• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה בארה"ב- צעד נבון ?

• פותח הנושא ET20
  • פורסם בתאריך

ET20

משתמש רשום
דירוג
2
אני חייל ועתיד להשתחרר בסוף נובמבר.
ברשותי סכום של כ 240 אלף ש"ח שחסכתי עד כה.
נחשפתי לאחרונה לחברת "רילקו" שמציעה רכישת בית בקליבלנד (אוהיו) או בפלורידה בסכום של כ 200 אלף שקלים והשכרתו לאחר מכן. האם כדאי לי להשקיע בכך את החסכונות שלי ? המטרה שלי היא לקנות דירה ולהשכיר אותה, בתקווה לכסות את ערכה לאחר כ 10-15 שנים, או אולי אף למכור אותה במידה וערכה יעלה.
כמובן שישנן לא מעט בעיות בדרך- קושי למצוא שוכרים, שוכר שלא יעמוד בתשלום שכר הדירה, ירידת ערך הדירה, תשלומי מיסים שונים, ועוד ועוד...
השאלה אם זו בכלל הרפתקה שכדאי להיכנס אליה ? האם באמת ניתן להרוויח רווח ריאלי לאחר ניכוי כל המיסים שצריך לשלם ?
יש לציין שהחברה הישראלית מוכרת לי את הבית ולאחר מכן ההתנהלות היא מול חברה אמריקאית, כמובן שזה חיסרון משמעותי, איך אצליח לנהל בית ממרחק אלפי קילומטרים ועוד מול חברה אמריקאית שהתקשורת שלי מולה תהיה באנגלית ?
הוריי מייעצים לי "לא להכניס ראש בריא למיטה חולה", האם לדעתכם מדובר בהשקעה כדאית או שכדאי לרדת מהעניין הזה ?

ברוך הבא לפורום!
נו, את אפיקי ההשקעות בישראל כבר כבשת? עדיין לא יצאת לאזרחות ואתה כבר יוצא לכבוש את העולם...
שווי, שווי לך.
עכשיו ברצינות, כן, יש פוטנציאל אבל ללא ניסיון לא ממליץ.
@רוני

נערך לאחרונה ב:
יך אצליח לנהל בית ממרחק אלפי קילומטרים ועוד מול חברה אמריקאית שהתקשורת שלי מולה תהיה באנגלית ?
תצליח אבל יקרעו אותך ב$$$.
בתקווה לכסות את ערכה לאחר כ 10-15 שנים,
אולי תוך 20 שנים, וגם זה בכלל לא בטוח.
הוריי מייעצים לי "לא להכניס ראש בריא למיטה חולה", האם לדעתכם מדובר בהשקעה כדאית או שכדאי לרדת מהעניין הזה ?
תקשיב להורים שלך, הם אולי לא יותר חכמים ממך אבל אבל לבטח יותר מנוסים ממך + אני מבטיח לך שאין להם ניגוד אינטרסים, רק טובתך לנגד עיניהם.

תקשיב להורים :)
וברצינות, אתה הטרף הקלאסי עבורם. מציע לך לשאול את עצמך אילו ערובות יש לך שהם ינהגו ביושרה מולך? שהמחיר שנאמר לך הוא אכן המחיר האמיתי שהנכס שווה? כנ"ל לגבי שכ"ד? שחברת הניהול שהם "בחרו עבורך" אמינה וטובה? מה מצב הבית? איזו ביקורת אתה מוודא לפני שאתה קונה שלא קנית חתול בשק, ועוד.

אם לא תדע בעצמך לענות על השאלות האלה אני חושב שלא נכון להיכנס לזה, פשוט כי יש סבירות גבוהה שתיכווה.
ספציפית מה שאתה מציג זה נכס סביב 50 אלף דולר, לרוב זה זבל.

אתה אפילו לא יודע איזה שאלות אתה צריך לשאול. למשל - מי מוכר לך את הבית?
לדעתי - תתרחק מזה עד שלא תכיר את התחום קצת יותר, פשוט כי הסיכוי שלך לקבל כוויה הוא מאד גבוה.

אתה אפילו לא יודע איזה שאלות אתה צריך לשאול. למשל - מי מוכר לך את הבית?
לדעתי - תתרחק מזה עד שלא תכיר את התחום קצת יותר, פשוט כי הסיכוי שלך לקבל כוויה הוא מאד גבוה.
הבנתי שהבית נמצא בבעלות החברה שציינתי והיא זו שמוכרת לי אותו.

