• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקוח בארץ על מסחר בני"ע זרים

cptSpring

משתמש רשום
דירוג
1
מישהו יודע אולי אם הפיקוח של הרשות לניירות ערך חל על חברה שרשומה כחבר בורסה כגון מיטב טרייד או שרותי בורסה והשקעות בישראל אי בי אי בתחום המסחר בני"ע זרים? הכוונה היא האם הרשות מוודאת שהברוקרים הזרים דרכם החברות סוחרות במניות הם אמינים ותחת רגולציה אמריקאית?
שאלת בונוס. בחוזים של 2 החברות הנ"ל מצויין כי המסחר בני"ע זרים והעברות מטח עלול להיות כרוח בעמלות לא ידועות ולא צפוייות מצד גורם שלישי. זה תקין? מישהו נתקל בעמלה כזאת?

שאלת בונוס 2: בחוזה של אי.בי.אי מצויין כי ני"ע זרים יכולים להיות מושאלים (אני מניח שמושאלים לשורטיסטים) ללא כל תמורה מצדם (במיטב מציינים כי על ההשאלה תינתן תמורה כספית לא מצויין כמה). האם ההשאלה הזאת מסכנת את התיק שלי?

תודה לעונים.

מישהו יודע אולי אם הפיקוח של הרשות לניירות ערך חל על חברה שרשומה כחבר בורסה כגון מיטב טרייד או שרותי בורסה והשקעות בישראל אי בי אי בתחום המסחר בני"ע זרים? הכוונה היא האם הרשות מוודאת שהברוקרים הזרים דרכם החברות סוחרות במניות הם אמינים ותחת רגולציה אמריקאית?
שאלת בונוס. בחוזים של 2 החברות הנ"ל מצויין כי המסחר בני"ע זרים והעברות מטח עלול להיות כרוח בעמלות לא ידועות ולא צפוייות מצד גורם שלישי. זה תקין? מישהו נתקל בעמלה כזאת?
כן. נתקלתי ב"עמלת סוכן" על דיבידנדים ממניות מסויימות. למשל דיבידנד של BP. לא הבנתי איך העמלה הזו חושבה ולא קיבלתי תשובה הגיונית מ-IBI.

שאלת בונוס 2: בחוזה של אי.בי.אי מצויין כי ני"ע זרים יכולים להיות מושאלים (אני מניח שמושאלים לשורטיסטים) ללא כל תמורה מצדם (במיטב מציינים כי על ההשאלה תינתן תמורה כספית לא מצויין כמה). האם ההשאלה הזאת מסכנת את התיק שלי?
גם אם זה לא מסוכן כל כך בגלל שהמשאיל מפקיד בטחונות, זה מקומם שהברוקרים הישראלים עושים דברים כאלה.
באינטראקטיב אתה יכול לקבל חצי מהרווח על ההשאלות. בחודש שעבר קיבלתי 2 דולר. זה נחמד.

באינטראקטיב אתה יכול לקבל חצי מהרווח על ההשאלות. בחודש שעבר קיבלתי 2 דולר. זה נחמד.
זה מתבצע אוטומאטית או דורש הגדרה כולשהי?
מה קורה אם אני רוצה למכור את המניות אבל הן מושאלות, או שזה שקוף לי?

כן. נתקלתי ב"עמלת סוכן" על דיבידנדים ממניות מסויימות. למשל דיבידנד של BP. לא הבנתי איך העמלה הזו חושבה ולא קיבלתי תשובה הגיונית מ-IBI.
זה כסף שנגבה מהבנק שמתפעל את הADR. במקרה של BP זה 5$ פר דיבידנד כזכור לי.
רק אם אתה לא ממונף, אם אתה כן אז כל הרווח הולך אליהם. בכל מקרה בהחלט נחמד.
כן וכן.

זה מתבצע אוטומאטית או דורש הגדרה כולשהי?
מה קורה אם אני רוצה למכור את המניות אבל הן מושאלות, או שזה שקוף לי?
כן. צריף להפעיל את זה. תקרא פה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/excess-fund-sweep-ו-או-השאלת-מניות-פסיבית.4661/

אם אתה מוכר אז כנראה שהם משאילים ממישהו אחר במקומך ונותנים לך למכור.
אני מניח שיש להם מודלים סטטיסטיים שהם משתמשים בהם כך שתמיד משאילים אחוז קטן יותר מהמניות שניתנות להשאלה, כדי לאפשר מכירה של חלק מהלקוחות.

ועדין מחכה לתשובה בנוגע לפיקוח.... :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
DiverGirl פיקוח על איכות הבנייה נדל"ן 7
Myrath מניין הביטחון הרב (בעיקר במעוז הקפיטליזם) כי לא ייתכן פיקוח על שוק השכירות? אוף טופיק 39
רוני פיקוח על השכירויות שוק ההון 47
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
O השקעה בארץ, בחול, או בכלל לא? נדל"ן 4
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
לאץ' חידוש ויזה לארה"ב- בארץ או בחו"ל? אוף טופיק 14
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ה בתי השקעות בארץ לעומת חול שוק ההון 12
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
L העברת ניירות מחול לבית השקעות בארץ שוק ההון 1
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
S שכיר בארץ וsole proprietor בארה"ב מיסים 10
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
Homer ביטוח לישראלים שמגיעים לביקור בארץ צרכנות פיננסית 8
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
מ אינדקסים בארץ לתעשיית הבריאות והצריכה שוק ההון 9
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ד העברת דולרים בארץ צרכנות פיננסית 18
T חישוב הרווח הריאלי בקרנות הסל של בלאקרוק בארץ שוק ההון 3
ז קרן סל בארץ מחלקת שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה