• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון בInteractive Brokers

Solidarity

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום לכולם,

אני חדש בפורום, קראתי את כל הפוסטים בבלוג והוא ממש שינה לי את הפרספקטיבה ועכשיו אני גם רוצה להתחיל להשקיע את הכסף שחסכתי בעקבות השינוי באורח החיים שלי..
הייתי שמח להבין את היתרונות חסרונות של Interactive Brokers.
אני לא מוצא פוסט מסודר בנושא הזה בפורום.

ובאופן טכני כשאני מנסה להירשם לאתר שלהם הם רוצים Tax Residency Number (TIN).
האם בתור אזרח ישראלי שלא התעסק עד עכשיו עם רשויות המס יש לי כזה?

אני לא מוצא פוסט מסודר בנושא הזה בפורום
לא יודע אם זה מסודר כמו שהיית רוצה, אבל יש פוסט די ארוך בנושא. שווה לציין ששינוי אחד גדול שקרה במהלך החיים של הפוסט הזה הוא האפשרות להעביר שקלים לIB בהעברה מקומית לחשבון בנק שלהם בארץ. ככה שרק לרפרף בכמה עמודים הראשונים לא ייתן לך את התמונה המלאה.

היי, תודה על ההתייחסות.

אני עוד בתחילת התהליך אבל הם לא נותנים לי לפתוח חשבון כיוון שאין לי ניסיון בשום מוצר השקעה.

האם להתחיל בIB דרך מיטב דש ואז לאחר שאני מרגיש מספיק ביטחון להתנתק ממיטב דש זה רעיון טוב?
או שעדיף להזין כאילו יש לי ניסיון בתחום ולהמשיך הלאה?

היי, תודה על ההתייחסות.

אני עוד בתחילת התהליך אבל הם לא נותנים לי לפתוח חשבון כיוון שאין לי ניסיון בשום מוצר השקעה.

האם להתחיל בIB דרך מיטב דש ואז לאחר שאני מרגיש מספיק ביטחון להתנתק ממיטב דש זה רעיון טוב?
או שעדיף להזין כאילו יש לי ניסיון בתחום ולהמשיך הלאה?
אכן מוודאים שאתה תשקיע באחריות. מניח שהרגולציה דורשת מהם את זה לאור הבקשה שלך לחשבון מסחר עצמאי.
במקום במיטב דש אתה יכול להעזר בשלוחה הישראלית של IB. מדובר במשווקים רשמיים אבל הם מתפקדים כנציג הברוקר כמעט לכל דבר ועניין. הם קיימים די הרבה שנים. הכסף שלך מגיע ישירות לחשבון הבנק של IB ורשום על חשבון על שמך - בניגוד ל-POOL של מיטב דש מצד אחד או שרלטנים שמכניסים את הכסף שלך לגלגול המזומן בהונאת הפונזי שלהם מנגד (לכאורה מה שקרה ב-GENERAL TRADE עד לפני שנה-שנתיים)
העמלות שלהם לא רחוקות מהמקור והם לא גובים תשלום חודשי. אין אף התחייבות ואין מינימום שימוש. המינוסים - ריביות גבוהות יותר על מינוף הכסף, משפטית הם גוף נפרד (הרחבה על זה בשרשור-פלצת הנ"ל).
הפלוס מבחינתך - פתיחת חשבון בעברית, חדר מסחר שיכול לבצע עבורך את הפעולות ללא תשלום נוסף.
בדרך כלל הפתרון הזה הוא נוח להרבה מאוד מהמשקיעים אבל יש כאלה שמעוניינים ביותר. תמיד אפשר בשלב הבא לעבור.

במקום במיטב דש אתה יכול להעזר בשלוחה הישראלית של IB.
זאת לא שלוחה ישראלית אלא מתווך. (והוא בכלל קפריסאי :) )
חוץ מזה שזה לא יעזור לו. החשבון הוא אותו חשבון בIB, וישאלו אותו בדיוק אותן שאלות כמו בIB.
כלומר גם דרך המתווך הוא לא יוכל לפתוח חשבון אם הוא מצהיר שאין לו נסיון.