ברשותי סכום של כ 240 אלף ש"ח שחסכתי עד כה.
נחשפתי לאחרונה לחברת "רילקו" שמציעה רכישת בית בקליבלנד (אוהיו) או בפלורידה בסכום של כ 200 אלף שקלים והשכרתו לאחר מכן. האם כדאי לי להשקיע בכך את החסכונות שלי ? המטרה שלי היא לקנות דירה ולהשכיר אותה, בתקווה לכסות את ערכה לאחר כ 10-15 שנים, או אולי אף למכור אותה במידה וערכה יעלה.
כמובן שישנן לא מעט בעיות בדרך- קושי למצוא שוכרים, שוכר שלא יעמוד בתשלום שכר הדירה, ירידת ערך הדירה, תשלומי מיסים שונים, ועוד ועוד...
השאלה אם זו בכלל הרפתקה שכדאי להיכנס אליה ? האם באמת ניתן להרוויח רווח ריאלי לאחר ניכוי כל המיסים שצריך לשלם ?
יש לציין שהחברה הישראלית מוכרת לי את הבית ולאחר מכן ההתנהלות היא מול חברה אמריקאית, כמובן שזה חיסרון משמעותי, איך אצליח לנהל בית ממרחק אלפי קילומטרים ועוד מול חברה אמריקאית שהתקשורת שלי מולה תהיה באנגלית ?

בזמנו רציתי גם,
אני רואה לנכון לקנות דווקא כמה נכסים ולא אחד - מוזיל לך את עלויות רואה החשבון
אני חושב שעדיף להכנס עם שותפים כדי לפזר את הסיכון אם היה לי שותפים אולי הייתי שוקל בשנית

נערך לאחרונה ב:
בדרוייט בארצות הברית מוכרים בתים ב 1$ . זו לא הזדמנות, אם המחיר הוא מציאה, זה אומר שיש סיבה.

תודה לכולם, כנראה שהכי חשוב להקשיב להורים.
אני מסכים עם ההמלצות שכתבו לך (להזהר וכו)
אך מסתייג מהכללה גורפת "להקשיב להורים"
כי -
מכיוון שהורים אוהבים את בנם- הם תמיד ינסו למנוע ממנו צער, גם במחיר של מניעת התנסות עצמית ופיתוח חשיבה יצירתית.
לעתים גם דיכוי רוח יזמית.
(ולפעמים יש לאנשים מבוגרים ממך קיבעון מחשבתי, וסטיגמות ואמונות מגבילות)
לכן- אני משתדל תמיד לקחת עצות והשראה בכל תחום- רק מבעלי ניסיון, ולא מקרובי משפחה.
מאחל לך הצלחה בחיים
ותמיד תחשוב עוד ותגרה את האינטלגנציה שלך, ותגיע לידיעות שוות

לדעתי זו השקעה מאוד מסוכנת במיוחד למי שאין ניסיון בתחום. אם כבר אתה רוצה לרכוש נכס אז אני במקומך הייתי
מחפש דירת 3 חדרים בפריפריה הלא רחוקה במחיר של כ-650 א' ש"ח (60% מימון). נדרשת כאן משכנתא לא גבוהה
אם ההורים שלך ישתפו פעולה תוכל לקחת משכנתא שההורים ערבים. אם לא, אז אחריי שתשחרר ותתחיל לעבוד לא תהיה לך
בעיה לקחת משכנתא בסכום כזה והשכירות תכסה לך אותה

אצליח לנהל בית ממרחק אלפי קילומטרים ועוד מול חברה אמריקאית שהתקשורת שלי מולה תהיה באנגלית
אנגלית זו הבעיה הכי קטנה כאן

אנגלית זו הבעיה הכי קטנה כאן
אם אתה יודע אנגלית.
ההתנהלות מול חברת הניהול היא סבירה+ מנסיוני הלא רב עד כה. אתה גם תמיד יכול להחליף, ובסה״כ הם נותן שירות שעובד בשבילך אז הם מנסים לתת שירות טוב.

היי

קודם כל מזל טוב, מאחר ואתה חייל משוחרר, בשלב זה לא מומלץ להיכנס להשקעה החושפת אותך לבלתמים,
תמתין עד שתתייצב באזרחות בשוק העבודה, דבר נוסף, רצוי שתמשיך לחסוך כדי להגדיל את ההון העצמי,
ההון העומד לרשותך כיום, מאפשר לך לרכוש נכסים ישנים הפונים לקהל יעד שעלול להיות קשה עבורך.

בינתיים רצוי שתנצל את הזמן ללמוד ולהבין את התחום.

היי

קודם כל מזל טוב, מאחר ואתה חייל משוחרר, בשלב זה לא מומלץ להיכנס להשקעה החושפת אותך לבלתמים,
תמתין עד שתתייצב באזרחות בשוק העבודה, דבר נוסף, רצוי שתמשיך לחסוך כדי להגדיל את ההון העצמי,
ההון העומד לרשותך כיום, מאפשר לך לרכוש נכסים ישנים הפונים לקהל יעד שעלול להיות קשה עבורך.

בינתיים רצוי שתנצל את הזמן ללמוד ולהבין את התחום.
תגיד רוני , איך בודקים רחוב בארצות הברית ?
מבחינת רמה ,הכנסה, פשיעה חינוך וכו?
יש אתר כמו מדלן?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13