור לחשבוניות דיגיטליות, ברגע שאצליח לפענח איך אני עושה את כל השאר...
שוב תודה, וחג שמייח (:
אם אין לך משכורות, זה כבר יותר מחצי עבודה שאת לא צריכה לעשות (מבחינת דיווחים)

שוב תודה, וחג שמייח (:

כעוסק מורשה ללא עובדים תצטרכי לעשות דיווח למע"מ (מניח שפעם בחודשיים, לפי מה שקבעו לך שם) ובו לרשום את סך ההכנסות וסך ההוצאות - משימה פשוטה למדי שניתן לרכז באקסל לצורך החישוב.
דיווח למס הכנסה ותשלום מקדמות - כאן מחושב אחוז מהמחזור לפי מה שנקבע לך.
ודיווח לביטוח לאומי.

אם תצטרכי עזרה מוזמנת לפנות, אני מנהל חשבונות ומטפל במספר עסקים.

חג שמח

יועץ מס\מנהל חשבונות יהיה יותר זול מרואה חשבון, לנהל חשבונות לבד יהיה יותר זול מיועץ מס\מנהל חשבונות.
ללמוד לעשות דו"ח רווח והפסד ולאחריו דו"ח מאזן שנתי ברמה שאת מתארת, מאמין שתוכלי לעשות את זה בקלות.
לגבי תוכנות, די בטוח שיש תוכנות opensource שמתעסקות ברמה של IFRS (קוד תקינה לניהול חשבונאות)
תוצאה ראשונה בגוגל open source Accounting Software

אהלן,
אני עוסק מורשה, במקרה גם בתחום החקלאות והיעוץ, בהחלט את ההנהלת חשבונות השוטפת אני עושה לבד, הדו"ח השנתי ע"י יועץ מס.
כשיש לי שאלות אני שואל את היועץ מס.
אני משתמש בתוכנה אינטרנטית בשם פרילנס, אך ודאי יש רבות כמוה.
מוזמנת לשאול אם את מעוניינת.
הצלחה.

לא יודע לגבי ההתנהלות העצמית ללא יועץ מס. אותי אישית זה מרתיע, ולו רק בשל החוסרים הגדולים שעלולים להיווצר עד למעמד הדו"ח השנתי. אני אישית מעדיף לשלם מעט יותר לרשויות ולא להיות חייב להם עשרות אלפי שקלים בהרתאה קצרה. כמו כן, ברור לי שאת הניירת החודשית-דו חודשית אני יכול לעשות לבד אבל מרגיש שצריך פיקוח שוטף עלי בעניינים האלה. הטעויות פה עלולות להיות הרבה יותר יקרות מהסכום שהוא גובה על הניהול החודשי (350 ש"ח לחודש כולל הדו"ח השנתי ובערך חצי מזה אם אעזר בו בדו"ח שנתי בלבד).

לגבי מערכת ניהול חשבוניות וכו' - משתמש שנים וממליץ בחום על EZCOUNT. במקרה של מיעוט המסמכים שלך אז יש להם גם אופציה ללא מנוי אלא בכרטיסיית מסמכים בלבד ואז העלויות צונחות לשקלים בודדים בחודש (כ-2 ש"ח למסמך). את כל האפשרויות האחרות לניהול הוצאות וסליקה יש גם להם ובייחוד תמיכה מעולה וזריזה ביותר.

• אהבתי
Reactions: YPV
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M צעד ראשון בשוק ההון שוק ההון 12
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
necrophidius צעד ראשון יומני מסע אישיים 6
necrophidius צעד ראשון יומני מסע אישיים 37
I התחלה חדשה - לקחת צעד קדימה לעבר החלומות שוק ההון 1
E קניית דירה בארה"ב- צעד נבון ? נדל"ן 26
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S HOSTING לאתר קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
I קופת גמל בסכום קטן לאחר פשיטת רגל של מעסיק לשעבר צרכנות פיננסית 1
B חסרונות בבית השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
K רווח קטן מניירות ערך בבנק מצריך התעסקות עם רשות המיסים? מיסים 3
ה בנק קטן בגדול שוק ההון 17
ע שטח דירה בטאבו קטן משטח הדירה בפועל נדל"ן 13
P מס רכישה על חלק קרקע קטן? נדל"ן 10
I IRA קרן השתלמות - תיק השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
M איך להתחיל עם סכום קטן? שוק ההון 7
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
M החזקת תיק הימורים קטן שוק ההון 11
Sp0 קנית מניות בסכום קטן של מגוון חברות שוק ההון 11
D קרן השתלמות לעובדים בעסק קטן - איך משיגים תנאים טובים? צרכנות פיננסית 13
A תיק השקעות קטן ופסיבי שוק ההון 6
R פתיחת חשבון השקעות בבנק קטן שוק ההון 14
א תצוגת תיק מטעה בפלטפורמת השקעות +לקח קטן בנוגע לניהול תיק במשבר שוק ההון 19
Yos מה לעשות עם כסף זר קטן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
N הצטברות של סכום קטן עם אורך השנים... שוק ההון 24
Ron.B אפיקי השקעה לתיק קטן במינימום סיכון שוק ההון 4
K קניית מניות /קרנות נאמנות בסכום קטן כל חודש שוק ההון 5
Myrath שוקר קטן ובטיחותי לנשיאה על לולאות המכנסיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
ImCarryGG מחשבות על בית קטן custom אוף טופיק 15
E איך לבחור מניה למימוש כסף קטן יחסית להעברה לעו"ש שוק ההון 6
M עוזב מקום עבודה גדול עם סוכן ביטוח ותנאים טובים למקום עבודה קטן-איך לשמר תנאים? צרכנות פיננסית 20
painblanc מעבר ל-IB מברוקר קטן בארה״ב שוק ההון 2
Y העברת כספים לבנק אירופה בסכום קטן דרך סוויפט/IBAN צרכנות פיננסית 9
S מחפש המלצה למנהל/ת חשבונות לעסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
נ נדל"ן קטן נדל"ן 3
Liron2035 קרן השתלמות, סכום קטן (90 אש"ח), אינדקס עולמי בזול שוק ההון 3
ח קבלות אלקטרוניות לעוסק קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
מ סיפור קטן ואופייני על 278.61 ש"ח צרכנות פיננסית 20
ש יש קרן מחקה מקומית לשווי שוק קטן, לא RUSSEL? שוק ההון 4
de dud מזגן קטן USB לחדר העבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א השקעה במשרד קטן נדל"ן 9
א חיסכון של סכום קטן שוק ההון 6
מ שיקולים של בעל תיק קטן שוק ההון 18