זאת לא שלוחה ישראלית אלא מתווך. (והוא בכלל קפריסאי :) )
חוץ מזה שזה לא יעזור לו. החשבון הוא אותו חשבון בIB, וישאלו אותו בדיוק אותן שאלות כמו בIB.
כלומר גם דרך המתווך הוא לא יוכל לפתוח חשבון אם הוא מצהיר שאין לו נסיון.
מתווך... משווק. עדיין נותן שירות טוב ובעברית. על החסרונות הסכנה המשפטית בהתנהלות עם החברה באמצע (קפריסאית בשנתיים האחרונות) גם ציינתי.
על הנסיון - כמובן, צריך להבין מעט יותר כדי לצלוח את מבחני הקבלה. רגולציה.

מתווך... משווק.
יש הבדל גדול מאוד בין מתווך לבין "שלוחה ישראלית של".
על הנסיון - כמובן, צריך להבין מעט יותר כדי לצלוח את מבחני הקבלה. רגולציה.
ומאחר וזאת הבעיה היחידה של פות"ש עם פתיחה ישירה בIB, אני לא מבין איך לעבוד עם המתווך יעזור לו לפתור את הבעיה הזאת...

רגע - מה?

איזו בעיה?

פשוט כותבים שיש קצת נסיון וזהו, איזה מבחני קבלה בדיוק?

זה סתם כסת"ח משפטי או משהו, זה לא שצריך לעבור קורס כדי להשתמש ב-IB וזה לא שמישהו יתבע אותך כי טענת שהידע שלך הוא GOOD בזמן שהוא בפועל רק SOME

מחפירה בפורום נראה שIB ישראל, שנראה שגם קוראים לה MEXEM, פחות מתאימה לי (מצאתי כמה פוסטים שנראו לי ממש מלחיצים).
אז אם זה כסת"ח זה כנראה פחות קריטי.

בנוסף, מצאתי עוד פוסטים בפורום לפיהם פתיחת חשבון בבנק או בבית השקעות ישראלי ואז מעבר ל-IB זה לא דבר פשוט. על כן, נראה לי שאפתח חשבון ב-IB ולאחר מכן אמשיך לחפור פה ובעוד מקומות באינטרנט כדי לסגור את כל הפרטים שחסרים לי. הפערים מצטמצמים לאט לאט, הרבה בזכות הפורום המעולה הזה :).

עוד נושא שקצת מלחיץ אותי לפני שאני פותח חשבון הוא ההתעסקות עם רשות המיסים. לפי הבנתי ניתן לפתוח את התיק ב-IB ורק בעת משיכת כספים, אצטרך להתמודד עם רשות המיסים.

מצאתי מספר פוסטים בעניין המיסים, אך לא פוסטים מסודרים די הצורך (אם יש המלצות לפוסטים מקיפים, אשמח לקבל קישור אליהם). יש מי שמתאר את המצב כפשוט - דו"ח שממלאים פעם בשנה שלוקח כשעתיים למלא. באם זה אכן המצב אז נראה לי שאוכל ללמוד זאת באופן עצמאי.

שתי השאלות שלי הן כדלקמן:
1. כמשקיע מתחיל שמעוניין לפתוח תיק סטנדרטי יחסית (בעיקר ETF-ים ואג"חים) - האם מומלץ ללמוד את הנושא לבד או לדבר עם רו"ח?
2. האם בטרם פתיחת התיק עליי לדבר עם רואה החשבון או ללמוד את הנושא על בוריו, או שמא ניתן לפתוח את התיק ובהמשך לסגור את הקצוות הפתוחים רק בעת משיכת הכספים?

תודה :)

ורק בעת משיכת כספים
בעת מכירת ניירות, לא משיכת הכספים. אם אתה מוכר ניירות ועם המזומן שבחשבון קונה ניירות אחרים (בלי למשוך שקל אחד חזרה לחשבון הבנק שלך) אתה עדיין צריך לדווח לרשות המיסים. בנוסף יש צורך גם לדווח על דיבידנדים (הדעות חלוקות אם יש צורך בדיווח על כאלה שכבר מוסו במקור).
יש עוד מקרים יותר איזוטריים שידרשו דיווח, כמו קבלת ריבית על מזומן בחשבון, או רווחים מהשאלת מניות.

האם מומלץ ללמוד את הנושא לבד או לדבר עם רו"ח?
לא מדבר מניסיון אישי, אבל התרשמתי שההמלצה היא לרוב לקחת רו"ח לפעם הראשונה ואז משם לראות אם אפשר להסתדר לבד או להמשיך להשתמש בשירותיו.
לחלופין אפשר לנסות ללקט את כל האינפורמציה הקיימת בפורום בנושא ולהסתדר לבד כבר בפעם הראשונה. אין מדריך מסודר בנושא, כנראה כי אף אחד לא מוכן להסתכן בלקיחת אחריות, ובצדק. אולי יום אחד יגיע לפורום רו"ח שמוכן לפגוע בפרנסתו ויפרסם מדריך :)

האם בטרם פתיחת התיק עליי לדבר עם רואה החשבון או ללמוד את הנושא על בוריו
לא חושב שיש צורך בכך כל עוד אתה לא במצב מיוחד כלשהו מבחינת מיסוי (בעל אזרחות אמריקאית, לדוג') ולא מתכנן על תיק מסובך.

אבל לא מייעץ או בכלל יודע על מה אני מדבר.

היי גם אני מעוניינת לפתוח חשבון ישיר ב-IB. לא רוצה אף מתווך או משווק באמצע.
אני מנסה לאסוף את כל המידע הרלבנטי מהשרשורים שהיו בנושא, אבל באמת מדובר באלפי הודעות.
לא הצלחתי להבין אם יש עלויות נוספות מלבד העמלה בגין רכישת ניירות הערך (0.005 דולר למניה להבנתי במסלול Fixed)?

היי גם אני מעוניינת לפתוח חשבון ישיר ב-IB. לא רוצה אף מתווך או משווק באמצע.
אני מנסה לאסוף את כל המידע הרלבנטי מהשרשורים שהיו בנושא, אבל באמת מדובר באלפי הודעות.
לא הצלחתי להבין אם יש עלויות נוספות מלבד העמלה בגין רכישת ניירות הערך (0.005 דולר למניה להבנתי במסלול Fixed)?
עמלה קבועה 10$ בחודש אם יש לך פחות מ 100k$ בחשבון.

עמלה 5$ לקרנות איריות מול 1.4$ דרך המתווך

חוצמזה הכל אותו דבר או יותר זול למיטב ידיעתי

עמלה קבועה 10$ בחודש אם יש לך פחות מ 100k$ בחשבון.

אני יודע שיש את העמלה הזאת, אבל אני לא מבין איפה אני רואה בצורה מסודרת את העמלה הזאת.
יש לך מושג אולי להכווין אותי לאיפה להיכנס על מנת לראות נגיד שבדצמבר שילמתי X עמלות על מט"ח, Y עמלות על ק\מ והשלמה ל-10 דולר האמורים?

עמלה 5$ לקרנות איריות מול 1.4$ דרך המתווך
אתה מדבר על עמלת ק\מ?

יש לך מושג אולי להכווין אותי לאיפה להיכנס על מנת לראות נגיד שבדצמבר שילמתי X עמלות על מט"ח, Y עמלות על ק\מ והשלמה ל-10 דולר האמורים?
אתה צריך להנפיק דוח עלויות, הסברתי כאן:
Account Management --> Reports --> Statements
תבחר תקופה (Period) של חודש
ואז תוכל לראות תחת הטאב של "Fees"
בכל מקרה העמלות החודשיות יורדות כל 5 לחודש
העמלות קניה\מכירה\המרה במעמד הפעולה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
E פתיחת חשבון בנק ב-"הבינלאומי" לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 5
XpH פתיחת חשבון מט''ח דולרי צרכנות פיננסית 2
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 47
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה